Milion sluncí

Celé UNIVERSUM je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos. Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojila. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že mají před sebou dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138210/milion-slunci-138210.jpg 4.4420

Loď mezi hvězdami 2.

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

A Million Suns, 2012

Kniha Milion sluncí

Kacennnka
03. listopadu

Milion sluncí, sice místy působil pouze jako spojnice mezi prvním a posledním dílem, nicméně čtenář velice brzy zjistí, že události z prostřední části příběhu mají důležitou roli pro nadcházející události. Milion sluncí navíc nabízí úplně jiné vyprávění než jednička, což pro některé čtenáře může být šok. Z jemné narace prvního dílu, která působila velice lehce a vyváženě, se stává poměrně drsný příběh, který nešetří násilím a dějovými zvraty.

1Booklover

Milion sluncí je druhý díl ze tří knih.
Kniha mě opravdu bavila. S každou další kapitolou se nám odkrývá jí další a další tajemství lodi a já si vždy je říkala ,,jaká tajemství mě ještě čekají ". Syn a Amy se snaží přijít na kloub indiciím, které jim mají ukázat nějaké veliké tajemství. To mě neskutečně bavilo.
Mezitím ovšem umírají lidé a my netušíme, kdo nebo co je zabíjí.
P. S. Věřte mi, že by Vás nikdy nenapadlo, kdo nebo co to je.
Určitě knihu doporučuji, ale přečtěte si nejdříve první díl, protože imformace z prvního dílu se prolínají do druhého.

MarryMikuskova

Čítaniu knihy Milion sluncí predchádzala (mega) veľká dávka nadšenia z toho, že som túto knihu vôbec ešte niekde zohnala. A keďže prvý diel tejto série je jednou z mojich naj, naj, NAJ, NAJobľúbenejších kníh, mala som od pokračovania veľmi vysoké očakávania. A myslím, že sa všetky splnili.

Neviem, ako to tá autorka robí, že ma v každej kapitole dokázala niečím dostať. Každú chvíľu som bola kvôli niečomu prekvapená. Je naozaj vidieť, že má príbeh riadne prepracovaný a dopredu premyslený. Postupne sa zbiera veľa vecí a na konci to všetko vypukne a ešte to dáva aj zmysel. Veľký obdiv.

Musím sa priznať, že na začiatku čítania som bola trochu zmätená, pretože prvý diel som čítala v slovenčine, no a druhý už, samozrejme, v češtine, keďže Ikar sa rozhodol sériu po prvom diely nevydávať. Niektoré postavy mali zrazu iné mená, niektoré veci iné označenia, ako v slovenskom vydaní. Takže mi asi nejaké tri krátke kapitoly trvalo kým som si na to zvykla. Ale dojem z príbehu mi to vôbec nijako nepokazilo. Možno až na výraz "xakru", ktorý sa tam objavoval docela dosť často.

Postavy som mala pri čítaní rovnako rada, ako pri prvom diely. Páčilo sa mi, že sa postupne rozvíjajú a že Syn už musel robiť svoje vlastné rozhodnutia, bez toho aby ho ovplyvňoval Otec. Inak, bola som zaskočená tým, ako postupne umierala jedna postava za druhou. A aj tým, z koho sa v tomto diely vykľula záporná postava.

Nakoniec len toľko, že kniha naozaj splnila všetky moje očakávania. Akurát som sa utvrdila v tom, že túto sériu naozaj zbožňujem. A som naozaj zvedavá, ako to celé vlastne dopadne. Bolo to, xakru, super! :D

TheJollyRoger

K mému opravdu obrovskému překvapení to bylo mnohem záživnější než 1. díl. Jako ty indicie byly někdy fakt dobrý a bavilo mě na to s nimi přicházet. “Planeta”, Schody” a “Rybníček” byly fakt parádní nápady, normálně jsem se přistihla, že jsem nějaká napjatá očekáváním. Po ne moc zajímavé Lodi mezi hvězdami jsem takový super pocit fakt nečekala.
Začátkem jsem se ale musela docela dost znuzeně prokousávat, knihu jsem přečetla (napůl prolistovala) v rekordním čase, takže i některé další věci v průběhu knihy jsem v podstatě přeskakovala, protože mě nebavily, i když vim, že byly určitě taky svým způsobem důležité. Taky mě Milion sluncí určitě více navnadil na poslední díl, než-li díl předchozí na tenhle :-)

Knihomolka10942

Naprosto nádherná knížka plná napětí a nápaditosti. Určitě stejně skvělá jako první díl!:-)

Sarah11

A já jsem si naivně myslela, že druhý díl nebude takový průšvih. Chyba! Hlavní hrdinové jsou opět stejně nesnesitelní, tu romanci jim prostě nevěřím a děj stále stejně nudný a opakující se. Nevidím žádný posun oproti prvnímu dílu. Knihu jsem přečetla relativně nedávno a v podstatě si nepamatuju, o čem byla, a to si pamatuju knihy spoustu let po přečtení... To o něčem vypovídá.

Knihomolka10
11.09.2018

Mnohem lepší než první díl. První díl jsem ohodnotila pouze třemi hvězdičkami, ale tento díl byl naprosto dokonalý. Knížka byla plná akce a od začátku do konce se tam pořád něco dělo. Amy mi v některých případech lezla na nervy a doufám, že Amy a Syn skončí spolu. Nápad s indiciemi byl skvělý. Tento díl byl prostě úžasný a já se od knížky nemohla odtrhnout.

Elsa14
28.01.2018

Ani druhý díl mě nezklamal. Tuto sérii jsem si hrozně moc oblíbila, i když jsem k ní byla ze začátku nedůvěřivá. Příběh krásně plyne, úplně člověka do sebe vtáhne. Ani se čtenář nenaděje a najednou kouká, že je konec. Líbí se mi neobvyklé vyprávění. Jednou z pohledu Amy, podruhé z pohledu Syna. Navíc obě knihy překrásně voní. Určitě doporučuji.