Zápisník smrti 1

Démon Ryuk ztratil svůj zápisník. Na tom by nebylo nic hrozného... kdyby to ovšem nebyl Zápisník smrti, a kdyby ho neztratil ve světě lidí. A kdyby ho nenašel vzorný studen Light Yagami, který se rozhodl, že zbaví svět zla - tím, že pozabíjí všechny zločince. Je to chvályhodná myšlenka, jenže Light brzy jistí, že pokud chce vytvořit dokonalý svět, nesmí váhat přinášet oběti i z řad nevinných lidí. Těch, kteří se ho snaží zastavit. A bude jich hodně. Death Note: Zápisník smrti vám přináší největší souboj v dějinách lidstva. Smrtící šachovou partii mezi geniálním zabijákem a neméně geniálním detektivem vystupujícím pouze pod pseudonymem "L"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47375/death-note-death-not-47375.jpg 4.7366

Death Note (1.)

Desu Nōto: Taikutsu; Death Note (2003)

Komiksy, Thrillery, Fantasy
Vydáno:, Crew

Kniha Zápisník smrti 1

Johannus

Dobré a (jak by řekla manželka) mazané...

Tofinka

Úžasné anime, úžasná manga... K Death Note snad už není třeba nic víc dodat.

shrek12
22.12.2018

Četl jsem zatím jen tento díl. Velice mě bavil a je to podle mě asi nejlepší manga

Souky02
22.09.2018

Death Note je skvělý. Jak manga, tak anime. *nepočítaje ten nepovedený vtip od Netflixu*

Zápletka přímo skvělá. Je tam hodně akce a napětí. Postavy jsou skvěle promyšlené. Vlastně není co vytknout.
Vřele doporučuji

TimeLord
27.08.2018

Komentár k celej sérii:
Najprv som videl anime, ktoré ma do polovice strašne bavilo. Zistil som, že vyšla aj manga v češtine, a nemohol som to nekúpiť. Naozaj dobre spracované, kresba pekná, skoro všetky postavy boli podarené, a samostatná myšlienka zápisníku smrti je výborná. Manga je naozaj skvelá. Jediné, čo mi vadilo bol Near, ale dokázal som to prežiť. Je to napínavé dielo, s výbornou atmosférou, myslím, že som si to užil viac než anime.

J_D
14.06.2018

Je to fakt zábavné a chytlavé. Neměl jsem si to kupovat, protože to už má třináct dílů a teď je budu muset koupit všechny ;-)

lenkaabooks
14.04.2018

Dcera - nečtenář, chtěla koupit manga. Tak si řeknu, že to musí stát za to a zvědavě knihu otevřu. A ejhle, čte se zezadu a zprava doleva. Černobílé ilustrace mají své kouzlo, příběh mě zaujal. Pokud se nám manga budou doma množit, neodolám :-)

mangagirl
07.10.2017

Stejně jako u mangy Naruto jsem si koupila pouze první díl série Death note. Obě série mang jsem, už totiž viděla, jako anime a velmi mě obě dvě bavily. Proto jsem chtěla mít, aspoň od obou dvou první díl mang.
Takeši Obata má velmi pěknou a sytě černou kresbu se zajímavým námětem na příběh. Stejně tak, jako u jeho jednodílné knihy (mangy) - All you need is Kill - Stačí jen zabíjet, která je mým nejlepším čtivem, který jsem kdy četla a nesmírně doporučuji k přečtení, rozhodně vytvořil jednu z nejlepších série mang v Japonsku.
Ten, kdo má rád nadpřirozeno a detektivky + se dívá na anime a rád by zabrousil i do Japonské četby mang, tak je tahle manga myslím, že tou nejlepší na první pokus zkoušky k četbě.

