Prevítem snadno a rychle

Jste už zkušení rodiče a myslíte si, že víte, co vaše batole potřebuje: jíst, spát, pochovat, vyměnit plenky. Nebo se rozplýváte nad prvním přírůstkem do rodiny a domníváte se, že váš mateřský (otcovský) instinkt vám říká, co si vaše miminko myslí a přeje. Jste na omylu. Batolata nejsou roztomilá a bezbranná. Batolata jsou cílevědomá stvoření, kterým je to vaše žvatlání k smíchu, ale neprozradí se ani náznakem, protože je to pro ně výhodné. Tato kniha vám však otevře oči, ať chcete nebo ne. Teprve díky ní pochopíte, že každé dítě je od narození především prevít, a že je potřeba být stále ve střehu a nepodléhat jeho lstivě roztomilým úsměvům, nemotorným pohybům a sladkému broukání. A nestěžujte si pak, že jsme vás nevarovali. Ukázka: DEN DVACÁTÝ DEVÁTÝ Dnes ráno daleko úspěšnější ničivý zásah. Na pohovce v obýváku se vyvalovala kočka a já se pomalu jako červ sunul ke stolku. Na něm skleněná váza s kytkami. Když jsem dospěl ke stolu, popadl jsem ho za jednu nohu a začal jím zuřivě třást. Chvíli ta operace trvala, ale nakonec se váza centimetřík po centimetříku začala sunout po stole, až konečně sletěla. Ozval se krajně uspokojivý třesk rozbíjeného skla a po koberci se rozlilo jezero vody. Pak se mi podařilo dostat se v rekordním čase na druhou stranu pokoje, a tam jsem rychle popadl chrastítko ve tvaru lízátka. Ona mi ho vnucuje už aspoň pět měsíců, a tak jsem si řekl, že teď přišla ta pravá chvíle ho vyzkoušet. Strčil jsem ho do pusy a začal jsem žvýkat. Načasoval jsem to jen tak tak. Sotva jsem stačil zaujmout postavení, už tu byla Ona. Když uviděla rozbitou vázu, byla fakt zběsilá, a nerozhodně se koukala z kočky na mě a zase zpátky. S potěšením můžu ohlásit, že dospěla k tomu správnému závěru. Kočka dostala pěkně natřískáno, nakonec se Jí vytrhla a vystřelila kočičí dírou do další ukřivděné postní noci bez večeře. Hihihi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/610/previtem-snadno-a-rychle-cjQ-610.jpg 4454

Prevít 1.

Literatura světová, Humor
Vydáno, Argo

How to be a Little Sod, 1992

Kniha Prevítem snadno a rychle

FlLys
21. listopadu

Nějak mi to nepřišlo vtipné. Přitom zrovna takové situace zažívám a dost často si říkám, že to ten náš tyran dělá schválně. Takže ta myšlenka knihy mi přijde dobrá, ale celkově to vyznívá dost krutě.

Kája95

Tyhle typy knih nemám ráda,nevím proč jsem se do ní pouštěla

Worbitka89

Tahle knizecka ma nápad, ktery uklidni a rozesměje všechny prvorodice a to nejen v dnešní době ,,dokonalých" matek. Kazdy si v tom neco ze sveho rodicovstvi najde. A prestane se brát tak vážně. Doporučuji!

Katka2382

Skvělá a vtipná knížka.Ač si myslíme něco jiného,rodič není vždy pánem.

nicolettkaa

Prevíta jsme na doporučení četli s přítelem po večerech jako pohádku před spaním (jsme prozatím bezdětní). Někdy jsme se smáli míň, někdy víc a byly momenty, kdy mi tekly od smíchu slzy. Nedoporučuji lidem, kteří si ze života neumí udělat srandu a nedokáží na jisté věci koukat s nadhledem. Pokud se nám dostanou do ruky další díly, přečteme si je také.

twix6862

Tak nevím, jestli ztráta vtipnosti téhle knihy (pro mne) je důsledkem toho, že se ze mne taky stala ONA , nebo je to něčím jiným, ale v roce 2006 jsem byla fakt nadšená a knihu si zařadila to svého zlatého fondu. Dnes ji s klidným svědomím vyřadím a znovu ji asi číst nepotřebuji. Chybí mi v tom humoru laskavost a hlavní hrdina je fakt na znovuzavedení fyzických trestů :evil:

C.vok

Proste TOP!!

lenka9044
09.12.2019

tak to je super... asi každý rodič si nejednou položí otázku: "co se tomu prckovi asi honí hlavou?" tady máme pár myslím celkem výstižných odpovědí na tuto otázku. A také se dozvíme, že není vše, jak to vypadá. Velmi vtipná záležitost...

Otec prasátek
Otec prasátek
Doktore, fofrem, jde o život!
Doktore, fofrem, jde o život!
Co by můj syn měl vědět o světě
Co by můj syn měl vědět o světě