LibraryGirl

Přečtené 977Hodnej kluk
? - leden 2023
Hodnej kluk 2018, Elle Kennedy


Vánoce Hercula Poirota
? - prosinec 2022
Vánoce Hercula Poirota 1999, Agatha Christie

Nakonec to bylo docela zajímavé, ale nepřijde mi, že si s tímto příběhem dala Agatha práci. Od půlky knihy jsem se trošku nutila do čtení a byla jsem ráda, že je pak už konec, ale i tak to bylo celkem dobré čtení...


Polib mě
? - prosinec 2022
Polib mě 2022, Stella Tack

Kniha pro náctileté, erotické jiskření žádné, ale utíkalo to, do vlaku nebo k vodě je toto ideální kniha. Pro mě to bylo lehké zasnění nad "zakázanou" láskou, ale jinak jsem postavám nevěřila, ani bohužel to, že Ryan je osobní strážce, který má chránit rozmazlenou Ivy, která neví roupama co by...mě ten příběh nijak nezasáhl... další knihu ze série si nechám ujít... jediné co je hezké je obálka knihy...


Popelka z Queensu/Italský skandál
? - říjen 2022
Popelka z Queensu/Italský skandál 2018, Abby Green


Dalších 365 dní
? - říjen 2022
Dalších 365 dní 2022, Blanka Lipińska

Jsem velmi ráda, že už je konec. A už nikdy více Laury, Massima a Nacha. Nebyl to dobrý příběh. Ploché a špatně uvěřitelné postavy. Samý alkohol, sex (a to je ještě slušné označení), zbraně, vraždění a znásilnění... Dvě hvězdy za čtivost a rychlý spád děje, ale to je tak všechno. Odložila bych tuto sérii již po prvním díle, ale chtěla jsem vědět, jak to vlastně dopadne a nerada odkládám rozečtené knihy. Ztráta času. Erotika se dá napsat i vkusně a smyslně, ale tohle je vulgárnost sama. Nikdy víc.


Ten den
? - říjen 2022
Ten den 2021, Blanka Lipińska


365 dní
? - říjen 2022
365 dní 2021, Blanka Lipińska


Nové sliby
? - září 2022
Nové sliby 2022, Lilly Lucas

Naše krásná Elsa a její dredy:-) Krásná pohádka pro velké holky. Knížka se četla sama jako první díl série. Je to opět příběh na jedno brďo, ale neskutečně rychle to utíká. Jediné co mi vadilo (už jsem tento pocit měla při čtení Nových začátků) bylo, že tu není několik kapitol (ideálně aby se střídaly) z Willova pohledu. Zajímal by mě náhled jeho pocitů a chování na jejich příběh, bylo vidět, že si s přechodem z přátelství na lásku vůbec neví rady (za to Izzy byla v tomto chytrost sama). Ale jinak jsem byla spokojená a rozhodně se těším na další díly série. Prostředí Skalistých hor bylo moc prima :-D (A jen taková pozn. pod čarou - bylo znát, že první a druhý díl série překládaly jiné překladatelky - Skalnaté vs. Skalisté hory:-))


Nové začátky
? - září 2022
Nové začátky 2021, Lilly Lucas


S vikomtem v ložnici
? - září 2022
S vikomtem v ložnici 2011, Gayle Callen

Příběh byl pěkný, četl se svižně a plynule, ale postavy pro mě byly neživé, jen lehce nastíněné. Ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Je to průměr v tomto žánru. Příjemné pro mě bylo to, jak se Simon nevzdal, i když by se zdálo, že po zranění se uchýlil do bezpečí své rodiny, jakmile se v domě objevila Louisa, tak to bylo jako když vyleze jezevec z úkrytu, Louisa v něm probudila jiskru života a intenzivně ji rozhořela v horký plamínek či oheň. Hvězdu také strhávám za velmi krátký epilog.


