Lokina Lokina komentáře u knih

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Spoilery!
Poslední díl jsem si užívala, byl čtivý, strhující a emotivní. Hrozně se mi líbily útržky z jednotlivých Písní, které knize dodávaly tajemnou a jedinečnou atmosféru.
Liu jsem si od prvního dílu oblíbila a moje sympatie k její postavě zůstaly až do závěrečné stránky série. Prostě byla svá, svéhlavá a nenechala si nikým diktovat život. Za Kadena jsem moc ráda, jak to s ním dopadlo, protože po tolika strastích v životě si zasloužil štěstí, překvapilo mě, že on a Pauline nakonec zůstali spolu a že i ona našla štěstí a oporu právě u něho.
Co mě ale nepřekvapilo a jsem ale za to taky ráda, že Lia a Rafe zůstali spolu, i když ke konci knihy to tak nevypadalo, poslední stránka mi dala klid na duši :-)
Celkově jsem se sérií velmi spokojená a ještě dlouho na ni budu s radostí vzpomínat. A už teď se těším na autorčiny další knihy :-)

18.05.2018 5 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Tak jsem se dočkala a druhý díl je tu! A opět mě kniha nezklamala. Na scénu přicházejí naši známí z prvního dílu a my se zase pouštíme s nimi za honbou na otázky, které vyvstaly, když sestrojili Themis.
Nechyběl ani pan tajemný, který tahal za oponou za nitky, ani Kara s Vincentem či Rose u níž jsme se dozvěděli, jak to s ní doopravdy je (kdo četl první díl, ví o čem mluvím).
Kniha se četla velmi dobře a svižně a v příběhu nechyběly i překvapivé zvraty a úmrtí.
Epilog slibuje, že bychom se mohli podívat i mimo naší Zem. Takže na třetí díl se neskutečně těším :-)

06.05.2018 5 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Od Rachel Abbott jsem nic nečetla a chtěla jsem to napravit, tak jsem zkusila knihu Skryté okno. A kniha mě zaujala :-)
Sice mně styl psaní autorky moc nenadchnul, ale jednotlivé příběhové linky, které potom dají dohromady ucelený příběh, mě bavily. Kniha byla napínavá s mnoha překvapeními, které vás nutí knihu číst dál.
A závěr knihy byl hodně povedený, až mi přeběhl lehký mráz po zádech.
Autorka poukázala, jak dnešní svět je zkažený, jak mladí lidé ve světě internetu a sociálních sítí nemají žádné soukromí a kvůli své naivitě a přesvědčení, že pro někoho znamenají něco víc, že našli spřízněnou duši, si zkazí celý život nebo nedej bože, si život vezmou. A bohužel existují i takové bestie, které toho zneužívají pro svůj zvrácený prospěch.

30.04.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Začátek knihy byl slibný, postupně jsme se seznamovali s Annou i s jejími problémy. Ale postupně mě kniha ne že by přestala bavit, ale prostřední část byla nezáživná. Našlo se tam pár překvapivých momentů na to, abych knihu neodložila a četla ji dále. Po půlce knihy se to zlepšilo, mělo to lepší spád a i atmosféra byla napjatější a mě zajímalo, co se to tam vlastně děje a jak to nakonec skončí. Konec byl nečekaně překvapující a tohle jsem vážně nečekala. To se autorovi povedlo.
Anna byla někdy s tím pitím na pár facek, ale když jsem se dozvěděla, proč je v takovém stavu, tak mi jí bylo líto.
Od Ženy v okně jsem nečekala nic extra, ale nakonec se z toho vyklubal dobrý a lehce napínavý thriller s velice povedeným koncem :-)
P.S. Už teď se těším na film :-)

22.04.2018 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Rozhodně toto není poslední kniha, kterou budu od autora číst, na druhý díl se těším.
Oběť bez tváře je povedená krimi ze severu. Kniha se díky krátkým kapitolám a svižnému ději, čte sama, ani mi nevadily krvavější popisy vražd, jen místy mi už jednání a činy vraha přišly překombinované.
Fabian jako hlavní hrdinka série byl fajn, zatím ničím nevybočuje a jsem zvědavá na jeho další počiny ve druhém díle. Oblíbila jsem si Dunju a jsem ráda, že se ve dvojce objeví.
V knize se najde plno překvapivých momentů a díky tomu si vás kniha dokáže připoutat k sobě :-)

17.04.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

V tom oceánu severských krimi románů si náruživý čtenář nemůže stěžovat a je z čeho vybírat. Konec léta určitě bude patřit ke knihám, s jejichž výběrem jsem neudělala chybu.
Konec léta je napínavý, čtivý krimi román, i když s trochu pokulhávajícím začátkem.
Při čtení mě napadaly různé teorie, co se mohlo stát s malým Billym a nakonec mé dohady byly mylné. Konec jede v rychlém tempu a byla jsem překvapená s rozpletením celé záhady. Závěr se tak opravdu povedl a já jsem s knihou velmi spokojená :-)

