lucie.svobodova lucie.svobodova komentáře u knih

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Díky novému vydání titulu jsem po x letech měla možnost udělat si rereading

A mohu říct, že po letech se mi kniha líbí ještě víc, jelikož ji chápu zase malinko jiným směrem.
Jak již anotace napovídá, jde tu hodně o lidi o jejich chování, bezmoc, aroganci, násilí a chování v nějakých daných krizových situacích.

Nový přebal by mohl být lehce matoucí, jelikož modré nebe a zeleň není k příběhu úplně vypovídající, k tomu se hodí více původní, temnější obálka.

Kniha Vás vtáhne do děje hned od první stránky. Máme zde velké množství postav - Kingova klasika .. ale na jak dlouho jich takové množství dál v příběhu skutečně bude?

Dovedete si představit, že ráno vyrazíte například do práce a najednou - průhledná bariéra - a dál prostě nemůžete..? Jak byste asi reagovali?

Najdeme zde snad vše, co ve světě skutečně nalezneme a rozhodně to není procházka růžovou zahradou - vraždy, sebevraždy, intriky, podrazy,.. a teď si vezměte, že se vše postupně odkrývá ve světě ve světě, prostě pod kupolí, odkud nemůžete odejít
Povede se všechno zastavit a vyřešit? Jak, kdy?

Bezesporu se jedná o naprosto výtečně propracovanou knihu a je jednou z mých nejoblíbenějších. Každopádně bych ji asi úplně nedoporučila Kingovským nováčkům, to bych sáhla po méně komplikované knížce.

Pohádka Pohádka Stephen King

Na úvod bych řekla, že jsem milovnice S. Kinga. Možná pro to, jsem měla trochu strach, jaká tato knížka bude, jelikož od krále hororů známe trošku jiný typ knížek.
A víte co? Byla to pecka! King prostě umí, a umí skvěle!

Hlavní postava byla sympatická a během příběhu jsem si k Charliemu vybudovala vztah a vše prožívala s ním. A jako milovnice psů jsem si samozřejmě vybudovala vztah i k Radar.
Celý děj byl skvěle promyšlený, i když občas trošku zdlouhavý, a já ho naprosto hltala a užívala si ho naplno. Kniha má přes 700 stran a v žádném případě bych to neřekla, jak rychle jsem ji měla dočtenou.

Autor si umí se čtenářem parádně pohrát, i obyčejné vyprávění o středoškolákovi pozvedne úplně do jiného vesmíru. Zažila jsem u čtení mnoho pocitů - smála jsem se, byla jsem smutná a občas se i malinko bála.

Klasický King - první část pro někoho může být vleklá a zdlouhavá, věřím, že kvůli tomu někdo knížku může i odložit, ale nedělejte to, radím Vám dobře !
V některých pasážích naráží na klasiku a i to je jedna z věcí, co mi při čtení byla velice sympatická.

Troufám si říct, že se jedná o jedno z nejlepších Kingových děl a rozhodně stojí za přečtení!

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Hned od začátku akce - a to já ráda Někomu by se to mohlo zdát nechutné, ale pro mě je to přesně to, co má správný thriller mít!
Popisy vůně spáleného masa, upravené hořlaviny, nechybí ani prasklé a vysušené bulvy, popraskané kůže a někdy ani vyrytá písmena a znaky v těle
Co ale znamenají? Kam mají vyšetřovatele dovést? Je to vodítko nebo je to má naopak zmást?

Poe se vrací po suspendaci opět do služby - nastolí tam pořádek nebo způsobí další zmatky? Nebo od všeho trochu?

Jako parťačku si vybere Tilly, knihomolského vědátora , která je ale jinak v reálném životě ztracená. Takové malé upřímně dítě v těle dospělého .

Pachatele jsem sice uhádla poměrně brzy, ale byla jsem stále v takovém příjemném napětí, že mi to vůbec nevadilo..