Všechno, co jsme měli
? - září 2022
Všechno, co jsme měli 2022, Jennifer Bright

Kniha byla balzámem na duši. I když se v ní mluvilo o vážných tématech, tak byl příběh jakoby zabalen do vaty, která mě při otáčení stránek hladila. Příběh se plynule četl a hezky poklidně utíkal, podle mě tam nebyl ani žádný velký zvrat (i když se řešilo to, co se Kate stalo). Víc se mi líbila první půlka knihy, to jiskření a dohady mezi Kate a Aidenem... Autorka s minimem informací o postavách a prostředí vytvořila milý příběh o vážných věcech. Dobře se to četlo. Kate a Aiden jsou přirozené postavy, kterým dialogy uvěříte. Ráda si přečtu další knihu od této autorky.


Není kouře bez ohýnku
? - srpen 2022
Není kouře bez ohýnku 2010, Agatha Christie

Úžasné! Jako vždy!:-)


My
? - květen 2022
My 2019, Elle Kennedy


On
? - květen 2022
On 2019, Elle Kennedy


Osudový dopis
? - březen 2022
Osudový dopis 2021, Vi Keeland


Dějiny Itálie
? - únor 2022
Dějiny Itálie 2007, Giuliano Procacci


Jeho zákusek
? - únor 2022
Jeho zákusek 2021, Penelope Bloom

Příběh se četl opravdu dobře. Emily a Ryan byla sympatický dvojka, ale co mi tady vadilo (spíše rušilo) při čtení, tak byl William (v Třešničkách byl ale úžasný). Už jsem si říkala, kdy už toho nechá, puberťák jeden. Do seznamování Emily a Ryana se zbytečně pletl (např. ta hospoda). A babča na konci taky perlila:-) (ale ta byla roztomilá), takže se mi kniha líbila a těším se na další. Doporučuji!


Její třešničky
? - únor 2022
Její třešničky 2020, Penelope Bloom

William je prostě kouzelný, je to takový malý rošťák s "kouzelnou" nemocí. Hailey mu krásně sekundovala, super ženská. Bruce je velký bručoun s geniálním a disciplinovanym mozkem. Tenhle díl se opravdu povedl. Hned jsem dostala chuť na další díl.


Jeho banán
? - únor 2022
Jeho banán 2020, Penelope Bloom

Kniha byla hodně podobná Božskému bastardovi, ale její děj je o něco méně složitý, není tak propracovaný. Do půlky knihy jsem myslela, že usnu, kniha mě vůbec nedokázala zaujmout, až když už jsem si fakt myslela, že ji odložím, konečně se tam začalo něco dít a já četla až byl najednou konec. Bude to asi kniha, na kterou si za pár měsíců bohužel nevzpomenu, je mi líto. Lepší průměr, ale jsem zvědavá na příběh dvojčete:-) A obálky celé série jsou moc povedené!


Knihomolka
? - únor 2022
Knihomolka 2021, M. K. Hardy

Moc povedené, ale E.Kennedy to tedy rozhodně není :-), to by se příběh musel více okořenit. Postavy byly hodně pěkně vykreslené a uvěřitelné. Četlo se to samo, ale velmi rychle to skončilo.


Oliver a já
? - únor 2022
Oliver a já 2022, Karla Michalíková

Je to hezky napsaný příběh, velmi přeslazený (místy mě až bolely zuby z toho cukru:-)), ale hezky to utíká. Je to pohádka pro velké holky. Příběh mě bavil a odpočinula jsem si u něho.


