LucyBooks LucyBooks komentáře u knih

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji na jeden zátah, vyloženě jsem si u ní odpočinula, ale čekala jsem větší wau efekt, možná je to více u prvního dílu, který jsem ještě nečetla. Za mě fajn počtení, neurazí, někdy úsměvně komické situace. Autorka na mě působila mile.

03.10.2019 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Ze začátku se mi do knihy vůbec nechtělo, co jsem tak slyšela, tak okolí se údajně moc nelíbila, tak bylo na čase si udělat vlastní názor.
Kniha mě vyloženě nezklamala, ale ani nenadchla. Na povinnou četbu se mi líbilo jak se četla lehce. Jinak ji možná s věkem více pochopím, ale ani ji nijak nezatracuji.

30.09.2019 4 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Knížka se mi líbila. Sice bych asi čekala trochu jiné zakončení, více realističtější, ale jsem spokojená.
Líbilo se mi, že nešlo o žádný přeslazený román, jak to může na prvním pohled vypadat. Určitě je i svým způsobem na zamyšlení, původně jsem si myslela, že dopadne trochu jinak. Postavy mi byly symptaciké.
Knížka se mi četla velmi rychle, doporučuji.

19.09.2019 5 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

O knížce jsem kdysi slyšela, ale tenkrát mě příliš nenalákala a tak jsem ráda o to víc, jak se mi zalíbila. Poměrně útlá knížka, která se četla rychle a přesně po fantasy romantice jsem něco takového potřebovala. Děj byl svižný, rychle ubíhal, menší množství postav mi vyhovovalo parádně, zápletka byla také akorát a přitom mě to nutilo číst dál a dál. Také se mi knížka líbila více i tím, že je z části podle skutečnosti. Hlavní hrdince jsem fandila, i přes její (já bych řekla pochopitelné) výkyvy nálad, mně to nevadilo, byla mi i občas něčím blízká. Plusové body knížka získala i za to, že je z části podle skutečnosti a nikdo si na nic nehraje, to chválím.
Celý příběh mi vykouzlil úsměv na tváři, zejména i konec. Osobně bych se nebránila ani pokračování, protože mě zajímá jak se příběh vyvíjel dál a také mi vyhovoval styl psaní autorky. A také mi došlo, že stojí za to věnovat určitě více pozornosti českým autorům.
Doporučuji! :)

17.09.2019 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

O knížce jsem slyšela již dříve, ale dostala jsem se k ní až nyní. A rozhodně nelituji. Ze začátku jsem dle anotace netušila o čem bude a do čeho jdu. V úvodu mi připadala trochu přitažená za vlasy a otřepaná. Ovšem, když jsem se do příběhu začala více a více začítat, tak se mi příběh velmi zalíbil a dával mi hlubší smysl. Konec se mi moc líbil. Nedalo mi to pokoj, dokud jsem knížku nedočetla, musela jsem se i při učení k ní myšlenkami stále vracet, takže test snad dopadne dobře, kdyby ne, toto je silný důvod pro prokrastinaci :D.
Postavy mi byly sympatické a přirostly mi k srdci. Líbil se mi vývoj všech postav, zejména Skye a Damiena...
Většinou nemám ráda, když je knížka vyprávěna z pohledu více postav nebo rozdělená na části, ale zde mi to vůbec nevadilo a hezky mi to k celému příběhu pasovalo.
Takže jsem ráda, že jsem konečně i já měla čest s Papírovou labutí.
Všem doporučuji tento silný a surový, emocemi nadupaný příběh, autorka se ukázala, že psát umí. Po dlouhé době knížka, která mi ukázala, že za to čtení stojí!
Už teď vím, že jsem se tvorby autorky nenamlsala a těším se na další ochutnávku.

,,A někdy se k nám dostanou příběhy jiných lidí, jindy ne, ale za každým příběhem se vždy ukrývá jiný příběh a za ním zase další. Všechny příběhy jsou navzájem propojeny, ale my z toho řetězu vidíme jen malinký kousek, protože ten řetěz tu byl před naším narozením a bude pokračovat po naší smrti. A copak lze během jednoho života pochopit všechno?"
Skye - Papírová labuť

14.09.2019 5 z 5

O této sérii jsem dřív hodně slyšela, ale nebyla jsem si moc jistá co od toho čekat. Radši jsem neměla moc
velká očekávání, protože jsem slyšela na knihu spíše negativní reakce, ale ve výsledku mě mile překvapila a když se od knihy nečeká nic víc než četba u které si člověk odpočine, tak nezklame. Fajn čtení na jeden letní večer, kde se nemusí nad ničím přemýšlet. Jinak se mi líbí jak je série rozdělena po měsících, jsem zvědavá co přinesou další díly...

