leuska leuska komentáře u knih

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Vypadá to na hodně dobrou sérii, Emma se pokouší zjistit, kdo zabil její znovunalezené dvojče Sutton (a Sutton všechny její rozhodnutí sleduje, ikdyž je mrtvá). Těším se na další díl :-)

10.09.2018 5 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Tak tohle bylo výborný! :D Můj postižený smích slyšeli dokonce i cestující v autobuse, kde jsem tuhle knihu četla... :D Nemá to chybu :D Tady můžeme zjistit pohled muže a ženy na různá témata jako je např. Placení, Společná dovolená, První rande, První sex... No je toho mraky :D DOPORUČUJU!

31.08.2018 5 z 5

Zápisník smrti 2 Zápisník smrti 2 Tsugumi Ohba

Nečekala jsem, že mě bude manga tak hrozně bavit :D Super pokračování!

26.08.2018 5 z 5

Hlavně to nikomu neříkej Hlavně to nikomu neříkej Miroslava Varáčková

Za ty otřesný jména musím strhnout jednu hvězdičku, ALE jinak jsem si ten příběh užila, za pár hodin jsem měla přečteno. Pro mě velmi citlivé čtení, protože šikana je snad to nejhorší svinstvo na Zemi... Soucítila jsem s hlavní hrdinkou - prožívala jsem s ní její strasti ve škole, její první zamilovanost, její smutek z neúplné rodiny.. Hodně silný příběh, pokud chcete zjistit jak se cítí šikanovaný člověk přečtěte si tohle...

22.08.2018 4 z 5

Právo šaría pro nemuslimy Právo šaría pro nemuslimy William Bryan French

Tak jsem se zas něco zajímavého dověděla tady z té celé oblasti no...a necítím se bezpečně :D

17.08.2018 3 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Edgara Allana Poea miluju! Havrana jsem četla nespočetněkrát a v různých překladech, a ty ostatní básně? No, některé jsem absolutně nepochopila, ale zase ty ostatní se mi líbili :-). Takže hodnotím 4*/5*

21.07.2018 4 z 5

Boží koně ze Sidi Moumen Boží koně ze Sidi Moumen Mahi Binebine

Tak TOHLE...TOHLE byla síla...Ano, od začátku víme jak tohle skončí. Ale tady můžeme vidět jak tahle problematika vzniká. Můžu říct, že tahle kniha ve mně vyvolala spoustu emocí a navnadila mě k tomu se začít o tohle téma zajímat víc. Ještě, že jsem si ji v Levných knihách koupila - udělala jsem dobře.

17.07.2018 5 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Začátek byl pro mě těžší rozlouskat, ale potom se to stalo srdcervoucím příběhem... To co Vivian prožila by si nechtěl prožít snad nikdo, při některých pasážích mi bylo vážně úzko. 4*/5*

09.07.2018 4 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Já tuhle sérii naprosto miluju! Bylo mi neskutečně líto Kopa, ale chápu Kaidan je prostě Kaidan... Příští týden si jdu okamžitě pro poslední díl!

01.07.2018 5 z 5

Kecy, kecy, kecičky Kecy, kecy, kecičky Karin Krajčo Babinská

Krásně napsané! Konečně už něco vím ze zákulisí života Karin a Richarda :D .

19.05.2018 5 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Milá oddechovka, ale pro mě nic světoborného. Další díly si odpustím :-) .

05.05.2018 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nechápu proč mi tahle knížka ležela v knihovně rok a něco...To bylo tak boží! (Mé srdce patří Chaolovi)

16.04.2018 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Chvilkama mi bylo až zle z toho jak byl Řezník zvrhlý (takové věci nesnáším), ale příběh jako takový se mi velmi líbil - pořád se tam něco dělo. Nejvíc mi k srdci přirostla postava Sam (to byla správňačka) a naopak jsem neměla v oblibě Matta (arogantní blbeček, kterej myslí jen na sebe a přítelkyně je mu úplně ukradená, no hnus). Autorka postavy velmi dobře vykreslila a dokázala jsem se do nich vžít, takže závěr? Ano bavilo mě to i přesto, že to bylo místy fakt nechutný xD 4*/5*

28.03.2018 4 z 5

Hra Hra Leopoldo Gout

Po grafické stránce je tahle kniha skvost (to musím uznat)! Příběh se mi líbil (myslím, že něčeho takového je v literatuře málo) a zkrátka... jo bavilo mě to a jo přečtu si další díl :).

14.03.2018 4 z 5

Velké aféry a skandály evropských panovnických dvorů Velké aféry a skandály evropských panovnických dvorů Vladimír Liška

Takový průměr, ale bylo to zajímavé :)

03.03.2018 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Upřímně jsem od toho moc neočekávala, už jen kvůli tomu, že všude čtu jak se Veronice tahle kniha absolutně nepovedla - a já musím nesouhlasit. Ano, ještě jsem od této autorky nic jiného nečetla a možná mě ještě čeká něco o hodně lepšího v podobě Divergence :-), ale já jsem s tímhle moc spokojená, líbil se mi celý ten nápad zasadit tam to nepřátelství mezi dvěma rody, protože to tomu dodávalo tu akci. Hlavní postavy v pořádku - Cyru mám, ale o kousíček radši než Akose :D Ryzek ten mi zas připadal jako věrohodná kopie (a teď mě za tohle neukamenujte) Hitlera :D Konec mě překvapil a rozhodně půjdu do dalšího dílu, protože potřebuju vědět jak to bude dál!

25.02.2018 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Tahle kniha mi roztrhala srdce na tisíc kousíčků... Minimum dialogů postav - což mi vůbec nevadilo, ale celá kniha je spíš takového psychologicko-filozofického rázu, kde hlavní postava promlouvá spíše se sebou samým a to se mi líbilo.
A teď se půjdu kouknout na film ať mám úplné porovnání :).

07.02.2018 5 z 5

Neúprosný Neúprosný Simon Kernick

Hned od začátku se něco dělo, což mě příjemně překvapilo. Poprvé jsem si v knize oblíbila zápornou postavu - Lench (měl neuvěřitelné charisma a hrozně mi sedl, sice jeho mučicí praktiky meh, ale jinak fakt dobře vykreslená postava). Díky němu 4 hvězdy.

08.01.2018 4 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Typickej Burton! A to miluju! :) V předvánočním čase to je nutnost si přečíst!

16.12.2017 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Moje první přečtená manga :D A nejsem vůbec zklamaná! Právě naopak, potřebuju nutně další díl! :D

29.06.2017 5 z 5