Každopádně u tohoto žánru knihy bych nečekala, že mě v očích zašimrají slzy - a stalo se

Je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla, je dokonale (pro mě) zpracovaná a každou stránku jsem přímo hltala . Vše je promyšlené do detailů a vše do sebe postupně skvěle zapadá. Kniha je napsána čtivě, takže stránky ubíhaly rychlostí blesků (které mi při čtení dělaly zvukovou kulisu ). Děj mě doslova vtahoval do sebe a občas jsem se cítila, že s nimi sedím u stolu a řešíme kdo, co, jak a proč

17.08.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

(SPOILER) Jednoho dne zmizí beze slova kamarádka a kolegyně Emmy, Naďa.
Příteli Nadi dorazila pochybná zpráva, že se vrátila k mamince, ale proč by to dělala? Neměla s ní dobré vztahy, a neodjela by přeci jen tak a bez toho aniž by něco řekla nebo se alespoň rozloučila.

Dva dny po jejím zmizení se v nedaleké vesnici objevuje tělo. Naďa to však není, je to jiná mladá žena - Pavla. A smrdí bahnem, byla nalezena totiž ve vodě u náhonu.
Kdo má toto na svědomí? Probudilo se zde k životu něco děsivého nebo zaúřadovala lidská zloba a řádí nám zde vrah?

Policie nefunguje podle Emminých představ, protože pracuje na vyšetřování vraždy Pavlíny a zmizení Nadi neřeší, přeci dala vědět, že odjela za matkou. Emma však odmítá věřit, že se Naďa vrátila za matkou, a tak se pouští do vyšetřování po vlastní ose.
Přijde na něco nebo se bude vyšetřovatelům jen plést pod nohy?

Knížka je velice čtivá, zhltla jsem ji během jednoho večera, jedná se o detektivku zasazenou do města Příbram a jeho okolí. Čím dál víc je mi sympatické, když je děj zasazen do našeho prostředí, jelikož stále domácí autoři často dávají přednost zasadit děj do zahraničí.

Jelikož se autorka nechala lehce inspirovat Vodníkem od K. J. Erbena, nalezneme zde i nádech tajemna. I když by ho člověk podle názvu a obálky mohl čekat více. Nechybí ani napětí, vyšetřování, nějaká ta romantika a autorka nevynechala ani popisy přírody a života na maloměstě.

Co se týče postav, nemáme je zde vykreslené úplně do podrobností, máme jich zde totiž větší počet, ale i to má svůj důvod. Vyšetřovatelé Honza a Tomáš byli velice sympatičtí a tvořili sehraný tým. A Emma, odhodlaná přijít na to, co se kamarádce stalo, byla prostě výborná.

Knížka se mi velmi líbila, stejně jako Klekánice a teď vzhůru na Dceřinu kletbu ..

15.03.2024 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Laura Linhartová - cílevědomá; nepříliš populární komisařka, seznamte se.
V této knížce vyšetřuje se svým novým kolegou Adamem Benešem surovou vraždu.
V Holicích bylo nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky.
Kdo takto zrůdný čin mohl spáchat?
Na první pohled si mohou všichni myslet, že tento čin mohl spáchat nedávno usvědčený vrah, jelikož znaky jsou téměř totožné. Brzy se ukáže, že podobnost je však pouze zdánlivá a můžeme se pustit do hledání vraha číslo 2 - toho pravého, který má mladou dívku skutečně na svědomí.

Knížka se rozjede hned od začátku, stačí chvilku číst a už máme mrtvolu “na světě. Když jde Mark vyvenčit svého psa, i když je počasí, že by ani psa ven nevyhnal, určitě ani v nejmenším netuší, na co narazí. Kam ho asi jeho pejsek zavede?
Zohavenou, zbitou, rozřezanou mladou dívku, přibližně dvacetiletou, si myslím rozhodně nečekal.
Naprosté zvěrstvo, které položí kolikrát i ty nejostřílenější kriminalisty.
Bohužel se tohle stává; ale nikomu nedá spát to, že pár dní zpět byla nalezena už jedna mrtvola. Kousek od tohoto místa. S velice podobnými znaky. Jistě každého napadne, že tyto vraždy mají něco společného - pachatele. Ten byl však již usvědčen. A zdánlivá podobnost je skutečně jen zdánlivá.
Tak na scénu musí přijít tvrdohlavá, cílevědomá Laura, spolu s ní její nový parťák Adam. Jak jim to bude ve směru vyšetřování klapat? On totiž pro Lauru není úplně tak neznámý, znají se totiž z minulosti, a to docela dobře

Přichází s mnoha podezřelými, mnoha indiciemi, ale která stopa je ta správná?
Jakým směrem se ve vyšetřování vydají?
Odhalí nakonec vraha?

