Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana - Alena Mornštajnová

Anotace:

Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se navzdory zákazu svých rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tak, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a poodhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra.

Recenze:

Neuvěřitelně těžko se mi hledají slova k hodnocení této knihy. Skoro nikdy nečtu anotace a už vůbec nečtu recenze předtím než se na knížku vrhnu.

Tenhle příběh mi vyrazil dech. Zpočátku jsem si říkala, co je to za román a kam nás autorka dovede, ale to, co mě čekalo, byl strhující přiběh, na kterém se jen těžko hledalo něco hezkého.
Hana, po které je kniha pojmenovaná se jeví vlastně jako nemocný blázen. Když jsem však pomalu rozplétala osudy postav a především ten její, nezbylo mi než jen obdivovat její sílu žít. ️

Silné, čtivé, strhující, smutné, tragické. Jedna z těch knížek, které si budu pamatovat, nad kterými budu přemýšlet.
Nemá smysl tu cokoli prozrazovat, líp než to uděala autorka, vám tohle stejně nikdo nevylíčí.

5/5 ⭐️, 100%, každý by si to měl přečíst!

Budu ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na FB: LittleMonday - Rádi čteme a na IG: little.monday ️️️

26.05.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Wow, wow, wow!

Detektivní thriller, který si mě k sobě přivázal od začátku až do konce.

Naprosto miluju autorovy popisy - všechny postavy jsou vykresleny tak, že je úplně vidíte a máte pocit, že je znáte. Dokázal do knihy propašovat i jejich výšku, a to na prosto nenásilně!

Kniha je dělena na kratičké kapitoly a ty jsou ukončovány přesně tak, abyste prostě MUSELI číst dál. Celou dobu jsem dostávala drobečky řešení případu a na konci přišlo wow odhalení, děj krásně gradoval.

Chvílemi jsem si knihu v hlavě srovnávala s Jeffery Deaverem a sérií s Lincolnem Rhymem. Konečně jsem našla něco podobně napínavého a čtivého, s nápadem.

Vraždy byly promyšlené, neokoukané. A o hlavních detektivech ani nemluvím - oba jsou skvělý a miluju je!

Modlím se ke spisovatelskému Bohu, ať jsou ostatní díly stejně skvělé, prosím, prosím.

Znáte Cartera? Máte sérii rádi?

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday

05.01.2024 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Do dnesniho dne jsem neznala pribeh Zelene mile. Samozrejme z ukazek v televizi jsem si v hlave vytvorila obrazek cernocha Coffeyho, ale proboha! Tohle byla jedna z nejsilnejsich knizek, co jsem kdy precetla. Jsem plna emoci, smutna, ke konci knizky jsem chtela cist dal a pritom nechtela pokracovat, protoze jsem se bala, jak to skonci. S pokorou smekam kloboucek pred PANEM spisovatelem a urcite se pustim i do neceho dalsiho. Zatim jsem cetla jen Dlouhy pochod a nyni Zelenou mili a rozhodne mam v planu sbirku Kinga rozsirovat!!!

13.04.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí díl série s detektivem Robertem Huntrem přečten. A?

Hunter a García přichází k novému případu - žena se zašitými ranami ukrývajícími děsivé překvapení. Opět je jen s podivem, kam až sahá Carterova představivost a fantazie.

Při řešení případu se Hunter setká se soukromou vyšetřovatelkou a zjistí, že si možná mají o zmizelých ženách co říct.

Příběh se stupňuje, ubíhá opět v krátkých a přehledných kapitolách, které končí přesně tak, aby vás to donutilo knihu neodložit.

Co musím na tomto díle naprosto vyzdvihnout je Carterovo umění vyděsit čtenáře. Několik pasáží jsem četla se zatajeným dechem, běhal mi mráz po zádech a vážně jsem měla stejné pocity jako při koukání na horor. Sama. V noci.

Na konci do sebe vše krásně zapadlo a nemůžu jinak než hodnotit jako další skvělou knihu!

5/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat ma IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

27.03.2024 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Okej. Přiznávám. Do kolonky “Nejoblíbenější spisovatelé se vedle Jefferyho Deavera definitivně posadil do křesílka Chris Carter.

Druhý díl řady mě totálně odpálil. To, jak jsou úžasní detektivové a jak moc jsem spokojená s popisy postav, míst a vůbec všeho, jsem psala u prvního dílu. Dělení na ultrakrátké napínavé kapitoly - stále skvělé, téměř dechberoucí.

Takže co na druhém díle pro mě bylo tak uchvacující? Byly to vraždy. Sériový vrah, který ví, čeho se bojíte a nebojí se to použít. V jednom případě jsem se našla a při čtení jsem cítila opravdu fyzické napětí a děs. To jen tak nějaká kniha nevyvolá. V podstatě budete u některých pasáží jen zděšeně koukat s otevřenou pusou.

Opět do posledního detailu promyšlené a propracované, do posledních stránek napínavé.

Tohle čtení je vážně jízda a nemůžu se dočkat dalších dílů!

05.01.2024 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Pohřbení - Ellison Cooper

Recenze:

Druhý případ agentky Altairové nezklamal. Opět šlo o případ sériového vraha, o kterém jsem do poslední chvíle netušila nic. Nenapadal mě ani motiv, natož abych správně odhadla, kdo za vraždami stojí.

Kromě napětí a postupného vyšetřování zločinu nechyběla spousta podrobností ohledně vyšetřování, všechno na sebe krásně navazovalo a opět šlo o styl psaní, kdy jsem nemohla knihu na konci kapitoly odložit, ale potřebovala jsem nutně vědět, co bude dál.

Našlo se i pár dojemných situací a dozvěděla jsem se víc z minulosti Altairové. Co se stalo jejímu snoubenci Jakeovi je zatím opředeno tajemstvím, ale cítím, že v dalším díle budu moudřejší.

Sečteno podrtrženo - naprosto skvělé pokračování detektivky.

5/5⭐️

Budu moc ráda, když mě budete sledovat pro další recenze na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

05.12.2022 5 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Urcite je potreba tuhle knihu brat jako ROMAN a ne jako valecnou literaturu. Jsou v ni zachyceny spis jen stripky vseho zla, ktere se v Osvetimi delo a hodne situaci mi prijde pozitivne prikraslenych. Pokud to ale zvladnete cist jako roman, ktery se nepoji 100% s pravdou a minulosti, najdete v nem velmi emotivni pribeh plny zvratu.

10.01.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda, nebo lež - Colleen Hooverová

Anotace:

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví…
Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…

Recenze:

Naprosto skvělý thriller, od kterého jsem se nemohla odtrhnout!

Hlavní hrdinka Lowen mi úplně k srdci nepřirostla, vlastně mi byla dost jedno, šlo hlavně o Verity, Jeremyho a její děti. Tahle rodina zažila mnoho tragédií, možná až podezřele mnoho.

A jak jsem se pročítala knihou, pomalu jsem zjišťovala pravdu. Byla jsem napnutá, určitě byly momenty, kdy kdyby na mě někdo bafnul, učůrnu si.

Problém s pravdou ale je, že není úplně jednoduché ji najít. A rozhodně není všechno vždy tak, jak se na první pohled zdá.

Na konci vám bouchne hlava, slibuju.

29.01.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Haka za lilii - M. K. Hardy

Naprosto úžasná romanťárna!

Lily je masérka s velkým tajemstvím. Zajímavé je, že má kořeny v Česku, jinak žije v Anglii. Jednoho dne se jí naskytne příležitost masírovat jednoho z nejslavnějších ragbistů Nového Zélandu. A protože je dítě štěstěny, dostane nabídku masírovat celý tým po dobu, kdy budou hrát v Anglii.

Liliin partner Ben je jediná postava, kterou budete mít chuť vytrhnout, zmačkat a zahodit. Rozhodně pro něj najdete velkou spoustu jmen.

Nejdůležitějším ragbistou je Alex, který je nejkrásnější, nejsympatičtější a nejlepší. Ode dneška budu doufat, že takový Alex existuje a jednoho dne si mě odveze na Nový Zéland a já budu dělat masérku místo Lily.

Čeká vás velká spousta romantiky, radosti, smutku, pár vyhrocených situací a otázka, jak to celé dopadne. To už si ale musíte přečíst sami.

Rozhodně doporučuju jako čtení pro všechny romantické holky všeho věku!

PS - Nedívejte se zblízka na pravé hráče All blacks a už vůbec ne na jejich Haku. Věřím, že vaše představy budou úplně jiné, tak si nekazte den jako já.

