Vetřelci - Hon na brouky

Osmnáct nových povídek světoznámých autorů nás zavede do vesmíru plného xenomorfů. Koloniální mariňáci se pouštějí na hon té nejděsivější kořisti, vetřelců, a platí, že buď zabijí, nebo budou zabiti. Krutý boj na ně čeká všude – v hlubokém vesmíru, na planetách vetřelců, v opuštěných vesmírných koloniích i v samotném hnízdě těch nejnebezpečnějších netvorů, proti kterým kdy lidstvo stálo. Povídky pro vás vybral známý editor Jonathan Maberry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359744/big_vetrelci-hon-na-brouky-Re7-359744.jpg 3.540
Literatura světová, Povídky, Sci-fi

Vydáno: , Baronet

Aliens: Bug Hunt, 2017

Kniha Vetřelci - Hon na brouky

DarkAvenger

Povídková kniha ze světa Vetřelců se mi moc líbila. Nejvíc příběh s Burkem. Ale i ostatní příběhy měli něco do sebe a někdy se tam objevili i jiné příšery místo Vetřelců takže fajn změna. Knihu tedy mohu vřele doporučit každému kdo má rád kvalitní sci-fi příběhy.

Overkill

Mě se tahle kniha líbila náramně a to jsem fandou Vetřelců od dětství díky matce. Povídky ať už filmové nebo knižní miluji. Jelikož jsou krátké a většinou nenudí než dlouhé romány a filmy. U téhle knihy tomu není jinak. Většina příběhů mne nezklamala, můj favorit je Temná matka kde jsem se dozvěděla více o minulosti postavy Burkeho kterého sem si oblíbila už ve filmu a tady ho docela lituji. V některých příbězích vetřelci nejsou a jsou tam místo toho jiné příšery což dodává knize na pestrosti. Nakonec ale sem se nemohla zbavit dojmu že ty nejhorší monstra jsmw my lidé a ty které si neseme v sobě. Naše touhy a strachy. Proto miluji sci-fi, nutí k zamyšlení nad námi samotnými. Knihu doporučuji všem. Navíc je za super cenu.

Metla

Darovanému vetřelci na zubatou mordu nekoukej a zajisté oceňuji, že manžel udržel v paměti můj kladný vztah k filmům ze série „Alien“. Nadšení se bohužel nekoná, sbírka je tématicky omezená na mariňáky a jejich boj s vesmírnými šmejdy. Málokterý spisovatel dokázal vytyčené hranice překročit libovolným dobrým nápadem, většina povídek nabízí tentýž scénář: bandu vojáků při střetu s agresivními emzáky. A je celkem fuk, jestli mají xenomorfové dvojitou tlamu a kyselinu místo krve, žerou kořist zaživa, případně ji flambují, malé nebo velké potvory, prostě se po nich střílí a je z toho vítězství či porážka.
Nad akční průměr se vyhoupla „Temná matka“, blíže seznamující čtenáře s osudem nechvalně proslulého Burkeho, zaujal pohled z druhé strany v pečlivě zpracovaném příběhu „Nebezpečná kořist“ a potěšilo mě setkání s Bishopem v „Rozbitém“. Největším zklamáním bylo mdlé „Vysvětlení“, Metličkou dlouhá léta milovaný desátník Hicks (a také Kyle Reese samozřejmě:-)) si zasloužil mnohem, mnohem víc.
Nenaštvalo, neuchvátilo, vyleptám sem 60%.

denydean

Na to, že povídky moc nečtu , tak za mně super . Knihu jsem zhltla raz dva , jako kdybych se dívala na mini filmy. :) Jako jo jasně, některé byly slabší, ale v každé antologii se najde pár slabších článků, ale i tak se i kniha moc líbila.

čuřil
12.03.2020

Je pravda, že těch příběhů bylo až moc. A že dost jich bylo nejen krátkých, ale až nudných.
K tomu jich bylo i dost vzdálených té filmové předloze. Jinak ale shledávám vcelku tuto knížku napínavou a zajímavou.

Eyghon
18.04.2019

Koloniální mariňáci jsou výborné téma a i když na vetřelce došlo jen v několika povídkách, tak jako celek mi to přišlo velmi dobré. Většina povídek je nadprůměrná.

Rawar
07.01.2019

Většinu povídek jsem vnímal jako slabý výsledek toho, čím mohli s trochou práce být. Nutno však dodat, že několik málo povídek, jsem na druhou stranu shledal výbornými.

Celkově jsem měl rozporuplné pocity a mám trochu strach, že za to mohl i lehce odfláknutý překlad. Nemůžu však a ani nechci soudit, neb jsem nečetl originál.

Přikládám lehké shrnutí a mé osobní hodnocení v jednotlivých sekcích každé povídky, protože do jednoho komentáře se mi to nevejde.

Vrcholem knihy se pro mne stala Temná Matka. Nebojte se proto utratit mrzký peníz za celou sbírku, byť by jste se měli těšit jen z této jediné povídky.

Lenka.Vílka
20.09.2018

("We are the shaken, We are the monsters, Underneath your bed, Believe what you read...We are the voices, Inside your head, Believe what you see" ... Monsters - Matchbook Romance)

To si tak jdete na vandr do vesmíru a čekáte, že bude vzrůšu a potkáte vetřelce. Ale ve skutečnosti dostanete přesně to, co je slíbeno na obálce. "Příběhy ze světa vetřelců", ne příběhy s Vetřelci, dostane vetřelce různých podob. Já bych to i brala, ale ať je prosím název sbírky a obal knihy jiný. Je to jako vaše oblíbené jídlo. Jeho názvem se na něj natěšíte, ale v té nové restauraci ho vaří jinak. Těžko být naštvaný na jídlo, jste naštvaný na kuchaře.
S povídkami je to jako vždy. Něco lepší, něco horší, převážně horší. Průměrná kniha tedy dostane průměrné hodnocení, ale v rámci spravdlednosti ten horší průměr. Jenom třem povídkám jsem dala pět a ty mají červený rámeček (a měly ho už před mojím zásahem hodnocení). To o knize nic hezkého nevypovídá. Jo, a pulz mi neposkočil a krev se mi nerozproudila, jak slibovala zadní obálka knihy. Jenom v těch třech případech.

Víc u jednotlivých povídek.