lilites lilites komentáře u knih

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Další Murakami... :)
Nemůžu si pomoci, ale tohoto spisovatele mám ráda čím dál víc, jak on si dokáže pohrávat s lidskou myslí, je dokonalé..
Mám moc ráda jeho příběhy, nad kterými po dočtení přemýšlíte minimálně ještě týden..
U této knihy tomu není jinak..
... Nevím co bych si přála k dalším narozeninám a ani už netuším co jsem si přála k ,,dvacátým,, ale vím jedno.. Těším se na další knihu pana Haruki Murakamiho!
:) ;)

01.12.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha mě zaujala již v knihkupectví. Anotace vypadala velmi dobře a tak jsem se rozhodla knihu koupit a přečíst.
A hle... Nelituji svého rozhodnutí.
Nejen že Vás kniha provede druhou světovou válku očima ,,dětí,, kteří musí velmi rychle dospět, ale seznámí Vás i s dalšími lidmi. Každý z nich řeší válku po svém, každý z nich má i svůj osobní problém a každý chce přežít...
A Vy chcete přežít s nimi!
Za mě velmi pěkná kniha, ke které se opět někdy vrátím a budu opět prožívat životy Marie-Laure a Wernera Pfenniga..

28.11.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Lepší než druhý díl.
Konečně se něco začalo dít, konečně příběh dostal spád a nebyl předvídatelný, i když asi každý tuší jak to všechno dopadne.
Nebyla to špatná trilogie. A snad jednou někdy se k ní opět vrátím.

21.08.2017 4 z 5

Trochu jiné, trochu smutné, trochu vysvětlující a tak trochu zklamání.
Je ohromná škoda že se autoři zajímali pouze a jen o jedno z dětí. No budiž, odpouštím. Příběh mi tak nějak pořád připomínal osud samotného Harryho, když si všichni mysleli, že je zmijozelův dědic. Ačkoliv v tomto příběhu se jedná o tom, že si všichni myslí, že syn Draca je synem pána zla. Všecko se to samozřejmě zamotá a smotá, aby se to pak pomalu a divoce rozmotalo a ano, vše dopadne dobře.
Harry Potter je Harry Potter a toto je prostě něco jiného...

10.08.2017 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Ano, ano, ano.. Tato kniha, ač jako dodatková kniha k trilogii: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, mě uchvátila. Velmi čtivá. Příběhy jsou psány jako pohádkové pověsti, ale co když je na nich něco pravdivého? Každý příběh byl tak krásně napsán, že se člověk nedokázal od knihy odtrhnout.

10.08.2017 5 z 5

Kniha je velmi čtivá svým příběhem. Zajímavý námět. Celkově hodnotím jako velmi dobrou odpočinkovou knihu o které se Vám bude místy i zdát. Z této trilogie byla tato kniha a dodatková kniha Povídky podivných nejlepší, zbylé dva díly byly též dobré, ale už tolik nepoutaly pozornost.

10.08.2017 4 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Útok na pekárnu! Hlad! Svědomí!
Zoufalý člověk dělá zoufalé činy...
Autor píše velmi čtivě, člověk po přečtení jeho knih se zamýšlí nad sebou samým, nad životem, nad světem.
Další povedená publikace.

27.04.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jeden z nejkrásnějších příběhů, které jsem kdy četla!
A vždy se k němu budu ráda vracet.

22.04.2017 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Kniha pro mě byla spíše hodně odpočinkovou četbou. Příběh celkem zajímavý, ale postupně se dosti zamotával. Nu, což. Není každý den posvícení. Ale oceňuji krásnou chimérskou pověst v kapitole 55. :)

22.04.2017 3 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Zajímavý příběh jedné zajímavé knihy.
Realita protkaná magií a pohádkovými tvory.
Neboli... jak se může jednomu člověku změnit celý život po střetu auta a červené sedačky?
Hodně!

PS: Nebuď protivnej a sobeckej, nebo si pro tebe přijde uplakánek.

22.04.2017 4 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Pohřebiště zapomenutých knih. Série která mě uchvátila svou napínavostí a záhadami. Ráda jsem se toulala s Danielem a Fermínem po Barceloně, hledala jsem v pohřebišti svou osudovou knihu, prožívala peklo s Julianem Caraxem a potkávala anděla s Davidem Martínem.
No prostě všichni hrdinové i vedlejší postavy Zafonových knih se mi vryli pod kůži a zůstanou mými přáteli i nepřáteli napořád!

28.03.2017 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Pohřebiště zapomenutých knih, Barcelona, Julian Carax, Daniel Sempere, Fermín Romero de Torres. Nejsou to jen místa a lidé. Jsou to příběhy, záhady a rozličné osudy, které jsou něčím tajemným spojeny a já žiji s nimi. Prožívám každou jejich radost i bolest. Toulám se Barcelonou, čtu knihy a luštím záhadu jménem: Laín Coubert.

Dokonalá kniha od dokonalého spisovatele! Carlos Ruiz Zafon je spisovatel, jež se mi zaryl hluboko do srdce i duše.

19.03.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Poprvé jsem ji četla když mi bylo asi sedm, a jelikož jsem byla dítko zvídavé a až moc přemýšlivé tak mě kniha uchvatila. Křehkost Malého prince, jeho otázky a autorova slova mě provází už 14 let a vždy, alespoň jednou za rok si na tuto knihu udělám čas, koukám na hvězdy a slyším smích Malého prince.

29.01.2017 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Splnila moje očekávání. Pro mě to bylo krásné odpočinkové čtení, nad kterým se člověk zamyslí. Kniha si pohrává s vašimi myšlenkami a donutí vás alespoň trochu přemýšlet nad životem a smrtí.
Moc se mi líbila představa smrti (muže v hábitu), která chytá pestrobarevné motýli, jakož to duše do síťky na motýly.
Prostě a jednoduše doporučuji lidem, kteří mají rádi lehce psychologické knihy a těším se až si zas někdy knihu přečtu a společně s Thanatosem si zazpívám: Obladi, oblada...

05.12.2016 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Skvělé psychologické pojetí tématu. Murakami si krásně pohrával s myšlenkami a kniha ve mě zanechala velkou stopu. Jediné co mohu vytknout je ten uťápnutý konec. Když jsem knihu dočetla, zůstala jsem strnule sedět a říkala jsem si: A to je vše? Jak to tedy dopadlo?
No, ale třeba to byl autorův účel a sami si můžeme domyslet co a jak.

16.11.2016 4 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Krásné oddechové čtení, které v člověku zanechá stopy, a nutí ho stále nad příběhem přemýšlet. Prostě dokonalé.

01.11.2016 5 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

,,Klasická zafonovská,, a prostě nádherná kniha, plná napětí a záhad a nečekaných událostí.
...Rozpor mezi životem, láskou a smrtí...
Nemohu si pomoci, ale autorovi knihy mě baví čím dál víc, knihy si dokážou pohrávat s vaší myslí a nenechají vás v klidu. :)

09.06.2016 5 z 5

Kniha mě opravdu pobavila, avšak občas to autor až přeháněl (každá situace chce trochu nadhledu a nesmí se to brát tak vážně). Pro mě je to skvělé oddechové čtení a určitě doporučuji.. :)

03.02.2016 3 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

K této knize jsem se dostala takřka omylem, avšak uchvátila mě natolik svým úžasným a strhujícím příběhem, že jsem se rozhodla přečíst veškeré knihy od tohoto autora, jež se mi vryl do srdce.
I když je Andělská hra druhým dílem (první: stín větru, třetí: nebeský vězeň) vůbec nevadí, když si tyto knihy člověk přečte na přeskáčku.
Kniha je plná tajemna a absolutně jsem se od ní nemohla odtrhnout.
Už se těším na další a další autorovi knihy a doufám, že budou alespoň tak skvělé, jako ty, jež už jsou vydány.

18.01.2016 5 z 5