Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát

A proto skáču, zpověď autistického kluka, napsal Naoki Higašida, když mu bylo třináct let, a sklidil celosvětový úspěch. V Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát čtenářům své myšlenky předkládá už čtyřiadvacetiletý autor, který se s autismem musí dennodenně potýkat. V hutných kapitolách popisuje své zážitky ze školy, rodinné vazby, nezkrotnou radost z cest i obtíže s řečí. Čtenář tak okusí, jak složitě se může autiskta vypořádávat s věcmi, které my ostatní považujeme za samozřejmé: třeba s tím, že venku prší nebo že je těžké ustřihnout papír, když vás nevede přerušovaná linka. Higašida čelí každé nesnázi s trpělivostí a humorem: už jsi sedmkrát upadl? Tak koukej vstát i poosmé! S vědomím toho, jak podivně může jeho chování působit na druhé, se Higašida snaží, aby společnost na lidi s jakýmkoli postižením pohlížela především jako na lidské bytosti, ne jako na problém. I novou autorovu knihu otevírá předmluva spisovatele Davida Mitchella....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388644/sedmkrat-upadnout-osmkrat-vstat-kKV-388644.png 4.317

FallDown 7 Times Get Up 8: A Young Man's Voice from the Silence of Autism (2017)

Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno:, Paseka

Kniha Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát

Adell-ka

Naoki je mladý muž s autismem a je poměrně inteligentní, což se nevylučuje. O tom svědčí tato kniha, kde popisuje některé situace ze svého života, s nimiž se jako autista musí potýkat. Řekla bych, že v hlavě to má dobře srovnané, jen to neumí vyjádřit navenek jako my ostatní a mnohdy ani sám nezná příčinu. Knihu hodnotím pozitivně, ačkoli mě bavila o trochu méně než autorova předchozí kniha A proto skáču.

Raada

Prvotina autora mě zaujala, bya jsem tedy velmi zvědavá na jeho druhou knihu. Nezklamala. Poskytuje velmi cenné postřehy a myšlenky autora s těžkou formou autismu. Je znát, že je autor o pár let starší a jeho myšlenky jsou tak hlubší než v knize "A proto skáču".

Zrzavá_Tereza
28.12.2018

Tahle knížka je poklad ♥ A jednoznačně jedna z nejlepších, která se mi tenhle rok do ruky dostala! První knížku autora o autismu jsem jen tak přelítla a v paměti mi moc nezůstala, takže když mi přišla tahle od Paseky, řekla jsem si "třeba někdy...". Ale vzala jsem si ji na cestu do práce a ještě že jsem u sebe měla tužku, protože jsem nedělala nic jinýho, než podtrhávala ty úžasný věci, co v ní jsou! A nebojte se - není o autismu a ani není depresivní, je o lásce a porozumění a nese velké poselství ♥ Prosím, přečtěte si ji.

Safienka
28.12.2018

Skvělá byla! Knihy o autismu jsem si v poslední době oblíbila a tato byla opět trefa do správného. A to díky tomu, že byla vyprávěna autistou. Útlé a opravdu povedené!

katicaj
27.11.2018

velmi zajímavá kniha, která mě zasáhla na správných místech. Za svůj život jsem se již s pár autisty setkala, ale ve svém okolí žádného nemám, takže to pro mne bylo čtení spíše informativní. Nechci zpochybňovat autorství (vzhledem k předmluvě), ale někdy jsem byla velmi překvapena názory a myšlenkami, které se mohou skrývat v hlavě autistického chlapce. Když budeme předpokládat, že autorem je skutečně chlapec s autismem, je až neuvěřitelné, jak dokázal popsat své pocity. Každopádně se jedná o velice zajímavý pohled do myšlenek někoho s takovou nemocí. A kdyby 100% autorem nebyl Naoki, stejně by si ji měl každý přečíst, protože obsahuje opravdu spoustu skvělých myšlenek o obyčejných věcech a mnoho názorů a poznatků, nad kterými by se člověk měl zamyslet.

autismus

Naoki Higašida

Naoki Higašida
japonská, 1992

Kniha Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát je: