Liggy Liggy komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Velice zajímavé rozvíjení příběhu, postupně nahlížíme do života všech hrdinek a zjišťujeme, že věci jsou někdy jiné, než se zdají. Setkáme se s předsudky (pozitivními i negativními), prostředím školy a zejména s rodiči. Celá kniha je napínavá, děj má spád, končí zajímavým rozuzlením.
Za sebe jedině doporučuji.

16.05.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Četla jsem hlavně kvůli Cormoranovi a Robin, které jsem si v předchozích dvou knihách oblíbila.
Zápletka opět zajímavá, ale trochu jsem se ztrácela v postavách a ději (což není nutně autorem) a z mého pohledu bohužel pokračuje v jakési sadistické lince, nechybí uříznuté končetiny a prznění malých holčiček, což podle mého soudu dílu na kvalitě nepřidává.
Autor/ka by si měl/a trošku nastudovat anatomii, protože podívat se člověku zpříma do očí a pak ho nečekaně udeřit do ledvin je výkon, který nezvládne ani Cormoran Strike.

16.05.2018 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Hezký sloh, krásně zpracovaný originální a humorný příběh s mnoha nečekanými událostmi o útrapách zchudlých šlechtických rodů v Čechách.
Všechny postavy jsou naprosto báječné a skvěle popsané.
Knížku jsem přečtla opravdu jedním dechem a celou dobu jsem se nepřestala bavit.

18.05.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nic moc. Hlavní postava - alkoholička měla nejasný pocit, že se stalo něco zlého, postupně všechny obtěžovala svými víceméně výplody fantazie, pořád byla pod vlivem a občas se pozvracela, nebo si někde natloukla nos.
Zápletka sama o sobě byla zajímavá a rozuzlení také, jen nechápu, proč hrdinka knížky musí být věčně v lihu, nebo ve vlaku, případně oboje.

16.05.2018 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Podobné jako Dívka ve vlaku.
V první polovině knihy mi hrdinka byla vyloženě protivná. Nevyrovnaná hysterka a divila jsem se, že s ní její muž ještě nevyrazil dveře. Od druhé třetiny to začalo mít trochu spád a závěr byl zajímavý. Nicméně z knihy mám rozporuplné pociity.

11.06.2018 2 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Román psaný krásným jazykem. Sem tam jsem z netrpělivosti přeskočila pár řádek. Příběh o lásce, ale především o nenávisti, zaslepenosti, zlobě a pomstě. Zaujal mě popis postavení žen v tehdejší společnosti.

07.06.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Román je rozdělen na dvě části.
První část je věnována dravé Amber, která se rozhodla získat místo manželky uznávaného boháče a žít v luxusu, přičemž jí nic není svaté. Čtenář se pozvolna seznamuje se situací, děj se rozvíjí pomalu, postupně, ale přesto napínavě.
Ve druhé vypráví současná manželka Daphne o svém životě v luxusu po boku Jacksona Parrishe. Děj dostává nečekaný spád, odhaluje se odvrácená tvář takového života - života s psychopatem.

05.06.2018 5 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Velmi napínavé, příběh ztráty a bolesti, ale také o naději a spravedlnosti.

23.07.2018 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Působivé, tajemné, čtivé, syrové, strhující konec.
Zajímavé i z historického hlediska.

21.07.2018 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Kniha psaná formou rozhovorů se dotýká zajímavých témat a dává věci do souvislostí. Pro lajky může být těžká.

31.05.2018 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Jako u všech předchozích děl byla kniha zajímavá a poutavá, postupně se rozvíjela psychologie postav a vztahů.
Trochu mě rozčilovalo, že se první polovinu neustále mluvilo o "grilování", až jsem si říkala, jestli se vůbec někdy dozvím, co se tam vlastně stalo. Doporučuji ale vydržet, stojí to za to.

28.05.2018 4 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Poutavý příběh o kolonizaci Afriky v oblasti dnešní Keni, zachycuje období tří generací v období překotných změn.
V ději nechybí romantika, zakázaná láska, zrada i vražda. Vše je popsáno velmi čtivě, poutavě, děj má spád a postavy jsou vykresleny v různých životních situacích, což nutí čtenáře zamyslet se, co je vlastně dobré a co špatné.
Kniha mi osvětlila problematiku současné Afriky, donutila mě zamyslet se nad údělem tamních žen i nad kolonialismem a jeho klady či zápory. Dozvěděla jsem se příjemnou a nenásilnou cestou něco málo z historie této země a také o jejích původních obyvatelích a jejich zvycích.
Doporučuji.

21.05.2018 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Na můj vkus zbytečně moc nechutností. Nevím, jestli za tím byla snaha šokovat, nebo zaujmout čtenáře. Zápletka sama o sobě byla zajímavá a číst na každé druhé stránce slovní obraty typu "taška lidských vnitřností", případně "kilogramy střev" dílu spíš uškodilo.
Znovu bych nečetla.

16.05.2018 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zajímavá detektivka, hezké rozvíjení hlavních postav.
Čekala jsem, že se dozvím něco víc z "nelítostného prostředí modelingu", jak bylo inzerováno.

16.05.2018 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Z knížky jsem zklamaná. Čekala jsem detektivku, nebo thriller a vyklubala se z toho červená knihovna. Některé scény jsou navíc naprosto přitažené za vlasy.
Závěr je předvídatelný a jen těžko uvěřitelný.

02.04.2019 2 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Kniha není nijak zvlášť dějová, ale postupně a výstižně popisuje pomalou změnu vztahu dvou lidí od zamilovanost až po rozpad, na kterém se rafinovaným způsobem podílí jiná žena.
Velmi zajímavé, psychologické.

19.06.2018 4 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Detektivka to není špatná jen nechápu, proč musí být tolik brutální a perverzní. Fujky.

15.06.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi Olivia Rupprecht

Nikdy jsem nečetla nic horšího. Červená knihovna stříknutá soft pornem. Ble.
Spletla jsem si autorku a pořád čekala, kdy z toho konečně bude ten psychothriller.

10.06.2018 1 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Bohužel nebavilo. Na můj vkus příliš rozvleklé a nezáživné. Asi je to dobou, kdy autor knihu psal.

06.06.2018 2 z 5

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Ačkoli oblast Asie mi není nijak blízká, kniha mě plně pohltila.
Děj se odehrává v malé vesnici na severu Číny, kde si mladý rolník jde do panského domu požádat o manželku - otrokyni. Postupně se rozvíjí příběh tohoto mladého páru od narození prvního dítěte, přes hladomor, následné zbohatnutí a tak dále a tak dále až do dospělosti dětí.
Příběh je popsán velice zajímavě, ani na chvilku jsem se nenudila. Je tam zobrazeno postavení ženy v tehdejší a tamní společnosti a opravdová tíha života.
Četla jsem jedním dechem a doporučuji.

16.05.2018 5 z 5