06.04.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jak já tu sérii miluji! Opět děkuji paní Stehlíkové, že nás zavedla podruhé do svého světa a nechala nás, aby jsme se spolu s Ilan ponořili do jeho tajů a nebezpečí, které skrývá.
V první polovině jsme nahlédli do nížin, kam Ilan spolu s pětadvacítkou zavítala. Byl to jiný svět, než ten na který byla Ilan zvyklá. Ale nečekalo se dlouho a opět jsme se vrátili do prostředí Duvalského pohoří, které knize dává tu pravou atmosféru.
Ilan někdy byla na pováženou, byla odvážnější, drzejší a kde koho zahrnovala všetečnými otázkami. Je vidět a je to jenom dobře, že se její charakter vyvíjí a Ilan dospívá a v jejím chování je to ke konci znát.
Příběh je velice čtivý, svižný, originální a obohacen o nová slova, která jsou vysvětlena ve slovníčku na konci knihy.
Nad koncem budu dumat ještě dlouho! To přeci nemohlo takhle skončit! Takže prosím, ať je třetí díl, co nejdřív tady :-)

30.03.2018 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Kniha podle mého názoru není špatná, ale některé pasáže se mi zdáli v příběhu navíc a byly dlouhé a postrádala jsem u nich nějaký smysl.
Líbilo se mi, že příběh jsme mohli sledovat z různých úhlů vybraných postav, takže jsme se s nimi mohli více seznámit a pochopit jejich charakter a jednání. I kapitoly ze scénáře se mi líbily a příběh dostal větší spád.
Námět příběhu je sice zajímavý a ke konci je to napínavé a happyendu se příběh dočká, ale rozhodně nečekejte nic strhujícího.
Takže jako jednohubka na jeden den ano, ale podruhé už ji číst nechci.

23.03.2018 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tak jsem zase nešlápla vedle a odnesla si pěkný, knižní zážitek. Hora mezi námi je výborný, dobrodružný survival román s lehkým podtónem romantiky.
Je zima a přicházející sněhová bouře a na letišti spěchá na svou svatbu Ashley, stejně tak pospíchá i chirurg Ben za svými pacienty. Oba nasednou do letadla, které by je mělo rychle dopravit domů. Ale letadlo se zřítí a je čeká boj o holý život.
Kniha je vážně neuvěřitelně čtivá, napínavá. Bena jsem si ihned oblíbila i ten jeho realistický pohled na svět. Ashley byla silná žena se smyslem pro humor a ohromila mě jejich velká vůle zůstat na živu. A kdo by si nezamiloval Tanka/Napoleona?
Je to úžasná kniha o odvaze, naději, strachu a lásce a pokud ještě váháte, tak vůbec neotálejte!
A já se jdu mrknout na film :-)

16.03.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Zrádné srdce je sice trochu vycpávkový díl, ale není to ten typ bezduchého a nicneříkajícího pokračování. Kniha první polovinu trochu pokulhává, ale druhá půlka je svižná, napínavá a konec je jedna vzrušující jízda.
Lia mi byla v prvním díle hodně sympatická, v tomto díle jsem chvilkami nevěděla, co si mám o ní myslet. Jednou by si zasloužila přes prsty a podruhé se chová jako rozumná a dospělá.
Moc se mi líbilo, jak autorka má do detailů vystavěný svět, v tomto díle jsme měli možnost nahlédnout do Vendy a jeho hlavního města, s jeho obyvateli a se všemi jejich zvyky a tradicemi na nichž tak lpí (kosti u pásku, šaty z kožených ústřižků). Příběh je i proložen texty ze svatých knih, které mu dodávají mystickou atmosféru.
Kadena jsem si tak neoblíbila, ale ke konci ukázal na čí straně je. Rafe mám hodně ráda a on s Liou tvoří hezký pár.
Tak vzhůru na třetí díl! :-)

12.03.2018 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nebyla jsem si jistá, jestli si mám knihu přečíst, ale když byla k dostání v knihovně, dala jsem jí šanci. A dobře jsem udělala! Takhle si představuji román pro ženy. Jako něco kouzelného a nevyzpytatelného. Láska je zde čistá, jemná, romanticky nevtíravá. Příběh Dana a Stelly mně přirostl k srdci a hltala jsem každou stránku, abych se dozvěděla, proč nezůstali spolu. Konec je sice smutný, ale já se slzami na tvářích dočítala poslední stránku a byla jsem šťastná, že se opět setkali a našli v duši i v srdci klid.
Kniha se moc pěkně četla a já nemůžu dát nic jiného než plný počet.

