lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Hodnocení: Jelikož jsem byla nadšená již z prvního dílu Šikmého kostela, tak jsem se s obrovskou chutí pustila i do dílu druhého, který se mi líbil ještě o něco více.
Ve druhém díle této trilogie prožíváme strastiplné i veselé momenty spolu s postavami, se kterými jsme se již seznámili v prvním díle. Asi i tím že jsem postavy znala již z prvního dílu, tak mi tento díl přišel o něco poutavější a zajímavější. Také jsem si myslela,že si nebudu pamatovat, co vše se událo v prvním díle, ale díky tomu, že se autorka v knize hodně na předchozí díl odkazovala jsem si na vše vzpomněla a neměla jsem problém s propojováním událostí z minulého dílu.
Jelikož jsem o Karviné a okolí nevěděla před tím než jsem si přečetla tyto 2 knihy skoro nic a nebo opravdu malý zlomek informací, tak díky těmto 2 knihám jsem si obzory o tomto regionu rozšířila opravdu hodně a je opravdu škoda, že se o tomto regionu s bohatou historií více nemluví a nepíše.
Strašně se mi též líbil autorčin styl psaní, události v knize popisovala poutavě a zároveň srozumitelně a styl psaní dělal knihu ještě čtivější, musela jsem číst neustále dále a dále. Opět musím vyzdvihnout skvěle vykreslené a promyšlené postavy, líbilo se mi že se jejich osudy vzájemně propojovaly a nepsalo se o každém zvlášť. Obrázková příloha na konci knihy byla též velmi zajímavé a dokázala mi Karvinou a okolí ještě více přiblížit.
Knihu mohu vřele doporučit!

01.01.2022 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Hodnocení: Tuto knihu jsem také četla jako povinnou četbu a opět mě příjemně překvapila.
Jelikož vím, jak příběh probíhá a jak končí, tak pro mě děj knihy nebyl takovým překvapením, ale přesto jsem si čtení knihy moc užila a považuji ji za velice povedenou knihu co se klasické literatury týče.
Co se mi opravdu moc líbilo byla velice bohatá slovní zásoba a košaté slovní obraty a v tomto případě i oceňuji velice zdařilý překlad celé knihy. Jazyk ač není používán v běžné mluvě se k celému příběhu a prostředí velmi hodil a nedělalo mi problém se začíst i přes trochu náročnější jazyk.
Romea a Julii jsem si po pár stránkách oblíbila a celkově se mi moc líbil tento tragický zamilovaný příběh i když šťastnější konec bych mimochodem uvítala více. Ale příběh byl opravdu skvěle promyšlený, ty slovní obraty a skvělé použití slov, která do sebe vzájemně zapadají, autor byl opravdu mistrem svého řemesla a i pokud máte o příběhu Romea a Julie povědomí, tak opravdu stojí zato si přečíst i knihu. Mimochodem musím říci, že poslední dobou mám celkem štěstí i na dobrou klasickou literaturu.

04.05.2021

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Hodnocení: První knihou , kterou jsem od autorky četla byly Vrány, to byla neskutečná bomba a tak jsem se rozhodla si přečíst další autorčinu knihu, kterou byl právě Chirurg. Sice Vrány už asi nic nepředčí, ale jednalo se také o velice povedenou knihu.
__
Jelikož jsem zatím četla jen jednu knihu z lékařského prostředí, kterou byla kniha Pět kroků od sebe, tak to pro mě byla fajn změna, opět něco nového . Do knihy jsem se byla schopná jednoduše začíst, stránky mi rychle ubíhaly pod rukama. Jelikož autorka studovala na střední zdravotnické škole,tak má přehled o čem píše a čtenář se v tom poté neztrácí. Zároveň jsem si čtením této knihy potvrdila, že nikdy nechci pracovat ve zdravotnictví a o to větší obdiv u mě mají ti, kteří ve zdravotnictví pracují. Styl psaní byl nespisovný, ale tentokrát se to ke knize moc hodilo a příběh měl pak tu správnou atmosféru. Kniha byla odrazem dnešní společnosti, aneb jak to také někdy ve vztazích a v práci chodí, to autorka vystihla velice trefně a upřímně-krize ve vztazích, problémy v práci a řešení problémů alkoholem -to jsou hodně řešená témata v této knize. Postavu jsem si žádnou neoblíbila, ale myslím že to autorka udělala záměrně. Akorát mi tam chyběla nějaká výraznější zápletka a větší napětí, ale to je vše, co bych vytkla .Doporučuji všem, kdo chtějí nahlédnout do lékařského prostředí a přečíst si o problémech nynější společnosti.

