lipon lipon komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

tuto sérii mám rád, ale toto už na mě bylo zbytečně dlouhé a zdlouhavé, za nejslabší ze série

26.01.2023 2 z 5

Let duchů Let duchů Bear Grylls (p)

"čteno" audio a tady mi fakt bylo líto peněz, zvládl jsem asi půlku a odložil...
v podstatě souhlasím se vším v minulých komentářích

29.09.2022 1 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Za mě nejlepší špionážní román, jaký jsem kdy četl. Škoda, že autor zatím nevydal nic dalšího.

09.09.2022 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Za mě slabota, hlavní hrdina se podle mě chová často neuvěřitelně nelogicky až hloupě. Vím, že celý příběh je na tom postavený, ale je to podle mě přehnané. nechci jít do další detailů, abych nespoiloval, ale za mě zklamání

24.11.2020 2 z 5

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

jeho písničky mám rád, ale v rodině bych jej nechtěl....

20.09.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Faja se mi líbil ještě víc než Naslouchač. Čekám netrpělivě na pokračování. Takto mě kniha českého současného autora už dlouho nezaujala.

16.01.2020 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

co mě napadá po dočtení:
- kdybych mohl dát 6 hvězdiček, dám je!
- podle mě jedna z nejlepších "Dánovek"
- humor a spád od prvních řádků až do konce
- Dan Brown "hadra"
Z knihy jsem byl nadšený, možná to bylo tím, že jsem knihu "četl" v audioverzi v češtině ve skvělém podání Martina Stránského. Přitom "Dánovky" jsou snad jediné knihy, které jsem ochoten číst v cizím jazyce. I když jazyku rozumím, tak si to obvykle nevychutnám tak, jako češtině.

17.06.2019 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

není to špatná kniha, za mě už bylo ale docela dost nesmrtelného "superpadoucha" s neomezenými zdroji
Servaz se podle mě chová naivně až neuvěřitelně

05.06.2019 4 z 5

Spící agent Spící agent Daniel Silva

skvělý špionážní román

28.04.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Kniha je, jak už je u Larse Keplera pravidlem, skvěle napsaná, velmi napínavá, ALE přiznám se, že těch knížek o nesmrtelném nepolapitelném superpadouchovi už mám celkem docela dost...

11.01.2019 4 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

skvělá kniha, určitě si přečtu další knihy od tohoto autora

01.09.2018 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

dobrá kniha - někdy podle mě až zbytečně předvídatelná - napsáno až moc podle zaužívaných klišé/schémat
no a největšího padoucha jsem tušil skoro od začátku.
Peter May je můj oblíbený autor, mám ale raději knihy z evropského prostoru (série Ostrov Lewis, Ostrov Entry atd.).

01.09.2018 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

podle mě zatím nejlepší kniha autora; více linií - nikoliv jen policejní vyšetřování, ale také linie Marca, napínavé od počátku do konce

27.03.2018 5 z 5

Čtyřhodinový pracovní týden Čtyřhodinový pracovní týden Timothy Ferriss

Podle mě by se tato kniha měla rozdávat zdarma a mělo by být na ní upozornění, že se jedná o reklamu na různé služby osobních asistentů, internetové služby apod. Zajímalo by mě, jestli autorovi propagované firmy za propagaci platí. Naprostá většina rad a tipů by se možná dala použít pro podnikatele na internetu (majitele e-shopů apod.) a to navíc pouze v Americe.... Řekl bych, že autor navíc profituje hlavně z těch bláhovců, kteří si knihu koupí a myslí si, že pak budou mít opravdu čtyřhodinový pracovní týden a vydělávat bez práce.... Tak to v životě nefunguje..... naštěstí. Kdybych to vzal ad absurdum a všichni se tímto řídili, to by bylo něco. Akorát by asi nebylo na koho delegovat... Abych jen nehanil, nějaké tipy jsem si pro sebe také vzal (např. práce s emaily).

27.03.2018 2 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

"čteno" opět ve skvělém podání Borka Kapitánčíka jako audiokniha. Líbilo se mi, ale SPAD se mě zaujal více, přišlo mi, že děj ve SPADu více odsýpal. Konec useknutý, je třeba číst dále :-)

20.02.2018 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

knihu jsem "četl" jako audioknihu ve skvělém podání Borka Kapitánčíka, doporučuji
nad tím je lepší moc nepřemýšlet, SPAD má spád
už se těším na volné pokračování :-)

07.01.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

kniha o tom, jak každý zahýbá každému, .... nevím mě ale nesedla, asi žiji v jiné realitě

07.01.2018 2 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

přečteno jedním dechem za den :-)

07.01.2018

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

"četl" jsem ve formě audioknihy, moje hodnocení je tedy možná ovlivněno přednesem Interpretky (Sylva Talpová). Spousta klišé: šéf je totální neschopný hňup, děti neustále knučí a řvou, Erika neustále strká nos někam kam nemá (a je jasné, že si ho někdy namele).... příběh překombinovaný.

24.10.2017 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

trochu zklamání, podle mě nereálné, obtížně uvěřitelné, být na místě šéfa Eriky, tak ji vyhodím.... od počátku je naprosto jasné, kdo je potížista a zatracovaný, ale na konci ho všichni budou oslavovat;
jinak vraha jsem neodhadl

27.07.2017 3 z 5