lilites lilites komentáře u knih

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Tak nevím, půjdu asi proti proudu..

Čekala jsem fantasy, plné magie, zajímavě popsaný svět, kde se bude děj vyprávět... a dostala jsem... ,,červenou knihovnu?!,,

Když si odmyslím všechny věty a stránky, kde by se erotické dusno dalo krájet, zbyde mi z knihy pár stránek, kde se dozvím, že se nacházíme v Budapešti a že v den kdy se narodila hlavní hrdinka, padla opona mezi světy lidí a fae.

Většinu knihy strávíme ve vězení a až na konci se dostáváme do tzv. divoké říše, která je takovým zpestřením knihy, ale pak buch, stane se něco co každý (ne) čekal a je konec...

Asi jsem měla přehnaná očekávání z toho jak kladně je všude kniha hodnocena, ale zatím tuto knihu hodnotím slovy ,,nic moc pro mě,,.

Možná kdyby se autorka víc rozepsala o prostředí kolem, nebo o vícero postavách a ubrala na sexuálním jiskření ( místy je až překvapující, že někde nezačalo hořet z těch výbojů erotična...)

Nelámu však nad sérií hůl a uvidíme co nám přinese další díl... Doufám, že se ještě setkáme s druidem a démonkou z vězení, protože ty mi fakt chybí...

Tak příště....

19.02.2023 2 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Tato kniha byla výborná.

Né proto, že bych s ní nějak souhlasila, ale protože je psaná bez příkras. Autor se s tím prostě nepáře a píše věci tak, jak se opravdu děli.

Doporučuji všem, kdo se o období 2. Sv. války zajímají. Překousněte šířku knihy, obrňte se proti nehezkým pasážím a hurá do toho!
Podle mě to stojí za to, protože takhle surový, naturalistický pohled se jen tak nevidí.

Kniha mi dala časově dost zabrat, protože je psáná v ,,bloku,, skoro bez odstavců a to se opravdu hrozně čte. Škoda, jinak by se celkem obstojně dala přečíst dost rychle, tedy pokud máte silný žaludek.
V budoucnu se k ní určitě ještě vrátím..

...krieg ist krieg und schnaps ist schnaps...

14.02.2023 4 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Na knihu jsem se dost těšila, ale po jejím přečtení jem trochu rozpolcená...

Docela poutavý příběh dvou žen a jejich silném přátelství, z období 2. Sv. války.
Je to takové,, hlášení či zpověď,, toho co se stalo a tento styl psaní mě docela bavil.

Jen jako čtenář literatury o 2. Sv. válce od knih s touto tématikou čekám možná trochu vic...

14.02.2023 3 z 5

Skláři Skláři Karel Klostermann

Další silný příběh,, staré Šumavy,, vypráví hlavně o lidech ale i o prostředí ve kterém žijí.

V této knize je skryto spousta životních pravd a lekcí..

Dvě sklářské rodiny, které se prolnou a každý člen těchto rodin naplňuje svůj osud, každý po svém, ale přeci dosti podobně všichni spějí ke svému štěstí v neštěstí či naopak?

Jak důležité je prověřovat si osoby jež nazýváme svými přáteli?

Velice čtivá kniha s příběhem psaným samotným životem.. Vřele doporučuji.

04.02.2023 4 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Tato kniha mě provází už řadu let.. jednou za čas se k ní moc ráda vracím a potvrzuju si, že je to jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem kdy v životě četla.
Ze světa lesních samot vypráví příběh staré Šumavy, kdy život v oněch místech byl těžký, trpký a leckdy nebezpečný. Revírník Kořán, hajný Vavruch, příručí Svijanský, Katy, dřevaři i stařičká hospodyně Nany, přirostou k srdci a jsou jako rodina, sedím s nimi v myslivně a naslouchám jejich příběhům. Jen mladá panička Zdenička (paní revírníková) mě občas leze pěkně na nervy. Hold kytku z města do pouště nepřesadíš. Budiž jí to odpuštěno...
Mám moc ráda Klostermannovo podrobné popisování přírody, stačí zavřít oči a člověk hned vidí místo které je popisováno. A ten jazyk jakým je kniha psaná, to je dokonalost...

30.01.2023 5 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Vynikající!
Tahle kniha je tak skvělá, až člověk ztrácí slova..
Putujeme časem s rodem jež se nachází v tehdy takřka zapomenutém kraji.. V horách, v Sudetech... Prožíváme s nimi jejich osudy, radosti i utrpení, někdy až prokletí, které se celým rodem táhne..
Je to vymyšlený příběh, román, který na čtenáře působí jako pravý a nefalšovaný ,,životopis,, jednoho rodu v Krušných horách.
Je to opravdu skvěle napsaná kniha, od které se člověk těžko odtrhává..
Vřele všem doporučuji.