5/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

27.01.2023 5 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Temná hra - Andy Maslen

Anotace:

Má tajemství, co ho možná zničí. Předtím ale musí dopadnout vraha.
Čerstvě povýšený inspektor Henry Ford je povolán k vyšetřování dvojité vraždy. I přes nedostatek indicií tuší, že za vším stojí sériový vrah. Ford totiž z vlastní zkušenosti dobře ví, jak po sobě zločinci zahlazují stopy. Před lety přišel o manželku při horolezecké nehodě, kterou sám způsobil. Ponurou pravdu se snaží utajit před svým synem i novou partnerkou, s níž spolupracuje na případu. Dokáže celou situaci ustát dost dlouho na to, aby zabijáka zastavil?
První díl Temné detektivní série.

Recenze:

Skvělá odpočinková detektivka s napínavým příběhem, který má spád. Najdeme všechno, co je třeba - detektiv s tajemstvím, sympatická a trochu zvláštní forenzní technička, přísná šéfová se srdcem na pravém místě a další podobná klišé, která ale ve výsledku při čtení (potažmo i sledování detektivních seriálů) jako konzumenti vyžadujeme.
Zamilovala jsem si hlavně Hannah, která má Aspergerův syndrom a její trochu Sheldonovské chování vyvolává úsměv a nutkání ji prostě mít rád.
Nějak jsem netušila, že je to začátek série, ale z kontextu to pak vyplynulo a jsem moc zvědavá na další díly. ️
Nejspíš právě kvůli pokračování, které nás čeká, nebylo pár věcí objasněných (věcí ze soukromých životů vyšetřovatelů), tak doufám, že se nám všechno časem odkryje. A taky nezbývá než se pomodlit, aby další díly neměly klesavou tendenci, jak se občas stává…

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na IG: little.monday a na FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

10.10.2022 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zmizelá - Gillian Flynnová

Knížka, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…

Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy?

ABSOLUTNÍ FIČÁK!

Tolik nečekaných zvratů, totálně promyšlených kroků a takhle důmyslý děj - to jsem už dlouho nezažila. ️
Krásně propracované postavy, pomalu se proplétáte příběhem a když už si říkáte: “A o čem budu číst zbytek knížky?”, tak přijde totální bomba, která vám rozmete všechna vaše očekávání a jistoty.

Díky nemoci jsem si knihu hodně dávkovala, ale dneska jsem zbylých 330 stran zhltla na posezení, protože je to vážně skvělý!!! Budete napnutí, rozčílení, smutní, vysmátí… Má to úplně všechno a každá kapitola stojí za přečtení!

23.07.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Kniha vyborna, trochu me mrzelo zpracovani konce, takove trochu romanticky tupe a neuveritelne, ale cela myslenka knihy a pomalu se rozpletajici dramaticky dej u me vazne zabodoval!!!

24.03.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Slušní lidé - J. P. Delaney

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě.

Anotace:

Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?

Recenze:

Delaney je prostě famózní spisovatel a ještě mě jeho kniha nezklamala. I tentokrát jsem si užila výborný a napínavý thriller plný zvratů.

Téma dětí vyměněných v porodnici je samo o sobě velmi silné, každopádně doplnit ho trochou psycha navíc a udělat z toho příběh, od kterého se nešlo odtrhnout, tomu říkám umění.

V jednu chvíli jsem měla pocit, že nesnáším snad všechny postavy, v duchu jsem je naváděla k lepšímu řešení a jednání. Ale vždycky mě doběhl fakt, že se jedná o jejich dítěti. A tam je rozum krátký, nikdo z nás by podle mě nedokázal s jistotou říct, jak by se choval, kdyby došlo na lámání chleba.

Krátké kapitoly, dva pohledy a skvělý styl psaní - dokud udržíte oči otevřené, garantuji vám, že budete chtít knihu dočíst.

Výborná práce!

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday

11.03.2023 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

V kleci - Ellison Cooper

Recenze:

Znáte Jefferyho Deavera? Tenhle příspěvek nebude o něm, ale myslela jsem si, že nikdy nenajdu detektivní thrillery, které by se mu mohly rovnat. Do dnešního večera. Včera jsem otevřela V kleci a nešlo se odtrhnout.
Neuvěřitelná jízda - perfektně promyšlený případ sériového vraha, každou chvíli podezříváte někoho jiného. Už v polovině knihy se zdá být vše vyřešeno, ale vy víte, že zbývá ještě 200 stran a nejste schopni přijít na to, kde je problém. Autorka postupně odhaluje drobné indicie, ale stejně jsem do poslední chvíle hltala každou kapitolu a často jsem zapomněla údivem zavřít pusu.
Nechybí zajímavý životní příběh detektivky - hlavní hrdinky, který budu dál rozplétat v dalších dílech. I ostatní postavy byly popsány skvěle, měl jsem pocit, že je znám, mohla jsem si na ně udělat názor. Nemám co vytknout.
Nemůžu se dočkat! Omluvte mě, musím jít číst! ️

