Lokina Lokina komentáře u knih

Siréna Siréna Kiera Cass

Krásná, milá, pohodová kniha. Během čtení jsem měla někdy slzy na krajíčku, a to se mi jen tak nestává. Láska mezi Akinlim a Kahlen byla tak roztomile krásná, čistá a kouzelná, nic vtíravého, otravného. K Oceánu jsem ze začátku měla trochu rozpolcené pocity, ke konci však si našel cestu k mému srdci, které s ním soucítilo i s tou jeho tajemností a mýticky děsivou sílou.
To, co udělaly sirény pro Kahlen na konci bylo velmi dojemné a obětavé, daly šanci Kahlen a Akinlimu na štastný a plnohodnotný život.
Za mě je to jedna z nejlepších romantických knih, kterou jsem četla.

14.05.2017 5 z 5

Pacient nula Pacient nula Jonathan Maberry

Zombíky ty já můžu. Tohle byla krutě dobrá akčňárna. Bylo to čtivý, napínavý, prolínání scén i osob tomu dávalo spád. Hlavní hrdina byl zatraceně vymazlený, se vším si věděl rady, jeho bojový schopnosti byly špičkový. Prostě takový hrdina, kdy si říkáte, že není možný, aby někdo takový existoval. Ale co, já si to maximálně užila, zombíci byly vykreslený děsivě (někdy jsem se i bála :D), akční scény byly dobře vymyšlený, až jsem měla i chuť do příběhu vpadnout a postřílet nebo nakopat pár zombíků osobně. Někde jsem zahlédla na netu, že měl být i seriál, ale asi to vyšumělo do ztracena, je to škoda, protože bych to ráda zkoukla.

10.05.2017 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Čtyři hvězdy. Kniha byla slušně napsaná, čtivá, zápletka byla dostačující. Děj se ubíral takovým směrem, kdy jsem si po půlce knihy říkala "už to vím, kdo to určitě udělal, to bylo tak průhledný" a potom bum, všechno bylo jinak a já jenom nevěřícně koukala. K té romantické lince bych měla pár maličkostí, které mě trochu vadily, ale na konci jsem si řekla proč ne, proč by to nemohlo takhle skončit a přála jsem jim to. Za mě kniha stojí za přečtení :-)

02.05.2017 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Co ke knize napsat? Zase mě to strašně bavilo, co každá povídka, to dobrodružství, která v sobě nesou kusy skládačky, která na konec do sebe zapadne. Už se nemusím moc pozastavovat nad tím, jak a proč tak Celaena jednala nebo se chovala tak či onak.
Sama jsem si od začátku oblíbila, i ten jejich vztah, který tam byl tak krásně popsán od začátku až po tragický konec, během kterého mé srdíčko pukalo, pukalo a plakalo.
Tahle povídková kniha mě zase o kus potvrdila, že série Skleněný trůn prostě stojí za to a já si s chutí, energií a celým svým srdcem budu užívat každý další vydaný díl :-)

27.04.2017 5 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Druhý díl trošičku pokulhává za prvním dílem, který se mi o fous líbil více. Ale i přesto tento druhý díl je čtivý, ze začátku pro mě trochu nezáživný, ale od poloviny se to zlepší. Jak jsem napsala i u prvního dílu, jistá podobnost s jinými díly tam je, ale určitě to knihu nijak nepoškozuje. Jak napovídá název - Zrada, zrada tam je a to dost velká, i kdybych chtěla, zaručeně bych na to nepřišla, to se autorce povedlo, i když mě hodně mrzelo, co se na konci stalo. Jak už to bývá i u jiných knih, druhé díly většinou bývají horší, ale tenhle se povedl. A já chci vědět, jak to dopadne, tak honem rychle sem se třetím dílem.

22.04.2017 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Já jsem velké očekávání u této knihy neměla, ale mile mě překvapila. Je to něco nového, ale přitom povědomého, co znám z jiných YA knih. Je to lehce nadprůměrná příjemná záležitost. Je to čtivé, oddychové, určitě to není top mezi YA literaturou, ale ani by nebylo fér tvrdit, že kniha nemá potenciál a že je to blbost a nechat knihu ležet ladem. Takových knih s podobným duchem je na trhu habaděj, ale takové knihy vycházejí a vycházet budou nadále. Alina jako hlavní hrdinka nijak nevyčnívala, ničím mě nepřekvapila, začala jako obyčejná holka a skončila jako griša s výjimečnými schopnostmi (jak šokující). Zato Temnyj, to je moje krevní skupina, badboy, kterého jsem si hned oblíbila, no a Mal, to je takový hodný ochranitelský méďa. Kniha rozhodně stojí za přečtení a já s radostí budu očekávat druhý díl :-)

18.04.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Nejsem nadšená ani zklamaná, řekla bych něco mezi tím. Ale musím říct, že když kniha má nálepku světový bestseller, tak že z toho budu, jak se říká "celá paf". No nic takového se nestalo, ale i tak je kniha čtivá, průměrná jednohubka. Prolínání dvou linií příběhu mi nevadilo, zvlášť se mi líbila ukázka manipulace médií. Hlavní hrdinka mi nijak k srdci nepřirostla ani ta její naivita a řeči o manželovi mě nebavily, konec mi přišel takový utahaný. Ale kdo by si chtěl knihu přečíst, klidně může, tak špatně to zase napsané není. :-)

14.04.2017 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Kendra Elliot

Má první kniha od této autorky a asi i poslední. Ne že by kniha byla špatně napsaná, to ne, čte se dobře, je srozumitelná, napínavá, zápletka tam byla. Ale já prostě nemusím tyhle knihy, kde je romantika, napětí a akce. Jistě v hodně knihách to bývá propojené, jak romantika a napětí, ale tady mi ta romantická linka přišla vynucená, taková nereálná. Asi pro mě by bylo lepší, kdyby ti dva hrdinové na to šli pomalu, tak jako zlehka do toho vztahu vstoupit. Tohle podání se mně prostě nelíbilo.

