Akta X - Nikomu nevěř

Všichni bychom tomu rádi uvěřili... „Pravda je někde tam venku.“ Akta X byla znovu otevřena a výsledkem je série patnácti příběhů z pera různých autorů, v nichž se na scénu vracejí agenti Mulder a Scullyová, aby pokračovali ve svých výpravách do děsivého přítmí, v němž musí čelit tváří v tvář mimozemšťanům, netvorům, intrikám i temným spiknutím. Jednotlivé povídky si v ničem nezadají s příběhy obou protagonistů, které čtenáři znají z televizních sérií i filmů. Editorem sbírky povídek je Jonathan Maberry, jehož jméno se objevuje v žebříčcích autorů bestsellerů listu New York Times a který je několikanásobným držitelem ceny Brama Stokera. Tento profesionální autor a učitel psaní publikoval více než tisíc článků, dvě hry a řadu románů i knih z oblasti literatury faktu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325698/big_akta-x-nikomu-never-FUi-325698.jpg 3.961

Akta X / Spisy X

Literatura světová, Sci-fi, Záhady

Vydáno: , Baronet

The X-Files: Trust No One, 2015

Kniha Akta X - Nikomu nevěř

JohnCZ

Více či méně povedené fanfikce, které potěší fanoušky Akt X, ale zároveň nijak zvlášť neohromí, protože nepřináší vůbec nic nového. Většinou to je jen recyklace nápadů a nejvíce mě bavily ty povídky, které správně pracovaly s postavami. Zejména povídka Stefana Petruchy, u kterého bylo vidět, že má charaktery Muldera a Scullyové zmáknuté skutečně do hloubky. Zklamaný úplně nejsem, ale u takové sbírky bych asi očekával od autorů více snahy a imaginace. Dost mě překvapil výskyt několika vyloženě strohých, nenápaditých a předvídatelných příběhů.

metrolog

Více či méně povedené povidky na dané téma. Průměr je ale nadstandardní. Fanouškům Dany a Foxe vřele doporučuji.

ivana02
01.05.2020

Seriálová klasika devadesátých let. Záhady mám ráda a Mulder je fešák, tak jsem se na seriál ráda dívala. Z knížky jsem měla trošku obavy, které se naštěstí ukázaly jako liché. Všichni autoři povídek se svého úkolu zhostili bravurně. Napínavé, má to spád, vtip a tajemství.

sgjoli
28.12.2019

Jako fanouška seriálu Akta X mne tato kniha samozřejmě nemohla minout. Nakonec ji hodnotím průměrně. Protože taková mi kniha přišla. Řekněme si to na rovinu, na seriál to prostě nemá. Nicméně některé povídky se mi v tomto souboru líbily hodně, to zas ano. Ale jak to tak bývá, některé už bohužel méně. Obsahem jsou povídky samozřejmě povedené všechny - svými pointami a zaměřením by v seriálovém provedení obstály dobře. Ale u některých těch textů mi bohužel nesedělo to zpracování. Jako by snad někteří autoři byli svázáni tím krátkým rozsahem, který nabízí povídková forma. Jako by někteří autoři na tak malém prostoru neuměli jít více do hloubky, aby mne to dokázalo chytnout. Škoda, no. Celkově je to pro mne tedy průměrná kniha.

mulderka
03.11.2019

Jak můj zdejší nick napovídá, k Aktům X mám dlouholetý vášnivě láskyplný vztah. Tato sbírka povídek mě ale moc nenadchla. Jestli mám věřit závěrečnému přehledu autorů, nejsou to žádná nezkušená koťátka. A proto mě zarazila kvalita na úrovni průměrné fanfikce. Vždyť Mulder a Scullyová by si zasloužili víc, než cca 20 stránek na jeden kus, bez jakékoliv snahy o trochu propracování.
Ještě štěstí, že jsem tuto knížku nakonec pořídila v Levných knihách za odpovídajících 89,-Kč. Kdybych za ni nedočkavě vyplázla původních 450, asi by mě ještě během čtení trefil šlak!

Ufonka123
10.07.2019

Skvělá knížka, tahle se fakt povedla. Super příběhy!

R.A
09.02.2019

Povídky inspirované seriálem Akta X. Někteří autoři se trefili do stylu lépe, někteří hůř, ale čtivo je to milé a fanouška seriálu potěší možná víc než nově natočené série.

Ishir
12.09.2018

Klasika Mulder a Scullyová.