lucakuca lucakuca komentáře u knih

Kód růže Kód růže Kate Quinn

klekám, při tom hekám a hlavně smekám a toužím číst další takové skvosty!!!

30.08.2023 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Ženský!!!!!
To byla tak vtipná, jiskřivá, dráždivá a vášnivá eroromantika!!!
Božínku, takhle si představuji pravé letní čtení.
Jasný, všechno je jasný od 2.kapitoly, ale vem to buřt a nech se unášet touhle srandou.

13.08.2023 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Uf.
Co teď?
Kde v tuhle nocni hodinu seženu další díl?! Mám se vloupat do knihovny nebo coooo???? Co teď jako? Nutně potrebuju další návykový knihfet od Maldonady.

04.03.2023 5 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Pozor pozor!
Jak se zahřát bez kapky punče a beze dřeva? No přečti si ducha vánoček! To tě zahřeje!
Perfektní vánoční příběh! Lehký, nadýchaný, třpytivý, laskavý, voňavý a dojímací. Vše, co k vánocům patří.
Láska.

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Milé pohlazení po duši.

10.09.2022 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Dobrý. Bylo to tak nepříjemně zároveň nechutně skutečný.
Aaaa.... Jako když načapáte rodiče při sexu. Fakt nechuťárna! (hlavně ta reálná panika a tak, tam v tom hlubokým lese)
Už žádný zkratky! Už jen značené cestičky s kompasem...

10.01.2022 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Netradiční pohled na hrobnictví kdysi ve Vídni.
Líbí se mi, že je to jiné. Hlavní hrdina má samozřejmě trápení. Má představy úplně stejné jako maturant, který nepochybuje o své úžasnosti a touhy světa po něm.
Má také protekci, protože je velmi chytrý a úžasný a používá moderní technologie. Ale je taky krapánek neomalený. Pak se diví, že ho nemají rádi a z práce letí rychlostí blesku.
Líbí se mi hrobník. Líbí se mi jeho zatuchlost, která na mě přímo z knihy odkapávala, líbí se mi jeho hrubost, sečtělost, objektivita spravedlnosti, přátelství...
A tihle dva to prostě rozjedou...

19.06.2024 4 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Kamarádky na věky věků...
Nikdo nemá všechno, každému něco chybí. A jestli má zrovna všechno, tak ať si to sakra užívá! Protože to nebude nadlouho....
Úchvatné čtení a slzy jako hrachy.

22.02.2024 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Na co věří Bouchač? No na Svatou trojici!
Ve jménu Gerasima, Agy a ducha Vodičky amen! Nic jiného mu totiž není svaté! :-)
"Vypadali trochu jako Miloš Zeman. Dva Milošové Zemani s tělem stromového klokana."
Se celou knihu culím a chichotám a prokládám to dávivými zvuky typu: "Ble a ble! Ubl ubl čvachty ble! Moravče, ty seš prostě kůň!"
No láska vesmírná jednorožcová :-)

21.02.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Čas se zastavil a ja se stala zmizelou. Jen já a kniha. Fantazie!
Teď, když jsem dočetla, život může zase pokračovat.

11.02.2023 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Ach jo, to zas bylo slzavé údolí, zalila jsem snad celý kraj.
Úžasné. Lehoučce mi to připomínalo knihu: Kde zpívají raci. Neumím to popsat, ale vy, co víte, víte a že jo?

19.08.2022 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Jo přesneeeee! To bylo parádní!!!!
Nutně k přežití potřebuji další díl!
To bude teprvá jízda bez jištění!

09.06.2022 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Jo. Jojojojojo!!! Brutus stíhá hnus a pak se honěj zase zpátky!
Pecka!

24.11.2021 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Božínku já se tak těším na film! A prý snad budou i další díly? James Bond má asi bratra. :-)
To byl napínák a jaké je drsoň ten Gentry i vtípky proběhly kolem!
Každou stránku ho pronásledují z volně pasoucího chovu komanda Bolívijců, Tripolisu z Libye, indonéské Jakarty a z mnoha mnoha dalších skupin či speciálních jednotek, ale prostě.... NO PROSTĚ.
Je to tak nabušený akcí, to tak frčí, vím jak vypadají hlavní hrdinové, že jsem už vlastně ten film viděla :-)

09.11.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

(SPOILER) Dnes si zřejmě uvařím bezmasé jídlo. Okusovaní masíčka už bylo dost! :-) Krásné finále, kdy Kate zaútočila kanibalovou zbraní. Chytrá holka! :-)

12.03.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Teď neusnu. :( jsem sama doma a mám strach. Já mám fakt strach! Rychlostí světla jsem otáčela stránky a nadzvukově rychle četla... Pořád mám strach,... teď něco vrzlo za dveřma!!!!!!

02.01.2021 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Nejméně krvavé, o to více rozplétající a puzzloidní poslední díl téhle šmodrchanice. Autor to vzal pěkně zvesela, hodně jsem se nasmála a nechtělo se mi věřit, že je to ten „Cole.“ Odpustila jsem mu i ten duhovej konec plný andílků :-).

01.08.2020 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Úžasná série!
Jízda!
Většina postav nejspíš lže, nic není jak se zdálo. Ke konci přijde zvrat a buď to přinese šok nebo nic. :-)

28.05.2024 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

První polovina byla velmi zajímavá. Správkyně hřbitova. No to je výzva! Pomalé, filozofické tempo mně vyhovovalo.
Množství životních mouder jsem nasávala jako motýl květinu. Fakt mě bavil jednoduchý a rutinní hřbitovní život.
Otevřenost - káva byla uvařená, a každý mohl přijít a nalít si, i když byla pryč, třeba na zahrádce.
Ale pak jsem začala čtenářsky trpět.
Když ten prevít Dušička začal vyšetřovat a pátrat, jeho pohled na minulost, jeho přítomnost, do toho objevený deník, tajný život Irene, současnost, a daleká minulost a blízká minulost Vielette, pak vzpomínky milenky a zamotaná motanice všech dokupy.
Kapitoly nejsou označené o kom a kdy se odehrávají, takže tipovačka:
"Hm, kde se právě nacházím? Minulost? Přítomnost? Kde jsem a s kým???"
A stále si vykají po vášnivé noci.... Ježda!!!

08.02.2024 3 z 5