Kniha je rozdělena do 3 částí, kapitoly jsou různě dlouhé, ale nejsou nijak rozvleklé. Četla se mi skvěle, je čtivá, napínavá, poutavá, je vidět, že to Kristýnka měla v hlavě promyšlené Také jsem knížku měla za dva dny přečtenou a už se třesu na další díly série .

07.12.2023 5 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Hlavní hrdinka se nechá uspat ve stázi vzhledem ke své nemoci a čekání na léčbu ale co když se nevzbudí za čas, na kterém se dohodli? Ale o desítky let později? Probouzí se tak úplně do jiného světa.
Jak se s tím vším okolo popasuje? Dokáže se po takové době začlenit?

Hned od začátku mě děj knihy vtáhl do sebe, autorka má perfektní představivost a skvěle vykresluje technologie a život v budoucnosti Nebo, že by Zuzka byla návštěva z budoucnosti a ví, jak to tam bude chodit?

Rozhodně toto dílo musím označit za čtivé, propracované a bezesporu zajímavé! Taky se sci-fi začínáš nebo se mu chystáš dát šanci? Tak přesně tento titul je ten pravý!

Těším se na pokračování .

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

Nejprve jsem si myslela, ze začátku čtení, že jde o soubor povídek a meziher - než se vše začalo prolínat a dávat smysl jako celek. A úžasný celek.
Než jsem začala číst štafety, fantasy jsem se vyhýbala (ani nevím proč), každopádně jsem tomuto žánru přišla postupem času na chuť a za sebe mohu říct, že tato knížka od @ je naprosto perfektní .
Příběh je o čarodějce Henrietě, která se díky náhodnému setkání stane léčitelkou, respektive tento dar převezme. Začne si říkat Henika, jelikož se chce od svého bývalého života oprostit. Dá stařence určitý slib, který teď musí dodržet. Jaký? A splní ho?
Na to si odpověď už musíte v téhle knižní jednohubce najít sami .
Pomáhat vyráží na své věrné klisně Potvoře (jestli si ještě někdy pořídím nějaké zvířátko, vím, jak se bude jmenovat ). Když už jsme u těch zvířátek, musíme si dát pozor i na straku Co ta má s příběhem společného a neskrývá něco?
Není to vše jen růžové a pohádkové, jak se na první pohled může zdát Děj nás provede i temnými stránkami života - například když se mocný vladař rozhodne vyvraždit všechny, z koho nemůže udělat vojáky. Jak tohle všechno dopadne?
Dalo by se říct, že jsem u čtení byla Henikou učarována a knížku zhltla během jednoho dne.
A jestli stojí za přečtení? Za mě je to jedno veliké ANO!
Na první pohled jsem se zamilovala do obálky knihy a na první počtenou jsem se zamilovala do celé knihy.

18.08.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Devatenáctiletá Valerie se vrací uprostřed noci z rozlučky se svobodou své spolužačky. Přijde ji, že ji někdo pronásleduje a ještě k tomu má divný telefonát z neznámého telefonního čísla. To její strach ještě umocní a spěchá domů.
Když se domů konečně dostane, řekne matce co se děje a ta zavolá policii.
Když policie dorazí, oznámí jim, že před barákem nalezli tělo bez známek života. Jednalo se o bratra Valerie - Romana.

Jak se Valerie vypořádá se smrtí svého bratra, kterému často byla spíše matkou, než jen sestrou?
Jak zvládne výkyvy nálad matky, která ji smrt bratra dává za vinu?
Nebude se z jeho smrti sama obviňovat? Mohla tomu zabránit?

