Prevítem snadno a rychle

Jste už zkušení rodiče a myslíte si, že víte, co vaše batole potřebuje: jíst, spát, pochovat, vyměnit plenky. Nebo se rozplýváte nad prvním přírůstkem do rodiny a domníváte se, že váš mateřský (otcovský) instinkt vám říká, co si vaše miminko myslí a přeje. Jste na omylu. Batolata nejsou roztomilá a bezbranná. Batolata jsou cílevědomá stvoření, kterým je to vaše žvatlání k smíchu, ale neprozradí se ani náznakem, protože je to pro ně výhodné. Tato kniha vám však otevře oči, ať chcete nebo ne. Teprve díky ní pochopíte, že každé dítě je od narození především prevít, a že je potřeba být stále ve střehu a nepodléhat jeho lstivě roztomilým úsměvům, nemotorným pohybům a sladkému broukání. A nestěžujte si pak, že jsme vás nevarovali. Ukázka: DEN DVACÁTÝ DEVÁTÝ Dnes ráno daleko úspěšnější ničivý zásah. Na pohovce v obýváku se vyvalovala kočka a já se pomalu jako červ sunul ke stolku. Na něm skleněná váza s kytkami. Když jsem dospěl ke stolu, popadl jsem ho za jednu nohu a začal jím zuřivě třást. Chvíli ta operace trvala, ale nakonec se váza centimetřík po centimetříku začala sunout po stole, až konečně sletěla. Ozval se krajně uspokojivý třesk rozbíjeného skla a po koberci se rozlilo jezero vody. Pak se mi podařilo dostat se v rekordním čase na druhou stranu pokoje, a tam jsem rychle popadl chrastítko ve tvaru lízátka. Ona mi ho vnucuje už aspoň pět měsíců, a tak jsem si řekl, že teď přišla ta pravá chvíle ho vyzkoušet. Strčil jsem ho do pusy a začal jsem žvýkat. Načasoval jsem to jen tak tak. Sotva jsem stačil zaujmout postavení, už tu byla Ona. Když uviděla rozbitou vázu, byla fakt zběsilá, a nerozhodně se koukala z kočky na mě a zase zpátky. S potěšením můžu ohlásit, že dospěla k tomu správnému závěru. Kočka dostala pěkně natřískáno, nakonec se Jí vytrhla a vystřelila kočičí dírou do další ukřivděné postní noci bez večeře. Hihihi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/610/previtem-snadno-a-rychle-cjQ-610.jpg 4421

Prevít (1.)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Argo

How to be a Little Sod (1992)

Kniha Prevítem snadno a rychle

pingu1

Vtipná, nápaditá knížka psaná z pohledu batolete :-) Doporučuji všem čerstvým i budoucím rodičům :-)

jana79

Chechtala sem se dost,takze jedine doporučení nevhodne do vlaku,radši si ji nechte na doma. Skvele na odreagovani,zapomenete na stres.

bookemma

Kniha přečtená za hodinu a půl na chatě ve chvíli, kdy už fakt nebylo co číst. No...ano, zasmála jsem se (někdy), ale spíše mě podání a příběh rozesmutnily a mírně znechutily. Za chvíli asi taky budu mladou maminou a při představě toho, co rodiče musí zakoušet se mi hrůzou zježily vlasy na hlavě. Kromě toho jsem měla pocit, že děcko si z nich jen tropí šprťouchlata... Ale kniha je nenáročná, odpočinková četba... A to byl ve výsledku asi přesně její účel.

jarmuk

četl jsem to už dávno, ale bavil jsem se hooodně. Navíc je cítit, že autor píše o tom co zná.

Maaruska1

Nenáročná četba, co mi však vadilo bylo podání, že dítě a rodiče jsou nepřátelé a stojí na opačných stranách barikády.. :)

Renncha
26.12.2018

Velmi vtipná a celkem i poučná kniha,doporučuji přečíst !

Áňa 998
09.09.2018

Skvělá odpočinková četba :)

kusma
30.07.2018

Myslím, že to šlo podat vtipněji a citlivěji. Nejvíc mi asi vadilo, že jsem měla pocit, že své rodiče nenávidí.