JiříM JiříM komentáře u knih

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

Zajímavé postřehy a místy vtipná. Bavil jsem se.

03.04.2024 4 z 5

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Moje první kniha tohoto autora. Celou dobu jsem přemýšlel do jaké míry a zda musel autor vybírat politická témata tak, aby mohl v knize napsat že to ví jen Bůh a Svatý Václav. Během čtení mi několikrát přišel na mysl seriál Pitaval... Určitě ještě zkusím další knihu. Tak ze zvědavosti.

31.03.2024 3 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Knížka je svým obsahem jiná a přece tak podobná těm ostatním a to životu Haliny. Jen mě zaráží, ale to je asi určitá autorská licence, že nepoužívá ve vyprávění pravá jména své rodiny. Ale jinak samozřejmě je knížka velmi čtivá a obdivuji Halinu jak dokázala v celkem malém formátu popsat svůj život s jejím milovaným Daníkem.

26.03.2024 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Téma a usazení příběhu do místa a času je zajímavě vybráno. Jen mám pocit, že dneska po dočtení knížky neusnu tím světlem, co vychází z těch duhových stránek několika posledních kapitol. Ale nakonec za sebe můžu říct, že příběh a osudy hlavních hrdinů mě velice zaujaly.
Edit: film si dejte až po knížce. Knížka se mi zdá lepší.

23.03.2024 5 z 5

Zájezd snů Zájezd snů Halina Pawlowská

Nevím, jak moc se dá knížka použít jako bedekr, ale rozhodně mi postačila jako zábava na dva dny v lázních. Některé povídky jsou opravdu povedené, některé už méně, ale za přečtení knížka stojí.

17.03.2024 5 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Text knížky je poučný a místy i zábavný. Děkuji Ježíškovi, že mi knihu donesl a ač jsem nevěděl co od ní čekat, tak velmi mile překvapila a upoutala pozornost.

14.03.2024 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Václav Kopta

Já se bavil, přesně to je u této knížky předpokládáno.

12.03.2024 5 z 5

Užívej života! Užívej života! Halina Pawlowská

Moje první Halina a celkem jsem se bavil ač mě teda místy štvala všudypřítomná linka narážek na váhu a postavu. Ale určitě zkusím i knihu další.

11.03.2024 4 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Já se celkem bavil. Už jsem objednal pokračování.

06.03.2024 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Ten Fabian je snad nesmrtelný!

03.12.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Začínám být alergický na podobné věty na konci kapitol jako třeba "...no to si děláš.. "

05.04.2023 5 z 5

Velká kniha vánočních detektivek a záhad Velká kniha vánočních detektivek a záhad Otto Penzler

Více či méně zajímavé detektivní povídky. Takové oddychové čtení.

30.05.2022 5 z 5

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Půjčené knize na zuby nehleď, říká se. Dostala se ke mně aniž bych se o ni prosil, přečetl a tak tedy zhodnotím. Jistý duch homosexuality a zvrácenosti do jisté míry prostupuje celým dějem. Nemůžu říci, že by mě děj nějak vysloveně bavil, ale byl jsem zvědav, jak to celé dopadne. Ano, bylo ti zvláštní, ale na 5* u mě ne.

15.05.2022 3 z 5

Hezky, logicky a promyšleně sepsaný děj.

02.05.2022 5 z 5

Bitva o Salajak Bitva o Salajak Johan Theorin

Nijak zvlášť mě to nenadchlo. Kapitoly jsou rychlé a svižné, ukončeno k dalšímu možnému dílu knihy.

22.04.2022 3 z 5

Poslední den Poslední den Robert Kvaček

Nedokážu si představit, že by se dnes, s dnešní politikou a dnešním národem dělo něco podobného. V několika málo uplynulých letech jsme se mohli přesvědčit, jak dezinformace rozdělují společnost a čím větší blbost, tím větší ohlasy. Jen mě mrzí, že se dnes už nedělá taková politika, za kterou se nemusí národ stydět.

20.02.2022 5 z 5

Do hrobu si to nevemu Do hrobu si to nevemu Karel Šíp

Celkem se to dalo číst. Místa tam jsou zajímavá i méně zajímavá. Jen doufám, že v příštím vydání zmizí ta nepřesnost ze strany 107.

28.01.2022 3 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Nečekal jsem to, ale bavil jsem se.

10.01.2022 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Tak špatně, jako tahle kniha, se mi snad ještě žádná jiná nečetla. Příběh zajímavý, ale číst, to bylo utrpení.

09.01.2022 2 z 5

Kyselá těšínská jablíčka: Československo-polské konflikty o Těšínsko 1919, 1938, 1945 Kyselá těšínská jablíčka: Československo-polské konflikty o Těšínsko 1919, 1938, 1945 Jiří Bílek

Velmi zajímavý a ucelený sled událostí na Těšínsku. Ač jsem studoval tuto problematiku na internetu a v jiných publikacích, tak jsem v této knize našel spoustu nových informací.

26.10.2021 5 z 5