Noc oživlých mrtvol

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 1968 svět objevil zcela nový druh teroru, díky debutovému filmu George A. Romera Noc oživlých mrtvol. Právě zemřelí vstávali a napadali živé. Nejsou to ani upíři ani vlkodlaci. Bylo to něco nového... a děsivého. Od té doby se zombie rožšířili do všech odvětví kultury. Všechno to začalo té strašlivé noci na opuštěném statku... Antologie Noc oživlých mrtvol se vrací k této noci, kdy všechno začalo. Jonathan Maberry společně se samotným Georgem A. Romerem dali dohromady zcela nové povídky, které se všechny odehrávají během následujících 48 hodin po první noci. Přispěli tito spisovatelé: Brian Keene, Carrie Ryan, Chuck Wendig, Craig E. Engler, David J. Schow, David Wellington, Isaac Marion, Jay Bonansinga, Joe R. Lansdale, John A. Russo, John Skipp, Keith R.A. DeCandido, Max Brallier, Mike Carey, Mira Grant, Neal and Brenda Shusterman, and Ryan Brown. Plus samozřejmě Romero i Maberry! Pro každého, kdo miluje strašidelné příběhy. Noc oživlých mrtvol je klasika v hororu, novodobý Hitchcock...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352584/big_noc-ozivlych-mrtvol-R6i-352584.jpg 3.886
Žánr:
Literatura světová, Horory, Povídky

Vydáno: , Omega
Originální název:

Nights of the Living Dead: An Anthology, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Noc oživlých mrtvol

Annkag
04. dubna

Skvělé čtení.Pobavila jsem se a zasmiala.Je to skvělá sbírka zombie povídek, které mě trocha nakopali a já si uvědomila že:" Kdo je připraven,nie je ohrožen."

Ivushaak
18. března

Moje Zombie prvotina a musím říct, že se mi vcelku líbila. Jednotlivé příběhy nebyly zbytečně dlouhé, a každý byl něčím jedinečný. Taková oddechovka pro ty, co se rádi bojí.


ThomasRuhe
17.10.2021

No tak jsem měl asi přehnaná očekávání, která se bohužel nenaplnila. Většina povídek je slabá a tak trochu na jedno brdo. Jasně všechny jsou o zombiích, ale ta omáčka okolo, která tomu měla přidat na hodnotě a vytvořit zajímavý děj, tak ta zrovna nápady nehýří. Opravdu mě bavily jen dvě, a zbytek rychle upadne do zapomění...

Marcel7
02.09.2021

Nebudu hodnotit, protože jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - oddechovku na téma zombie. Jak to tak u povídek bývá, některé byly lepší, jiné slabší. Nemůžu říct, že mě to nebavilo, ale po chvíli se mi omrzelo slovo hlad a stejný mustr podle kterého se o zombie psalo. Vím, že máme zažité jisté zvyklosti, ale myslím, že by nebylo na škodu si trochu zahrát se zombie stereotypy a vymyslet aspoň nákazu nebo i likvidaci zombie jinak.

Ronnie68
30.07.2021

docela zajímavé a čtivé příběhy ze světa zombie (živý mrtvý) ...

Maruska57
13.04.2021

Jednotlivé povídky se liší jen autorem a jinými jmény postav.Téma se stále opakuje dokola.Živí mrtví požírají živé a z nich se stávají živí mrtví a tak pořád dokola.Možná jako zfilmované nahánělo by strach, a to ještě nevím,zda by to nebylo jen zhnusení.Takže už nikdy více tento žánr číst nebudu.

martinstefko
15.07.2020

Sbírka „Noc oživlých mrtvol“ přináší pohled na klasické téma, pohled poměrně velkého množství autorů, který ukazuje, že hodně témat se opakuje, sem tam je to prostě něco, co se dalo očekávat, co nijak nevyčnívá. Ale když si autor uvědomil, že nejlepší je vzít zombie svět jen jako kulisu a v něm vyprávět nějaký příběh, většinou to zafungovalo. Tohle je cesta, jak se na zombie žánr dívat, což většina autorů pochopila. Jen škoda, že kniha neměla ještě o trochu lepší překlad. A lepší korektury, což je patrné už na zadní obálce.

jakub2418
14.07.2020

Já to nedočetl. Nejsem prostě povídkovej...

1