Havran a jiné básně (14 básní)

Koupit

Výbor toho nejlepšího z Edgara Allana Poa, který poprvé vyšel již roku 1928 jako druhý svazek edice Prokletí básníci u Rudolfa Škeříka, v překladech Vítězslava Nezvala opět svérázným způsobem proilustroval Pavel Růt. Obsahuje básně: Havran -- Zvony -- Ulalume -- Heleně (1) -- Annabel-Lee -- Matce -- Anně -- Eldorado -- Město v moři -- Spící -- Lenora -- Koloseum -- Hymnus -- Heleně (2)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110/havran-a-jine-basne-110.jpg 4.41685
Poezie

Vydáno: , Dokořán

Kniha Havran a jiné básně (14 básní)

Zelený_Drak

Mám docela ráda Havrana (stejně to měl být Krkavec), ale jinak mě víc než Poeova poezie zaujala jeho Filosofie básnické skladby. Líbily se mi tedy i další básně jako Annabel-Lee, ale nemyslím, že mi z nich nějaký verš vyloženě utkvěl.

n.ezn.amy
06.08.2021

Nádherná sbírka básní, kdy já osobně Poea beru spíše jako prozaika. Přesto tyto básně jsou skvělé, mají úžasně ponurou atmosféru, je z nich cítit autorova fascinace smrtí a úpadku. Nejznámější báseň z toho díla je pochopitelně Havran, která vyjadřuje zoufalství, ale přesto naději ve smrti a dalším shledání se svou milovanou. Ale i ostatní básně jsou výborné, mě se nejvíce líbily Zvony a Annabel-Lee.

katkaq
26.03.2021

Neskutečná obratnost a hravost se slovy a jejich významy. Hloubka některých jeho básní občas vyráží dech a city z nich srší na všechny strany. Na druhou stranu ne každá báseň z této sbírky se mi líbila, některé ke mě zkrátka “nepromluvily”.

los
27.01.2021

Nezvalův překlad "víckrát ne" je daleko havranovitější než Vrchlického "nikdy víc" = stačí dvě slova, aby představila celou esenci dané básnické školy

osman111
10.01.2021

Naprosto dokonalé.
I po několikátém přečtení mám husí kůži.

Patlalca
24.12.2020

Neumím hodnotit, poezii nerozumím. Četla jsem kvůli výzvě

Petrasim
12.12.2020

Nedokážu ohodnotit. Není to můj šálek kávy, četla jsem jen kvůli výzvě.

Ivet1990
14.10.2020

někdy je fajn zapnout mozkové závity a ne jen knihou prolítnout.