Val se rozhodla, že musí vypátrat, co se jejímu mladšímu bráškovi stalo, poprosí o pomoc i svoji kamarádku Báru.
Na povrch začne vyplývat, že před ní Roman asi něco tajil.

Byli si opravdu tak blízcí, jak si Val myslela?
Proč před ni tajil svoji přítelkyni?
Nechtěl, aby se dozvěděla, z jakých poměrů pochází?
Nebo v tom bylo něco úplně jiného?
A co se tedy Romanovi skutečně stalo?
Proč se její matka chová tak zvláštně?

Celý děj plyne rychlostí blesku, protože knížku nebudete chtít odložit. Je plný zvratů, do konce si nebudete jistí co se vlastně stalo.
Musím vyzdvihnout, jak autorka naprosto bravurně vylíčila postavy, to vídám málokdy.
Kolikrát jsem měla husí kůži, že jsem myslela, že jsem spočinula v něčí mrazivé náruči .
Příběh je podán z pohledu několika postav, takže se nám postupně odkrývá vše z pohledu všech zainteresovaných postav a krásně se nám to propojí v jeden celek.

Pokud máte rádi psychothrillery, určitě po tomhle díle z pera české autorky sáhněte, protože je to .

03.01.2024 5 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

Tak tohle nejde označit jinak než milé, odpočinkové čtení . Které se ještě k tomu čte “sakra dobře . A nejednou pohladí po duši v této uspěchané době.

V reálném světě se s takovýmto přístupem, který autorka popisuje, už asi moc nesetkáme, jelikož se to “nenosí a každý si všímá jen sám sebe. Ale je třeba brát ohled na to, že se jedná o knížku .

Parta lidí na nástupišti nemá společného nic víc, než příměstský spoj do Londýna. Ale zůstane to tak? Nebo je osud svede dohromady a stanou se z nich přátelé?

Každý je charakterem úplně rozdílný, alespoň na první pohled, ale je to skutečně tak nebo zdání klame?

Seznamte se, prosím, například s Ionou, Svěžím sexistou ze Surbitonu nebo s PPP - Podezřele Přívětivým Plyšákem.
Co je to za přezdívky? Na to už si budete muset přijít při čtení .

U autorky oceňuji vykreslení charakterů postav, to zvládá opravdu bravurně a myslím, že mnozí z nás (čtenářů), se v nějaké z postav i najdou.

Rozhodně si od autorky přečtu i její předchozí knížku - Kavárna na konci ulice.

Po všech těch hororech, thrillerech a psychothrillerech to byla taková výhybka () “na odpočinek a byla opravdu skvělá .

21.09.2023 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Osmiletá Daisy zmizela během rodinné oslavy. Nikdo neví kam, nikdo neví kdy přesně a nikdo neví, jestli odešla sama.
Případ dostává na starost inspektor Adam Fawley, a ten moc dobře ví, že dle statistik v 9 z 10 případů za takové zmizení může někdo blízký. Někdo kdo má k dítěti opravdu blízko a dítě mu důvěřuje. Někdo z rodiny, soused nebo blízcí přátelé rodičů.

A rodina Daisy je ještě k tomu opravdu - řekněme - zvláštní, její matka se snaží za každou cenu vypadat normálně, až to nepůsobí přirozeně, otec je chladný, odtažitý, vulgární a mladší bratr je absolutně nemluvný, zakřiknutý.
Má z něčeho strach?
Viděl něco? Nebo ve zmizení hraje větší roli?
Během výslechu se dozvíme postupně mnoho zajímavých informací, a také tajemství.

Inspektor dělá co může, ale jakoby se po dívce slehla zem. Nikdo nic neviděl, nikdo nic neslyšel, ale všichni si o tom myslí své. A zdá se, že každý něco skrývá.

Zaujalo mě, že autorka do děje zakomponovala i sociální sítě a diskuze na nich, vše působilo ještě o to víc reálněji.

