Ples oběšenců

Ples oběšenců https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98495/bmid_ples-obesencu-ExM-98495.jpg 4 25 7

Třináct ilustrátorů, třináct básní Arthura Rimbauda, třináct originálních komiksových zpracování Rimbaudovy poezie. Myšlenka převést poezii do obrazové, komiksové podoby se ukázala jako zdařilý způsob, jak představiit poezii mladším čtenářům. Nakladatelství Garamond vydalo v roce 2005 s velkým úspěchem takto zpracovanou Kytici Karla Jaromíra Erbena.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Garamond

Poèmes de Rimbaud en bandes dessinées , 2006

simca9342
02.07.2023 5 z 5

Z básní jsem měla celkem ráda Kytici , i když nebyla v komiksu , ale úvodní báseň se recituje ve školách a tehdy v 15, když jsem se jí učila jsem si říkala, že Erben psal asi dřív horory. Ples oběšenců pro mě představuje něco podobného - přelet autorovým životem, vztahem mezi jeho rodiči a osudnou nehodu.
Vše je doplněno textem a vyjádřeno básněmi, které jsou obrazovým znázorněním slov na předchozích stranách.

Knihomolka506
12.06.2023 5 z 5

Básně a poezie mi nikdy nic moc neříkaly a musím se přiznat, že se to nezměnilo ani teď. Pro mě je tohle dílo sice strašně krásné z pohledu ilustrací, dějově také, ale obsahově už moc ne . Na celé knize spolupracovalo několik illustrátorů. Dali si tu práci a přineslo to zaujetí z řad dalších čtenářů.

LucyBooks
22.07.2019 5 z 5

Na Rimbaudovo tvorbu jsem byla zvědavá, jelikož jsem ani moc nevěděla o jeho životě tato kniha pro mě byla ideální. Zpracováním knihy jsem byla nadšená. Autor byl osobnost, pro mne jeho myšlenky velmi silné a nepopsatelné, skvěle jdou z jeho řádků cítit pocity.

p3tris
09.03.2019 4 z 5

V rozhárané pubertě se pro mě Květy zla staly doslova Biblí. Vybral jsem si Baudelairea a ostatní "prokleté" ignoroval. Dnes už vím, že to bylo přezíravé, protože Rimbaudovi verše jsou stejně silné. V některých případech bych je od sebe dokonce nedokázal rozeznat. V tomto krátkém výběru třináct komiksových autorů zpracovalo třináct básní. Každý uchopil téma po svém, někdo ho přesunul do přítomnosti, ale v bublinách se nikdy neobjevuje nic jiného, než Rimbaudův text. Ten také každý jednotlivý komiks spolu s výňatkem z životopisu uvádí. Možná, pokud by se mi dostala před pětadvaceti roky do rukou tato kniha, byla by Rimbaudova stopa v mém životě výraznější, než Baudelaireova.

ziriant
04.06.2016 3 z 5

Jiný pohled na Rimbaudovu tvorbu, který určitě nezmění mé mínění o něm, ani o jeho krásných básních, ale na druhou stranu poskytne obahacující zážitek. Ztvárnění všech básní mi není úplně po chuti, ale u některých děl musím říct, že naopak docela výstižné, trefné, nebo i překvapující moderní pojetí, které by mě samotnou určitě nenapadlo. Hodnotit těžko počtem hvězdiček, každopádně vím, že jsem knihu zdaleka neotevřela naposledy. Jen možná ten překlad mi v hlavě bude už navždy znít v jiné verzi, což ovšem na dojmu z ilustrací nijak neubírá.

Pawlisman
23.09.2014 5 z 5

Úžasná kniha, toho času v září 2014 v Levných knihách za 49 Kč. Geniální básně, kde poesie je v té nejčistější podobě. Následuje krátký úryvek ze života Arthura a poté báseň převedena do comixové podoby. Pokaždé jiným umělcem a malířem. Kresby jsou velice povedené. Jednotlivá ztvárnění jsou různá a ne vždy s nimi lze souhlasit, každopádně velice svěží přístup. Zároveň u této náročné a často abstraktní poesie taková berlička. Celkově jsem okouzlen a nákupem velmi spokojen.

Daxie L. Jesus
11.02.2013 5 z 5