LexiS LexiS komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak trochu se zpožděním konečně nastalo moje první setkání s autorkou. A jsem neskutečně ráda, že k němu konečně došlo. Po téhle knize jsem totiž pokukovala dobrých pár let.
Film zbožňuji a vždy u něj bulím jako malá želva a tady to nebylo jiné! Naneštěstí jsem nebyla sama, takže jsem knihu dočítala s neskutečně staženým hrdlem a sem tam nějakou slzou, které se přes všechny snahy podařilo zdrhnout.
Oproti filmu jsem si užila i pohledy jiných postav a vůbec komplexnost, která je ve filmu pouze naznačená. Například Trinu jsem chtěla ze začátku uškrtit, rodičů Lou mi bylo líto, Patricka bych nakopala na maraton, ze kterého by se už nevrátil a Willovy rodiče bych poslala si nejdřív vyřešit vlastní problémy. Ve filmu tyto postavy prostě jsou a moc nás netrápí, protože svět se točí jen kolem hlavní dvojice.
Lou a Will, ach ach... Možná jsem dosud nečetla tak přirozený průběh vztahu mezi dvěma osobami. A ačkoli jsem věděla, jak to celé dopadne... I tak část mé doufala, že přece jen to bude jiné.
Ale já ten konec stejně miluju. Jsem moc spokojená, co se týče autorčina psaní - popisu je tam dost, ale zbytečně nenudí, často vám nejen promluvy vykouzlí úsměv na tváři a čte se to velmi snadno.
Nevadily by mi kratší kapitoly, ale to už je můj osobní problém.
Prostě a jednoduše 5 z 5 a velké doporučení k tomu.

04.09.2023 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Jak já jsem nadšená! Už je to nějakou dobu, co jsem se zamilovala do knihy od úplně první kapitoly. Má to ten správný vibe, který jsem už nějakou dobu u ya knih nezažila. Neumím to popsat jinak než slovem "svěží."
Kniha je prosycená sarkasmem téměř na každé straně a to je prostě můj šálek čaje.
Chemie mezi Laylou a Rothem? Neskutečná! Málokterá dvojice by se s nimi mohla měřit.
Jasně, že to mělo sem tam nějaké mouchy. Layla je někdy trošku naivní a opravdu někdy není zrovna nejostřejší tužkou v penálu. Ale nebyla otravná a vlastně jsem si ji moc oblíbila.
Roth je naprosto úžasný... Neví někdo, kde se dá taky jeden sehnat? Navíc oceňuji, že to není zas 500+ let starý týpek, který je strašně zblázněný do mladé hrdinky. To, že z něj autorka udělala démonické miminko, považuji za obrovský plus k dobru.
Další věc - poprosím vytetovat jednoho jednorožce. Děkuji. Ne, opravdu - takové tetování, jaké měl Roth by se mi moc líbilo.
Úsměvné bylo, že se ve škole vyučuje snad jen biologie. O takové matice nebo angličtině je tam zmínka snad jen jednou.
Doufám, že ostatní díly budou taky takhle skvělé. Protože tohle má naběhnuté stát se jednou z mých nejoblíbenějších sérii.
5 z 5 hvězdiček.

27.01.2024 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Na začátku jsem vůbec nevěděla, co čekat. Start je pomalejší, ale o to víc prostoru kniha dává k zamyšlení, jak byste sami reagovali v situacích, do kterých se Addie dostala.
A pak už to jen plyne a je to krásné.
Konce jsem se bála a samozřejmě ho probrečela, ale jsem s ním dokonale spokojená.
Co víc říct? Obálka, jazyk, příběh, postavy. Všechno je dokonalé.
Poslední věc. Umím si představit tuto knížku v povinné četbě. Myslím, že by předala mnohem víc než jiné, které tam jsou.