18.01.2021 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Hodnocení/pocity z knihy: Kniha byla součástí mé povinné četby do školy ,ale opravdu nelituji ,že jsem ji četla ????, jako u některých knih z povinné četby. Kniha se četla rychle -neustále jsem potřebovala vědět ,co se stane dále a přečetla jsem ji za pár dní-této knize uděluji titul za prozatím nejlepší knihu z povinné četby. Oscar Wilde byl opravdovým mistrem ve psaní - všechny postavy byly krásně vykreslené a popsané, jednalo se o příběh velice napínavý - někdy až šokující -už poprvé ,co jsem vzala knihu do ruky jsem se do ní zamilovala - strhující,napínavý příběh plný převratů a překvapení ,krásné filosofické úvahy lorda Henryho ,které knihu posunuly už o nějaký ten level výše + filosofii miluji jako celek ,jazyk byl krásný a jednoduchý na porozumění . Určitě od tohoto autora nečtu knihu naposledy . Krásná myšlenka celého díla,že krása není vše a máme i mnohem důležitější věci. Velké plus patří slovníčku cizích pojmů na konci knihy.
Půl hvězdičky jsem odebrala pouze zdlouhavému popisu drahých kamenů a jednotlivých objektů .
Jinak jsem se do knihy vysloveně zažrala a nechtěla jsem ji pustit - asi jsem se opravdu zamilovala do britské literatury!

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Hodnocení: •Jako první zde chci zmínit skvělé hlavní postavy- mými nejoblíbenějšími byli Animant a pan Reed,do kterého jsem se hned zamilovala . Animant byla doopravdy skvělá knižní postava se skvělým smyslem pro humor-sarkasmem ,průbojností , inteligencí,láskou ke knihám a hlavně věděla,co chce a byla svá. Postava se v průběhu děje skvěle vyvíjela a strašně mě bavilo prožívat celý příběh s ní.
Mým 2. oblíbencem byl pan Reed,který mi v pár ohledech připomněl mě samotnou jako třeba jsou- láska ke knihám,nečitelnost, nepotřeboval se neustále projevovat a jednalo se o osobu se skvělým smyslem pro humor. Pro mě to byla ideální knižní postava ,jenž se též v průběhu příběhu skvěle vyvíjela -miluji typy postav jako byl pan Reed.
___
Co se týče příběhu samotného,tak se mi stránky otáčely úplně samy a celou knihu jsem dočetla za 6 dní.
Je zde použitý krásný jazyk,který čtenáře nabádá ke čtení , panuje zde krásná a kouzelná atmosféra a příběh je zasazen do krásné doby - jednalo se o Viktoriánskou Anglii a romantika zde byla doopravdy skvělá-nenucená,přiměřená a kouzelná,jenž ke konci nabírala grády.
Jediné co bych knize vytkla je na můj vkus moc uspěchaný závěr,který mohl být v knize trochu více rozvedený.
Jinak doopravdy nemám slov! Kniha se četla neuvěřitelně rychle, byla krásná,kouzelná ,vtipná a čtivá.