Lenka.Vílka
27.09.2017

Po stránce příběhu jsem byla absolutně nadšená. Začetla jsem se a už i zvládám bez přemýšlení najet do okna, které je právě na řadě (moje teprve druhá manga), takže už mě nevyrušuje zbytečné přemýšlení, nad praktickou stránkou knihy. Kresbě jsem podlehla během vteřiny. Jenom jsem nevěděla, jestli mám držet palce záhadnému L, protože nebyl takový sociopat jako Light. Teda, sociopat...nepřišla jsem na to, jestli ho odsoudit, protože je fakt magor sociopat nebo obdivovat, protože je ve svém počínání tak dokonale sterilní a promyšlený, protože myšlenka samotná nebyla špatná (zabít spolužáka, protože ti řekne něco ble, by bylo o něčem jiném).

"Stvořím tak svět, ve kterém zůstanou na živu jen ti dobří," (jo, to je ušlechtilé, ale myšlenka pokračuje dál...) "u kterých uznán, že jsou toho hodni" (to už není tak cajk, ne?). "Stanu se bohem nového světa" (hele, kámo, není to úvodka proslovu každého diktátora, hm?!)

Líbilo se mi postupné přidávání informací ohledně zápisníku a zvolná gradace napětí a cílové stanice na poslední straně. Takže ke konci jsem byla tak napnutá, až to nebylo hezký. Jo, další díl rozhodně jo...

Terva
13.09.2017

…..Člověk, jehož jméno je zapsáno v tomto zápisníku, zemře.
Nepředstaví-li si pisatel při zápisu jména tvář dotyčné osoby, nebude zápisník fungovat.
Tím je zajištěno, aby osoby stejného jména nepřišly k úhoně.

Hned první část knihy nese název Nuda. No, zas taková nuda to není.
Jen už to čtení z druhé strany bylo dobrodružství. Než jsem se začetl, několikrát jsem obrátil list pěkně po Česku. Ale jde jen o zvyk a to je železná košile.

Malá ochutnávka:
Tak abych pomalu šel.
Jak to? Kam máš namířeni Rjúku?
Ztratil jsem svůj Zápisník Smrti.
HoHoHo Tak to jsi v pořádným průseru Rjúku!

…..Napíše-li pisatel v průběhu čtyřiceti sekund po zápisu jména i příčinu smrti, dotyčná osoba zahyne příslušným způsobem. V případě, že příčina smrti nebude upřesněna, zemře dotyčná osoba na selhání srdce.

Rjúk – Tento Smrtonoš „ztratil“ ve světě lidí Zápisník Smrti.
Tento zápisník našel sedmnáctiletý Light Jagami – a začaly se dít věci.
Statistika Nuda je, má však cenné údaje. Light se Zápisníku chopil a stal se vykonavatelem Smrti.

…..Po upřesnění příčiny smrti je nutné zapsat jakékoliv další okolnosti úmrtí do šesti minut a čtyřiceti sekund.

Sice černobíle kreslený komiks (Takeši Obata), ale kresba je velmi povedená, magická, uchvacující a ladná pro oči.
Rjúk je nádherná bytost, a se svými křídly si vás určitě získá. Lihgt je hajzlík, ale dá se mu věřit.

…..Majitel zápisníku je schopen vidět a slyšet původního majitele, to znamená Smrtonoše.

Dialogy jsou také perfektní (Cugumi Óba). Co věta, to nějaké moudro, nebo věc nutící k zamyšlení. Vybral jsem jen malé množství citátů, protože jinak bych do profilu mistra Cugumi Óba musel přepsat celou knihu a to jsem teprve u první. Laťka je hodně vysoko a já pevně věřím, že vydrží a snad to v dalších knihách nebude pád z výšky na držku.

CITÁT - Stanu se Bohem nového světa.

…..Člověk, který tento zápisník použije, nepřijde ani do Nebe ano do Pekla.

Líbí se mi, jak se příběh stupňuje. O drama není nouze. Přibývají nová pravidla a na svět vyplouvají nové skutečnosti ohledně používání Zápisníku Smrti. Těším se na další knihu a další dobrodružství.

Tento příběh je fikce. Jakákoliv shoda s žijícími osobami, věcmi či událostmi je čistě náhodná.

