Pacient nula

Joe Ledger pracuje u policie a nedávno se stal členem zvláštního komanda. To slibovalo spoustu vzrušení, jenže Joe – jelikož umí persky a arabsky – pořád sedí jen zavřený v odposlouchávací dodávce. Nuda. Dokud ovšem nezachytí hovor, při kterém padne jméno obávaného teroristy El Mudžáhida. Dojde k razii v přístavním skladu, Joe střelí do zad agresivního teroristu Javada, jenže… Javad nezemře. Mrtví ožívají a mají hlad. Stačí jedno kousnutí a jste také nakažený. Nakažený Mečem věrných, kterému v laboratořích v Afghánistánu říkají Seif al Din. Nákaza putuje lodí do Ameriky, El Mudžáhid spolu s ní. Pokud se ji teroristům podaří vypustit, padne svět do osidel živé smrti, ze kterých se nejspíš už nikdy nevymaní. Dokáže Joe Ledger, najatý tajnou vládní organizací, katastrofu odvrátit? Dokáže se svým týmem drsných hochů od námořnictva a armády zlikvidovat El Mudžáhida a s ním i pěknou řádku zombies?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55263/big_pacient-nula-OYC-55263.jpg 4.172

Joe Ledger 1.

Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , BB art

Patient Zero, 2009

Kniha Pacient nula

sgjoli

Tato kniha mi v knihovně ležela už léta a konečně jsem se dostala k jejímu přečtení.
Přiznám se, že mi chvilku trvalo, než jsem se do knihy dostala a pořádně se začetla. Hlavní hrdina je dost svéráz a jeho povaha nemusí úplně sednout každému. A mně chvilku trvalo, než jsem si zvykla na jeho způsob chování a vyjadřování. Taky mi úplně nesedlo pár podle mne sexisticky laděných narážek, které se objevily v počátku knihy. (Později už se pak naštěstí neobjevily.)
Nicméně pak jsem se do knihy začetla a vyšel z toho pro mne velmi svižný a čtivý příběh plný akce, zvratů, stříleček a hlavně plný děsivých představ, které kdyby se proměnily v realitu, bylo by to fakt strašidelný. Autor pojal celou tu hrozbu zombie dost přesvědčivě, že mi z toho docela mrazilo. To musím autorovi rozhodně připsat k dobru.
Hlavní hrdina Joe mi nakonec také docela dost sedl, když jsem si na něj zvykla. Je to takový ten typický drsňák, co čas od času utrousí nějakou tu zábavnou a sarkasticky/cynicky/ironicky laděnou hlášku, ale hlavně se s ničím nijak nemaže a v akci jede na plné obrátky. V souvislosti s tím se mi ale líbilo, jak se autor snažil vykreslit, že i takovýto drsňák má v sobě duši a své svědomí, o které je třeba se postarat, aby se hlavní hrdina nezbláznil - vzhledem k povaze jeho práce.
Nakonec hodnotím 4 hvězdami. V rámci žánru mi to přišlo jako solidní čtivo, které stojí za přečtení.

ThomasRuhe
27.02.2020

Pacient nula je výborná kniha a skvěle se četla. Trefila se mi do vkusu. Použít zombie nákazu jako zbraň teroristů byl neotřelý nápad. Fandil jsem i hlavní postavě Joe Ledgerovi. Místy pěkný nářez, přesto příběh není pouhá střílečka, je mnohem víc rafinovaný. Právě pasáže bez přímého boje mě bavily nejvíc, kvůli dobré atmosféře. K něčemu mám lehké výhrady, ale to nepadá na váhu...
Proto tedy přesnější hodnocení 90%.

LeDock
26.12.2017

Kto má rád akčné príbehy tak odporúčam. Kto má rád príbehy so zombíkmi tak odporúčam. No a kto má rád akčné príbehy so zombíkmi tak odporúčam každým jedným zhnilím, pomaličky odpadnuvším, prstom. Slušná akčná jazda, i keď by nebolo na škodu trochu to skrátiť. V každom prípade by som rád videl aj ďalšie časti z tejto série v českom jazyku. (Príbeh je ale uzatvorený).

Alena_S
15.11.2017

Čtivé, napínavé a úderné. Inteligentnější zpracování zombie zápletky, než by bylo s použitím ječících roztleskávaček (či co; asi víte, co myslím ;-)). Jen z jednoho mi cukalo oko, a to z Dr Rudyho, který (malý spoiler) měl být rukojmím, ale brzy se do společnosti tolika pro něj 'krásně' traumatizovaných lidí začlenil rád a všem co pár stránek nezapomínal zdůraznit: "Ale je vám jasné, že se z toho už nikdy nevzpamatujete, že jo?"

Princezna22
14.05.2017

Pecka!! Jaká škoda,že nakladatelství nevida další díl/díly této knižní série. I když tato kniha byla poměrně dobře zakončena, ráda bych věděla jak se bude příběh vyvíjet dal. Ale nejspíše mám smůlu,nebo si maximálně přečíst knihy v angličtině. :-D... No to je jedno,tahle kniha je prostě pecka. Akční, místy děsně brutální. Chodců jsem se místy i děsně bála a to mám zombiky ráda. Tato kniha me rozhodně nezklamala. Akorát mě v knize mrzelo to neustále odkazovaný na 11.zari.. Ale...Určitě doporučuji k přečtení.

Lokina
10.05.2017

Zombíky ty já můžu. Tohle byla krutě dobrá akčňárna. Bylo to čtivý, napínavý, prolínání scén i osob tomu dávalo spád. Hlavní hrdina byl zatraceně vymazlený, se vším si věděl rady, jeho bojový schopnosti byly špičkový. Prostě takový hrdina, kdy si říkáte, že není možný, aby někdo takový existoval. Ale co, já si to maximálně užila, zombíci byly vykreslený děsivě (někdy jsem se i bála :D), akční scény byly dobře vymyšlený, až jsem měla i chuť do příběhu vpadnout a postřílet nebo nakopat pár zombíků osobně. Někde jsem zahlédla na netu, že měl být i seriál, ale asi to vyšumělo do ztracena, je to škoda, protože bych to ráda zkoukla.

Archa
12.03.2017

Takový zábavný zombii akčňák. Škoda jen, že časem přestane být hlavní postava vtipná a už je jen jako cool bojovník. A taky mě štvali neustálé poznatky na 11.září.

Kapucinka
19.02.2016

Skvělá knížka.Příběh je velice napínavý,plný akce,sympatické postavy.Nešlo mi se od knihy odtrhnout.