Proměna Proměna Franz Kafka

Hodnocení:
Co se povinné četby týče,tak jsem si měli od Kafky přečíst buď proměnu,či proces. Já si vybrala Proměnu , protože je přece jen známější a též jsem si přečetla pár povídek , které se spolu s Proměnou v knize nacházely.
Už ze začátku Vám mohu říci, že se jednalo o jednu z velice povedených knih co se povinné četby týče a četbu jsem si užila, i když jsem všechny povídky nepřečetla,tak Proměna byl skvělá!
Nechápu , jak někdo mohl vymyslet povídku o tom že se člověk probudí a stane se z něj moucha -obdivuji autora za velice originální námět povídky , líbilo se mi též to, že to nebyl povrchní příběh , ale měl něco do sebe . Hlubší psychologické myšlenky , propojené s pochmurnou atmosférou celého příběhu - to se doopravdy povedlo.
Styl psaní nebyl též vůbec špatný, povídka se četla rychle a neměla jsem problém s porozuměním slov.
Hlavní postavu- tedy Řehoře/mouchu jsem si celkem oblíbila a litovala zároveň- tolik pocitů nepochopení ze strany Řehořovy rodiny , nevědět jestli navždy zůstane v podobě mouchy- neuvěřitelné...
Jednalo se o povídku , kterou by si měl přečíst každý, nachází se tam tolik pocitů , je to sice smutné,ale mně se povídka moc líbila a vřele Vám jí doporučuji, pokud Vám nevadí trochu té pochmurné atmosféry .
A co se ostatních povídek týče,tak některé byly doopravdy skvělé a měly výraznou a pěknou myšlenku , ale některé mi přišly takové nedokončené,moc jsem u nich nepochopila, co tím chtěl autor říci a byly zbytečně krátké .
Jinak Vám mohu hlavně Proměnu vřele doporučit .

05.01.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Byla to jedna z nejlepších fantasy knih, kterou jsem kdy četla a moc se těším na pokračování. Ihned jsem si oblíbila hlavně Kaze díky své tajemné a nečitelné osobnosti. Ostatní postavy byly taky skvělé a sedly mi skoro všechny. Prostředí, které každý fantasy milovník prostě chce, v této knize můžete naplno používat svou fantazii.
__
Krásná obálka a ořízka je kapitola sama o sobě. Nejen že se od knihy nedá odlepit, ale taky byste si ji nejraději nechali i když ji máte půjčenou z knihovny :D.
__
Plno zvratů, napětí na každé stránce, skvělé postavy a romantická linka k tomu. Romantika je tam zároveň použitá úplně přirozeně a skvěle příběh doplňuje.To prostě v jedné knize chcete . Pokud jste milovníky fantasy a romantiky k tomu, tak mohu vřele doporučit, nudit se určitě nebudete.

08.04.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Další kniha od Colleen, která byla opět peckovní a nemohla jsem se od ní odtrhnout! Jak to ta Colleen jen dělá? Všechny knihy, které jsem od ní zatím četla byly opravdu famózní.
___
Příběh si mě získal ihned od první stránky. Tolik emocí v jedné knize, poutavý styl psaní a nespočet nepředvídatelných momentů. Na knihách této autorky se mi vždy líbí, že obsahuje nejen romantickou linku, ale vážnější téma, které nutí čtenáře se nad tématem více zamyslet a mít po dočtení nespočet myšlenek.
___
Postavy opět famózní, skvěle vykreslené charaktery a opět se za nimi skrýval tragický osud, který se jako v každé dobré knize vysvětlí. Závěr opět nečekaný, škoda jen že jsem knihu měla z knihovny, jinak bych určitě po lepících sáhla, protože zajímavých myšlenek zde bylo mnoho. Nechápu, jak to autorka dělá s těmi emocemi, které umí úplně perfektně přenést na čtenáře a on pak celý příběh prožívá naplno s postavami. Hned mám chuť se pustit do další autorčiny knihy, protože vždy vím, že to bude další pozitivní čtenářský zážitek, který ve mně zanechá mnoho myšlenek. Pokud je to ještě někdo kdo od Colleen nic nečetl, tak děláte velkou chybu! ️

