Let duchů

Bývalý elitní voják Will Jaeger, zdrcený brutálním únosem a nejspíš i vraždou manželky a syna, uteče až na samý konec světa, aby se tam skryl a pokusil se znovu nalézt klid. V africkém vězení, kde trpí neprávem, je však objeven a přinucen podniknout ještě jednu poslední misi. Má stanout tváří v tvář kruté minulosti. Jaeger souhlasí, že povede ostře sledovanou expedici – dokumentární natáčení a reality show v jednom – do Cordillera de los Dios v odlehlé amazonské džungli. V temném srdci ztraceného světa „Božích hor“ leží totiž záhadné letadlo z druhé světové války, stroj, který střeží výbušné tajemství. Temné síly udělají všechno pro to, aby válečný letoun navždy zůstal utajen, a Will Jaeger, aniž tuší, jde proti nim. Když se přidá k týmu bývalých elitních bojovníků, kam patří i ledově klidná ruská agentka Irina Narovová, zmocňuje se ho neodbytný pocit, že vrak letadla ukrývá i odpověď na otázku, kterou už tak dlouho hledá: jaká je totožnost únosců jeho ženy a syna. Brzy však udeří pohroma a Jaeger s týmem musí bojovat o život v extrémních podmínkách džungle. Navíc se ve víru napínavých dobrodružství ukazuje, že šokující záhada z minulosti spojuje současné dění s hrůzami v nacistickém Německu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358601/big_let-duchu-x2a-358601.jpg 4.374

Will Jaeger 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Jota

Ghost Flight, 2015

Kniha Let duchů

oldsoldier

Knihu jsem "četl" jako audio knihu. Co k ní říci? Jako výplň dlouhých kilometrů na cestách je ok, ale čekal jsem trochu více. Zápletka slibuje hodně, ale zpracování mě zklamalo. Nevím, jestli se já osobně vrátím k dalším knížkám autora, ale pokud už se ve vaší knihovničce nachází, klidně si ji přečtěte - není to úplný průšvih...

carbici

Většinu knihy jsem měla pocit, že čtu moderní pojetí Indiana Jonese. Spousta akce, spousta neuvěřitelných postupů jak přežít nejen v džungli - ty byly zajímavé (ale nemám v plánu je využít v praxi). Záporňáci jak z Fantomase. Ač konec zůstal otevřený, tak nemám potřebu číst pokračování. Rozhodně ne hned.

BlackBlade
14.09.2021

Vysoké očekávání přineslo o to větší zklamání. Spousta naprosto nereálných situací a zdlouhavé popisy...
Nakonec nedočteno (nedoposloucháno), což se mi téměř nestává. Obzvlášť u tohoto typu knihy.

Evaho73
13.07.2021

Uf, táto kniha ma poriadne vytrápila, a to iba preto, lebo nerada odkladám nedočítanú knihu...
Nemôžem povedať, že bol samotný príbeh bývalého vojaka Willa Jaegera nezaujímavý, skôr mi nesadlo jeho literárne spracovanie. Dej bol na mňa monotónny, málo vygradovaný a pritom obsahoval toľko dobrodružných akcií (možno to bol dôvod tejto monotónnosti, menej je niekedy viac...).
Navzdory tomu ma uchvátil fakt, že autor všetko opísal naozaj vierohodne, vedel o čom píše, lebo veľa z toho prežil alebo vyskúšal na vlastnej koži. Toto je pre mňa asi najväčšie pozítivum.

Kami33
20.12.2020

První setkání s autorem. Představa budoucí čtvrté říše pro mě byla dost těžko uchopitelná. Chvilku jsem váhala, zda je kniha na pět hvězdiček. Ale když jsem dočetla, hned jsem sáhla po pokračování. Takže ano :-)

Madelisi
19.08.2020

Akční příběh, Will Jaeger je dobře vykreslená postava. Když se odprostím od zápletky, že synové nacistů chtějí založit čtvrtou říši, tak jsem si čtení užívala. Žádná hluchá místa.
Mám jenom dvě připomínky - v jeden okamžik jsem měla pocit, že byla v knize obsažena dvakrát stejná scéna. Dále je časoprostorově nekonzistentní - na jedné straně víme, co se děje snad každou minutu a na druhé straně je týden obsažen v půl stránce.
Body k dobru za postavu Štefana Krále. Slovák se často v takovémto žánru od cizího autora nevidí.

Gibis
08.07.2020

Já tady půjdu trochu proti davu, ale mě kniha nenadchla. Asi chápu fascinaci Bearem Gryllsem, ale knížka mi přišla spíš jako SAS příručka jak přežít, případně průvodce po brazilské džungli, ale jako napínavý thriller ani moc ne. Nějaká tajemství, která mohla zvýšit napětí, byla hned v následující větě, nebo odstavci odhalena a vysvětlena a bylo po tajemství. Prostě to na mě nefungovalo a pokračování si s klidem nechám ujít. Nalákalo mě vysoké hodnocení, ale ne nadarmo se říká "sto lidí, sto chutí" :)

niknikita
05.01.2020

(+ SPOILER) Možná SPOILER
Znovu mám emoce nad propastí... omlouvám se za těch pár květnatých slov, ale může za to ten sympaťák "Medvěd".

Naprosto nechápu, jak dokáže dělat to co dělá, a že toho je na několik normálních životů. Není jenom obdivuhodný dobrodruh a skvělý autor, ale je to taky otec rodiny.

Všechny jeho knihy nepostrádají čtivou formu vyprávění a k tomu
nádherný sloh.
Ve druhém dílu prožijte s Willem Jaegerem opět strhující příběh a když jste na konci, chcete okamžitě, nejpozději ihned, číst dál.
Protože:
- Na pozadí fašismu a všech jeho zrůdností, které vyplouvají na povrch z minulosti, se přistihnete, že jste v obavách o budoucnost.
.- A protože zatraceně potřebujete, aby "Lovec" nakonec našel svou ženu a syna.
- A protože možná, stejně jako já, potřebujete číst knihy, které píše Bear Grylls.