23.07.2019 5 z 5

Ples oběšenců Ples oběšenců Arthur Rimbaud

Na Rimbaudovo tvorbu jsem byla zvědavá, jelikož jsem ani moc nevěděla o jeho životě tato kniha pro mě byla ideální. Zpracováním knihy jsem byla nadšená. Autor byl osobnost, pro mne jeho myšlenky velmi silné a nepopsatelné, skvěle jdou z jeho řádků cítit pocity.

22.07.2019 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Než jsem si knihu koupila, tak jsem na ni nečetla moc dobré recenze. Proto jsem měla trochu obavy, ale byly zbytečné. Jsem z knížky nadšená, styl psaní mi sedl, přímo vyhovoval, stejně tak jako gradování příběhu. Za mě vynikající knížka, doporučuji a troufám si říct, že tato kniha zaženhala mou začínající čtecí krizi.

08.07.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Na knize se mi líbí, že i když ji člověk čte po několikáté, tak v ní stále objevuje nové a nové myšlenky. Četla jsem ji jako malá a s odstupem času se na ni opravdu koukám jinak, velmi zajímavá a pro mě zvláštně psaná kniha se spoustou krásně dojemných myšlenek. Doufám, že mi tato kniha přinese ještě spoustu dalších nových myšlenek.
Z povinné četby za mě asi nejlepší.

01.07.2019 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knížka se četla dobře, ale nijak mě nenadchla.

25.05.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Na knížku jsem se dlouho chystala a nelituji, ovšem že mě příběh zasáhne až tak moc jsem nečekala. Nemám slov, to se nedá popsat...Opravdu nechápu jak se to mohlo dít...A velmi obdivuji autorku a to vše.
Knížka by si zasloužila mnohem vyšší hodnocení a i to by bylo málo...

23.05.2019 5 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Knížka se mi četla s lehkostí, naprostá paráda, nemám jí co vytknout. Doporučuji jako krásnou oddechovou četbu, při které se můžete na chvilku nenrušeně zasnít a projít si krásná místa spolu s hlavní hrdinkou.

19.05.2019 5 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Knížka se mi líbila, jako oddechovka fajn. Zasmála jsem se u ní, jen mi občas přišly některé části zbytečně zdlouhavé.

05.05.2019 4 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Obě knihy se mi líbily. Patří k mým oblíbeným z povinné četby.
Líbí se mi u Máje způsob vyjadřování.

03.05.2019 5 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Knihu jsem četla jako povinnou četbu. Ze začátku jsem se musela přinutit, ale nakonec se mi četla vážně rychle, až jsem byla překvapená. Za mě dobré zakončení.

01.05.2019 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

K závěrečnému dílu jsem se dostala asi až po roce a vůbec ničemu to nevadilo. Některé věci tam bylo moc hezky nenásilně připomenuty.
Na této sérii se mi líbí jak je popsaná atmosféra prostředí, okolí (léta apod.)
Za mě spokojenost, s klidnou duší jsem knihu dočetla, závěr mi přišel tak akorát.
Doporučuji :-)

16.03.2019 5 z 5

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Knihu jsem měla zadanou jako povinnou četbu, moc se mi do ní nechtělo a musela jsem se přinutit. Po malé pauze jsem se do knihy znovu začetla a zalíbila se mi. Líbí se mi jak je zde popisován rozdíl mezi bohatými a chudými. Závěr se mi také líbil. Nakonec jsem spokojená, ale jsem ráda, že už ji mám za sebou, chvílemi pro mě bylo těžší pochopit některé významy, slova...

12.03.2019 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Na knížku jsem se těšila strašně moc dlouho a dala mi přesně to, na co jsem se těšila.
Krásná kniha ve které si každý najde to svoje, nebo kus sebe? Určitě chytne za srdce v jakékoli fázi, etapě života.
Tyto řádky se mi četly s radostí a lehkostí, nemohla jsem se jí namlsat, odpočinula jsem si u ní, moc povedené dílo moderní poezie. Doporučuji :-)

24.02.2019 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

O životě K. H. Borovského jsem při četbě nevěděla tolik informací, takže kniha k tomu byla dobrá, zase mi nějaké věci přiblížila. Možná mohla být i delší, nezlobila bych se.

12.01.2019 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jak už to tak mám u povinné četby, tak ze začátku se mi do knihy nechtělo, ale nakonec jsem i ráda, že jsem ji přečetla. Na začátku knihy jsem byla trochu překvapena počtem postav...Poté jsem se začetla a líbila se mi. Určitě vede k zamyšlení. Konec jsem trochu tušila, ale hezká pointa. To, že nemá knížka moc stran jen chválím.

12.01.2019 5 z 5