Dnešek není naposled

„Vzrušující příběh o cestování časem… s osvěžujícím optimistickým pohledem na budoucnost lidstva.“ Andy Weir, autor bestselleru Marťan Víte, jak si lidé před padesáti lety představovali život v roce 2016? V tom, ve kterém žije Tom Barren, se jejich sny dokonale splnily. Lidstvo si užívá blahobytu, létajících aut, pohyblivých chodníků, základen na Měsíci… Jen Tom Barren si v tomhle ráji nějak nedokáže najít místo, a to ještě před tím, než jedno jeho unáhlené rozhodnutí zásadně změní strukturu vesmíru… a stroj času ho odsoudí k existenci v našem roce 2016, ve světě, který my pokládáme za jediný skutečný. A Tom zase za neskutečně zaostalý. Jenže to vypadá, že se mu zrovna tady nakonec možná zalíbí. Mohl by zkusit všechno vrátit zpět, ale opravdu to chce? Román Dnešek není naposled je o verzích nás samotných, kterých se zbavujeme, abychom je po čase znovu přijali za své. Je to příběh o přátelství a rodině, nečekaných putováních a alternativních cestách, o lásce ve spoustách jejích podob. Debut plný humoru, odvahy a naděje naznačuje příchod skutečně talentovaného autora....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350921/big_dnesek-neni-naposled-F2J-350921.jpg 3.6142
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

All Our Wrong Todays, 2016

Kniha Dnešek není naposled

Alma5

Málokdy se mi stává, aby mně v půlce knihy nenapadala vůbec žádná možnost, jak to bude pokračovat . Tady tomu tak bylo, takže hodnotím kladně, konec poněkud zamotaný, ale to u knih o cestování časem je asi vždycky.

Freedomova
28.09.2021

Ačkoli nejsem přílišný fanoušek žánru sci-fi, tuto knížku jsem si půjčila v knihovně na doporučení a moc mě bavila. Nejvíce se mi líbily zajímavě propojené alternativní reality a s nimi spojené změny osobnosti hlavního hrdiny, které se zpětně protínají a dávají překvapivě jiný význam již dříve zmíněným událostem. Pobavila mne kapitola 56, zrovna když jsem ji četla, tak mi nějaká paní v autobuse koukala do knihy přes rameno a nestačila se divit :-) Doporučuji všem a přeji příjemné počtení!

a.r.nick
05.09.2021

Za mě byla tahle knížka příjemným překvapením. O cestování časem jsem toho už četl hodně, přesto tenhle román byl něčím zase originální a jiný, nápaditý, promyšlený... Prostě ani chvilku jsem se nenudil. Mohly za to podle mě i ty kratší kapitoly, dávaly už tak napínavému ději spád... Nebyla to ale jenom čistě technická sci-fi, bylo v tom i něco psychologického, k zamyšlení se. Na to, že jde o debut autora, tak za mě opravdu maximální spokojenost, nemám co vytknout, a těším se, co napíše dalšího! :-)

spackler
08.07.2021

na přebalu mimo jiné: s nádechem sci-fi, ale zároveň půvabná komedie o rodině a přátelství-new york post.to teda ani omylem.že hlavní hrdina je občas sebeironickej ještě negarantuje komedii.naopak chvilkama je to docela slušná depka.ale jinak parádní příběh, já to zhlt za dva dny a myslím že rozvláčnější pasáže měly svý opodstatnění.finále mi přišlo maličko na křeč,jak tu píšou i jiní.celkově ale fajn věc.

Pája961
11.06.2021

V ději pro mě bylo těžké se chvílemi nějak vyznat, zbytečně zdlouhavé, asi nejsem na tyhle scifi knihy ten pravý čtenář..

Knihomolka223
21.04.2021

Já nevím...
Ze začátku naprosto skvělé, nemohla jsem se odtrhnout (nejspíš za to mohly ty krátké kapitoly, když končily tak napínavě). Ale pak...
Konec byl na mě moc uspěchaný a rychlý. A občas jsem se strácela v časových rovinách, jak už se to občas stává, když čtete knížku o cestování časem.
Ale zase musím vyzvednout autorův humor a bezprostřednost. Bylo to nápadité a docela mě to i bavilo. Takže - ano, dobrý, ale není to úplně můj styl.

Mindy
14.01.2021

Tak to je kniha podle mého gusta. Přesně tento druh humoru mám ráda, k tomu sci-fi - cestování časem, záměny realit, moc mě to bavilo.

Jazzmetalista
28.11.2020

Na prvotinu dosť dobré. Cestovanie v čase sa proste ani zvládnuť nedá v rámci literatúry ale toto bolo zábavné. Rozhodne odporúčam.