A tak mi unikají ekniha

A tak mi unikají. Tak se jmenuje e-novela, která se odehrává na Universu před tím, než se Amy Martinová probudí a Syn přebere vedení. Popisuje život v Nemocnici během Otcovy vlády. Hlavní roli tu hrají především na postavy, které byly v příběhu v pozadí. Ale nepřijdete ani o Harleyho, Oriona nebo Victrii. Vzpomínáte si na dívku, co očkovala králíky? Jmenuje se Seléné a dříve byla zpěvačkou žijící na vesmírné lodi, kde se oceňují jenom dovednosti nutné k přežití. Místo obvyklých přednášek o fyzice se má spolu se svými kamarády „blázny“ naučit důležitosti umění. Od Kronikáře. Od Oriona. Její úkol ji spojí s mladým sochařem Luthorem a jejich nebezpečný románek dokáže, jak jen může být život děsivý, když jste uvězněni na vesmírné lodi pod vládou bezcitného diktátora. Knížka je o Seléné. Pamatujete, jak ji v Milion sluncích Amy se Synem našli mrtvou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165882/big_a-tak-mi-unikaji-165882.jpg 4.3128

Loď mezi hvězdami 4.

Literatura světová, Sci-fi

Vydáno: (ekniha), CooBoo

As They Slip Away, 2013

Kniha A tak mi unikají

chaera

Loď mezi hvězdami jsem četla, když jsem byla mladší a náhodou se dostala i k této povídce. Po tolika letech si postavy nepamatuji vůbec a o světu vím jen málo, ale to při čtení nedělalo žádné potíže. Solidní jednohubka, i když smutná. Nejspíš si dám re-reading celé série, protože se mi autorčin styl neskutečně líbí. 4/5

MarryMikuskova
17.02.2020

Po naozaj veľmi dlhej dobe (xy rokov), som si prečítala túto krátku novelu k jednej z mojich najobľúbenejších sérií o vesmíre. Nie som si istá, či je ešte možné túto elektronickú novelu niekde zohnať, ale ak by sa Vám to podarilo, určite s čítaním neváhajte. Novela má síce len do 50 strán a prečítate ju v priebehu niekoľkých minút, no vyvolá vo vás toľko pocitov, ako sa to možno nepodarí hociktorej niekoľko 100-stranovej knihe. Krátkou novelou si môžete priblížiť príbehy niekoľkých vedľajších postáv série, najmä príbeh mladého dievčaťa Seléné, ktorý teda vôbec nie je príjemný. Príbeh o tom, ako sa z mladej nadanej speváčky stane len obyčajný človek bez pocitov, je naozaj dosť smutný, no po jeho dočítaní som si aj tak musela povedať wau, pretože autorka ma opäť raz dokázala dokonale vtiahnuť do príbehu. A to jej naozaj stačilo len tých necelých 50 strán. Ja jednoducho milujem štýl, ktorým Beth Revisová píše svoje príbehy. Ak ste jej knihy ešte nečítali, mali by ste to napraviť. Určite neoľutujete.

Kacennnka
03.11.2019

Extras moc nevyhledávám, často zůstávám pouze u původních příběhů, protože chci mít pocit, že se do nich autorům podařilo zakomponovat všechno, co chtěli říct. Jelikož ale tahle novelka vycházela v češtině v rámci tour s autorkou, nedalo mi to a na jedno posezení slupla těch padesát stránek o postavě, se kterou jsme se několikrát setkali už v příběhu. Nenadchlo mě to, ale bylo pořád příjemnější než většina extras a řeklo to něco úplně jiného, než je dovysvětlování celého universa. Takže vlastně dobrý.

Slugterra
26.05.2018

Při čtení téhle knihy se mi doslova třásla kolena. Ne že bych se bála, ale když jsem se vcítila do Seléné tak mi bylo opravdu špatně. Ta holka za nic nemohla a skončila takhle. Jako oběť jednoho šílence. (Napsala bych to jinak, ale je to sprostý, takže z toho nic nebude.) Tato kniha mi ukázala, že je Luthor ještě větší šílenec a blázen, než jsem si myslela. Nechápu, opravdu to nechápu, jak někdo může být tak bezcitný. Chápu, že je to jen kniha ale i tak to nechápu. Vím, že takoví lidé existují i mimo knižní svět a nechápu, prostě je nechápu.

Jinak kniha byla čtivá a dobře napsaná. Už od začátku knihy jsem nemohla přestat číst (i když má necelých 50 stránek). Být na mě, udělala bych knížku o trošku delší, ale co, nevadí. Je skvělá a já nemohu dělat nic jiného než ohodnotit 5 hvězdami a doporučit ostatním...

Veve721
13.02.2017

Obdivuju autorku, že dokázala i na malém počtu stránek vystavět základ zajímavého příběhu. Charaktery trošku pokulhávají, protože prostor je dopřán vlastně jen Luthorovi, kdežto hlavní postava Seléné mi přišla tak nějak plochá - politujeme ji za její smutný konec, přesto si k ní nevytvoříme takové vazby jako k jiným postavám z trilogie. Přesto je povídka velmi čtivá a určitě potěší každého fanouška Lodě mezi hvězdami, i když nijak nepřekvapí, ani nepřinese nic nového. Povídky celkově hodnotím nerada, obzvlášť takhle krátké, ale dám 3 hvězdičky, protože šlo o velmi slušný průměr. Nezklame, ale ani nenadchne.

TerraNova
30.12.2016

Moc se mi to líbilo, protože jsem se dozvěděla víc o vedlejších postavách. Seléné mi bylo líto. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem zase mohla číst něco, kde je Harley. :3 Ta postava je podle mě skvělá a je škoda, že nebyla rozvedené v příběhu víc a že se stalo to, co se stalo. Pak je tam taky Kayleigh, která byla zmiňovaná v samotném příběhu málo a jsem moc rána, že se tam ukázala. Stejně tak Victria. V knize jako takové mi nepřišla tolik sympatická, jak tady.

Novela byla skvěla ostatně jako zbylé tři knihy.

little-dream
21.04.2015

Krásná novela, oblíbila jsem si Kayleigh :)

Sam.Mischell
03.12.2014

novelu jsem přečetla jedním dechem, autorce se povedlo zachytit život na lodi z jiného pohledu..