20.06.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Ze začátku jsem si říkala: "A sakra, tak tohle asi byl zase trochu přešlap."
Ten začátek mi opravdu nesedl a mně se připomněly některá díla z Wattpadu.
Ale po pár dalších stránkách jsem se začetla a musím říct, že se mi opravdu líbilo, jak jsem měnila názor na jednotlivé postavy. V jednu chvíli jsem Kennu úplně nesnášela a pak, když jsem se dozvěděla její verzi příběhu, mi jí bylo zase neskutečně líto.
Musím vyzdvihnout Ledgera, ten je naprosto dokonalý a nejspíš by to chtělo víc můžu na tomhle světě, jako je on.
Hodnotila bych 3,5 hvězdičkami.
To malé mínus bych nejspíš dala za to, jak jednoduše je kniha napsaná. Tím pádem mi přišlo, že na mě neměla takový emoce destruktivní dopad, jaký by mohla mít. A já si zrovna přála po dlouhé době u knihy brečet.
Nevadí. Nejspíš vyzkouším i nějaké další CoHo knihy.

13.08.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Knihu jsem zaznamenala už pár let zpět na zahraničních sociálních sítích, kde to byl neskutečný hit. Po pár letech jsem se dozvěděla, že má vyjít i u nás a ejhle, taky to byl neskutečný hit. Delší dobu jsem odolávala a přesvědčovala se, že to číst nepotřebuji. Ale po x-té nadšené recenzi, jsem knihu i tak pořídila.
Nerada čtu knihu v čase, kdy se nemluví téměř o žádné jiné. Proto jsem počkala, až ten největší bum opadne, abych si na knihu mohla udělat svůj vlastní názor.
A upřímně chvíli jsem si říkala: "Hmm, i tak jsi se nechala ovlivnit a teď čekáš bůh ví jakou bombu, kterou nakonec nedostaneš." V průběhu čtení jsem si říkala, že to bude asi takový lepší průměr něco kolem 3,5 hvězdičky. Potom jsem byla přesvědčena, že si ty 4 zaslouží, ale víc už ne. Ale konec byl tak dokonale napsaný, že nemůžu jinak.
Evelyn je jedna z nejvíc komplexních postav, jaké kdy svět nejspíš spatřil. Tedy alespoň ten můj. Celou knihu jsem měnila názor na jednotlivé situace, které se tam udály, a že jich tam je tedy hodně. Kniha je tak neskutečně čtivá, že kdyby bylo víc času, za jeden den bych ji měla přečtenou.
Těším se až se k ní za pár (víc) let zase vrátím, protože myslím, že mi dá zase něco jiného a možná i o dost víc, než teď.
Jedno si odnáším jistě - Celý život je jen o úhlu pohledu.

28.04.2023 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Tak kdybych nevěděla, že to napsala autorka, která vytvořila Grishaverse, tak ani nevěřím, že to psala stejná osoba.
A o to víc super ta kniha je! Jasně hned první kapitolu jsem zůstala zírat, jakože pro boha, co se to tam vůbec děje?!
Když si člověk zvykne na fungování magie a to, že je tam vlastně možné úplně všechno, tak je to nakonec úplně brutálně (doslova) dokonalá jízda.
Střídání pohledů Alex a Darlingtona plus střídání minulosti s přítomností? Myslím, že jen málo který autor by byl schopný to napsat, aby to fungovalo tak dobře, jako tady.
Postavy a jejich vývoj perfektní, atmosféra skvělá, čtivé. Kolikrát jsem měla problém, že první díly jejích sérií byly ze začátku utahané. Tady tomu tak vůbec není. A těch zvratů je tam požehnaně. No já nemůžu jinak, než prostě říct 5 z 5.
Těším se na druhý díl a jsem moc ráda, že autorka na chvíli opustila Grishaverse.

12.06.2023 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Jak se pozná dobře napsaný milostný trojúhelník? Tak, že i čtenář má problém se rozhodnout, koho si vybrat.
A přesně to se tady děje. Po prvním díle jsem měla jasně vybráno, po druhém už zas tolik ne. Ale nakonec přece jen jeden převýšil druhého. Takže mám jasno.
Opět to má ten správný vibe perfektní ya knihy, kdy prostě jedete jednu kapitolu za druhou. Věta "dočtu kapitolu a jdu spát" tady opět nefunguje a člověk čte i přes úplně ospalé oči.
Už teď vím, že se série zařadí do mých vůbec nejoblíbenějších. Ale přesto nemůžu dát plný počet hvězd jako tomu bylo u prvního dílu.
Vadí mi tady opakování. A to ne jen slov, kdy si autorka vyloženě oblíbí nějakou větu, kterou pak ráda opakuje co třetí kapitolu, ale i dějově už se to točilo v kruzích. Layla se do něčeho připlete, zrání se, následuje sexy scéna se Zaynem nebo Rothem a tak pořád dokola. Za tohle strhávám pár bodů.
Každopádně jsem při posledních kapitolách zjistila, že jsem si opravdu moc Laylu oblíbila. A líbí se mi, že v tomto díle má i drápky. Chtělo se mi taky zakroutit krkem všem, kdo jí chtěl ublížit.
Zayne si mě taky získal o dost víc než v prvním díle.
Rotha bych za oslovení "Prcku" poslala rovnou do horoucích pekel, ale vše ostatní to vyvažuje. U některých kapitol by mi vůbec nevadil pohled i z jeho strany.
Podtrženo sečteno, hodnotím 4,5 hvězdičkami.