16.08.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Hodnocení: Byla to první kniha,kterou jsem od této proslulé autorky četla a musím říct že to určitě nebyla kniha poslední . Už od prvních stránek mě příběh neskutečně pohltil ,protože autorka píše neskutečně čtivě a je skoro nemožné se od knihy odtrhnout,stránky se mi obracely samy .
Kniha byla velice upřímná, bez jakéhokoli přikrašlování a to je něco ,čeho si u knih neskutečně cením ,někdy to bylo až k pláči a bylo mi Lily moc líto,co vše si musela prožít a přetrpět . Takto kniha též obsahovala téma domácího násilí ,které by se nemělo jen tak podceňovat a přehlížet . Kniha byla smutná,čtivá a hlavně upřímná . Jazyk autorky nebyl ničím až tak speciální,ale v jednoduchosti je krása a jazyk autorky mi sedl a musím ho vyzdvihnout .
Co se týče postav ,tak mi již od začátku lezl na nervy Ryle a naopak jsem si zamilovala Lily a její lásku z mládí - Atlase . Nemám ráda arogantní postavy,které se neumí ovládat a poté toho litují. Lily byla naopak moc milá postava,pro kterou jsem měla pochopení skoro pořád.
Děj byl plný zvratů a konec jsem upřímně odhadla správně,ale četby této knihy ani při nejmenším nelituji a měla by si ho přečíst každá holka/žena! Vyskytují se zde důležitá a citlivá témata .

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Toto byla má druhá kniha od Jo Watson a byla jsem opět velice příjemně překvapená. Kombinace autorky specifického humoru a neotřelých hrdinů mě neomrzela ani tentokrát. Hlavní hrdinka byla magnetem na pohromy, na co sáhla, tak to se pokazilo. Neskutečně zbrklá, neorganizovaná a chaotická hlavní hrdinka, která se hlavně na začátku knihy pěkně vyznamenala v tom negativním slova smyslu. Ale kdyby hlavní hrdinka taková nebyla, tak mě ta kniha ani tolik nebaví. Vždy mám ráda, když je hlavní hrdina či hrdinka v knize něčím jiná a originální, tady se to autorce povedlo úplně bravurně a někdy jsem se přemáhala, abych se nezačala smát nahlas protože ta holka byla fakt číslo . A hlavní mužský hrdina Mike byl také skvělý, autorka postavy psát fakt umí!
__
Líbilo se mi také, že příběh se odehrával částečně i v minulosti a nebylo to zbytečně chaotické a nepřehledné. Kniha ubíhala vcelku svižně, stránky se mi otáčely úplně samy, neměla jsem problém se začíst. Nápad zakomponovat do knihy i dopisy byl originální a bavil mě.
___
Napětí, láska, bláznovství, smutek…toho všeho se dočkáte, když se pustíte do této skvělé oddechovky. A já si myslím že nebudete litovat, že jste se do knihy pustili. Vřele vám tuto oddechovku můžu doporučit stejně jako knihu Mám tě ráda, nemám tě ráda.

29.08.2022 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tuto knihu jsem četla v rámci povinné četby a moc jsem se na ní těšila, protože se sci-fi v povinné četbě často neobjevuje. Nebyla jsem ani zklamaná, ani nějak extra příjemně překvapená. Byl to takový průměr i přesto, že mnozí čtenáři toto dílo považují za kultovní. Mě kniha nenadchla do takové míry, abych ji někde doporučovala.
__
Co bych osobně ocenila byl originální námět, to bez pochyby, zatím jsem neviděla sci-fi knihu s podobným tématem. Moc mi nesedl styl psaní a nevyznala jsem se v postavách, které mi přišly všechny skoro stejné. Humor, který se v knize vyskytoval nebyl holt můj styl a děj se mně neskutečně vlekl a nemohla jsem se za celou knihu pořádně začíst. Některé pasáže se potkávaly s dnešním děním a byly opravdu dost výstižné a aktuální, ale kniha jako celek byla za mě velmi průměrná a do dalšího dílu se nepustím.

28.07.2022 3 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Hodnocení: Další knihy z romantické série Objekty touhy mě opět příjemně překvapila- odpočinkové, vtipné a romantické čtení s dvojitou dávkou sarkasmu. Ale na druhou stranu jsem čekala trochu víc, předchozí díly se mi líbily o něco víc díky dynamičtějšímu ději, tady přece jen byla dějová linka taková předvídatelnější a nudnější.
__
Postavy opět neměly chybu- tentokrát používaly dvojitou dávku sarkasmu, což je můj nejoblíbenější typ humoru, takže jsem byla spokojená. Postavy byly opět skvělé, vtipné a prostě své, takže za postavy plný počet bodů.
_
Kniha byla jako vždy od autorky čtivá, poutavá a vtipná. Použití dvojsmyslů knihu taktéž skvěle doplňovalo a začátek knihy počínaje scénou s balíky neměla chybu.
_
Takže pokud chcete knihu u které si odpočinete, zasmějete a přijdete na jiné myšlenky, tak je to kniha pro Vás. Zároveň nečekejte nějakou bombovou literaturu, zasmějete se, ale nic moc Vám kniha nepředá.

01.01.2022 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Hodnocení: Tuto knihu jsem četla jako součást povinné četby a nebyla vůbec špatná.
Začátek byl za mě slabší a delší dobu jsem měla problém se do knihy začíst, po cca 25 stranách se mi kniha četla už lépe a konečně jsem byla schopná se do příběhu alespoň trochu dostat. Chvíli jsem si musela zvykat na styl psaní, který mi zas tolik nesedl, ale postupně jsem si na něj zvykla a kniha se mi četla celkem dobře.
K hlavním hrdinům jsem si celkem rychle našla cestu a celkem si je oblíbila a tak to zůstalo po celou dobu příběhu. Líbilo se mi spojení lásky mezi 2 mladými lidmi s tematikou války- doba zde byla velmi dobře popsána a člověk si tak dokázal představit co se v té době dělo.
Na můj vkus zde bylo málo akce a klidně bych uvítala více zvratů, ale nápad byl originální a ve výsledku se mi líbil. Konec jsem opravdu nečekala, byl to pro mě celkem šok a odhadovala jsem ho úplně jinak, než to nakonec skončilo.
Pokud chcete nějakou klasickou literaturu, kde se prolíná láska a válka, tak knihu klidně zkuste, nesedla jsem si z toho na zadek, ale líbilo se mi to.

03.05.2021 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Hodnocení: Tuto knihu jsem četla v rámci povinné četby a zařadila se mezi ty lepší, co se klasické literatury týče.
Knihu jsem přečetla za jeden večer a četla se mi velmi rychle a dobře asi i částečně z toho důvodu že byla psána formou divadelní hry. Kniha byla plná skvělých myšlenek,které nabádaly člověka nad zamyšlením- skvěle to odrazovalo tehdejší společnost a člověk se přitom zamyslel i nad chodem nynější společnosti. Kniha v několika ohledech souvisela i s dnešní situací a díky tomu pro mě bylo jednodušší si některé části knihy živě vybavit a představit,hlavně díky bílé nemoci,která měla v příběhu zásadní roli. Konec knihy mě velice překvapila s vůbec jsem nečekala,že to dopadne tak, jak to nakonec dopadlo -pro mě to byl velmi překvapivý zvrat v ději.
Kniha se mi celkem líbila a v budoucnu nevylučuji, že si přečtu od tohoto autora nějakou další knihu, moc se mi líbily myšlenky, které za knihou stály. Pokud chcete kratší knihu z klasické literatury, tak Vám tuto Čapkovo knihu mohu doporučit.

26.04.2021 4 z 5

Hodnocení knihy: Na tuto knihu jsem se hrozně těšila ,protože miluji hororové a kriminální příběhy. Četla jsem ji jako součást povinné četby do školy a musím říci,že jsem opravdu nelitovala . Každá povídka se od sebe něčím liší a každá je něčím jedinečná. Povídky mě opravdu moc bavily a byly opravdu napínavé -způsob,jakým autor povídky líčil se mi neskutečně líbil , ale samozřejmě se zde našly povídky,které člověka tak neoslovily ,ale většinu jsem si opravdu užila . Půl ???? odečítán za mnoho výrazů v latině,francouzštině a odborném jazyce ,ale jinak mě kniha doopravdy bavila . Líbilo se mi,že se každá povídka od sebe lišila a chtěla nám předat opět něco jiného a nového. Určitě si od autora v budoucnu přečtu,poněvadž mě jeho specifická tvorba velice oslovila.
Komu doporučuji? Všem,co mají rádi kriminální a hororové příběhy,kde nechybí krev a napětí

