LibraryGirl

Chci těChci těJ. Frederick

Kniha byla pěkná, mně se moc dobře četla, postavy uvěřitelné a sympatické, jak Leka tak Bitsy. Příběh patří k vrcholům v tomto žánru. Je to romantická pohádka z drsného mafiánského prostředí. Má sice pomalejší rozjezd, ale nenechte se odradit, vytrvejte a budete odměněni. Kdyby autorka ubrala cca 100 stránek na začátku, příběh by dostal větší švih a dynamiku, ale zase chápu, že nám chtěla ukázat celou cestu, kterou si Bitsy a Leka prošli, než si konečně přiznali, že mají být spolu. A taky mohla více využít možnosti, kdy Bitsy Leka sváděla (to jsem se fakt bavila), stačilo přidat víc humoru. Jsem rozhodně všemi deseti pro vydání další knihy od Jen Frederick. Doporučuji!

Gabrielův slibGabrielův slibS. Reynard

Gabriel jako táta je prostě k sežrání, prosím, ještě další pokračování, této krásné dvojice se nikdy nenabažím. Autor se tady vrátil k přednáškám o středověké literatuře v podání Gabriela jako tomu bylo již v prvním díle, jsem nadšena a spokojena.

Dům u kanáluDům u kanáluA. Christie

Příběh se mi celkem líbil, ale konec byl moc příkrý a náhlý. Tommy a Pentlička je skvělá dvojka, i když jsou již v důchodu a mají vnoučata.

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstátSedmkrát upadnout, osmkrát vstátN. Higašida

Nejvíc mě překvapilo, jak pestrý a bohatý je vnitřní svět lidí, kteří se musí potýkat s těžkostmi autismus (nelze to brát pro všechny autisty stejně), jak velmi se musí snažit, aby s námi ostatními komunikovali, jak se v našem světě dorozumíváme my, přijde nám naprosto běžné psaní, déšť, hodiny, prostě všechno. Několikrát jsem si za dobu četby této knihy představovala, jaké by to bylo, kdyby to bylo opačně, my ostatní „normální“ jsme v menšině a snažíme se domluvit s ostatními, kterým by autismus připadal běžný. Velmi obdivuji jeho rodinu a okolí. Některé věci byly smutné, ale některé mě rozesmály, Naoki má velký smysl pro humor. Zábavná a poučná kniha, doporučuji.

ChirurgChirurgP. Dvořáková

Konečně dočteno. Uf. Po přečtení příběhu mám velmi smíšené pocity. Tak mně nesympatické postavy jsem dlouho nečetla, ale i tak mě příběh něčím upoutal, chtěla jsem číst dál a byla velmi zvědavá, jak to vše náš hlavní hrdina zvládne. Při čtení se mi naprosto zřetelně v hlavě promítala kniha jako film, dokážu si představit, že tato kniha by se dala natočit jako televizní film. Mám už i tipy na postavy, třeba se jednou natočí. Děj byl velmi realistický. Měla jsem dojem, že čtu deník nějakého lékaře. I když se mi jednání postav nelíbilo a ve většině případů mi nebylo příjemné, musím knihu hodnotit převážně kladně, určitě stojí za přečtení.

Muž v černémMuž v černémS. Reynard

Skvělé! Jako vždy, doporučuji!

Znám tě ze svých snůZnám tě ze svých snůC. Avit

Příběh je prostě něžnost sama, krásný a působivý román. Jen bych vytkla délku, skončil moc brzy.

Mike a LiliMike a LiliL. Češková

Příběh se mi moc líbil. Je to příjemný romantický příběh, ale je tak reálný, že se klidně mohl stát. Autorka má velmi dobrý vypravěčský styl. Rozhodně bych si ráda přečetla i další knihu od autorky.

Vítězství láskyVítězství láskyB. Cartland

Pěkná romantická jednohubka, tato dokonce i vtipná:-)

10.11.2019

Kateřina Aragonská - Pravá královnaKateřina Aragonská - Pravá královnaA. Weir

Nádhera! Patří na čestné místo v každé knihovně!

20.08.2019

Rovnice láskyRovnice láskyH. Hoang

Miluji ji!!!

21.07.2019

Hvězdný šéfHvězdný šéfJ. D. Hawkins

Příběh to byl hezký a příjemně se četl. Rychle to utíkalo. Je to ideální kniha k vodě, má sympatické postavy, humor a sexy romantiku. Těším se na další autorovu knihu :-)

12.07.2019

Těžká nocTěžká nocL. Lanczová

Skvělá! Klasická "lanczovka". Moc jsem si čtení užila.

10.06.2019

Skleněný pokojSkleněný pokojS. Mawer

Nádhera! Moc krásný příběh. Konec mohl být důkladnější a propracovanější, ale jinak se mi kniha velmi líbila.

13.04.2019

N či M?N či M?A. Christie

Toto vyprávění s T&P mě moc nebavilo. Samé chození kolem horké kaše a velmi překotný konec, kde se vše vysvětlilo. Předchozí díly se mi líbily víc.

20.02.2019

Ta hudba mi stále zní v hlavěTa hudba mi stále zní v hlavěA. Martin-Lugand

Další milý příběh od Agnès. Jsem za něj moc ráda, že si ho můžeme přečíst v češtině.