06.03.2018 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Další kniha s nálepkou světový bestseller. Stojí ta kniha za to? Takovou otázku jsem si kladla, když jsem se rozhodla, si ji přečíst. A musím říct, že se mi líbila. Nebylo to nic převratného, ale jako pohodová a lehce napínavá jednohubka to byla :-)
První část vypráví o Aimee, jak se vyrovnává se smrtí svého snoubence Jamese, kdy jí pomáhají její rodiče a hlavně její kamarádky a v neposlední řadě okouzlující fotograf Ian. První část nabídla i pohledy do minulosti, první seznámení Aimee a Jamese nebo jeho napjaté vztahy v rodině.
Druhá polovina se odehrává v Mexiku, kde Aimee a Ian odhalují, co se vlastně s Jamesem stalo. Čekala jsem něco tajemnějšího, ale celé to rozuzlení zápletky nebylo sice nejoriginálnější, ale s rozuzlením záhady jsem byla spokojená.
Ale epilog knihy byl hodně zajímavý, i když se to dalo časem očekávat, přesto jsem knihu zavírala s lehkým mrazením na zádech a potěšením, že bude druhý díl.

01.03.2018 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Druhé díly hlavně u young adult knih bývají často slabším článkem v celé sérii, ale u většiny kvalitních fantasy knížek to neplatí a rozhodně to neplatí pro druhé pokračování ze série Jiskra v popelu.
Autorka se s ničím nemazala a rovnou nás od první kapitoly hodila do akce. První polovina byla trošku pomalejší, kdy Laia a Elias pořád utíkali a schovávali se, ale přesto se tam nestále něco dělo.
Mnoho asi překvapí a asi nepotěší, že autorka použila zase to otřepané a klišé téma, milostný trojúhelník. Ale nenechte se zmást a než na to od začátku začnete házet hate poznámky, počkejte si na konec. Když už si myslíte, že příběh vám už nic nabídnout nemůže, dostanete pořádnou facku a vy zjistíte, že ten nenáviděný trojúhelník, měl pro příběh opodstatněný význam.
Jsem ráda, že příběh jsme mohli vidět i z pohledů jiných postav a že Helena dostala více prostoru a moc se na ni těším v příštím díle. Díl přinesl i nové postavy a na Harpera jsem hodně zvědavá, protože kolem jeho postavy se vznáší plno zajímavých otázek.
Tenhle druhý díl se povedl, je to napínavé, šokující, no prostě super :-)

24.02.2018 5 z 5

Dnešek není naposled Dnešek není naposled Elan Mastai

Dnešek není naposled je opravdu ojedinělé dílo, které udělá radost všem milovníkům sci-fi, zvlášť cestování časem či alternativní roviny budoucnosti. Knížka má i zvláštní styl psaní, kdy je to z pohledu hlavního hrdiny, který ho vypráví.
Kniha je vážně nápaditá a dynamická. Ale některé kapitoly byly nezáživné a já jsem si říkala, jaký mají smysl. Měla jsem co dělat i obsáhlými pasážemi, kde si hlavní hrdinové vylévali city v sáhodlouhých souvětích. Stejně tak mi dělaly menší problém i pasáže o fungování cesty časem, co je to časová kotva nebo tah, ale bylo docela srozumitelně popsané, takže jsem nebyla za vědeckého negramota :-D
Ale musí se nechat, že v knize jsou i zamyšlení hodné citáty, nad kterými jsem se pozastavila a vstřebávala jsem jejich krásnou pointu.
Knížka se nečte nejjednodušeji, ale když s ní budete mít trpělivost, dokážete ji ocenit :-)

19.02.2018 4 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Obsahuje spoilery!
Musím uznat, že po druhém dílu, který se mi moc nelíbil, se mi do Křišťálového království, které mělo uzavřít celou sérii, moc nechtělo. Ale zvědavost přeci vyhrála.
Třetí díl se mi líbil, ale s mnoha výtkami. Přišlo mi to celé uspěchané, jakoby autorka příběh chtěla mít už z krku. Ale co se musí nechat, je její jednoduchý a lehký styl psaní, takže příběh je díky tomu čtivý a napínavý. Celé to rozuzlení, kdo stojí za velkým spiknutím, to bylo přeci jen překvapivé i motivy hlavních padouchů.
Bryn jsem si moc neoblíbila, bylo to s ní jak na houpačce. Chtěla všechny zachránit, hrát si na spasitele (i když dávala najevo, že žádná hrdinka není) a já jí to nějak nevěřila. Prostě její charakter mi nesedl. Romantická linka s Ridleym mi nijak nevadila a kupodivu jsem jim přála, aby zůstali spolu.
Konstantinova smrt mně hodně vadila, to jakým způsobem umřel, to bylo tak neuvěřitelně stupidní! To aspoň nemohl umřít lépe v nějakém boji muž proti muži?
Celkově sérii hodnotím jako lepší průměr, líbilo se mi to, ale už to číst znova nechci.