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Hodnocení : jako Marilynova veliká fanynka jsem si nemohla tuto knihu nechat ujít a ani v nejmenším nelituji toho ,že jsem si jí přečetla. Nebýt naší knihovny,tak se ke knize ani nedostanu ,protože je v knihkupectvích již nedostupná. Budu jí s těžkým srdcem vracet do knihovny ..
Byla to má první autobiografie ,kterou jsem kdy četla a byla jsem doopravdy nadšená. Marilyn je doopravdy velice zajímavá osobnost . V období ,kdy nastal nouzový stav a s ním koronavirus, tak jsem se začala více zajímat o hudbu a Marilynovu tvorbu jsem si zamilovala,prakticky jsem neposlouchala nikoho jiného. Kniha je plná sarkasmu ,který já prostě mohu . Marilyn zajisté není někdo , kdo by měl “nudný” život - jako skoro každá metalová hvězda okusil nespočetněkrát drogy,alkohol a další věci ,které se Vám automaticky s metalovou hvězdou spojí . Mnoho lidí si o této kontroverzní hvězdě myslí že jde o blázna, ale on je to naopak velice inteligentní člověk a s některými jeho názory souhlasím . Ne,že bych schvalovala všechny jeho akce a činy -to ne, některé byly doopravdy přehnané ,ale nějaké jsem chápala a rozuměla jsem tomu,proč tak činí. Kniha je založená hlavně na upřímnosti kterou mám v knihách ráda , neskreslenosti - Marilyn doopravdy vše popisuje tak ,jak to bylo , některé skandály ,které o něm kolovaly též nejsou pravdivé ,což jsem v této knize pochopila . Též jsem pochopila, jak Marilyn uvažuje a tím,že jsem pochopila jeho názory,s některými jsem i souhlasila, tak mi to pomohlo pochopit co svými texty písní chce říci . Mám raději písně s hlubším významem ,což ty Marilinovy splňují a to jest další věcí,které si na něm vážím. V knize se vyskytují velice zajímavé fotky z autorova života a strašně se mi na tom všem líbilo to,že je kniha inspirována Dantovým peklem což dělalo knihu ještě zajímavější z vizuální stránky a strašně se mi to k ní hodilo-přidávalo to na temné atmosféře knihy. Ocenila jsem též ukázky autorových básní, povídek a korespondence s vydavatelstvími , které knihu činily ještě zajímavější. Kniha umožňuje nahlédnout do jeho myšlenek a možná pokud si o něm nemyslíte nic dobrého, tak se Váš pohled na něj třeba trochu změní. Knihu nedoporučuji slabším/citlivějším povahám, kterým by mohla obzvlášť 1. část být nepříjemná.
Pokud jste fanoušky rocku/metalu , nebo samotného Marilyna, tak si knihu pokud se k ní dostanete přečtěte.

05.01.2021 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Hodnocení : tato kniha byla součástí povinné četby do školy a jednalo se o takový průměr co se povinné četby týče.
Jak je již z názvu zřejmé,tak se jedná s knihou ,která se primárně zabývá válečnou tématikou.
Ze začátku jsem si musela zvykat na styl vyprávění - bylo tam na mě moc slangových výrazů a děj se dle mě moc nepohyboval z místa-jednoduše dlouho stál strnule na jednom místě. Po delším otálení se již nějaká ta akce dostavila ,ale že bych byla schopna se do knihy začíst, tak to ne. Oceňuji,že jsem se opět něco nového dozvěděla,co se válečného tématu týče a hlavně jak se ti lidé cítili a jaké sváděli vnitřní boje sami se sebou. Styl psaní mě ze začátku nevyhovoval ale následně jsem si na něj zvykla a co se postav týče,tak jsem si žádnou neoblíbila a naopak jsem ani jednu nenáviděla.
Oceňuji autorův záměr poukázat na krutost války a život mladíků ve válce, to zde autor vystihl velice trefně.
Věřím že kniha na 100% nesedla třeba jen mně,ale že se najdou tací ,jenž si četbu užijí

