Prevítem snadno a rychle

Prevítem snadno a rychle

Jste už zkušení rodiče a myslíte si, že víte, co vaše batole potřebuje: jíst, spát, pochovat, vyměnit plenky. Nebo se rozplýváte nad prvním přírůstkem do rodiny a domníváte se, že váš mateřský (otcovský) instinkt vám říká, co si vaše miminko myslí a přeje. Jste na omylu. Batolata nejsou roztomilá a bezbranná. Batolata jsou cílevědomá stvoření, kterým je to vaše žvatlání k smíchu, ale neprozradí se ani náznakem, protože je to pro ně výhodné. Tato kniha vám však otevře oči, ať chcete nebo ne. Teprve díky ní pochopíte, že každé dítě je od narození především prevít, a že je potřeba být stále ve střehu a nepodléhat jeho lstivě roztomilým úsměvům, nemotorným pohybům a sladkému broukání. A nestěžujte si pak, že jsme vás nevarovali.
Ukázka:
DEN DVACÁTÝ DEVÁTÝ

Dnes ráno daleko úspěšnější ničivý zásah. Na pohovce v obýváku se vyvalovala kočka a já se pomalu jako červ sunul ke stolku. Na něm skleněná váza s kytkami.

Když jsem dospěl ke stolu, popadl jsem ho za jednu nohu a začal jím zuřivě třást.

Chvíli ta operace trvala, ale nakonec se váza centimetřík po centimetříku začala sunout po stole, až konečně sletěla. Ozval se krajně uspokojivý třesk rozbíjeného skla a po koberci se rozlilo jezero vody.

Pak se mi podařilo dostat se v rekordním čase na druhou stranu pokoje, a tam jsem rychle popadl chrastítko ve tvaru lízátka. Ona mi ho vnucuje už aspoň pět měsíců, a tak jsem si řekl, že teď přišla ta pravá chvíle ho vyzkoušet. Strčil jsem ho do pusy a začal jsem žvýkat.

Načasoval jsem to jen tak tak. Sotva jsem stačil zaujmout postavení, už tu byla Ona. Když uviděla rozbitou vázu, byla fakt zběsilá, a nerozhodně se koukala z kočky na mě a zase zpátky.

S potěšením můžu ohlásit, že dospěla k tomu správnému závěru.

Kočka dostala pěkně natřískáno, nakonec se Jí vytrhla a vystřelila kočičí dírou do další ukřivděné postní noci bez večeře. Hihihi. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/610/previtem-snadno-a-rychle-cjQ-610.jpg 4.1322

Prevít (1.)

How to be a Little Sod (1992)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Argo

Dervish

Některé dny vtipnější, některé pasáže se úplně nepovedly... jako celek mi přišel Landsman mnohem vtipnější a o to v těchto knihách přeci jde.

happy-smile

Naprosto skvělá knížka, u které budete neustále hýkat smíchy. Až z toho člověk začne být paranoidní a začne si říkat, že to ti malí špunti opravdu všechno musí dělat schválně - vždyť to všechno přesně sedí! A pro ty co neví, jestli děti už ano nebo ještě ne - myslím, že toto pro vás bude dostatečná antikoncepce na hodně dlooouho.

Eorin

sem tam proběhlo možná nějaké uchechtnutí, ale tenhle primitivní humor není nic pro mě, je mi líto.

vendy.b.

Ze začátku je to vtipné a zaradovala jsem se, že se pobavím. Ale po chvilce mi to přišlo jako lehce primitivní humor a až do konce jsem měla pocit, že se to vlastně furt opakuje a už nic zajímavého mě nečeká. A nespletla jsem se.

trudoš

Pokud jde o humor, nějak jsem se se Prevítem rozešel v tom, co je ještě zábavné a co je jen samoúčelným vtipkováním. Zvracení a kálení v těch nejméně vhodných chvílích, hysterické řvaní za každou cenu pro cokoliv, cílené zabraňování milostným hrátkám či všelijaké další terorizování rodičů je sice v základu komické vždycky, ale musí se umět podat. V případě Simona Bretta však nejde o nějakou chytrou legraci, ale prosté „bum bác, smějte se“. Buď už jsem z toho vyrostl, nebo to prostě autor neumí podat tou správnou formou. Příkladem budiž náš Dominik Landsman, který se stran humoru od Prevíta zas až tak moc neliší, ale přesto mě dokázal rozesmát desetkrát více.
Ohledně rodičovských postřehů však oceňuji zkazku o mužském egoizmu, kdy mají otcové tendenci při občasném přebalování podotýkat, že „manželce s dítětem dost pomáhají“. I to, jak všem lidem okolo přijde, že dítě „jako by z oka vypadlo tomu a tomu“, přestože každý uvádí někoho zcela jiného. Oboje mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.

