Noc oživlých mrtvol

V roce 1968 svět objevil zcela nový druh teroru, díky debutovému filmu George A. Romera Noc oživlých mrtvol. Právě zemřelí vstávali a napadali živé. Nejsou to ani upíři ani vlkodlaci. Bylo to něco nového... a děsivého. Od té doby se zombie rožšířili do všech odvětví kultury. Všechno to začalo té strašlivé noci na opuštěném statku... Antologie Noc oživlých mrtvol se vrací k této noci, kdy všechno začalo. Jonathan Maberry společně se samotným Georgem A. Romerem dali dohromady zcela nové povídky, které se všechny odehrávají během následujících 48 hodin po první noci. Přispěli tito spisovatelé: Brian Keene, Carrie Ryan, Chuck Wendig, Craig E. Engler, David J. Schow, David Wellington, Isaac Marion, Jay Bonansinga, Joe R. Lansdale, John A. Russo, John Skipp, Keith R.A. DeCandido, Max Brallier, Mike Carey, Mira Grant, Neal and Brenda Shusterman, and Ryan Brown. Plus samozřejmě Romero i Maberry! Pro každého, kdo miluje strašidelné příběhy. Noc oživlých mrtvol je klasika v hororu, novodobý Hitchcock...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352584/noc-ozivlych-mrtvol-R6i-352584.jpg 3.867
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Omega

Nights of the Living Dead: An Anthology, 2017

Kniha Noc oživlých mrtvol

Maruska57
předevčírem

Jednotlivé povídky se liší jen autorem a jinými jmény postav.Téma se stále opakuje dokola.Živí mrtví požírají živé a z nich se stávají živí mrtví a tak pořád dokola.Možná jako zfilmované nahánělo by strach, a to ještě nevím,zda by to nebylo jen zhnusení.Takže už nikdy více tento žánr číst nebudu.

martinstefko
15.07.2020

Sbírka „Noc oživlých mrtvol“ přináší pohled na klasické téma, pohled poměrně velkého množství autorů, který ukazuje, že hodně témat se opakuje, sem tam je to prostě něco, co se dalo očekávat, co nijak nevyčnívá. Ale když si autor uvědomil, že nejlepší je vzít zombie svět jen jako kulisu a v něm vyprávět nějaký příběh, většinou to zafungovalo. Tohle je cesta, jak se na zombie žánr dívat, což většina autorů pochopila. Jen škoda, že kniha neměla ještě o trochu lepší překlad. A lepší korektury, což je patrné už na zadní obálce.

jakub2418
14.07.2020

Já to nedočetl. Nejsem prostě povídkovej...

iiiccc
11.05.2020

Některé povídky dobré, jiné slabší. Je to v podstatě klasika, dnes je zombie tématika úplně jinde.

Zrzavá_Tereza
19.04.2020

Pokud máte rádi horory a zombíky, tak vás tahle knížka potěší. Nedozvíte se tu nic novýho, co už máte jistě nastudovanýho a co si budem - tohle není nějaká velká literatura, ale milovníky žánru potěší. Strašně se mi líbilo, že každá povídka je z jinýho prostředí a odehrává se v různých situacích. Je tu zoologická zahrada, sklep, vesmírná loď, opuštěný dům.. Jsou tu lidi tušící, co se děje, a naopak i lidi nevěřící. A ač nejsem příznivcem povídek, tohle se povedlo. Všechno se tu pěkně odvíjí a klape to, postavy mě bavily a očekávaně - na pár nechutností taky dojde.

Estudiante436
11.04.2020

Průměrné povídky, nenadchlo, nezaujalo.

petrarka72
10.02.2020

První vstup do komplexního zombie světa; do té doby jsem viděla pár filmových zombie komedií, míjel mě dokonce i Romero. Povídky, v nichž ghúl definitivně přestal být ghúlem a stal se bezduchým požíračem bližních. Sbírka má vzestupnou tendenci, od těch "základních" se přesouváme k nápaditějším. V té přehlídce existenciální marnosti, kořeněné větší či menší dávkou nechutnosti, vedou bez uvedení pořadí Englerova Sue (pomsta je chutná), Careyho Pokojná zem (ustlat si vedle drahé polovičky? proč ne?), Wellingtonův Vesmírný rozklad (výhradně dialogická kosmicko-pozemská hostina), Zůstaň tady celý den Miry Grantové (je libo zviřátka?), Keenův Zápisník (kombinace zombie s čistou duchařinou), Decandidův Živý přenos (Jewish varianta na pomezí hrůzy a humoru) a Maberryho Osamělý pistolník (některá probuzení nebývají příjemná). Romerův John Doe, i když nepatří k nejlepším, je příjemný bonus. "Zatančíme si?"

MichalKal
10.02.2020