LuccyS LuccyS komentáře u knih

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Velmi čtivá kniha, člověk si uvědomí že konec války neznamenal v té době konec zvěrstev a následky na nevinných. Díky knize jsem trochu nahlédla do současných historických informací a jelikož přes Přerov jezdíme pravidelně do vesničky a na blízký kopec se určitě zajedeme podívat. Děkuji autorce

18.01.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tuto knihu jsem jako každou od dvojice Lars Kepler doslova zhltla. Kniha je velmi čtivá strhne jako vždy do svého děje. Jelikož jsem četla již knihy této dvojice nepřekvapily mne detailní popisy, brutalita knihy. Je ovšem pravda že po této knize zvolím pravda trochu odlehčenější žánr:-). Nicméně se budu opět těšit na další strhující příběh

08.02.2021 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Další naprosto skvělá kniha této autorky. Mohu jen doporučit. Po přečtení jako vždy ve mne dobíhají rozporuplné pocity a jsem nucena přemýšlet nad naší společností a nad tím jak vše funguje respektive nefunguje. Jsem pasivní rasista??? .....

02.10.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Opět krásná kniha od této autorky nezklamala. Příběh je velmi zajímavý, knihu jsem nemohla odložit a přečetla jedním dechem. Po delší době opravdu kniha s moc hezkým a zajímavým příběhem. Mohu jen doporučit

10.08.2022 5 z 5

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Tento příběh je úplně jiného žánru než čtu běžně. Je skvělé jak autorka krásně vystihla rekapitulaci jednoho života a jak se může během jednoho roku beznadějné přežívání a čekání na konec života změnit v opětovnou radost z něj. Přátele lze najít v každém věku a nejen lidské. Za mne nádherný milostný příběh jednoho života. Tuto knihu si ráda opět přečtu

01.01.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mně - ano, nejprve jsem si říkala: ,, Zase vím kdo to udělal od začátku knihy". Nicméně když jsem četla dále a dále, tak mně děj celkem rychle vtáhl a opravdu mně velmi překvapilo vyvrcholení. Jsem ráda že patří do mé knihovny.

09.06.2016 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Další ze série strhujících příběhů Jodi Picoultové. Jako vždy i nyní má příběh nečekaný zvrat, pro mně jedna z jejích nejlepších knih.

20.11.2021 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Za mě napínavý poslední díl trilogie od začátku do konce, spousta zvratů, přečetla jsem jako první dvě jedním dechem

15.11.2020 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Přečetla jsem jedním dechem, závěr nečekaný, mohu jen doporučit

15.06.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pro mne první kniha této autorky a určitě ne poslední. Po dlouhé době jsem nemohla knihu odložit, protože jsem potřebovala vědět jak příběh pokračuje. Velmi emotivní děj mi často vehnal slzy do očí. Po přečtení mi chvilku potrvá než se budu moci ponořit zase do nového příběhu.

05.12.2020 5 z 5

Tvůj báječný život Tvůj báječný život Liz Fenton

Kniha se mi velmi dobře četla, zajímavé téma k zamyšlení, pro mne hezká oddechovka

06.11.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Všem vřele doporučuji přečíst. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, ovšem posledních 100 stran jedním dechem, strhující děj, nečekaný závěr. Písečný muž se mi zatím z této série o Joonu Linnovi líbil nejvíc. Ke konci jsem i slzu uronila.

01.09.2016 5 z 5

Božka Božka Ivo Toman

Výborná jednodenní relaxační četba, je to stejné jako když těžší film potřebujete proložit lehčí komedií, tak to takto dělám i s knihami. Je to kniha výborná pro odlehčení, téma super :-). Člověk opravdu čte jednoduchý příběh a nemusí se hluboce zamýšlet nad pointou, ta je myslím celkem jasná :-)

02.04.2021 4 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Další skvělá kniha od této autorky. Opět máme možnost nahlížet na problematiku z více stran a zamyslet se nad tím že i spáchaný trestný či je možno vidět z různých úhlů a nic není černobílé jak se jeví na začátku.

19.08.2022 5 z 5

Další prevít? Jen to ne! Další prevít? Jen to ne! Simon Brett

Možná je to tím, že jsem knihy četla všechny tři po sobě mi třetí kniha již přišla nejslabší, repliky jsou vcelku dost podobné předešlým dvěma knihám. Kdybych si nechala mezi nimi prostor třeba by bylo mé hodnocení lepší.

27.02.2021 3 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Výborné zpestření mezi vážnějšími žánry, takové to počteníčko pro jeden večer, člověk se posměje, trošku se zamyslí jak že to ti špunti asi přemýšlejí :-). Není zde prostor na hlubší úvahy, ale určitě sáhnu i po druhém a třetím díle :-)

14.02.2021 5 z 5

Bruno Bruno Július Matis

Taková lehčí četba pro jeden večer, nejvíce mne zaujaly moc hezké fotografie, obsah knihy mne až tak úplně nenadchl. Je pravda že jsem hodně romantická duše, pejskařka, takže jsem při četbě hodně přemýšlela jak to funguje v naší domácnosti :-) kdy s námi náš pes pomalu i baští u stolu :-)

26.12.2020 2 z 5

Jak přežít puberťáky Jak přežít puberťáky Zuzana Peterová

Velmi vtipná knížka, potřebovala jsem po těžší četbě trochu odlehčit a úplně mi kápla do noty, vřele doporučuji, čte se jako po másle :-)

23.12.2020 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha se mi velmi líbila, možná i více než Hypnotizér, těším se na další

01.08.2016 5 z 5