Akta X - Pravda je někde tam venku

Fox Mulder a Dana Scullyová se vracejí v další strhující kolekci zcela nových příběhů o temných tajemstvích, děsivých monstrech a vraždících šílencích. Mezi autory povídek v této antologii patří přední autoři žánru, jakými jsou Rachel Caine, Hank Philippi Ryan, Kelley Armstrong, Kami Garcia či Greg Cox. Editorem této kolekce je rovněž špičkový autor Jonathan Maberry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348508/big_akta-x-pravda-je-nekde-tam-venku-oL6-348508.jpg 3.632

Akta X / Spisy X

Literatura světová, Povídky, Sci-fi

Vydáno: , Baronet

The X Files - The Truth is Out There, 2016

Kniha Akta X - Pravda je někde tam venku

ivana02
02.06.2020

Kolegyně mi půjčila další díl Akta X. Mohu napsat to, co posledně - skvělé povídky pro všechny fanoušky seriálu. Ani nevím, která kniha vyšla dřív, ale obě mají stejnou úroveň, nemohu říct, že by některá byla lepší. Prostě UFO :-)

orinka3
19.11.2019

Některé povídky lepší, některé slabé. Uspokojí, ale nenadchnou, možná je to tím, že nejde o souvislý příběh, ale krátké epizody.

mulderka
03.11.2019

Musím zopakovat, co už jsem napsala do komentu k první sbírce:
Za pořizovací cenu 89,-Kč z Levných knih to ještě ujde. Chtít ale za celkem průměrnou fanfikci nějakých 400,- jak jest psáno na /pěkné/ obálce, je vrchol drzosti. Nenapadá mě ani jediná povídka, která by se výrazněji vymykala a případně by uspěla zfilmovaná jako jeden z dílů seriálu. Nic moc, nic moc.
Tři razítka s Xkou jsou dost vybledlá a slabá...

Ufonka123
10.07.2019

Předchozí kniha je lepší, ale takhle je taky dobře čtivá :) Určitě to není zklamání :)

berry1009
27.03.2019

Jakožto fanoušek Akta X jsem po knize musel sáhnout, když jsem ji viděl na poličkách knihkupectví. Nevěděl jsem, co od knihy očekávat, je to můj první střet s Akta X mimo seriál. Věděl jsem jen, že kniha obsahuje tématické povídky. A nemýlil jsem se. Povídky jsou zajímavé, pravda, některé více než druhé, celkově se však jednalo o napínavé příběhy. Kniha mě motivovala podívat se po dalších příbězích a pokud nevíte, jakou knihu vzít před spaním do ruky, mohu Akta X - Pravda je tam někde venku doporučit.

TheRaven
03.12.2017

Dalších patnáct povídek, které přinášejí nové příběhy z archivů Akt X. Ve srovnání s předchozí antologií, jež byla v mnoha ohledech skutečně velmi podařená, té nové něco chybí. Možná to jsou trochu slabší povídky na začátku sbírky, ač některé pozdější prvotní zklamání určitě vynahradí, snad je to i poněkud nízká pestrost příběhů, ať už se jedná o úhel vyprávění (chybí například povídky z pohledu jiných než dvou hlavních postav – v první antologii to byl Walter Skinner), tak o prostředí či období, kdy se ten který příběh odehrává (sice od 1977 do 2017, ale naprostá většina 1993-1996, tedy ve zlaté éře seriálu). Nicméně jako X-files fanfikce stále výborné a nepochybuju, že fanoušci budou spokojeni. Více v recenzi: