koupit eknihy

Halina Pawlowská

česká, 1955, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Cesta za láskouManuál zrelej ženyRodinná kuchařkaZanzibar aneb První světový průvodce Haliny PawlowskéZeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let

Autor

Populární autorka próz na rozhraní krátké povídky a fejetonu Halina Pawlowská, rodným jménem Kločureková, se narodila se v Praze. Byla jedinou dcerou otce pocházejícího z Podkarpatské Rusi, významného rusínského agrárního politika. Po základní škole v Ječné ulici přestoupila na jazykovou šk... celý životopis(zdroj: ld.johanesville.net)

Komentáře (7)

Přidat komentář
Malanika
12.04.2016

Mám ráda humor Haliny Pawlowské. Je prototypem spisovatele, který má nesobeckou ambici pobavit čtenáře i na vlastní úkor . Nic nám nenutí, nepoučuje, nemoralizuje. Prostě baví. Většina lidí, když se jim něco trapného přihodí mají velkou potřebu to utajit a zastrčí příhodu do nejzaššího šuplíku své ponížené důstojnosti. Nedivím se, že její humor uráží všechny důstojné tohoto vesmíru. Halina nemá tu falešnou masku dokonalosti. Vezme klidně vlastní trapas a umíchá nám z něj bezva veselý čtenářský koktejl. Baví mě její styl a že je prý pořád stejná? No co bychom od jedné ženské všechno chtěli, všichni jsme stále stejní, zeptejte se po čtyřiceti letech své manželky.
Neumím si představit lepší knížku do čekárny zubaře, místo strachu z očekávaného, se zanořím do proudu humoru a vynořím se až když sestřička potřetí volá moje jméno.

tisha8409
14.08.2015

Píše hezky, ale víc se mi líbily její fejetony z devadesátek.

Ierrou
23.10.2014

Halinu mám rád a její tvorba dle mého názoru nepatří mezi "ty přízemní", jak píše uživatel WEIL. Navíc si ze sebe umí udělat legraci a díky tomu JÍ přece máme rádi, protože člověk si ze sebe musí občas umět udělat šprťouchlata a nebrat se moc vážně :-))

SBarča
08.09.2014

Mamka vždy říká, mám pro tebe novou Pralinu. Knížky Pawlowské mám ráda. Její ironický humor mě vždy pobaví. Oddychové čtení. Škoda jen, že každá nová knížka je dražší a dražší. Proto si pro ně občas zajdu do antikvariátu.

Marčullkas
25.01.2014

Bezprostřední spisovatelka, která dokáže rozesmát.

Neo1tex
06.04.2012

Byly časy, kdy jsem měl paní Pawlowskou opravdu rád a rád jsem se na ni díval. Ty časy jsou nenávratně pryč, neboť byla stále stejná, její humor nezaznamenal žádný vývoj a snažila se stále těžit z toho, co ji přineslo úspěch - tedy shazování sebe sama a udělování absurdních rýmovaných rad.

Čím déle se snažila vytěžovat tuto platformu, tím více jsem ji já - a nutno říct že i diváci, soudě dle zrušeného pořadu - nesnášel. Doslova. Je jednou z mála osob, na které mám alergii. Dělají se mi z ní pupínky i na pr... A bojím se, že je to alergie neléčitelná.

WEIL
14.08.2011

Všeho moc škodí.

Pro mě krajně nesympatická osoba, značně sebestřední.

Když ji vidím v TV už je mi špatně, ale naštěstí se na TV pořady na CT prakticky nedívám.

Píše pro měšťáky, pro ty, co milují přízemnost.