06.01.2019

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonP. Hartl

Celkem to není špatná kniha, ale hodně mi připomínala Bábovky od Třeštíkové, které se mi moc nelíbily. Nemohla jsem se začíst, když už jsem se ponořila do příběhu, tak skončil a začínala nová kapitola. Nebylo to nějak ono, tolik mě to nebavilo jako Prvok a spol. Ale proto, že je pan Hartl velký sympaťák mu dám ještě šanci:-)

09.12.2018

DarkerDarkerE. L. James (pseudonym)

Brala jsem to jako dárek čtenářům od autorky a tak jsem k tomu také přistupovala (Grey, Darker). Jsem moc ráda, že české čtenářky měly to štěstí a kniha vyšla také u nás. Když XYZ již dále nechtělo pokračovat v této oblíbené sérii, tak ji vydalo nakladatelství Baronet (děkuji). Z pohledu Christiana je to stručnější vyprávění, Anastasie byla v tomto směru sdílnější. Některé pasáže jsem přeskakovala, protože když tento příběh již znáte, nelze jinak. Přesto jsem si četbu moc užila. A jsem moc zvědavá, zda vyjde i třetí díl z pohledu Christiana:-)

07.11.2018

Lístky ve větruLístky ve větruV. C. Andrews

Strhující rodinná sága - musela jsem si chvíli zvykat na styl psaní, ale pak se to rozjelo. Mám pocit, že na konci druhého dílu se vše vyřešilo, že nemám ani chuť číst další díl - není nutný. Asi se do něj za čas pustím, ale momentálně ne. Jen prosím velké varování, nedívejte se na zfilmovanou verzi - tak ošklivé převedení knižní předlohy do filmu jsem už dlouho neviděla, hlavně ten scénář:-(, děj je úplně jiný než kniha, z knihy zbyly jen postavy (chabá to kostra příběhu), ale jinak katastrofa.

09.09.2018

Začít znovuZačít znovuM. Kasten

Wow! To se četlo úplně samo! Hodně mi to připomínalo styl psaní S. Young, J. Lynn nebo E. Kennedy. Moc moc moc se mi to líbilo. Těším se na dalším díl tentokrát o Dawn:-)

30.07.2018

Řekni něco legračníhoŘekni něco legračníhoP. Ward

Krásná romanticko-erotická jednohubka. Druhá půlka příběhu mi připomínala knihy od Mii Sheridan. Rozhodně chci další knihy od této autorky:-)

25.07.2018

Něco skutečnéhoNěco skutečnéhoE. Watt

Lehce se to četlo, ale bohužel série Off-Campus to není. Ta je bombastická, hlavně první dva díly. Takže zase tak unesená z tohoto příběhu nejsem. Ale své čtenáře si určitě najde. Za mě lepší průměr. Uvidíme jaké budou další knihy od této dvojky.:-)

06.07.2018

Štěstí mi uniká mezi prstyŠtěstí mi uniká mezi prstyA. Martin-Lugand

Knížka se mi líbila, nebyla to taková bomba jako Lidé, ale i tak se mi to četlo moc pěkně. Je to opět napsané tak lehce, že jsem to nemohla odložit. Doporučuji a moc se těším na další příběh od Agnès :-)

01.07.2018

Dej mi své jménoDej mi své jménoA. Aciman

Nádherná! Něžná! Skvostná!:-)

24.06.2018

Tajemný protivníkTajemný protivníkA. Christie

Pěkné první setkání s mladou dvojicí amatérských detektivů. Filmové zpracování se mi vůbec nelíbilo. První jsem samozřejmě četla knihu a jsem moc spokojená s příběhem, i když mi tam občas chyběl Poirot nebo všetečka slečna Marplová:-)

24.05.2018

Dívka, která četla v metruDívka, která četla v metruC. Féret-Fleury

Hezká a půvabná jednohubka, která vás pohladí po duši. Velmi mi kniha připomínala film Amélie z Montmartru. Všechno, co se odehrávalo v příběhu mi přišlo druhořadé, důležitá byla myšlenka a pocit při čtení. Pro mě to byla relaxační masáž na pár minut. Asi už za pár týdnů nebudu vědět, co jsem to vlastně četla, ale ten uklidňující pocit si budu pamatovat. Asi to není kniha pro každého. To, co jsem od knihy čekala, jsem také dostala. Doporučuji!

15.04.2018

Tvář vodyTvář vodyG. d. Toro

Nádhera! Jsem celá unesená. Byla to krásná fantasy pohádka pro dospělé. Krátké kapitoly a střídání úhlu vyprávění způsobovalo stupňování napětí, jak to celé dopadne. Chytlo mě to sice až tak od půlky knihy, ale pak to byla jízda. Akce, bolest, násilí, krev, dobrodružství, povinnosti versus láska, touha, vášeň, radost a štěstí. Studená válka, špionáž, tajné operace a na druhé straně život obyčejných lidí v té době a touha po něčem „víc“. A najednou se to „něco“ objeví v přísně střeženém vědeckém středisku a zasáhne do života všech postav, aniž by chtěly. Obálka knihy i kresby uvnitř jsou úchvatné, ale mohlo jich být víc. Film jsem ještě neviděla, ale polepším se. Příběh moc chválím a doporučuji:-)

07.04.2018

Smluvený sňatekSmluvený sňatekJ. Beverley

Pěkná, nežná romantika. Jsem spokojená a teším se na další knihy od autorky. Jednu hvězdičku ubírám kvůli politickým zbytečnostem, které brzdily děj. Ale sbližování Eleanor a Nicholase bylo hezké a příjemné.

27.03.2018

Guta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný ZávišGuta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný ZávišO. Ciprová

Velmi kraťoučký příběh. Paní Ciprová píše čtivě, ale měla jsem pocit, že čtu půlku knihy. Téma Záviše, Václava II. a Guty si zasloužilo více prostoru. Bylo to jen takové lehké nastínění doby a chování lidí. Kniha skončila moc brzy. Pěkné, ale moc krátké.

12.03.2018

Podivné manželstvíPodivné manželstvíJ. Lindsey

Je to krásný příběh, ale něco mi tam chybělo.

08.03.2018