14.02.2018 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Tak to byl slušný nářez. Jakožto nehráčka RPG a podobných her, se mi kniha velmi líbila a bylo to příjemné překvapení.
Kniha měla spád, jiskru. Moc se mi líbil svět, do kterého byl hlavní hrdina vtažen, svět byl nápaditý a těším se až ho v dalších dílech poznám více.
Gleb/Laith byl sympatický až někdy trochu arogantní hrdina, který neměl jinou možnost a musel být vtažen. Ve virtuálním světě poznává nové přátele i lásku a objevuje ale i jeho skryté a záludné kouty.
Co mi trochu dělalo potíž, ale to je moje chyba, že jsem se neorientovala v mnoha zkratkách a pojmech, které byly hojně používány během akčních scén. S tím mi ale naštěstí pomohl slovník, který je na konci, takže jsem nebyla za trubku. :-)
Už se moc těším na pokračující díl, který co nevidět, vyjde!

10.02.2018 5 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Knížka má úžasnou obálku a díky ní mě kniha zaujala. I možná kvůli tomu, že příběh má být na motivy Sněhové královny, tak jsem si řekla, proč ne?
Na začátku nám příběh představí mladou dívku Snow, která je zavřená v blázinci, ale ona ví, že tam nepatří. A najednou se ocitne v mrazivé zemi Algid.
Kniha je trochu zvláštní, ale je čtivá. Mužských hrdinů, do kterých se mohla Snow zakoukat, to už bylo trochu moc. Snow mi někdy připadala nesympatická a někdy myslela jenom na sebe.
Ale díky pár zajímavým zvratům si kniha vyžádá vaši pozornost, abyste vydrželi až do konce.
Ledová jako sníh je dobrá kniha, ale četla jsem lepší a pokud v tomto chladném a mrazivém období hledáte co si přečíst, můžete zkusit tuto. :-)

06.02.2018 4 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Robokalypsa je příběhem z nedaleké budoucnosti, kdy umělá inteligence začala terorizovat lidstvo pomocí aut, domácích a vojenských robotů, letadel a chytrých budov.
Kniha je rozdělena na několik částí, kdy první část se zaobírá incidenty z celého světa, ale nikdo tomu moc nevěří, že by stroje povstaly proti lidem. Další části už jsou o vypuknutí Nové války a snaha lidí bojovat se stroji jako například pan Nomuro v Tokiu nebo indiánský kmen v Oklahomě.
Kniha je nápaditá, akční scény mají tempo a jsou záživné a čtivé.
Mně se to moc líbilo a těším se na filmové zpracování.

02.02.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Do ruky se mi zase po čase dostala kniha s nálepkou světový bestseller. A musím přiznat, že Hadrový panák je vydařený thriller. Příběh se odehrává v Londýně, kde je nalezena mrtvola, ale ne ledajaká. Co je na tom tak výjimečně bizarního? Je sešitá ze šesti obětí. Po tomto drastickém nálezu začne vyšetřování a vypukne sled nečekaných a krvavých událostí, které vyšetřování budou komplikovat.
Kniha je vskutku velmi dobrá, ale někdy mi připadalo, že autorův styl je těžkopádný a některé pasáže jsem musela dvakrát číst, abych pochopila jejich podstatu.
Hlavní hrdina William Fawkes zvaný Wolf, byl pro mě sympatický neruda, který spravedlnost nejednou vzal do svých rukou. Konec byl napínavý, záživný a jsem zvědavá, jak si Wolf povede v druhém díle.

28.01.2018 4 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Knížka vypráví o mladé studentce Lex, jejíž život byl radostný, naplněný přáteli, matematikou, kterou milovala. Měla báječného přítele, skvělé vyhlídky na budoucnost. Co trochu kazilo ten dobrý dojem šťastného života, bylo, že žili se svou mámou a bratrem sami, protože otec je opustil kvůli jiné ženě. Ale i to nebylo tak tragické, aby se váš život obrátil vzhůru nohama. A najednou váš bratr spáchá sebevraždu a už jste "ta, jejíž bratr se zabil" a s tímto cejchem se musíte naučit žít.
Kdybychom se neviděli je milá, smutná a dojemná kniha, hlavně tedy konec, který je velmi emotivní. Takže já jenom doporučuji :-)

24.01.2018 5 z 5