Postavy (a především jejich charaktery) a to, jak to v rodině funguje, je vykresleno tak dobře, že jsem si každou chvíli myslela, že to udělal někdo jiný. A mysleli si to i vyšetřovatelé, ti museli pátrat všemi směry, a že jich nebylo málo.
Detektiva jsem si oblíbila, je to obyčejný chlap, který se netváří jako něco víc, je sympatický a především empatický. A mohu prozradit, že i on má nějaké to tajemství…
Celkově i zbytek vyšetřovacího týmu jsem si oblíbila, narozdíl od rodiny.

Kniha je čtivá, plná napětí, zvratů, stránky ubíhají jedna za druhou, člověk by mohl říct, že téma je už “okoukané a nemá už co nového nabídnout, ale autorka to zvládla a v závěru knihy se konal i pověstný wow efekt, který jsem nečekala, ale - vyvolal ve mně několik otázek, na které jsem nedostala odpověď… což je dle mého škoda a mohl být propracovanější.

27.04.2024 5 z 5

Chapadla Černé hvězdy Chapadla Černé hvězdy Tereza Kadečková

Nikdy jsem nebyla extra čtenářka fantasy a sci-fi a nyní mě tyto žánry začínají bavit čím dál víc a to díky tomu, že narážím na kvalitní knížky. A moc mě těší, že jsou mezi nimi díla českých autorů a to opakovaně knížky právě třeba Terky.

Autorka prostě umí a nejde jinak, než se do knihy začíst a neodložit. Vždy totiž vymyslí originální bombu a tato knížky není výjimkou.

Představte si, že téměř veškerou souš spláchne oceán. Objeví se hybridi ryb z kultu Černé hvězdy a bojují o nadvládu nad světem.
Bojují pomocí symbiontů, kteří “obsadí člověka a postupně ho mění na mořského tvora.
Mazec co?
Tak přesně to se nám v knížce odehrává.

Máme zde společnost Nekonečno, která koná pokusy se symbionty a pracuje pro ně část lidstva. Další část propadla kultu Černé hvězdy, jejich těla obsadili symbionti a postupně se mění na mořské tvory a tím pádem v obyvatele oceánu. Pak je tu ještě volba zůstat člověkem a nesmíme zapomenout ani na Robotstvo.

Z toho plyne, že máte dané možnosti a možnost si vybrat symbionta, být kyborgem nebo zůstat člověkem. Lidé jsou na Lodích svobody, což jsou dejme tomu taková plující města.
Když se pro něco rozhodnete, můžete to ještě změnit nebo zvrátit? Najdeme na to odpověď nebo nenajdeme? Pomůže nám s tím jedna z hlavních hrdinek - Aphelion.

Hlavní postavy jsou Aphelion a Perihelion - sestry - dvojčata. Jejich cesty se rozejdou, ale jakým směrem, proč a jak to celé jen dopadne?
Příběh sledujeme z pohledu obou sester a vše se nám krásně prolíná a postupně zapadá.

A mohu vám garantovat, že závěr knihy vám jednoduše vyrazí dech!

06.04.2024 5 z 5

Jiný kraj Jiný kraj * antologie

Co si představíte pod pojmem “Jiný kraj? Může to být jiná příroda, jiná mentalita lidí, jiné zvyky a tradice co konkrétně je to pro vás?

V této sbírce máme výběr povídek ze žánru horor, fantasy i sci-fi, ale jedno mají stále společné - věnují se tématům jako ochrana životního prostředí, problémy s vlastní identitou, rodinným problémům a dalším. Najdeme v nich jen to špatné nebo i nějakou tu kapku naděje?

Musím říct, že každá z povídek mě zaujala, každá je jiná, zajímavá, originální a hlavně mají myšlenku.
Některé jsou trochu bizarní, u některé z nich nám přeběhne mráz přes celé tělo a některá je prostě “jen nechutná. A víte, že přesně tohle já ráda A když k tomu přidáme nějakou tu již zmiňovanou hlubokou myšlenku, o to je to ještě lepší .