Wargo

Uvidíme o pár mesiacov, či sa mi tiež narodí takýto malý prevít, resp. Prevítka ;) Každopádne, tunajšími referenciami mierne nadhodnotené, a nie až tak vtipné ako som od toho možno očakával.

jennefer

Knížka se pro mě za pár měsíců stane aktuální, takže i když už jsem ji kdysi četla, neodolala jsem a otevřela ji znovu. Jen mě teď trochu překvapilo, že jsem to přelouskala za odpoledne a že to nebylo až tak vtipné, jak si pamatuju. Hm, asi stárnu:-D

Beatrisie
16.11.2016

Úžasná knížka, zasmála jsem se a poznala v tom svoje děti :)

Kexina
13.11.2016

Čtení knihy je možné rozdělit do tří prožitkových fází:
1. fáze: Haha, to je fakt dobré, už dlouho jsem se tak nezasmála.
2. fáze: Jo, je to dobré, třeba nějak takhle o svých rodičích děti uvažují.
3. fáze: Ale tak jo, není to úplně špatné,tady bych se asi měla zasmát... Jen mám takový pocit, že už jsem všechny tyhle vtipné situace četla...
Sečteno, podtrženo je to příjemná kniha s průměrnou vtipností a snesitelnou délkou.

DominaCZ
12.11.2016

Líbí se mi, jak jsou místní maminky dotčené a přály by tomu hajzlíkovi zkázu... a co když právě oni mají doma to samý...? :)))) Očividně někomu nedošlo, že právě proto, že nás ten parchant tak se.e, je to napsaný skvěle .)

Hahá, jó, malý sladký miminečka, která mají v srdci jen maminečku a mlíčko, a ne žádný zlo ..!
Prdlajz.
Děcka jsou ve skutečnosti rodilí manipulátoři, kteří spřádají brutální plány na ovládnutí domácnosti i koček.
nejlepší by bylo svázat je a umístit někam do sítě.
Jen tam máte jistotu, že vás ty nebezpečný objekty nezničí.

Dobře on .))))))))))

Glimmer
05.08.2016

Už dlouho jsem přemýšlela, že si knihu přečtu. Jen tak ze zvědavosti. Absolutně nic jsem od ní nečekala, chtěla jsem zkrátka jenom nějakou oddychovou knížku. Prevít je opravdu velice oddychové čtení, ale není špatné. Je to asi spíš taková ta kniha, když nevíte, co odpoledne dělat. Každopádně jsem se docela bavila a hlavně celou dobu rodiče litovala, jak jim a všem okolo schválně škodí. Stále jsem doufala, že se mu to vymstí, ale nějak mu to darebákovi všechno procházelo. Ale jedna věc, co mi trošku vadila, bylo to, že kniha byla psána jako deník, a proto to chvílemi byly spíš takové poznámky o tom, co už rodičům provedl, než kniha. Žádné velké dílo to rozhodně není, ale zase je to něco trochu jiného.
Myslím, že si asi v budoucnu další díl(y) přečtu, protože na změnu je to příjemné čtení a občas má Prevít opravdu ďábelské nápady. :)
Hodnocení: 65 %

LucieD81
02.08.2016

Příjemná kniha, která se nevydává za žádné velké umění a pokud ho tak ani nečekáte, tak určitě pobaví.

Mydlivoj
20.07.2016

Tohle fakt ne...

Mruskulka
23.06.2016

Ze začátku jsem si říkala, co to proboha je. Vždyť to vůbec není vtipné ani zábavné, ale po pár stránkách jsem změnila názor. Mám 13ti měsíční dcerku, takže mi tenhle prevít byl blízký :-D Fajn oddechové čtení

Aknel26
11.04.2016

Na celé knížce mi přišlo komické jedině to, že - ač jde o humoristickou knihu - jsem se při čtení jedinkrát nezasmála. Kam se poděl laskavý humor? Jako nastávající maminku mě to asi moc nešlechtí, ale celou dobu jsem tomu cynickému a zlému spratkovi přála, aby se mu jeho "intriky" vymstily - aby ho kočka škrábla, aby spadl ze schodů, aby se s ním rodiče přestali tak mazlit...

petra4080
04.03.2016

Zasmála jsem se, takže za mě dobrá knížka - četla jsem v nemocnici, tak je pravda, že jsem tím mohla být trochu ovlivněná ;-)

ikp5930
29.02.2016

Skvělě, vtipné a oddychové. Co víc říct. Super kniha:)

jarka2222
23.02.2016

Co lepšího říci ke knížce "Prevítem snadno a rychle" než to, že jsem si při čtení mockrát povzdechla, "teda, to je ale prevít":-)). Super pohodové čtení. Tenhle humor ocení určitě hlavně ti, kdo už mají svoje děti a tím vším si prošli:-). Těším se na další díly.

Peti
13.01.2016

První rok dítěte ve stylu Kdopak to mluví. Musím říct, že velice příjemné a úsměvné čtení, doufám jenom, že ten prťousek v břiše moc neposlouchal :).

jozka_II
10.01.2016

Kdyz se mate stat rodicem, okoli vam prestava davat k vyrocim flasky a zacne se stylovymi darky. Tak se ke mne dostal i Previt. Snazil jsem se pri cteni dodrzovat vekovou ekvivalenci, takze jsem ji cetl dost dlouho. Co k te knize napsat? Ano, autor asi bude otec...

Teribookoholik
06.01.2016

"nic moc"

DominaCZ
15.12.2015

Ač to má být laděno jakože-fákt-vtipně, moc vtipný to není.. malý mimino je čistý, ale velice rychle se naučí s rodičem mávat ,,, takže ano, vychcošem může být už velmi malý dítě a jako dobrovolně bezdětné mě neustále blijící, seroucí a řvoucí vychcánek děsil.

marcela6183
09.09.2015

Možná proto, že sama děti (ještě) nemám, ale měla jsem o dost mladší sestru, přišla mi kniha poměrně vtipná. Sice jsem otce s vizourem v ruce (spojler) nenachytala, ani jsem ho neviděla spát pod gaučem v obýváku, ale zato vím přesně, jak cvičit s rodiči.
Jedno je jisté: schopnost něco si vyřvat děti používají, když něco potřebují. Obvykle pozornost. Fakt existují různé typy řevu a pláče - a jejich popis byl docela výstižný. Trénink regurgitace neměl chybu a jako správně svéhlavá individualita neměl chybu ani Prevít.
První rok byl fakt hustej a já dávám čtyřku.

Peleus
09.09.2015

Na začátku vtipné. Později opakující se a ztrácející dech. Na konci se jeden těší, že už konečně bude konec.

Každopádně zajímavý nápad, který by snesl o polovinu menší počet stránek.

P.S. Občas trochu kruté.

Endy17
23.08.2015

Tak trochu mi tahle knížka připomněla "Na plný plyn" Jeremyho Clarksona - samozřejmě nikoli obsahem, ale stylem. Pokud by vycházela na pokračování v nedělním magazínu, těšil bych se na každé další číslo, pokud by autor zvolil menší rozsah, dílo by nemělo chybu. Takhle je knížka sice čtivá, zábavná a vtipná, ale trochu rozvleklá a ve druhé polovině už čtenáře nemá co překvapit.

tisha8409
20.08.2015odpad!

"ČEKALA JSEM, ŽE TO BUDE VTIPNĚJŠÍ".
Co jako čekáte za megavtípky od terorizování celýho okolí od malýho fakana??? Co na tom má být vtipnýho? Pokud to zdepřítomným matkám přijde k smíchu,pak není divu, že někdo vychová takový zmetky...protože se tomu v reálu nejspíš směje taky a ono to s něma roste.
A víte co? všem takovým rodičům ty děcka přeju. Doře vám tak děláte si to sami.

mpb1913
13.07.2015

Jak teď vidím mimino, hned si říkám NA CO MYSLÍŠ PREVÍTE?

between
29.06.2015

Žena se při čtení této knihy neustále řehnila. Mně to nějak neoslovilo. Spíš bych řekl, netradiční popsání skutečnosti, než něco vtipného.

xhinh01
27.05.2015

Knihu jsem přečetla za dva večery a už dlouho jsem se tak nenasmála. První dvě třetiny byly super, pak už se to opakovalo.

Michi.01
16.05.2015

Knihu jsem četla už dříve,ale teď, když jsem čerstvá maminka, se mi líbila mnohem více. Některé situace jsou přehnané,ale ve spoustě případů každý rodič své dítko pozná. Nejvíc jsem se nasmála při popisu návštěvy doktora, moje dcerunka mi připravila u paní doktorky podobné překvápko :) Doporučuji přečíst rodičům pro odlehčení každodenního kolotoče :)