Milion sluncí

Celé UNIVERSUM je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos. Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojila. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že mají před sebou dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138210/milion-slunci-138210.jpg 4.4455

Loď mezi hvězdami 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

A Million Suns, 2012

Kniha Milion sluncí

Schary

Příběh je dost naivní a takový nedotažený...

zandu
13.10.2020

Druhý díl byl lepší, trochu akčnější. Četlo se to úplně samo, najednou jsem byla na konci :-) a jde se na třetí díl

Kyta
12.07.2020

(+ SPOILER) Druhý díl této vesmírné trilogie mě náramně bavil - což bych o prvním díle prohlásit nemohla. Děj se pořádně rozjel a už to na mě vůbec nepůsobilo "plytce". Stále jsem měla pocit, že musím číst dál a dál a stránky pod rukama přímo ubíhaly.

Autorka nám postupně odkrývala všechna tajemství a rozplétala lži a snažila se nás napínat, co to šlo (což se jí u mě podařilo). Ačkoliv jsem tušila, že loď už je na místě (protože jak by to asi mohlo dopadnout, že), stejně mě to celkem překvapilo. Ta možnost přistání dodala příběhu nový rozměr a už to nepůsobilo tak depresivně. Moc mě bavil nápad s indiciemi - při jejich hledání se ukázalo Amyino odhodlání a chytrost.

Stejně jako v prvním díle se i v tomto objevuje mírná detektivní linka a "padouchem" je jako obvykle člověk, u kterého byste to čekali nejméně. Romantická linka mezi Amy a Synem je opět na bodu mrazu (až na jeden dva světlé momenty), ale to v příběhu stejně nebylo tolik důležité. V knize mi už tolik nevadily ty velmi často užívané výrazy (kdo četl, ví), oproti prvnímu dílu už to tolik nepralo do očí. Možná za to může i celkový dojem z knihy.

Obě hlavní postavy se vyvíjí a jejich chování dává smysl. Syn převzal roli vůdce, což se ukáže jako velmi nesnadná funkce, ještě když ho lidé nerespektovali a on musel snášet jen samou kritiku. Dělal velmi chytrá a nelehká rozhodnutí, což někteří lidé bohužel neoceňovali. Dopad na jeho psychiku byl obrovský a já ho často litovala. Chování posádky z hlediska různých rozbrojů bylo uvěřitelné.

Jak už jsem napsala, od prvního dílu je zde vidět výrazné zlepšení, v mnoha směrech - kniha je hlavně propracovanější, nenudí vás a nikdy nevíte, jaké překvapení vás ještě čeká. Autorka nešetřila zabíjením, což se ukázalo jako dobrý nápad, jelikož příběh díky tomu dostal ten nádech temna a nebezpečí. Kniha skončila hodně otevřeně a nabádá to k okamžitému otevření trojky, na který se moc těším. Doufám, že se v něm objeví Orion i Amyini rodiče.

Myslím, že kdo po té nemastné neslané jedničce váhá s pokračováním, určitě by se do něj měl pustit, je to velká změna.

Monns
28.05.2020

Slovo úža téměř zmizelo a na XAKRU! jsem si asi už zvykla. Děj byl napínavý a nešlo se odtrhnout. Takže za mě mnohem lepší než první díl.

Souteska
23.05.2020

Celá trilogie mě nadchla. Je akční, přiměřeně romantická, ale hlavně mě donutila k zamýšlení nad tématy lidská svoboda, zodpovědnost, zlo, maskované zlo, zotročení lidí.

lenka0347
05.01.2020

Ze začátku mě to moc nebavilo ale pak se to rozjelo a začalo hodně bavit. Víc se mi líbí první díl ale i tak se mi knížka líbila.

Kacennnka
03.11.2019

Milion sluncí, sice místy působil pouze jako spojnice mezi prvním a posledním dílem, nicméně čtenář velice brzy zjistí, že události z prostřední části příběhu mají důležitou roli pro nadcházející události. Milion sluncí navíc nabízí úplně jiné vyprávění než jednička, což pro některé čtenáře může být šok. Z jemné narace prvního dílu, která působila velice lehce a vyváženě, se stává poměrně drsný příběh, který nešetří násilím a dějovými zvraty.

1Booklover
15.08.2019

Milion sluncí je druhý díl ze tří knih.
Kniha mě opravdu bavila. S každou další kapitolou se nám odkrývá jí další a další tajemství lodi a já si vždy je říkala ,,jaká tajemství mě ještě čekají ". Syn a Amy se snaží přijít na kloub indiciím, které jim mají ukázat nějaké veliké tajemství. To mě neskutečně bavilo.
Mezitím ovšem umírají lidé a my netušíme, kdo nebo co je zabíjí.
P. S. Věřte mi, že by Vás nikdy nenapadlo, kdo nebo co to je.
Určitě knihu doporučuji, ale přečtěte si nejdříve první díl, protože imformace z prvního dílu se prolínají do druhého.