Kdybych měla vybrat ty nejlepší, opět bych měla problém, protože ty nejlepší už byly vybrány, když se sborník dával dohromady .

Ale opravdu moc se mi líbily například:

Dcery Neptuna, synové Amfitríty od Přemysla Krejčíka - mrkneme se na chvíli pod hladinu, jsou zde tak trochu jinak popsány problémy společnosti, zde musím vyzdvihnout závěr povídky

Sami na cestě od Jana Hlávky - jak to může vypadat, když děti necítí doma s rodiči pohodu - Jirkovi rodiče se rozvádí a on už nechce být doma ani chvíli. Potká dívku, která s ním soucítí jen je trochu jiná.

Dar boha vyhnanců od Terky Kadečkové - Boj se zrůdama kdy žena musí porušit vlastní slib mlčení, kdy svůj hlas obětovala bohu vyhnanců. Jedna motivace tu však je. Jaká?

Trable s kuřaty od Lukáše Vavřečky - to bych nebyla já, kdyby se mi zrovna tahle povídka nelíbila Řeknu fuj - a vy si to přečtěte ano, fuj je u mě vždy lichotka v těchto případech

Ale jak říkám, i ostatní povídky jsou skvělé .

06.04.2024 5 z 5

Ve větvích Yggdrasilu Ve větvích Yggdrasilu Tereza Kadečková

Představte si, že máte dojem, že se vám srovnal život a vše je na dobré cestě, a tak jak má být. Máte kde bydlet, máte práci i pár přátel. To je to nejvíc co si můžete po letech problémů přát, ne?
To je přesně případ hlavní hrdinky knihy - Agáty.
Jenže se to zvrtne vše vypadalo fajn, než
se ztratí v lese.
se ji pokusí zastřelit.
taxíkem srazí severského boha.

Originální fantasy, kde se náš svět sráží se severskou mytologií. Nechybí zde napětí, akce, nějaká ta krev a hlavně bohové - říká vám něco jméno Loki nebo Thor? Tak to jste na správné vlně! A jste na správné vlně i pokud se chcete zasmát, protože i to vás zde čeká.

Agáta je sympatická postava, není to žádná kočka vystřižená z pornočasáku nebo Marvelovky, ale obyčejná holka, která to v životě neměla lehké a i přes to si razí cestu životem.
Pak přichází na řadu Loki a toho prostě miluju .. a miluju to, do jakých situací Terka hrdiny “naháněla, nemá to chybu!
Samozřejmě se zde potkáme s xy dalšími postavami, ale jelikož nechci žádný spoiler, musíte si na ně už přijít samotný

Autorka píše čtivě, děj ubíhá, nic mi v něm nechybí, kniha je to výborná a propojení se severskou mytologií je zde bomba.
A na konci se můžete těšit na povídku Píseň o Thrymovi a to už je jen pomyslná třešnička na dortu.

18.03.2024 5 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Tohle nebylo úplně lehké čtení, to je tak, když zkombinujete cestopis s životním osudem.

Manželé provozovali rodinnou farmu, kterou vlastními silami zrekonstruovali a vychovali tam i své děti.
Ale přijde rána z čistého nebe a o vše přijdou. O střechu nad hlavou, práci i veškerý majetek.
Jsou z nich najednou lidé bez domova. Nemají se kam vrátit.
Aby toho nebylo málo, zjistí, že Moth trpí nevyléčitelným degenerativním onemocněním.

Jak byste se cítili, kdybyste zjistili, že váš životní partner má nevyléčitelnou nemoc?
Kdybyste přišli o dům i práci?
Není to na jeden manželský pár trochu moc?

A tak si Raynor a Moth zabalí do batohu jen to nejnutnější a vydají se na životní pouť dlouhou mnoho kilometrů po anglickém pobřeží.
Ze Somersetu, přes Devon a Cornwall, až do Dorsetu.
Po cestě je čeká mnoho nástrah a starostí.
Jaké? Bude jim stačit 48 liber na týden? Víc totiž nemají..