29.01.2023 5 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

(SPOILER) Okupovaná Paříž, Jean-Luc nechtěně pracuje na železnici, odkud jezdí vlaky do koncentračních táborů. Jednoho dne mu žena jež má být transportována podá dítě, aby jej zachránila před jistou smrtí. Jean-Luc uprchne s dítětem a přítelkyní do Ameriky... Po sedmi letech se však začnou dít teprve věci.. Praví rodiče chlapce přežili a chtějí ho zpět. Jean-Luc je vyšetřován a vzat do vězení, chlapec je vrácen rodičům. Jak to celé dopadne?
Dobře...
Je to pohodové, čtivé, má to spád. Dvě dějové linky které se krásně doplňují a závěr knihy dokáže dojmout a vyloudit slzičku..
Za mě velmi pěkné.

29.01.2023 3 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Zářijová svetla, pravá,,Zafonovka,, má vše..
má spád, děj, je mysteriózní, napínavá. To si prostě musíte přečíst..
Všechny knihy od Zafona jsou dokonalé. Dokáže čtenáře upoutat, donutí ho se i bát a ty zápletky a konce .. no prostě sen.. Hýčkám si tyto knihy v knihovně jako perly, protože už nenajdu takového spisovatele a mrzí mě že nestihl napsat více tak dokonalých knih, které uměl napsat jen on.

03.10.2022 5 z 5

Agent-chodec Agent-chodec Vojtěch Mašek

U prvního dílu mě trochu vadilo skákání v ději, ale ještě se v tom dalo orientovat. V tomto díle už mě to nebetyčně … štvalo a orientace dosti pokulhávala. Jak jsem již zmiňovala u prvního dílu, černobílá kombinace mě baví a hodí se k tomuto tématu, ale rysy postav se začínají slívat a z několika různých lidí se stávají jen dvě... nějaký muž a nějaká žena.. dle situace si teprve můžeme dosadit kdo je asi kdo.

Uvidíme zda se to ve třetím díle vytříbí, či nikoliv.

Nicméně stále mě to baví a těším se na závěrečný díl..

24.03.2020 3 z 5

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

V prvé řadě je nutnost uvědomit si, že tato kniha není Návrat Krále Šumavy, nýbrž je toto dílo založené na motivy již zmíněné knihy (stejně jako film), tudíž nemůžeme čekat stejnou věc a musíme být otevření něčemu trochu jinému. Též musím zmínit, že né každému se zamlouvá komiksový styl, ale já říkám: proč ne?
Podle mě je to zajímavé zpracování, je to něco jiného, nového a možná toto zpracování přitáhne i svátečnější čtenáře, kteří by si knihu o 400 stranách nepřečetli, zatímco komiks zvládnou za půl hodinky s relativně stejnými informacemi. (Samozřejmě nechci nikoho nijak popouzet.)
Můj názor je, že to není špatné, komiksy obvykle nečtu, proto nemohu porovnat grafickou stránku, ale mohu zmínit, že mě to bavilo, černobílá kombinace se k tomu dobře hodí, je to jednoduché, výstižné, jen to skákání v čase je občas trochu matoucí, jinak celkem dobrý počin.
Ale jak říkám, ne každému se autoři zavděčí a náročnějším čtenářům může být tato varianta nepohodlná.

22.01.2020 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Je to takové nahlédnutí do obyčejných životů neobyčejně obyčejných lidí. Ano, některá povídka je lepší jiná slabší, prostě a jednoduše, né každý život je tak zajímavý, ale každý má přeci jen něco do sebe a jeden bez druhého by nemohl existovat. Kniha je směsicí pocitů tužeb a polootevřené konce ji dělají zajímavě tajemnou.

Za mě je to další autorova výborná kniha a svou čtivostí a lehkostí s jakou je napsaná si najde určitě ještě mnoho a mnoho čtenářů a příznivců.

10.06.2019 4 z 5

Zajímavý a zvláštní příběh introvertního, podivínského pošťáka, který žil život někoho jiného a přitom jeho samého.
U této knihy je podle mě potřeba trochu číst mezi řádky a nenechat se zmást velice pěknou, avšak exotickou poezií. Ale záleží na každém čtenáři, jak naloží s rozpoložením z dočtené knihy.

03.06.2019 3 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Těšila jsem se na tento díl a dočkala se, dvě noci čtení a je dokonáno.
Možná jsem čekala trochu jiný konec, ale jinak musím říci, že příběh plynul, rozvíjel se, dokázal i překvapit a byl opět krásný a plný fantasie. Konec je opět trochu pootevřený, ale třeba nás autorka překvapí dalším dílem s dobrým nápadem na pokračování. A nebo nás nechá snít?!