30.01.2024 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

No do postele!
Nejspíš jsem si nemohla vybrat lepší knihu na konec roku! Tohle mi neuvěřitelně sedlo.
Kratičké kapitoly nutí k dalšímu a dalšímu čtení, takže člověk opravdu pak jen čte a čte a najednou je kniha pryč.
Obálka? Haloooo, tohle je dokonalost!
A pak tu jsou hádanky v hádankách, člověk má opravdu chuť prozkoumat celý Hawthorne House společně s Avery. Navíc komu by se nelíbilo bydlet v takovém domě, že jo?
Celá kniha se nese v duchu jedné velké únikovky a společně s hlavní hrdinkou si jeden může lámat hlavu nad dalším postupováním. Když se k tomu zamíchají ještě čtyři bratři a jejich motivy - dostaneme tuhle dokonalost.
Měla jsem (opravdu jen na chvíli) obavu, jestli tam vše bude dopodrobna vysvětlené a bude to dávat smysl. A opravdu pomaličku všechno zapadá na své místo, všechno je krásně vysvětleno a člověk se nemusí vůbec vracet zpět, aby si ujasnil, jak to vlastně bylo, jak se u některých knih mnohdy stává.
A jako bonus, tahle kniha nemá snad jediné hluché místo. Pořád se něco děje, na konci je člověk úplně napnutý k prasknutí. Neskutečně se těším na další díly a další hádanky... A hlavně, co odhalí.
Prostě a jednoduše 5 z 5.

29.12.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Království obávaných aneb Jak poslední díl málem pohřbil celou sérii.
*Recenze může obsahovat malé spoilery*

První dva díly u mě vyvolaly jakousi nechuť číst tento díl, ale jelikož málokdy přerušuji série, tak jsem se do něj i tak pustila. A nechuť mě po celou dobu neopouštěla. Třetí díl jsem četla asi nejdéle a vůbec se nemohla začíst. Kolem strany 200 jsem se modlila, ať už je konečně konec.
Přišlo mi, že tam prostě nic nedává smysl. Opět jsme se ocitli v chumlu informací a kdykoliv se objevilo pár aha momentů, tak se vzápětí priřítila spousta nevysvětlených informací a teorií. Jedna informace popřela druhou a tak pořád dokola, to už člověka při třetím díle opravdu nebaví. Nevím jestli to měl být záměr autorky, jak knihu udělat strašně tajemnou, ale ve finále je to opravdu jeden velký chaos.
Úplně do háje to poslalo zjištění, že ani opěvovaná Itálie z prvního dílu, nebyla vlastně Itálie a tím pádem i přesun do Pekla v druhém díle nedává téměř žádný smysl, protože jsme v pekle vlastně celou dobu.
Dokonce i Vittoria je na konci druheho dilu prezentována jako velký padouch, ale najednou si s ní Emilia udělá krátký výlet a je vše zase jako předtím. V životě jsem nečetla nic, co by popíralo jednu věc za druhou, tak moc jako v této sérii.
Tohle už nedokázala srovnat ani chemie mezi Emilií a Irou. V první části po sobě jen lezou a člověk se brzo začne dívat na hodinky a přemýšlet, jestli se teda začne něco dít. Jejich scény byly nudné, doslova na sílu narvané do toho minima děje, který tady ještě zbyl. A když už netáhnou ani hlavní hrdinové, tak je něco sakra špatně.
Autorka se nám snaží podstrčit ještě pár badass momentů pro Emilii, aby bylo všem jasné jaká je to tvrďačka, ale k tomu by potřebovala víc než pár hořicích květin.
Ať teda vypíchnu i nějaké světle body (a že jich je poskrovnu) líbí se mi popisy oblečení. Většinu šatů by ne jedna žena mohla Emilii závidět.
A bylo příjemné zahlédnout náznaky opravdového bratrství mezi pekelnými princi. Alespoň tyhle scény měly nějakou jiskru.
Hodnotím štědře 3 hvězdami. Alespoň za ten konec. Jsem ráda, že nedošlo na další sérii, kdy hlavní hrdinka opět přijde o veškerou svou moc.

