Zápisník smrti 2

Light konečně získal jméno muže, který ho sledoval. A jelikož je zcela přesvědčený o správnosti svého počínání, rozhoduje se zbavit jedním rázem všech těch, kteří mu jdou po krku – všech agentů FBI pátrajících po tajemném zabijákovi. Jenže to není tak snadné. A navíc mu do cesty vstupuje jeho nejnebezpečnější protivník – geniální detektiv L, který postupně získává nové spojence, jenž mu mají pomoci zvítězit nad smrtícím protivníkem.Dva brilantní mozky, každý soustředěný jen na jednu věc: Na poražení toho druhého. Light kontra L. Druhé kolo právě začalo!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95199/zapisnik-smrti-2-pGe-95199.jpg 4.7278

Death Note 2.

Komiksy, Thrillery, Fantasy
Vydáno, Crew

Desu Nōto: Gōryū; Death Note, 2003

Kniha Zápisník smrti 2

sgjoli

Pořád si stojím za tím, že základní myšlenka knihy je originální a zajímavá, ale tento díl mi přišel jako na houpačce. Některé pasáže jsem doslova hltala, ale u některých pasáží jsem se trochu nudila a nutila se do čtení. Hodnotím tedy průměrně. Zatím cítím trochu zklamání, protože po pochvalných komentářích jsem čekala pecku a nějak to v této manze zatím nenacházím.

kikikrat

Já tuhle mangu prostě miluju! Druhý díl mě nezklamal. Naopak hltala jsem ho. Sledovat tu přestřelku mezi Kirem a L je prostě super. Opravdu neumí prohrávat. Jediné co bych vytkla je to že mi tam chybělo tak nějak víc Rjuka. O to víc se těším na další díl.

Tofinka

Nejdříve jsem viděla anime... Potom jsem se dostala k manze All you need is kill... Právě kvůli ní jsem se rozhodla koupit si i Death note - Takeši Obata totiž tyto mangy zpracoval opravdu nádherně ❤. K příběhu snad ani nemám co říct, hlavní myšlenka se mi zalíbila již při sledování anime a to se dosud nezměnilo...

Voliarty
30.12.2018

Prvý diel som čítal dávno pred založením profilu na tejto databáze a preto hodnotím túto sériu až od druhého dielu. To len tak pre poriadok, keby niekoho (aj keď o tom pochybujem) zaujímalo, prečo nehodnotím aj diel prvý. Dobre a teraz k mange:

Konečne sa nám ukáže L, už ho nesledujeme, ako kuje pikle proti Lighotvi v tieni, ale vidíme ho pri premýšľaní v celej jeho kráse. Light pokračuje vo svojom vyčíňaní a pomaly prechádza z kategórie anti-hrdina do kategórie odporný hajzlík. Dej pekne plynie, scény kedy L a Light premýšľajú nad ďalším ťahom sú občas prerušené momentami, kedy ostane človek v napätí, lebo nevie čo čakať (rozhovor medzi Lightom a Naomi Misora). A Watari prekvapil.

TimeLord
27.08.2018

Komentár k celej sérii:
Najprv som videl anime, ktoré ma do polovice strašne bavilo. Zistil som, že vyšla aj manga v češtine, a nemohol som to nekúpiť. Naozaj dobre spracované, kresba pekná, skoro všetky postavy boli podarené, a samostatná myšlienka zápisníku smrti je výborná. Manga je naozaj skvelá. Jediné, čo mi vadilo bol Near, ale dokázal som to prežiť. Je to napínavé dielo, s výbornou atmosférou, myslím, že som si to užil viac než anime.

leuska
26.08.2018

Nečekala jsem, že mě bude manga tak hrozně bavit :D Super pokračování!

BeyondHorizon
29.06.2018

Skvělé pokračování. Kira se potřebuje zbavit pronásledovatelů, aby se neprozradil a tak se sníží k vraždě nevinných lidí. Teď, když se odklonil od své původní ideologie, už nemá zábrany a zabije každého, kdo se mu postaví do cesty. Jak daleko až zajde? A jak daleko zajde L a policie, aby Kiru dopadli?
Na této sérii mě nejvíce baví, jaké neskutečné věci autor dokázal vymyslet. Dát agentovi vystříhanou obálku, aby sám napsal jména svých kolegů a tak je nevědomky zabil? Lightův bezpečnostní systém na dveře do pokoje a deník? Nevím jak vy, ale já se královsky bavím.
Kresba samozřejmě zůstává stále úchvatná. Combo spisovatele a ilustrátora se opravdu vyplatilo.

Slugterra
15.06.2018

Skvělá manga i anime. Nevím co je lepší. Toto anime mám hodně ráda. Má skutečně zajímavý příběh i děj, jenž mě uchvátily a nepustili při čtení této knihy. Musím říct, že učitelům asi moc nelíbilo, když jsem si místo učení četla, ale zajímavé bylo, že nevydali ani hlásku, jen se dívali a čekali, až tu knihu zavřu. Jenže to samozřejmě nešlo jelikož je prostě skvělá! Je a nikdo mi to nevymluví. Za mě 5* a doporučení.---Už se nemohu dočkat dalšího dílu...