Démoni pralesa

Démoni pralesa https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9651/bmid_demoni-pralesa-652f9d832f445.png 4 64 15

Expedice profesora Cartera se vydá do neprobádaných oblastí na severu Konga, cílem je vědecky prozkoumat podivný přírodní jev. Členové výpravy spolu s vojáky, které jim přidělila vláda, aby je chránili před útoky povstalců a pašeráků, se vydají do hlubin pralesa. Profesor a jeho přátelé netuší, že jejich ozbrojený doprovod má vlastní záměry. V místech, kam směřují, údajně mají žít bájní tvorové. Souvisí jejich existence s neobvyklým úkazem?... celý text

Arev122
12.06.2022 4 z 5

Klasická dobrodružná oddechovka plna divokého a bažinatého pralesa , bandy pašeráků ohružujících expedici a neznámých zvířat. Ale četlo se mi to hezky.

zipporah
13.04.2022 2 z 5

Príjemná oddychovka:) Pustite si k tomu zvuky africkej džungle..

SpiritOfBook
26.02.2022 5 z 5

Poté, co jsem dočetla autorovu knihu Poslední klíč, zařekla jsem se, že musím zkusit i nějaké jeho další tituly. Konečně se mi podařilo po delší odmlce najít chvíli na čtení a vzala jsem do ruky autorovu prvotinu Démoni pralesa. A byla jsem okouzlena! Nemůžu uvěřit, že je to autorova první kniha. Je precizně odvyprávěná, zajímavá, úplně na vás dýchne takové to horké a dusné Kongo. V knize nechybí zajímavé zvraty a pozor, spoiler, dávno vyhinutí živočichové začínající na di. Čili mi tímto i samotnou lokalitou knihy velice připomněla dílo Michaela Crichtona.

Morgainne
27.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Zajímavá variace na téma "co-když-je-někde-pořád-místo-kde-dinosauři-přežili". Líbilo se mi propojení s fyzikou, magnetickým polem i přechodem do jiné dimenze. Jinak je to klasický mix neprostupného pralesa uprostřed afrického Konga, pašeráků, vědecké expedice, dinosaurů a záchrany hlavních hrdinů.

TheSarcasm
28.12.2019 2 z 5

No, jako školní práce na téma “Klišé a stereotypy v dobrodružné literatuře” dobrý, ale jinak škoda času. Myslím, že komentář 1972Sixo níže je ještě docela milosrdný. Pravda, když borci nejsou schopni trefit z bezprostřední blízkosti samopalem 10ti metrového ještěra, který se objevuje a mizí hbitě a nenápadně jak liška tak to už je docela na pováženou.

1972Sixo
13.11.2019 2 z 5

(SPOILER) No, celkom som sa na to tešil. Potvorky mám veľmi rád. Ale ten mix Crichtonovho "Conga" a "Jurského parku", ma veľmi nepotešil. Klišé nad klišé.
POZOR SPOILERY!
V lese žijú potvory, čo žerú ľudí. Asi sú to praveké jaštery - sú len dva (kde sú ostatné?), jeden mesožravý a jeden bylinožravý Asi k nám priliezli z druhej dimenzie (riadne zahmlený -ako ináč- tunel v džungli). Nezaujímavé skupiny ľudí, ku ktorým nič necítiť: výprava, domorodci, pašeráci, vojaci, nosiči. + všeci černoškovia mali skoro zameniteľné mená a dinosaury apetít podľa lacného scenára.

čef
03.09.2019 5 z 5

Docela dobře napsaný dobrodružný román z černé Afriky, který jako by byl vytúněn z legendárního filmu Cesta do pravěku. Všechno je přeci možné, zvláště když je nemožné dokázat, že něco neexistuje. Zde bylo použito několik vědeckých teorií a pozorování a možná by tyto spekulace byly ještě přijatelnější, kdyby se v románu měřilo napětí na Volty a ne na Watty. Ale o to zde přeci vůbec nejde, že. Užily jsme si trochu zábavy a ocenili autorovu fantazii a to je pro mne dost.

Tirisa
20.06.2019 4 z 5

Pěkné a místy napínavé čtení. Rozhodně to nebyla ztráta času.

Atanone
29.11.2018 4 z 5

Ráda hvězdičkami pomůžu, je to dobrodružný příběh,je tam napětí, dobrá zápletka,momenty překvapení a trochu té lásky. Jen mě trochu rušily poměrně dlouhé retrospektivy . Bez nich by byl sice příběh kratší,ale u některých jsem se musela nutit,abych nepřeskakovala.

Bulba
13.03.2018 5 z 5

Dobrodružná sci-fi jak se patří, velice poutavě napsáno, v druhé polovině jsem se jen těžko odtrhoval od čtení.

Lokina
05.03.2017 4 z 5

Jedna z mých prvních přečtených knih. Na české poměry velice dobrá kniha s originálním dějem. Určitě si přečtu i další knihy od autora.

Juzzy
06.11.2016 5 z 5

Velmi příjemné překvapení. Dobrodružství a napětí od začátku do konce. Na 21letého autora skvělé! Klobouk dolů.

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Svižný styl psaní a napínavý děj. Knih tohoto typu jsem četla hrozně moc a tak jsem předpokládala, že mi Démoni pralesa už nic nového nepředvedou, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Doporučuji

witko
11.02.2016 5 z 5

Kniha čtená téměř jedním dechem. Nedokázal jsem se od ní odtrhnout, autor mne mile překvapil a nemůžu si pomoci, tohle bych od našeho spisovatele nečekal. Příspěvěk níže pode mnou podtrhuji, taky mi to přišlo jako z pera J.Rollinse.

bedkniha
07.06.2012 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Velmi dobře se čte a žánrově se podobá knihám James Rollins. Doporučuji si ji vzít na dovolenou