Jejich putování je cestou k sebeuvědomění, cestou k naději, ale i přes všechny nelehké skutečnosti si stále uvědomují okolní krásy. A také to, že člověk nikdy neví, kolik času mu zbývá.

Co myslíte? Došli do cíle cesty?
A co Moth a jeho zdravotní stav?

Tahle kniha je prostě jedna velká emoční jízda.

29.11.2023 4 z 5

Co zůstane v lesích Co zůstane v lesích Kate Alice Marshall

Naomi strávila léto s kamarádkami, již před lety, když byly ještě malé holky. V lesích hrály “Hru na bohyně, toulaly se lesem a představovaly si svět obřadů a zázraků.

Poklidné léto náhle skončilo, když na Naomi někdo zaútočil, přežila jako zázrakem 17 bodných ran.
Dočkala se identifikace toho, kdo ji měl ublížit. Spolu se svědectvím kamarádek za mříže poslaly sériového vraha. Byl hledaný za vraždu několika žen, ale ublížil skutečně i Naomi?
Byly to hrdinky nebo lhářky?

Začala bych tím, že miluji thrillery, jak mnozí z vás už vědí.
V tomto případě mě zaujala ihned na první pohled obálka knihy a já věděla, že si ji potřebuji přečíst.

Kate Alice Marshall - do této chvíle pro mě neznámá autorka. Jaký mám názor na její styl psaní?

Když jsem se ponořila do čtení, nemohla jsem knížku ani odložit. Dostává se nám totiž originálního příběhu plného temnoty, nebezpečí, lží, zvratů i možných odhalení.
Občas byla nějaká část trochu předvídatelná, převažoval však wow efekt .

Mohou lži “přežívat tolik let, aniž by byly odhaleny? A jak to bude v tomto dechberoucím příběhu? Dozvíme se, jak to tehdy skutečně bylo?

Postavy jsou zde originální a skvěle propracované. Charaktery jsou to různé, každopádně uvěřitelné. Některé sympatické, některé méně, každý si najde zajisté své.

Máte rádi knížky u kterých musíte přemýšlet? Milujete napětí a zvraty?
Dedukujete z děje rádi co se skutečně stalo?
A chcete zjistit co se před lety v lesích skutečně stalo?

Tak neváhejte a knížku si určitě pořiďte!

11.10.2023 5 z 5

Vrčící naděje Vrčící naděje Lenka Hnátová

Tak tady mě na první pohled zaujala obálka knížky. Hned v závěsu to byla anotace, podle které bych si dovedla představit i akční film
Nu což - spokojím se s touhle knižní jednohubkou.. mám k ní však jednu výhradu - je moc krátká ..

Děj knížky je nabitý akcí a rozhodně bych ho nazvala poutavým. Já miluji postapo, od zombíků v Živí mrtví až po Vrčící naději . Musím říct, že celé tohle dílo je naprosto promakané a jednoduše - Leni - klobouk dolů. Je to něco nového, neokoukaného a rozhodně chtělo odvahu jít s tím na trh.

Hlavní postavy jsou perfektní, Samael je můj favorit číslo jedna, taková útlá knížečka a stejně jsem si ho stihla hrozně oblíbit, ani nevím pořádně proč, ale prostě to tak je. A hlavní hrdinka? Tišší´ postavu jsem snad ještě nezažila ..

Samael je voják, který dostane důležitý úkol sblížit se s vlkodlačicí ale jak tohle může dopadnout? Jak to může fungovat bez možnosti normální komunikace? A proč vlastně?

Nalezneme zde akci, napětí, nějakou tu romantiku a také nějaké ty zvraty.. Zajímá tě jaké? Tak to už si musíš zjistit v knížce sám!

13.09.2023 5 z 5

Není nebe nad Mexikem Není nebe nad Mexikem Michal Březina

Tak tahle jednohubka stojí za to a dovedla bych si podle ní představit nějaký kratší akční film ..
Hlavní hrdinka - sympatická, trochu potrhlá Klára nechává svůj dosavadní život v České republice a odjíždí do Mexika, na svou tak trochu šílenou jízdu
Nalezneme zde prvky akce, hororu i humoru, kdy Kláru potkávají až bizarní události.