5/5 ⭐️

02.12.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Knizka jako celek je pro mne celkem nezazivna, tim, ze se to ma tykat ceskych dejin a nejakeho coby kdyby, ocenila bych vetsi zatahnuti ctenare do te doby, jak to teda jako melo vypadat - to, ze vsude stoji vojaci jsem si precetla dvacetkrat, ale nebyl to text, ktery by vyvolaval emoce.
Jedine, co vyvolavalo emoce byl vztah Lenky s Majou, clovek podvedome doufa v dobry konec, dokonce bych i prezila, ze maminku Oenk nestihne, protoze utekla a konecne nasla klid. To ze ji zabijou pohranicari je kruty konec pribehu.
Vic me asi bavily casti s Magdou nez s Majou, byly zazivnejsi a lip se clovek zacetl a vzil do deje.

17.08.2021 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Hunter a García se i ve čtvrtém díle série od Chrise Cartera potýkají se zvráceným sériovým vrahem.

Tento psychopat jim na místě činu nechává zvláštní umělecká díla. Vzkazuje jim něco? Nebo se je naopak snaží zmást? Na to musí detektivové přijít co nejdříve.

Tentokrát policii pomůže asistentka státního návladního Alice, která to umí velmi dobře s počítači. Hunter z toho není příliš nadšený, ale tuto pomoc musí díky rozkazu kapitánky přijmout.

Kniha se na začátku opět rozjede jako nezastavitelný vlak, četla jsem s otevřenou pusou a hltala každou kapitolu. Bohužel pak přišel jakýsi útlum a já měla pocit, že sice je to skvělá Carterovina, ale úplně mě nedostala. Neumím vysvětlit, co knize chybělo, možná jsem si u této série zvykla na více překvapení a zvratů, každopádně něco bylo jinak. Malinko se bojím, aby pokračování neměla klesavou tendenci, snad nebudu zklamaná dalšími díly.

Konec opět akční, Robert si dá dvě a dvě dohromady, detektivové se (jak je už zvykem) rozdělí, každý jede do konce svých sil a jen na vlas stihnou co mají. To už je ale takový Carterův folklór, v Kobře 11 taky musí kluci zničit alespoň pět aut na díl, ne?

4/5

27.03.2024 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Perfektní oddechový románek, který je předvídatelný jako všechny tyhle pohádky pro nás holky, ale stojí vážně za to!

Hlavní hrdinka Olive mě trochu štvala tím, že nebyla schopná nikomu nic narovinu říct a neustále si ztěžovala život, ale samozřejmě musela být trochu švihlá, aby všechno fungovalo, jak má.

A Adam? Toho jsem si brutálně zamilovala! Přísný, ale férový, inteligentní, pozorný a ještě namakaný? To chceš.
Jeho humor, péče, pracovitost, pragmatičnost, to všechno se mi moc líbilo!

Jejich přátelé byli také skvělí, jejich příběhy nebyly vyprávěny tak do hloubky, ale stačilo to na to, aby je člověk dostatečně “poznal a mohl se radovat a smutnit i z těchto dějových linek a osudů.

Prostředí školy se zaměřením na biochemii bylo jen třešničkou na dortu, okamžitě bych se s Olive vyměnila a žila její život.

Moc doporučuji!

30.09.2023 5 z 5

Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte - Petra Jirglová

Recenze:

Tahle kniha mi ležela doma pěkně dlouho a konečně na ni přišla řada. Jsem člověk, který by se asi už nedopočítal, kolikrát seděl v letadle, miluju cestování a vážně moc mě zajímá pohled z druhé strany.
Ale toto dílko je pro mě jedním velkým zklamáním. Autorka má v rukávu určitě tolik informací a příhod, které by mohla popsat a jediné, co si z knihy odnáším je to, že letušky hodně paří, nakupují tak, že jim nezbydou žádné peníze a jsou vlastně docela nevychované. (Nevěřím, že jsou takové všechny, zjevně jen ty v knize)

Za celou dobu jsem si přečetla asi tři historky o cestujících v letadle (cesta do Rijádu a modlitba - to je opravdu světlé místo knihy). Co tedy doopravdy musí letuška umět, co znamenají některé věci a proč se na palubě chovají, tak jak se chovají, co všechno musí udělat před odletem To se nedozvíte.
Dozvíte se, že autorka neumí pít, ještě míň umí vstávat včas a její výlety po světě znamenají jen chlast a nákupy.