BeyondHorizon
03.09.2017

Klasika všech klasik. I pokud jste někdo, kdo absolutně neví, o čem je řeč, když se řekne manga nebo anime, o Death Note jste nejspíš určitě slyšeli.
Úžasný příběh, geniální postavy a nádherná kresba? Dokonalost. Pokud jste fanoušek všemožných intrik a soubojů inteligence, tohle je to pravé ořechové. A i pokud nejste, věřím, že aspoň pochopíte, proč si to zaslouží svou popularitu.
První díl je skvělým úvodem do příběhu. Nad ničím neotálí a hned po jeho přečtení vám je jasné, do čeho se pouštíte. Co ale bude následovat netušíte.

leuska
29.06.2017

Moje první přečtená manga :D A nejsem vůbec zklamaná! Právě naopak, potřebuju nutně další díl! :D

Mercatino
16.05.2017

Komiks s jehož myšlenkou se ztotožní každý čtenář. Mít tak zápisník smrti, svět by vypadal hned lépe :D Rozhodně doporučuji, ze začátku jsem se musel poprat s tím jak ten komiks vůbec číst, z které strany, jestli s vrchu nebo ze spodku, ale nakonec jsem to zvládl a komiks jsem si báječně užil. Dávám tomuto komiksu velkou šanci, že nakonec skončí v mé sbírce.

Slugterra
27.03.2017

Mangy miluji a tato je má oblíbená, takže jsem si ji samozřejmě musela ihned přečíst...

matufran
10.09.2016

Tak jsem zjistil, že manga není můj šálek kávy. Co ale oceňuji nápad ji číst od zadu a opravdu originální příběh.

Eadwyn
15.07.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších mang. Parádní příběh, skvělá kresba. Co víc může člověk chtít?

Marijee
13.06.2016

Příběh je naprosto geniální a hlavní postavy jsem si zamilovala už po několika málo stranách. Ano, tohle je přesně to, po čem si řeknu "nutně potřebuji další díl!"

Jaehyun
11.04.2016

Úžasná manga :3 Stejně skvělá jako anime a film (i když anime se nikdy nic nemůže rovnat že? :D ) Jsem fakt ráda že jsem si Death note koupila a určitě budu pokračovat dokud nebudu mít všech 13 dílů pohromadě :33

SmallLucia
20.03.2016

Strašně se mi líbily kresby i příběh. Je to moje první manga a určitě nebude poslední! Snad budou další díly stejně dobré.

Jass
19.03.2016

Příjemné překvapení, většinou se mi ty "profláklé" mangy nelíbí tolik, ale tohle byl dobrý začátek. Jsem zvědavá, jestli bude pokračování stejně dobré.

martinstefko
28.01.2016

Death Note: Zápisník smrti rozhodně není pro každého a myslím si, že je to dospělejší verze mangy, i když nikoli úplně dospělá. Kresba je přece jen místy stále spíše mírnější a není zde nic, co by výrazně šokovalo. Myšlenky, které jsou zde však prezentovány, jsou dostatečně silné, téměř až filosofické. Osobně se těším na další díly a docela jsem napjatý, jak to bude pokračovat. Už dlouho se mi nestalo, aby mě kniha takhle dostala. Death Note: Zápisník 1 to ale zvládl dokonale. 90 % jen proto, že tohle je seznámení se a že si myslím, že to může být ještě lepší.

silvara
27.10.2015

Death Note! Modla fanoušků mangy! Geniální příběh, nádherná kresba, úžasná zápletka. Yagami Light je postava, kterou musíte jen fascinovaně sledovat. Můžete ho nenávidět nebo mu naopak fandit (v tom případě doporučuji navštívit odborníka), i přesto musíte obdivovat jeho zvrácenou genialitu. A zároveň vás nutí zamyslet se nad tím, co byste dělali na jeho místě vy.
Jeden z nejlepších manga comicsů všech dob. Nejlepší způsob jak se s tímhle žánrem seznámit.

trudoš
15.09.2015

Death Note / Zápisník smrti přináší velmi nápaditou a neokoukanou zápletku, která se i přes zbytečnou schematičnost neustále vyvíjí a komplikuje. Nudící se student získá Zápisník smrti, který mu umožňuje ukončit život jakékoliv osoby, jejíž tvář a jméno pozná. A protože jde o studenta špičkového, nenapadne ho nic jiného, než zabít všechny zločince a spasit svět. Což je na jednu stranu celkem fajn, až na to slovíčko „zabít“.
A právě v tomhle podle mě tkví primitivní genialita celé série - jako čtenář se neustále rozhodujete, zda fandit postavě, která vědomě vraždí (i když je doprovázena fajn démonem), nebo tajemnému vyšetřovateli, který je jí na stopě. Oba jsou sympatičtí, oba mají své mouchy, a hlavně - oba mají pravdu.
Aneb kdyby to bylo moc jednoduché, nebylo by to japonské.

