Havran a jiné básně (14 básní)

Koupit

Výbor toho nejlepšího z Edgara Allana Poa, který poprvé vyšel již roku 1928 jako druhý svazek edice Prokletí básníci u Rudolfa Škeříka, v překladech Vítězslava Nezvala opět svérázným způsobem proilustroval Pavel Růt. Obsahuje básně: Havran -- Zvony -- Ulalume -- Heleně (1) -- Annabel-Lee -- Matce -- Anně -- Eldorado -- Město v moři -- Spící -- Lenora -- Koloseum -- Hymnus -- Heleně (2)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110/havran-a-jine-basne-110.jpg 4.41631
Poezie
Vydáno, Dokořán

Kniha Havran a jiné básně (14 básní)

katkaq

Neskutečná obratnost a hravost se slovy a jejich významy. Hloubka některých jeho básní občas vyráží dech a city z nich srší na všechny strany. Na druhou stranu ne každá báseň z této sbírky se mi líbila, některé ke mě zkrátka “nepromluvily”.

los

Nezvalův překlad "víckrát ne" je daleko havranovitější než Vrchlického "nikdy víc" = stačí dvě slova, aby představila celou esenci dané básnické školy

osman111

Naprosto dokonalé.
I po několikátém přečtení mám husí kůži.

Patlalca
24.12.2020

Neumím hodnotit, poezii nerozumím. Četla jsem kvůli výzvě

Petrasim
12.12.2020

Nedokážu ohodnotit. Není to můj šálek kávy, četla jsem jen kvůli výzvě.

Ivet1990
14.10.2020

někdy je fajn zapnout mozkové závity a ne jen knihou prolítnout.

myelka
10.09.2020

Na škole jsem analýzu básní nenáviděla a nic se na tom nezměnilo ani po x letech. Dala jsem tomu šanci, snažila jsem se, ale básně nejsou nic pro mě. Dávám 3*, protože asi to bude kvalitní práce, a jen proto, že já tomu nerozumím, nedám 1*.

Erizzani
30.07.2020

Nejsem zrovna fanoušek poezie, ale havran mi utkvěl v paměti a i po deseti letech bych ze sebe pár veršů vysoukala :-)