Milion sluncí

Celé UNIVERSUM je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos. Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojila. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že mají před sebou dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138210/big_milion-slunci-138210.jpg 4.4481

Loď mezi hvězdami 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

A Million Suns, 2012

Kniha Milion sluncí

Ermeston009

Moc hezké. Knížka mě nutila přemýšlet spolu s postavami, vcítit se do jejich rolí a chápat jejich problémy. Zrovna v tomto dílu jde o problémy dost závažné takže jak už jsem zmínila jsem to hodně prožívala. Už se těším na další díl.

DericCaster

Druhá část je trochu více o vztazích a svobodě. Kde končí svoboda jedince a zda jsou práva jednotlivce více, než práva společnosti. Knížka se opět hezky četla, ikdyž je trochu pomalejší, ale na třetí díl se vyloženě těším...

anngelina
13.10.2021

Druhy díl obsahuje ještě vic napětí než předchozí, ale postrádala jsem v příběhu detail . Po prvním díle jsem od autorky nečekala nic jiného než šokující zápletku, takže uspokojující dojmy ze čtení ve výsledku nebyly překvapením. A klobouk dolu překladateli, mistrovská práce se slovními obraty a názvoslovím.

Tirisa
10.10.2021

Pro zatím stejné pocity jako u prvního dílu...slabší YA, ale pořád chci vědět, jak to dopadne.

hanjana
16.04.2021

Rereading 2021 po 7 letech: O trochu slabší než první díl, ale stejně je to čtivá pecka. A jak jsem předpokládala, knížku jsem zase zhltla během jednoho dne. Je to fakt super.

U tohoto rereadingu mi fakt dochází, že si skoro nepamatuju zápletky a závěry v celé sérii. Je to zvláštní, protože tenkrát jsem ji zařadila fakt mezi top nejoblíbenější knihy. Ale víte co? Je to super, protože teď mám úplně stejné pocity, jako bych to četla poprvé!

Schary
21.02.2021

Příběh je dost naivní a takový nedotažený...

zandu
13.10.2020

Druhý díl byl lepší, trochu akčnější. Četlo se to úplně samo, najednou jsem byla na konci :-) a jde se na třetí díl

Kyta
12.07.2020

(+ SPOILER) Druhý díl této vesmírné trilogie mě náramně bavil - což bych o prvním díle prohlásit nemohla. Děj se pořádně rozjel a už to na mě vůbec nepůsobilo "plytce". Stále jsem měla pocit, že musím číst dál a dál a stránky pod rukama přímo ubíhaly.

Autorka nám postupně odkrývala všechna tajemství a rozplétala lži a snažila se nás napínat, co to šlo (což se jí u mě podařilo). Ačkoliv jsem tušila, že loď už je na místě (protože jak by to asi mohlo dopadnout, že), stejně mě to celkem překvapilo. Ta možnost přistání dodala příběhu nový rozměr a už to nepůsobilo tak depresivně. Moc mě bavil nápad s indiciemi - při jejich hledání se ukázalo Amyino odhodlání a chytrost.

Stejně jako v prvním díle se i v tomto objevuje mírná detektivní linka a "padouchem" je jako obvykle člověk, u kterého byste to čekali nejméně. Romantická linka mezi Amy a Synem je opět na bodu mrazu (až na jeden dva světlé momenty), ale to v příběhu stejně nebylo tolik důležité. V knize mi už tolik nevadily ty velmi často užívané výrazy (kdo četl, ví), oproti prvnímu dílu už to tolik nepralo do očí. Možná za to může i celkový dojem z knihy.

Obě hlavní postavy se vyvíjí a jejich chování dává smysl. Syn převzal roli vůdce, což se ukáže jako velmi nesnadná funkce, ještě když ho lidé nerespektovali a on musel snášet jen samou kritiku. Dělal velmi chytrá a nelehká rozhodnutí, což někteří lidé bohužel neoceňovali. Dopad na jeho psychiku byl obrovský a já ho často litovala. Chování posádky z hlediska různých rozbrojů bylo uvěřitelné.

Jak už jsem napsala, od prvního dílu je zde vidět výrazné zlepšení, v mnoha směrech - kniha je hlavně propracovanější, nenudí vás a nikdy nevíte, jaké překvapení vás ještě čeká. Autorka nešetřila zabíjením, což se ukázalo jako dobrý nápad, jelikož příběh díky tomu dostal ten nádech temna a nebezpečí. Kniha skončila hodně otevřeně a nabádá to k okamžitému otevření trojky, na který se moc těším. Doufám, že se v něm objeví Orion i Amyini rodiče.

Myslím, že kdo po té nemastné neslané jedničce váhá s pokračováním, určitě by se do něj měl pustit, je to velká změna.