Kudo
01.06.2015

Tato manga mě doopravdy dostala! Zpočátku jsem váhal, zda se mám do čtení pustit či nikoli (manga opravdu není můj šálek kávy), a teď děkuji Bohu (smrti?) za to, že jsem se dívat začal. Úvodní kapitola je trochu pomalejší, příběh se rozjíždí, seznamuje nás s charakterem hlavní postavy, s jejími ideály. Následně nalezne zbraň, zápisník, do něhož stačí vepsat něčí jméno, a tato osoba zemře. Zbraň, kterou dokáže dosáhnout svých idejí a cílů - vymýtit svět od kriminality a násilí. Se zápisníkem se zdá, že ve půjde jako na drátkách, realita je však zcela jiná. Zatímco Light Yagami bezhlavě likviduje zločince, jehož práce je všeobecně považována za "boží spravedlnost", tajemná postava, věhlasný detektiv, jehož ještě nikdy nikdo neviděl je jiného názoru. Tento detektiv velmi rychle zareaguje na sérii podivných úmrtí, a záhy na to celému světu dokáže, že nejde o "hněv boží", ale o dokonalý zločin sériového vraha, známého jako Kira. Začne bitva dvou brilantních intelektů, svět se stane jejich šachovnicí, na které vedou společnou bitvu, kdo z ní však vyjde jako vítěz? Rozhodně čtenář!! Atmosféricky naprosto nepřekonatelná a geniální práce, která je precizně zpracovaná, ačkoli v druhé půli už to začíná sem tam trochu skřípat, a poslední díl je prostě průser. Přesto však jde o opravdu kvalitní, troufám si říct až geniální detektivku, která se po právu řadí k tomu nejlepšímu, co může manga nabídnout.
~(4,7★)~

Deny el Infian
31.05.2015

Tak teda sice to nebylo nic, u čeho bych si po dočtení řekla něco jako "Okamžitě potřebuju další díl!!!", ale i tak to bylo bezva (což ovšem nebylo žádné překvapení, protože DN má fakt skvělou pověst). Tak si říkám, že asi na to anime nekouknu, dokavaď nepřečtu mangu, huh :D (Ačkoliv několik dílů jsem už kdysi viděla a tak si řikám... To anime je dost natahovaný, co?)

Lenna75
06.05.2015

Dokonalá psychologická manga!
DOPORUČUJI!

koniklesni
14.10.2014

(Může obsahovat spoilery) Jelikož znám anime, tak jsem si nemyslela, že se někdy začtu i do mangy, jenže výlet do Prahy, Luxor a už to letělo. První část byla hodně dobrá, líbil se mi Ryuk a jeho komentáře "S těma lidma je sranda", co se týče hlavní postavy Lighta Yagami, tak jsem hodně spokojená s propracovaností této postavy atd. Hodně dobře propracovaná zápletka a co si budeme nalhávat, L-ovi se nedá odolat, on byl hlavní důvod ke koupi mangy a následně sledování anime. jenom škoda, že L později umře. (né v této části)

Daxie L. Jesus
15.09.2014

Málokdy se stává, že mě přečtené dílo naprosto zbaví slov. 5* a víc už ani nechci říkat.

eviku19
18.03.2014

perfektné:)

vladceTyran
08.01.2014

Parádní komix, přečetl sem ho jedním dechem, jenom skoda ze je to rozdělené na tolik dílů. Byl podle toho natočet i serial (přesně podle komixu) a film (nebyla to přesně replika a končilo to úplně jinak, ale líbilo se mi to více :-).)