05.01.2021 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Hodnocení: tuto knihu jsem si chtěla již delší dobu přečíst a konečně bylo mé přání vyslyšeno- Dopisy ztraceným konečně zakoupili k nám do knihovny.
Kniha se mi ihned zalíbila svou jednoduchou a nepřeplácanou obálkou . Bylo krásné,že každá kapitola začínala dopisem ,skvělý nápad ,jenž jsem v žádné jiné knížce zatím neviděla a moc se mi líbil, kapitoly pro mě byly optimálně dlouhé a skvěle se četly. Co se jazyka týče,tak ten do knihy velice zapadal a kniha se díky tomu rychle četla .
Děj byl plný situací,které jsem vůbec netušila že by se mohly přihodit ,hlavně na konci-konkrétně spoilerovat nechci. V průběhu děje jsem si oblíbila jak Juliet tak i Declana, na počátku knihy jsem si na obě postavy zvykala a v průběhu si je moc a moc oblíbila. I přes všechno to zlé co se jim vše v životě přihodilo byli oba neskutečně stateční .
Kniha byla úplně nádherně napsána , plná krásných myšlenek-lepíkovala jsem jak divá , protože ty myšlenky a citáty byly opravdu nádherné a nemohla jsem je tam nechat netknuté,dopisy a emaily,které si postavy mezi sebou vyměňovaly byly opravdu nádherné co se stylů psaní týče-věty byly krásně rozvinuté a to se mi neskutečně líbilo. Přemýšlím,že si časem přečtu i knihu Na co slova nestačí,poněvadž Dopisy byly boží! Nemohu jinak,než Vám knihu doporučit.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Hodnocení:
už delší dobu jsem si chtěla něco od Shari Lapeny přečíst,protože jsem na její knihy viděla samou chválu. Začala jsem tedy knihou Nevítaný host, která mě přesvědčila o tom že opravdu psát umí a určitě si brzy přečtu její další knihy.
__
Ze začátku se příběh táhl,vypadalo to jako celkem poklidně začínající román,ale poté co jsem se těmito jednolitými stránkami prokousala,tak už to byla celkem jízda. Po prvním případu nás tedy autorka nechala celkem vystřízlivět,než se v knize stalo něco dalšího, ale alespoň mě autorka na druhou stranu nechala v napětí,čehož si cením. Děj pak po těch pár monotónních stránkách ubíhal svižně s mnoho zvraty a nečekanými momenty a vůbec jsem nečekala, že by ty vraždy měla spáchat ta osoba,která je spáchala,podezřívala jsem více lidí ale tuto jsem netipovala. Druhá polovina knihy byl vážně masakr a stránky se mi otáčely samy.
__
Styl psaní autorky mi sedl,nebyl nijak více přikrašlovaný a děj díky jazyku velice rychle ubíhal pod rukama a ani jsem pomalu nevnímala otáčení stránek, protože byla kniha vážně napínavá.
__
Postavu jsem si žádnou vyloženě neoblíbila,některé mi byly vyloženě protivné,ale to bývá asi v detektivní knize záměr. Na druhou stranu se mi líbilo, že byl v knize rozvinu alespoň trochu život každé z postav, tím byla pro mě kniha ještě zajímavější. A samozřejmě každý něco tajil- tak už to v detektivkách a thrillerech bývá.
__
Vypadá to tak,že se detektivky a thrillery stávají mým oblíbeným žánrem a určitě chci v četbě těchto žánrů pokračovat. Pokud jste milovníky knih s temnějším podtextem a plné napětí a záhad ,tak je to zajisté kniha pro Vás,mohu vřele doporučit všem milovníkům detektivek a thrillerů.

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Hodnocení: Další ze skvělých hororů od královny hororu Darcy Coates ze kterého vás bude mrazit. Za mě opět skvělá, napínavá a mrazivá kniha od skvělé autorky. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a ke konci už vůbec ne, v knize se pořád něco dělo a odložit knihu bylo opravdu nemožné.
Postavy v tomto dílu byly různorodé a bylo jich opravdu hodně, což v jiných dílech strašidelných domů od autorky nebývá. Líbilo se mi že hlavní hrdinka dělala průvodkyni po strašidelném domě a přímo se s nadpřirozenými jevy setkávala.Že bych se bála, to se říct nedá, ale o povedený hororový příběh plný nečekaných nadpřirozených jevů opravdu jde a neměl by minout každého milovníka napětí.

04.06.2023 4 z 5