Lexa123 Lexa123 komentáře u knih

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Když jsem to přečetla až do konce, měla jsem radost. Netušila jsem, že na konci je ještě něco málo k příběhu. Ale upřímně občas mě štvalo, kolikrát tam museli mít sex. Myslím, že pokud není žena nymfomanka, tak to tak často opravdu nedělá. Někdy jsem tyto scény už přeskakovala, protože mi to lezlo na nervy.
Můj verdikt? Příběh úžasný ale ubrat na sexu xD

31.01.2022

Údolí ticha Údolí ticha Radka Zadinová

(SPOILER) Kniha mě šokovala jako zatím žádná jiná. Myslela jsem si, že Hanička je Viktorova. Ale ke konci se toho člověk dozví tolik, že to pro mě bylo jako bomba extáze.
Chvíli mi to trvalo, než jsem se začetla. Ale jakmile jsem se dostala k tomu prvnímu zlomu, tak mě to vzalo. Už se těším, až si od té autorky přečtu další.

31.01.2022

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knížka se mi četla sama. Čekala jsem, že tam bude dost odlišností oproti filmu. Nakonec jich nebylo tolik ale třeba se to postupem dalších dílů bude více měnit.

02.01.2022

Tajemství Tajemství Anna Todd

Ve třetím díle jsem se do této série už doslova zamilovala. Dokonce jsem si kvůli tomu koupila pár klasických knížek jako Pýcha a předsudek nebo Na větrné hůrce a další... Konec mě hodně šokoval a jsem zvědavá na reakci Hardina. Myslím, že i Tessa bude zaskočená a taky bude dost zmatená, protože neví, zda se v Seattlu vůbec udrží. Podle mě by měla odjet s Hardinem do Anglie. Nejprve jsem si myslela že by měla být v tom Seattlu, ale teď to tak už nevidím. Ti dva bez sebe nemůžou být. Jsou jako den a noc. Nemůže být jedno bez druhého. Jejich nesmírná přitažlivost, pokrytectví, naděje, touha a sebedůvěra je dál vede k tomu ať jsou spolu. Jen doufám, že Hardin změní názor na manželství i na děti... Jinak mě občas zaskočil způsob některých výrazů.... v jistých částech mi občas přišlo, jakoby to autorka chtěla mít rychle napsané, a tak použila občas až nelibá nebo vulgárnější slova či slovní spojení. Mohla tam vymyslet smysluplnější slova a dávala by tomu ne tak hrubý tón. Možná je to ale chyba překladatelů. Každopádně mě kniha uchvátila stejně jako 2 předchozí díly. Už mám doma celou sérii a těším se na další zapeklité líčení jejich sbližování, hádek a rodinných záležitostí.

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

Dnes je opravdu těžké najít příběh, který se odlišuje. Ano, bývají rodinné tragédie, ale něco takového jsem četla poprvé. Knížku jsem si koupila jen proto, že byla v akci 1+1. Ale nelituji. Líbí se mi popis jak se v jednotlivých pasážích Ava cítí, jak to prožívá a jak na to reaguje jak ona tak její kamarádka. Takový příběh by si podle měl přečíst každý. Je to dost smutný ale i povzbudivý příběh osamocené holky v pubertálním věku, která přijde doslova o vše. Myslím, že každý se pak začne dívat na to co má jinak. Nikdy nevíme, o co můžeme přijít. Knížku rozhodně doporučuji. Takových příběhů chci číst víc.

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Na knížku jsme byla doslova nedočkavá. Bohužel mi ale ke konci přišla až moc uspěchaná. Věděla jsem, jak to mezi Sage a Lucou dopadne. Ale čekala jsem větší zápletku s jejím otčímem. Nicméně se mi to četlo velmi rychle. První díl mě tak nadchl, že jsem se nemohla dočkat a přečetla jsem to během chvilky. Myslím si, že právě ty rodinné vztahy odlišují dnešní zamilované knížky a tady tomu dává jistý údiv a zájem se dozvědět, jak se Sage popere se svou rodinou. Líbí se mi styl Mony Kasten a těším se, až se pustím do dalšího jejího díla.

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

(SPOILER) Rozhodně lepší než první díl. To, čím si Dawn prošla je mnohem srdcervoucí než u Alli. U Spencerova příběhu jsem se málem rozbrečela. Trochu mi chyběl větší popis zoufalství Dawn během doby odloučení. To mi zase přišlo lepší v prvním díle. Líbilo se mi, jak se Dawn nakonec postavila Nateovi. Jen jsem nečekala, že se Spencer ozve tak rychle. Čekala jsem od této knihy vzrušení, napětí, strach, pláč a spustu dalších emocí a dočkala jsem se jich. Knihu jsem nemohla odtrhnout. Těším se na další díl, který bude určitě dalším výbuchem plný emocí.

06.03.2021 4 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Normálně fantasy už nečtu ale tahle kniha mě zaujala. Zajímalo by mě, jak to celé skončí. Tuto knížku jsem dostala od kamaráda a musím uznat že mě bavila. Sice si ji asi znovu nepřečtu ale bylo to zajímavé odreagování. Příjemný pohled je, jak se Ember bouří a zároveň postupné uvolňování citů vůči lidem a stejně tak u vojáka, jež ji měl zabít. I přes tvrdý výcvik jsou vaše city zranitelné a sami za ně rozhodujeme.