A aby peklu nebyl konec, potěším vás slovem, které v knize bylo zmíněno tolikrát, že se mi chtělo brečet. SNÍDČA. I když si říkáte, že jsem se přepsala, tak ne. Normální lidé chodí na snídani. Naše letuška z economy chodí na snídču (většinou pozdní a s kocovinou).

Bohužel jsem zklamaná, nedoporučila bych to číst asi nikomu. Nic se nedozvíte, vtipné to není. Pár vulgarit, něco málo oslepujících zdrobnělin a jinak nic.

Dávám hvězdu za příběh z cesty do Rijádu a za pěkné ilustrace.

1/5

29.03.2023 1 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Ellison Cooper - Až na kost

Recenze:

Tak jsem přečetla třetí díl série a dokud nevyjde další, mám “splněno”. A co vám ke knize můžu říct?

Tentokrát šlo o případ, kde bylo v nebezpečí opravdu hodně lidí. Bohužel pro mě se vrah velmi zajímal o Egypt a jeho historii, takže byla kniha protkána informacemi o bozích a symbolech z dávných dob, a to rozhodně není můj šálek kávy. První polovinu jsem tedy četla trochu zklamaně, říkala jsem si, že tohle mi tedy vážně nesedne.

A teď přichází ALE!
V druhé polovině knihy se spustila lavina překvapujících zjištění, já hltala jednu stránku za druhou, hlavou mi velmi často běželo jen: “Cože?!”
Autorka si s dějem pohrála naprosto brilantně a já do konce netušila, jak to vlastně celé dopadne.
Když už jsem si myslela, že je to všechno a přečtu posledních pár závěrečných stránek, které už budou jen odpočinkové, přišlo poslední odhalení a já neměla slov.

Napínavé, strhující, nápadité. Miluju tuhle sérii!

08.12.2022 5 z 5

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

NOVINKA OD ČESKÉ AUTORKY!

Zpěv straky - Dana Beranová

Anotace:

Přichází hrdinka, jejímž cílem není silou měnit svět, ale léčit a napravovat lidské osudy.

Když se šílený a mocichtivý vladař rozhodl vyvraždit všechny, které nemůže přeměnit ve vojáky, stalo se ze světa místo bez vědy, bez umění a také bez naděje. Místo, kde není snadné nabízet útěchu.

Pro mladou čarodějku Heniku se však právě to stalo smyslem života. Zavržená matkou, ale se svými přáteli — spolehlivou klisnou Potvorou a strakou, která skrývá nejedno tajemství — pomáhá všude tam, kde je jejích léčitelských dovedností zapotřebí. Ať už pobývá ve městě, jehož brány není možné opustit, u oddílu dětských vojáků s velice podivným úkolem, či na hradě, kde se objevilo nadmíru podezřelé novorozeně, vždy musí pečlivě zvažovat, co může ztratit a co získat.

Recenze:

Skvělá podzimní fantasy jednohubka je na světě! Přestože to není primárně žánr, který vyhledávám, rozhodla jsem se dát Zpěvu straky šanci. A musím říct, že absolutně nelituju!
Knihu bych označila za skoro pohádkovou s perfektně vsazenými prvky pro dospělé. Při čtení jsem se zasmála, ovšem nešlo o nic prvoplánového.
Některé postavy byly zvláštně “moderní”. Těžko se to popisuje, ale styl dialogů a některé scény vyčnívaly z fantasy děje, jako bych najednou chvíli četla třeba román. Každopádně to vůbec nebylo na škodu, naopak jsem se dobře bavila a děj krásně ubíhal.
Osud a poslání hlavní hrdinky je krásný, skoro dojemný.
V některých momentech čtenáře nečekal úplně happyend, ale i to skvěle pozdvihlo tuto knihu z obyčejné “pohádky” na zajímavý příběh plný překvapení.
Rozhodně doporučuju, skvělá knížka na podzimní večer.

4/5 ⭐️

24.10.2022 4 z 5