Vřele doporučuji všem snílkům!

18.05.2019 4 z 5

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Na to že thrillery moc nemusím, tak tato kniha mě opravdu bavila.
Mělo to spád, zajímavý příběh, napětí a nepředvídatelný konec. Během dvou dnů přečteno a jsem ráda, že jsem tuto knihu objevila.
Prostě paráda a doporučuji!

22.03.2019 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tato série je pro mě srdeční záležitostí. Jako mnoho dalších i já vyrostla na kouzelném světě Harryho Pottera a jeho přátel a to spíše na filmech (odpusťte vážení knihomolové.. ;)). Proto mě posledních pár let překvapilo kolik toho vlastně ještě nevím a rozhodla jsem se uchýlit k původnímu modelu, tedy ke knihám. A bylo to správné rozhodnutí. Prostě a jednoduše knihy jsou pro mě lepší než filmy (odpusťte filmový nadšenci ;)) Vše má své pro i proti a ráda se budu vždy vracet jak ke knihám tak i k filmům ;)

19.03.2019 5 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Magie, láska, zrada, bolest, žal a touha dokázat, že bohové dali důvěru tomu správnému...

Pokud chcete utéci ze všednosti naší reality a máte rádi fantasy, tato kniha je dobrým společníkem..
A když se začtete a příběh Vás pohltí, tak už knihu neodložíte, ale nečekejte nějaké převratné děje, lecos se dá odtušit..

Je to taková příjemná oddechovka k čaji, či kávě aby Vám utekl čas. Konec je otevřený, tudíž můžeme očekávat nějaký navazující díl, kde nám snad vysvětlí jak to s celou říší vlastně dopadne..

28.01.2019 4 z 5

Ztracená čest, zrazená věrnost - Svědectví německého vojáka o 2. světové válce Ztracená čest, zrazená věrnost - Svědectví německého vojáka o 2. světové válce Herbert Maeger

Velmi krásná, čtivá a zajímavá kniha o osudu jednoho příslušníka SS, vyprávěna jeho vlastními slovy a doplněna dalšími informacemi.

Kniha se čte rychle pokud se ponoříte do příběhu a zažíváte ty chvíle malých radostí i velkých strastí, hold člověk míní, vůdce mění.
Z ničeho nic vás vytrhnou ze snění, plníte rozkazy, máte hlad, mrznete a kradete mrtvým oblečení a boty a vaši kamarádi a sousedé postupně umírají nebo jsou v zajetí. A pokud budete podkopávat morálku, či si dovolíte nevěřit v konečné vítězství, přijde trest... a bude velký...
Naštěstí autorovým osudem bylo přežít a vyprávět nám především o východní frontě, ale i o dalších zážitcích.

Vřele doporučuji všem, kteří holdují literatuře týkající se 2.sv.v.

07.01.2019 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Tak jsem si vysnila Pláč, společně s Lazlem. Autorka si dokázala tak pohrát se slovy a popisem úchvatných míst, jako sparrow s květinami v citadele. Čtení této knihy ubíhalo rychle a byly to krásné chvíle v neskutečném místě.

Jediné co mě teď mrzí je to, že budu muset, bůh ví, jak dlouho čekat na druhou část knihy.

Za mě velice povedená kniha plná fantasie a těším se na druhý díl.

03.01.2019 4 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Autor má velmi krásné a poutavé knihy. Avšak, tato kniha mě malinko zklamala. Ano jsou tu zajímavé myšlenky, člověka přinutí trochu se zamyslet ale možná jsem čekala trochu více, po již dříve přečtených knihách od pana Fulghuma.

Kniha je jinak celkem zajímavá, nadchl mě motiv poopravování osudu, ale čtení nebylo tak strhující abych knihu přečetla na jeden zátah.

To však nemění můj názor na pana Fulghuma, který je vynikající spisovatel a nadále zůstává v mých oblíbencích, na které si vždy udělám čas.

Nu jednou až čas a nálada mi dovolí, se k této knize možná vrátím.

31.12.2018 3 z 5

Kniha je pro mě velkým zpestřením. Je to oddechové čtení o poznání filozofie jiné kultury. Ačkoliv jsem si myslela, že se dovím něco nového, tak jsem se trochu spletla. Zřejmě žiji své hygge, troufám si říci, možná i více než dánové, avšak život přináší situace kdy nám ani hygge nepomůže. Takže ani nejšťastnější člověk na světě nemůže být šťastný napořád. :)

Z hlediska studií a vědeckých projektů je to zajímavé. Kniha se čte dobře a rychle. Je to milé čtení a trochu mě to vrací do dětství.

Pro nenáročné čtenáře doporučuji, pro náročné nedoporučuji.

¨Prostě na pohodu¨

12.10.2018 5 z 5