30.09.2023 3 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Krev a kosti! Musím vyzdvihnout prostředí Itálie, které bylo úplně něco jiného, než na co jsme ve fantasy běžně zvyklí. Navíc tady byla tak krásně popsaná, že jsem se do ní na chvíli vrátila.
Trošičku jsem měla problém se sedmi princi, nebo spíš s jejich hříchy. Zvlášť když některé vlastnosti jdou ruku v ruce. Díky bože za slovníček vzadu!
A teď se dostáváme k tomu, co mě (a určitě ne jen mě) bavilo úplně nejvíc a to Emilia a Ira. To bylo něco. Perfektní dvojice a chemie neskutečná. Už teď jsem zvědavá na další díl, protože enemies to lovers linka... Ach ach, kdo by to nemiloval, že?
Jediné co mi kazilo příběh, byly Emiliiny dedukce. Sem tam jsem odstavec četla dvakrát a i tak nechápala, jak z toho vyvodila zrovna tohle.
Navíc na to, že do ní odmalička babča něco hustila a měla každý večer pročítat grimoáry, tak mi chvilkami přišla dokonale neinformovaná.
Nejspíš si to budu muset časem přečíst ještě jednou, až do sebe všechno zaklapne. Protože sem tam to byl trochu chaos, kdy Emilia lítala od jedné věci ke druhé a člověk by na ní v tu ránu chtěl zařvat: "Kruci, holka. Na chvíli se zastav a uvažuj."
Ale jinak mě kniha neskutečně vtáhla. Autorka píše tak svěže, že jedna stránka utíká za druhou. Nejspíš proto jsem knihu zvládla za pár hodin.
Jak já jsem ráda, jak se posunula tvorba obálek, poslední dobou je procházení knihkupectví pastva pro oči a tohle! Je jedna z nejhezčích knih, které mám. Opravdu wow, klaním se grafikovi. Ještě když jsou i další díly naprosto nádherné.
Původně to vypadalo na slibných 5 hvězd, nakonec hodnotím čtyřmi.

06.09.2023 4 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Přiznám se, že jsem od celé série čekala mnohem víc.
Příběh jako takový neurazí, ale chyběly mi zde alespoň nějaké wow momenty. Děj prostě plyne, ale nic závratného se neděje. Nic nepřekvapí.
Každopádně ve všech třech knihách bylo chyb jak máku. Poslední dobou jde korekce pěkně do háje.

25.07.2022 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Taaaak jsem se těšila na čtení, že jsem byla v šoku, když prvních asi 200 stran postrádalo šťávu. Naštěstí druhá polovina knihy už je lepší, ale pořád to není těch 5 hvězdiček, na které jsem zvyklá u Trůnu.
A teď už beru druhý díl a těším se na to, jak to bude dál.

17.06.2022 4 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

No, a jak to tak někdy bývá, tak se finále zrovna nevyvede podle očekávání.
Tento díl má nejmíň stránek ze všech tří dílů a já bych ho klidně byla schopna zkrátit ještě tak na půlku, možná i míň.
První dva díly byly opravdu něco skvělého, ale tenhle už zas tolik ne.
Líbí se mi, že se milostný trojúhelník rozsekne hned na začátku, ale potom už jsme svědky jen neustálých přeslazených něžností.
Akce je tu opravdu pomálu, humoru už tu taky není tolik a většinu času se zaobíráme jen Laylinými pocity.
A když už i smrťák v půlce knihy řekne, že se tam nic neděje, tak si člověk trochu ťuká na čelo a dumá, proč to tak autorka teda napsala.
Samozřejmě to mělo i pár dobrých částí a pokud bych čekala převážně romantickou oddechovku, tak jsem vlastně spokojená. Ale já doufala v pořádné zakončení série.
Škoda. Ale i tak jsem si sérii moc užila a budu na ni ráda vzpomínat.
Hodnotím třemi hvězdičkami.