31.03.2017 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

No asi takhle bych to popsala, kdyby mi někdo knihu chtěl vzít, tak bych ho asi plácla přes prsty :-D Kniha byla čtivá, poutavá, hlavní hrdina sympaťák. S romantickou linkou jsem nijak neměla problém. Spoiler. Jen mě mrzelo, že Sarius, tak brzo skončil, ten mě hodně bavil.

24.03.2017 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Letopisy Narnie byly jedny z mých prvních knih, které jsem vlastnila a přečetla. A byla jsem okouzlena a stále jsem. Hezky čtivě napsané. Co každý díl, nová dobrodružství, hrdinové a nebezpečí. Jedna z nejlepších fantasy sérií mého dětství :-)

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Hezké zakončení trilogie. Nechybí akce, napětí, dobrodružství. Jen ten konec, ale asi to takhle mělo skončit.

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

U tohoto dílu už jsem měla trošku problém se začíst, ale pořád mě to bavilo. Zase opět příjemná, milá fantasy, která nadchne každého fandu dobré fantasy :-)

21.03.2017 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Hezká, milá kniha s okouzlujícím světem. Film jsem viděla a moc se mi nelíbil. Kniha je prostě lepší :-) Ta myšlenka s daemony se mi hodně líbila, mít někoho s kým můžete sdílet své pocity, myšlenky, spřízněnou duši po celý čas vašeho bytí. Já bych osobně taky chtěla taky takového (třeba vlka nebo orla :-))

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Mé první seznámení s autorem a musím říct, že tohle byla moje krevní skupina :-) Příběh měl spád, byl upřímně zvrácený a geniální. Na to, že kniha přetéká více než 600 stránkami, jsem ji přečetla rychle, strašně dobře se to četlo, stránky mně ubíhaly pod očima a přečetla více než těch 600 zatraceně epických stran a ani jsem nevěděla jak. Střídání stylů a příběhů mně nevadily ba naopak, vše tak do sebe zapadalo. Ale přišel konec a najednou můj mozek explodoval a roztříštil se na milion kousků a s ním i všechny moje dohady, odhady a teorie, které se sesypaly jako domeček z karet a já tam tak seděla po přečtení poslední věty a říkala si, že ten autorův konec je prostě zkurveně dobrej :-D

18.03.2017 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Jedna z nejvydařenějších scifi adultovek. Příběhu nechyběla svižnost, akčnost, čtivost. Nechybělo i plno zvratů, měla jsem co dělat, aby mi nevypadly oči z důlků :-D (to by se konec, který byl jedním slovem "úža", asi těžko četl) Lidé s romantickou duší si také přišli na své, zase opět romantická linka nijak nevyčnívala, byla hezky vměstnána do příběhu. Myslím, že to bylo důstojné a dobře zpracované zakončení trilogie. Jinak trilogii jako celek hodnotím velmi pozitivně :-)

11.03.2017 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Citlivý, smutný, dojemný a zároveň romantický příběh. Novelu jsem četla k maturitě a určitě toho nelituji. Za jeden večer jsme ji měla přečtenou. ;-)

11.03.2017 4 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Tak tohle byla vesmírná jízda, jak se patří :-) Ještě lepší než první díl. Neuvěřitelně čtivé, poutavé, záhadné. Romantiky tam bylo tak akorát, aby vás po několika stránkách nezačala otravovat a nudit. Vůbec jsem netušila, kdo je vrah, příběh vás hezky držel v napětí až do samotného konce. Věřím, že poslední díl bude ještě peckovější a tak se hned na něj vrhnu ;-)

08.03.2017 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Jedna z mých oblíbených scifi záležitostí. Hezky napsané, poutavé, strašně se mi líbily myšlenkové pochody Melanie s Poutnicí, bojovat za to kým jste, bojovat o vlastní existenci. Láska tam byla mile vykreslena, nijak zvlášť nuceně vecpaná a otravná. Film jsem viděla, líbil se mi, ale kniha byla prostě lepší ;-)

07.03.2017 5 z 5

Démoni pralesa Démoni pralesa Alec Palmer (p)

Jedna z mých prvních přečtených knih. Na české poměry velice dobrá kniha s originálním dějem. Určitě si přečtu i další knihy od autora.

05.03.2017 4 z 5

Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě J. R. R. Tolkien

Na tuto knihu měl by být člověk trochu starší. Já kdybych ji měla číst ve svých čtrnácti-patnácti letech, asi by mě nebavila. Je tam tak hrozně moc jmen, událostí, popisů, knihu jsem četla pomalu, něco jsem musela číst dvakrát. Ale jakožto fanoušek Středozemě, mi tahle záležitost nemohla uniknout a já jsem ráda, že jsem měla možnost seznámit se se vznikem kouzelné Středozemě.

05.03.2017 4 z 5