Halina Pawlowská

česká, 1955

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Nová kniha

Rande

Rande - Halina Pawlowská

Krátké i dlouhé povídky Haliny Pawlowské. Pamatujte si, že když na prvním rande mluvíte jen o sobě, tak druhé rande už nebude! Je něco jiného jít na rande, když je vám č... detail knihy

Komentáře (11)

jprst
jprst
12.02.2021

Časy originálního a vtipného humoru paní Pawlovské jsou, jak se zdá, nenávratně pryč.

Vasobdivovatel
Vasobdivovatel
04.11.2020

Výborná zábavná a lehce čtená spisovatelka. Škoda že do svých nových knih dává texty ze starých.


Mirka2778
Mirka2778
06.04.2019

Čtení je pro mě nutnost a závislost, ale nejde číst jen "hodnotnou" literaturu. Někdy prostě mozek potřebuje oddych. Nebo není čas, energie či chuť číst text na který je nutné se soustředit. A v takových okamžicích sahám po Halině. Zasměju se, oddychnu si, uleví se mi, že kopance a trapasy nepředvádím jen já. Stačí si sednout na deset minut, přečíst dvě stránky.... Díky Halino, v mé knihovně máte své místo! Bavíte mě!

intelektuálka
intelektuálka
23.02.2019

Halina mě občas pobaví svými bonmoty :
Tenhle poslala ženám na Moravu /ale já přepošlu všem/ :

Kdo není na hlavu
ten má rád Moravu.

Holka modrooká
nebuď za otroka...

Malanika
Malanika
12.04.2016

Mám ráda humor Haliny Pawlowské. Je prototypem spisovatele, který má nesobeckou ambici pobavit čtenáře i na vlastní úkor . Nic nám nenutí, nepoučuje, nemoralizuje. Prostě baví. Většina lidí, když se jim něco trapného přihodí mají velkou potřebu to utajit a zastrčí příhodu do nejzaššího šuplíku své ponížené důstojnosti. Nedivím se, že její humor uráží všechny důstojné tohoto vesmíru. Halina nemá tu falešnou masku dokonalosti. Vezme klidně vlastní trapas a umíchá nám z něj bezva veselý čtenářský koktejl. Baví mě její styl a že je prý pořád stejná? No co bychom od jedné ženské všechno chtěli, všichni jsme stále stejní, zeptejte se po čtyřiceti letech své manželky.
Neumím si představit lepší knížku do čekárny zubaře, místo strachu z očekávaného, se zanořím do proudu humoru a vynořím se až když sestřička potřetí volá moje jméno.

tisha8409
tisha8409
14.08.2015

Píše hezky, ale víc se mi líbily její fejetony z devadesátek.

Ierrou
Ierrou
23.10.2014

Halinu mám rád a její tvorba dle mého názoru nepatří mezi "ty přízemní", jak píše uživatel WEIL. Navíc si ze sebe umí udělat legraci a díky tomu JÍ přece máme rádi, protože člověk si ze sebe musí občas umět udělat šprťouchlata a nebrat se moc vážně :-))

SBarča
SBarča
08.09.2014

Mamka vždy říká, mám pro tebe novou Pralinu. Knížky Pawlowské mám ráda. Její ironický humor mě vždy pobaví. Oddychové čtení. Škoda jen, že každá nová knížka je dražší a dražší. Proto si pro ně občas zajdu do antikvariátu.

Marčullkas
Marčullkas
25.01.2014

Bezprostřední spisovatelka, která dokáže rozesmát.

Neo1tex
Neo1tex
06.04.2012

Byly časy, kdy jsem měl paní Pawlowskou opravdu rád a rád jsem se na ni díval. Ty časy jsou nenávratně pryč, neboť byla stále stejná, její humor nezaznamenal žádný vývoj a snažila se stále těžit z toho, co ji přineslo úspěch - tedy shazování sebe sama a udělování absurdních rýmovaných rad.

Čím déle se snažila vytěžovat tuto platformu, tím více jsem ji já - a nutno říct že i diváci, soudě dle zrušeného pořadu - nesnášel. Doslova. Je jednou z mála osob, na které mám alergii. Dělají se mi z ní pupínky i na pr... A bojím se, že je to alergie neléčitelná.

WEIL
WEIL
14.08.2011

Všeho moc škodí.

Pro mě krajně nesympatická osoba, značně sebestřední.

Když ji vidím v TV už je mi špatně, ale naštěstí se na TV pořady na CT prakticky nedívám.

Píše pro měšťáky, pro ty, co milují přízemnost.