01.02.2024 3 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

A zase naprostá paráda!
Nejdřív jsem měla obavy, aby třetí díl měl ještě něco, co ty první dva neměly.
Přece jen hádanky Tobiase Hawthorna už byly vyřešeny. A přestože se mi zprvu nelíbila celá situace, která se zde odehrávala - únos a návrat právoplatné dědičky, nakonec jsem se od knihy nemohla odlepit a byla napnutá jak struna.
Začátek byl asi nejpomalejší z těch tří dílů, ale potom to bylo tak příjemně zamotané, že si myslím, že byl tento díl nakonec nejlepší.
Bratry Hawthorny nejde nezbožňovat - každého svým vlastním způsobem. A Avery si dle mého vybrala toho pravého pro ni.
S celým zakončením jsem nadmíru spokojená a vlastně to snad nemohlo dopadnout lépe.
Opět 5/5. Obrovská spokojenost a ještě větší doporučení k tomu.

15.01.2024 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Království Prokletých aneb Vítejte v Pekle.
Popisy autorky jsou velmi nápadité a proto jsem si popis pekla moc užila. Bylo příjemné zjištění, že udělala peklo plné sněhu a zimy, narozdíl od typických ohňů a síry.
Ale přes veškerou zimu a mrazivý vítr se nám tady Emilia s Irou postarali o pořádné horko.
Jiskření mezi nimi bylo někdy tak velké, že by jednoho mohlo oslepit. Tuhle část jsem si móc užila. Nebudu lhát.
Jenže mám dojem, že zbytek tak trochu pokulhává. Nevím jestli je to překladem nebo čím, ale mám s touto sérii jeden docela velký problém. Myslela jsem, že je to jen prvním dílem, který je typický rozjezd, kdy vlastně nevíme na čem jsme. Jenže ta kniha je opět docela velký chaos. Emilia skáče od jedné věci ke druhé až k padesáté, z toho chumlu myšlenek něco vyvodí, aby to za dalších 100 stran bylo úplně jinak.
Upřímně ani nevím, co jsme v téhle knize zjistili? Pravdu o Irovi a to je tak asi všechno... Ale veškeré krevní pakty, hledání nevěst, smlouvy a magické předměty vlastně moc nedávají smysl.
Když si to tak sumarizuji, tak jsem vlastně zklamaná.
Uvidíme, co předvede třetí díl a jestli ten chumel dostane vůbec hlavu a patu.
Dávám 3,5 hvězd.
Obálka je zase dokonalá, ale ta to sama neutáhne.

17.09.2023 3 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Úplně nevím, jak vlastně hodnotit.
Něco jsem odhadla a v něčem jsem byla zase úplně mimo. Na konci mě čekal i malý šok. Takže vlastně spokojenost.
Kniha má super atmosféru, popisy mohly být klidně detailnější (pořád čekám na nějaký krvák a ne a ne ho dostat), postavy fajn, ale člověk si k nim vlastně žádný vztah nevytvoří. Hezká obálka. Dobré zpracování. Skvělé čtivé.
Hodnotila bych slabšími čtyřmi hvězdičkami.

20.08.2023 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Mám tendenci hodnotit 5 hvězdami už jen proto, že je to SJM, ale tady to na to úplně není.
Je to skvělý, ale ne tak skvělý. Necelých 800 stran je dost. A tady prostě chyběla akce. Trošku se to táhne. A pak přijde jako vždy konec a člověk se nestačí divit. (ale sociální sítě jsou zlo, takže velký wow se u mě nekonalo bohužel.)
Každopádně obálka je úžasná, postavy jsou skvělé, je to dokonale čtivé, jen té akce bylo trochu málo. Ale celé fungování světa a pak velké odhalení je moc fajn.
Natěšeně budu vyčkávat na další díl, protože si myslím a doufám, že se to teď naplno rozjede.
Škoda toho šíleného množství překlepů. (vYděl jsem horko těžko rozdýchávala)