Můj nejmilejší suvenýr
? - červenec 2021
Můj nejmilejší suvenýr 2021, Vi Keeland

„Někdy si člověk zlomený srdce nedokáže vyléčit sám. Ale může ho dát někomu jinýmu. Pak se pomalu zacelí, protože dotyčný vám pomůže zapomenout na zranění.“ „Vždycky jsem si myslel, že nejhorší věc, která se může člověku stát, je, když mu umře ten, koho miluje. Ale ztratit někoho, kdo ještě žije, je snad ještě horší.“


Štíhlost bez diet a šamanský půst
? - červenec 2021
Štíhlost bez diet a šamanský půst 2016, Lisa Biritz


Polévka je grunt
? - červenec 2021
Polévka je grunt 2020, kolektiv autorů


Eleanor a Grey
? - červen 2021
Eleanor a Grey 2021, Brittainy C. Cherry


Červená, bílá a královsky modrá
? - červen 2021
Červená, bílá a královsky modrá 2020, Casey McQuiston


Andílek
? - duben 2021
Andílek 2020, Lucinda Berry

Andílek je opravdu vzrušující thriller, který neodložíte. Napětí hezky stoupá od první stránky. Konec příběhu mohla autorka ukončit lépe, sice dočtete na poslední stránku, ale pro mě tam bylo stále plno otázek, ale pokud by vyšla další kniha od autorky, tak si ji ráda přečtu. Lucinda Berry umí postavit dobrý příběh, který vás od začátku rozechvěje.


Iskrenie
? - březen 2021
Iskrenie 2019, Samantha Young


Graysonův slib
? - březen 2021
Graysonův slib 2020, Mia Sheridan


Zachráněné dopisy
? - březen 2021
Zachráněné dopisy 2021, Sandra Brown


Argentinské tango
? - leden 2021
Argentinské tango 2021, Sharon Kendrick


Ten, koho přece znám
? - prosinec 2020
Ten, koho přece znám 2020, Mike Gayle

Moc krásná kniha. Postavy Jamese a Dannyho si prostě musíte zamilovat, hlavně proto, že jsou tak lidské a uvěřitelné. Všechny trampoty a těžkosti života se totiž klidně mohou stát komukoli z nás. Poctivé čtyři hvězdy! Feel good román.


400+100 pravd o Chucku Norrisovi
? - říjen 2020
400+100 pravd o Chucku Norrisovi 2012, Richard Klíčník


Chci tě
? - září 2020
Chci tě 2020, Jen Frederick

Kniha byla pěkná, mně se moc dobře četla, postavy uvěřitelné a sympatické, jak Leka tak Bitsy. Příběh patří k vrcholům v tomto žánru. Je to romantická pohádka z drsného mafiánského prostředí. Má sice pomalejší rozjezd, ale nenechte se odradit, vytrvejte a budete odměněni. Kdyby autorka ubrala cca 100 stránek na začátku, příběh by dostal větší švih a dynamiku, ale zase chápu, že nám chtěla ukázat celou cestu, kterou si Bitsy a Leka prošli, než si konečně přiznali, že mají být spolu. A taky mohla více využít možnosti, kdy Bitsy Leka sváděla (to jsem se fakt bavila), stačilo přidat víc humoru. Jsem rozhodně všemi deseti pro vydání další knihy od Jen Frederick. Doporučuji!


Má temná Vanessa
? - září 2020
Má temná Vanessa 2020, Kate Elizabeth Russell


Defy: Nebezpečná láska
? - září 2020
Defy: Nebezpečná láska 2020, L. J. Shen


Jedině Tereza
? - září 2020
Jedině Tereza 2016, Táňa Kubátová


Gabrielův slib
? - září 2020
Gabrielův slib 2020, Sylvain Reynard

Gabriel jako táta je prostě k sežrání, prosím, ještě další pokračování, této krásné dvojice se nikdy nenabažím. Autor se tady vrátil k přednáškám o středověké literatuře v podání Gabriela jako tomu bylo již v prvním díle, jsem nadšena a spokojena.


Tajemství irské krásky
? - září 2020
Tajemství irské krásky 2020, Pippa Roscoe


Jedna noc s ním
? - srpen 2020
Jedna noc s ním 2020, Elle Kennedy


1 ...