25.02.2021

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Docela dobře napsaná knížka plná napětí a hlavně překvapení. Ze začátku jsem si řekla že se mu chce jen někdo pomstít ale postupem času jsem byla čím dál víc překvapená, jak se věci ve skutečnosti mají. Vzhledem k tomu, že miluju detektivky, tak jsem se už od zažátku snažila přijít na to, kdo je vrahem. Konec mě však překvapil a dosti šokoval. Zároveň se mi také líbí postupné odhalování jednotlivých tajemství "nejlepších" žáků školy. Je za tím spojeno to, že nikdo nejsme tak perfektní jak to vypadá a občas za tím stojí něco nepříjemného.

25.02.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Při čtení jsem měla občas pocit, jakoby mi to vyprávěl dlouholetý přítel. Ovšem mi tam chyběla nějaká jiskra, která by ten příběh "zapálila". Nijak mě neupoutala i když se dobře četla.

16.02.2021 2 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Četla jsem dřív než vyšel film a nyní se odmítám na ten film podívat. Stačili mi ukázky a vím, že nic z toho filmu nenadchne víc jak četný příběh plný překvapení, napětí, zklamání, smiřování, hádek, vyrovnávání atd.... Je zde to spoustu co nabídnout. Už se těším, až se pustím do dalšího dílu.

16.02.2021 4 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Chvíli jsem čekala na nějaké napětí. Když však přišlo, rychle mě přešlo nadšení z celé knížky. Knížku jsem přečetla rychle ale už předem jsem tušila jak to dopadne a co se bude odehrávat. Vše tam je dost předvídatelné. Dokonce i ten konec.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Jedna z mála knížek, které se dnes odlišují. Mladá dívka tentokrát nemá problémy s klukem ale s rodinnými tajemstvými, které se podepisují na její psychice. když se rozhodne vše řešit, na chvíli se všechno ještě více zamotá. Knihy od své oblíbené autorky si ráda časem pročítám znovu a tak i tato knížka zůstáva v mé sbírce oblíbených knih

16.02.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tyto příběhy mi přijdou už trochu ohranné ale stále se dobře čtou. Mladá dívka jde na vysokou, kde nastanou trable jak s klukem tak s rodinou. V těchto příbězích mě vždy zaujme to, jakým způsobem se hlavní hrdinky vypořádají se svým bojem.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Do knížky jsem se musela nutit, i přes to že mě její příběh velice upoutal. Četla jsem ji ale několik měsíců a mezi tím přečetla ještě další knihy. Místy člověk neví, zda čte nějaké doměnky nebo děj. Je to ale zajímavé čtení. Znovu bych ji však nečetla, neboť byla místy zmatená a občas jsem se musela vracet o několik stránek abych si dala spojitosti dohromady

Proměna Proměna Franz Kafka

(SPOILER) Knížka mi přišla spíš humorná ikdyž je vlastně tragická. Řehoř se několik let staral os voji rodinu a když přišla řada na ně, aby se o něj postarali, šoupli ho do pokoje a nechali jeho sestru ať se stará. Velké trápení, které Řehoře provází provází i celou rodinu kvůli finanční tísni. Jedna z mála knížek, která mě při povinné četbě pobavila.

16.02.2021 2 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dost mě štvalo že se Sage nikomu nesvěří a ještě víc mě naštval konec, který končí v podstatě v tom nejzajímavějším. Knížka se četla velmi pěkně a občas mi bylo smutno nad tím, jak se život Sage bouřil a pak vyvíjel a zase spadla dolů. Po dočtení jsem si musela hned předobjednat druhý díl a už se na něj moc těším. Jen doufám, že Luca se vše časem dozví a pochopí, čím si musela Sage projít.

16.02.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížku jsem se rozhodla přečíst kvůli povinné četbě. Vůbec jsem nečekala jak se do ní zaberu a během chvilky jsem ji už měla dočtenou. Je to sice napsaná jako kniha pro děti. Ale rozhodně zaujme svou úvahou a činnostech dnešních dospělých lidí a jejich uvážování nad tím, co dělají a jak nad tím smýšlí. Určitě mám v plánu si ji znova přečíst. Doporučuji ji přečíst úplně všem. Ikdyž nad tím člověk pochybuje, že je to pohádka pro děti, pohltí vás svými myšlenkovými pochody a filozofickým uvažováním o smyslu nad tím co děláme.

16.02.2021 5 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Knížka se mi moc líbila, taky jsem si celkem rychle přečetla. Mrzí mě konečná tragédie ale o to větší význam měl celý výlet. Líbí se mi, jak autor ukazuje na to, že i nejlepší kamarádi se před sebou stydí a bojí vyzradit svá tajemství. Za mě můžu říct,že bych doporučila hlavně adolescentům a taky i rodičům, které by zajímali tyto příběhy.

15.04.2019 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Musím říct, že knížka se mi četla jedním dechem. Na začátku jse čekala, že příběh bude jiný. Že budou všichni Maddie šiaknovat za ty vraždy a spáchá sebevraždu nebo že zkrátka zemře. Byla jse tomu dost blízko a děj a hlavně závěr mě ohromil. Rozhodně tuto knížku doporučuji. Moc dobře se čte.

10.01.2019 5 z 5