Víc vyzrazovat nebudu, ať nevyzradím příliš .

Autor píše uvolněně, čtivě a určitě se podívám na nějakou z jeho dalších knížek.

07.09.2023 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Také jste se jako děti bály chodit do sklepa?
Co se tam může skrývat?
(Prozradím, že já jako malá měla strach; že jsou ve sklepě Pindruše z pohádky Kdo probudí Pindruše?… I se mi jednou zdálo, že mě ve sklepě honí … Takže pro mě to spíš byl horor než pohádka )!

Zpět ke knize.. Co se může dalšího skrývat ve sklepě nám ukáže inspektor Adam Fawley ve svém druhém případu.
Poklidná ulice v Oxfordu… vlastně ne, tak bychom mohli začínat, kdyby při rekonstrukci domu nebyla v sousedním sklepě nalezena polomrtvá žena s malým dítětem…
Nikdo neví co jsou zač, kde se tam vzali nebo jak dlouho ve tmě vlastně pobývají - žena totiž nekomunikuje. A co víc, není hlášena mezi pohřešovanými osobami. Tak kdo to je? A to nikomu nechybí?

Každého okamžitě napadne, že v tom musí mít prsty majitel nemovitosti, přeci si musel všimnout, že má někoho ve sklepě… Ten ale tvrdí, že je nikdy neviděl. Jedná se o staršího, zmateného muže, to mu na věrohodnosti jeho slov moc nepřidává.
Tak jak to je? Mluví pravdu?
Už tady víme, že to nebude v žádném případě jednoduchý případ.
A bude skutečně jen jeden? Prozradím vám, že nebude, vynoří se totiž i případ z minulosti. Budou spolu souviset?

Jakým směrem se ve vyšetřování vydat? Stalo se to tak či jinak?
Máme zde několik možností, jak se zločin mohl stát. Tak která varianta bude ta správná?

Tak jako v prvním díle, Cara ví jak do vyšetřování vtáhnout i čtenáře a něčím to ozvláštnit, aby nás to bavilo ještě o něco víc. Opět k tomu zvolila přepisy hovorů, výslechů, SMS, novinové články nebo třeba náčrty z forenzního oddělení. Na někoho to působí rušivě, pro mě je to originální, “hravé a jako nápad se mi to moc líbí.

Knížka se čte rychle, děj je dynamický, plný zvratů a napětí, ukazuje nám postup řešení případu a opět nám nezbývá nic jiného než přemýšlet, kdo za tím vším stojí. A závěr? Ten je zase překvapivý, stejně jako u prvního dílu .

29.04.2024 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Jedna z nejlepších knížek, co jsem letos četla, do recenzí jsem přidala svůj podrobnější pohled na knihu :)

01.12.2023 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Dneska je to jednohubka Cyklus vlkodlaka, u které musím vyzdvihnout především ilustrace, protože ó můj Kingobože - bomba. To je přesně ta knížka, kterou potřebuje mít doma každý Kingofil Jedná se o první české vydání .

Tarker Mills - městečko, které je ochromeno hrůzou, kdykoliv nastane úplněk. V tu chvíli se totiž ozývají zoufalé výkřiky lidí a nelidské skučení. A všude kolem zanechává stopy netvor, jehož hlad nelze ukojit. Každý měsíc se opakuje o úplňku to stejné - někdo zemře.
Každá kapitola = měsíc v roce. Čte se velice svižně, právě i díky krátkým kapitolám .

Už dle počtu stránek vidíte, že je to opravdu útlá knížečka, takže toho obsahu se tam moc nevejde, ale i tak je to za mě příběh, který stojí za přečtení. Určitě neurazí, každopádně pokud s Kingem teprve začínáte, sáhla bych po jiné jeho knížce, abyste nebyli zklamání, protože určitě má lepší díla . Ale i tak - tahle knížka svoji atmosféru bezesporu má

01.12.2023 3 z 5