08.08.2023 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Krucinál víte, že to je dobrá kniha, když OPRAVDU ČASTO řvete na hlavní hrdinku, aby sklapla a nikomu nic neříkala a pak se mlátite do hlavy, protože ona to samozřejmě řekne!
Tohle je naprosto dokonalá jízda od první do poslední stránky. Nejednou jsem se začetla tak moc, že jsem se pak nestačila divit, kolik stránek mi ubylo.
Jednička byla dobrá, ale dvojka je naprosto fantastická!
Musím vychválit hlavně postavy, protože jsou všechny naprosto skvělé. A světě div se, v tomto díle je pro mě jednička hlavně Caldon.
Přesto bych jednu drobnost měla... Pochybuju, že by někdo hned ráno po silném otřesu mozku frčel cvičit, i kdyby ho měl tahat samotný princ. :D
No a teď už není čas ztrácet čas, ještě pár kapitol třetího dílu stihnu.

10.07.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Ranhojičku ocenila samotná SJM, tudíž to pro mě bylo velké *to musím mít*
A bylo to dobré, to nepopírám. Autorka má zajímavý styl, kdy se postupně ke všemu zpětně vrátí a vše zaklapne na správné místo.
Jenže mě tam i tak něco chybělo, připadalo mi, že se tam děje celkem málo věcí, plynulo to trošku pomalu, přestože se to četlo moc dobře.
Nějaké to fantasy už mám přece jen načteno, takže ani velká odhalení nebyly nic, co bych si řekla, že je vyloženě wow tak tohle jsem teda nečekala.
Dokonce ani prostředí věznice nemělo takovou atmosféru jakou jsem čekala.
No prostě to jsou ta očekávání!
Navíc se párkrát stalo, že chyběly celkem důležité informace, které tam pak autorka vložila takovým stylem, že jsem z toho měla dojem, že ji taky zrovna v ten moment došlo, že na to zapomněla. Třeba když jsem se divila, že ta holka snad ani nejí, když je pořád na ošetřovně a pak za dvě další kapitoly bylo zmíněno "jo jídlo mi tu vlastně každý den někdo nosí."
Ale těším se kam se bude příběh ubírat. Doufám, že přibudou nějaké opravdu nečekané zvraty.

05.07.2023 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak k téhle knize jsem se dostala asi s 10 letým zpožděním, no nevadí.
Je mi naprosto jasné, že tehdy bych z knihy byla celkem paf. Každopádně, když už mám tolik fantasy načteno, tak to na mě nemohlo udělat takový dojem, jako kdysi.
Čte se to opravdu dobře, kdyby byl čas, tak za dva dny by určitě bylo po ní. Času tolik nebylo, takže to vyšlo na dny 4.
Autorka někdy píše, jako když jsem četla příběhy na Wattpadu, to mě celkem překvapilo.
Každopádně na mě to bylo neskutečně sladké a to romantické linky ve fantasy zbožňuji, ale tady je to vlastně hlavní téma a nic víc se tam neděje. Strašně se milujou i když se skoro neznají a nic spolu nezažili, nooo... Sem tam jsem musela protočit oči - někdy i víckrát po sobě.
Co mi vadilo neskutečně bylo Edwardovo hihňání. Velký strašlivý upir, co pořád tvrdí, jak je nebezpečný se hihňá?
Nehledě na to, že mi přišlo jeho chování často toxické - udělej tohle, udělej tamto, pohrdavě se zasmál, vyznělo to, že si myslí, že je Bella úplně blbá trubka a další úžasnosti.
Další díly si přečtu už jen pro porovnání s filmy, které mě až překvapily, jak moc jsou podle knihy. Teď záleží, jak jim to vydrží. Asi nemůžu říct, jestli je lepší kniha nebo film, s odstupem času mi film přijde strašně stupidní a herecké výkony příšerné, ale i přesto možná trochu nad knížkou vede.
Na další díly (i když je mám všechny doma) nespěchám a možná upřednostním Půlnoční slunce. Ať to mám hezky komplexní.
Každopádně je hezké se vrátit do generace knih, která moji čtecí éru začala.

26.02.2023 3 z 5