LibraryGirl LibraryGirl komentáře u knih

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Kniha byla pěkná, mně se moc dobře četla, postavy uvěřitelné a sympatické, jak Leka tak Bitsy. Příběh patří k vrcholům v tomto žánru. Je to romantická pohádka z drsného mafiánského prostředí. Má sice pomalejší rozjezd, ale nenechte se odradit, vytrvejte a budete odměněni. Kdyby autorka ubrala cca 100 stránek na začátku, příběh by dostal větší švih a dynamiku, ale zase chápu, že nám chtěla ukázat celou cestu, kterou si Bitsy a Leka prošli, než si konečně přiznali, že mají být spolu. A taky mohla více využít možnosti, kdy Bitsy Leka sváděla (to jsem se fakt bavila), stačilo přidat víc humoru. Jsem rozhodně všemi deseti pro vydání další knihy od Jen Frederick. Doporučuji!

30.09.2020 5 z 5

Gabrielův slib Gabrielův slib Sylvain Reynard

Gabriel jako táta je prostě k sežrání, prosím, ještě další pokračování, této krásné dvojice se nikdy nenabažím. Autor se tady vrátil k přednáškám o středověké literatuře v podání Gabriela jako tomu bylo již v prvním díle, jsem nadšena a spokojena.

28.09.2020 5 z 5

Dům u kanálu Dům u kanálu Agatha Christie

Příběh se mi celkem líbil, ale konec byl moc příkrý a náhlý. Tommy a Pentlička je skvělá dvojka, i když jsou již v důchodu a mají vnoučata.

23.08.2020 4 z 5

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Naoki Higašida

Nejvíc mě překvapilo, jak pestrý a bohatý je vnitřní svět lidí, kteří se musí potýkat s těžkostmi autismus (nelze to brát pro všechny autisty stejně), jak velmi se musí snažit, aby s námi ostatními komunikovali, jak se v našem světě dorozumíváme my, přijde nám naprosto běžné psaní, déšť, hodiny, prostě všechno. Několikrát jsem si za dobu četby této knihy představovala, jaké by to bylo, kdyby to bylo opačně, my ostatní „normální“ jsme v menšině a snažíme se domluvit s ostatními, kterým by autismus připadal běžný. Velmi obdivuji jeho rodinu a okolí. Některé věci byly smutné, ale některé mě rozesmály, Naoki má velký smysl pro humor. Zábavná a poučná kniha, doporučuji.

09.08.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Konečně dočteno. Uf. Po přečtení příběhu mám velmi smíšené pocity. Tak mně nesympatické postavy jsem dlouho nečetla, ale i tak mě příběh něčím upoutal, chtěla jsem číst dál a byla velmi zvědavá, jak to vše náš hlavní hrdina zvládne. Při čtení se mi naprosto zřetelně v hlavě promítala kniha jako film. Děj byl velmi realistický. Měla jsem dojem, že čtu deník nějakého lékaře. I když se mi jednání postav nelíbilo a ve většině případů mi nebylo příjemné, musím knihu hodnotit převážně kladně, určitě stojí za přečtení.

09.08.2020 4 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Skvělé! Jako vždy, doporučuji!

21.06.2020 5 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Příběh je prostě něžnost sama, krásný a působivý román. Jen bych vytkla délku, skončil moc brzy.

07.06.2020 4 z 5

Mike a Lili Mike a Lili Lenka Češková

Příběh se mi moc líbil. Je to příjemný romantický příběh, ale je tak reálný, že se klidně mohl stát. Autorka má velmi dobrý vypravěčský styl. Rozhodně bych si ráda přečetla i další knihu od autorky.

02.05.2020 5 z 5

Vítězství lásky Vítězství lásky Barbara Cartland

Pěkná romantická jednohubka, tato dokonce i vtipná:-)

10.11.2019 4 z 5

Kateřina Aragonská - Pravá královna Kateřina Aragonská - Pravá královna Alison Weir

Nádhera! Patří na čestné místo v každé knihovně!

20.08.2019 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Miluji ji!!!

21.07.2019 5 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Příběh to byl hezký a příjemně se četl. Rychle to utíkalo. Je to ideální kniha k vodě, má sympatické postavy, humor a sexy romantiku. Těším se na další autorovu knihu :-)

12.07.2019 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Skvělá! Klasická "lanczovka". Moc jsem si čtení užila.

10.06.2019 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Nádhera! Moc krásný příběh. Konec mohl být důkladnější a propracovanější, ale jinak se mi kniha velmi líbila.

13.04.2019 5 z 5

N či M? N či M? Agatha Christie

Toto vyprávění s T&P mě moc nebavilo. Samé chození kolem horké kaše a velmi překotný konec, kde se vše vysvětlilo. Předchozí díly se mi líbily víc.

20.02.2019 3 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Další milý příběh od Agnès. Jsem za něj moc ráda, že si ho můžeme přečíst v češtině.

06.01.2019 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Celkem to není špatná kniha, ale hodně mi připomínala Bábovky od Třeštíkové, které se mi moc nelíbily. Nemohla jsem se začíst, když už jsem se ponořila do příběhu, tak skončil a začínala nová kapitola. Nebylo to nějak ono, tolik mě to nebavilo jako Prvok a spol. Ale proto, že je pan Hartl velký sympaťák mu dám ještě šanci:-)

09.12.2018 3 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Brala jsem to jako dárek čtenářům od autorky a tak jsem k tomu také přistupovala (Grey, Darker). Jsem moc ráda, že české čtenářky měly to štěstí a kniha vyšla také u nás. Když XYZ již dále nechtělo pokračovat v této oblíbené sérii, tak ji vydalo nakladatelství Baronet (děkuji). Z pohledu Christiana je to stručnější vyprávění, Anastasie byla v tomto směru sdílnější. Některé pasáže jsem přeskakovala, protože když tento příběh již znáte, nelze jinak. Přesto jsem si četbu moc užila. A jsem moc zvědavá, zda vyjde i třetí díl z pohledu Christiana:-)

07.11.2018 5 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Strhující rodinná sága - musela jsem si chvíli zvykat na styl psaní, ale pak se to rozjelo. Mám pocit, že na konci druhého dílu se vše vyřešilo, že nemám ani chuť číst další díl - není nutný. Asi se do něj za čas pustím, ale momentálně ne. Jen prosím velké varování, nedívejte se na zfilmovanou verzi - tak ošklivé převedení knižní předlohy do filmu jsem už dlouho neviděla, hlavně ten scénář:-(, děj je úplně jiný než kniha, z knihy zbyly jen postavy (chabá to kostra příběhu), ale jinak katastrofa.

09.09.2018 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Wow! To se četlo úplně samo! Hodně mi to připomínalo styl psaní S. Young, J. Lynn nebo E. Kennedy. Moc moc moc se mi to líbilo. Těším se na dalším díl tentokrát o Dawn:-)

30.07.2018 5 z 5