Lenucha77 Lenucha77 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zjišťuji, že knížky označené jako bestseller jsou na tom do značné míry v nevýhodě. Alespoň u mě. Nevím, jak to máte vy, ale když si pořídím nějakou takto opěvovanou knihu, pak od toho moc čekám. A když čtu, sleduju sebemenší poděl... i u Trhliny v první třetině jsem to tak měla - přehnaný, ne dobře rozpracovaný začátek, nedostatečná hra se slovy.... Ale pak to začalo, dej mě vtáhl a už jsem se vezla.... Mám ráda překvapivý konec, krásně šílené, mrazivé, navíc netuším, co všechno je vymyšlené, nebo co je na tom příběhu pravdy. Každopádně na Tribeč mě nikdo nedostane a i v Jeseníkách se v lese někdy při vzpomínce na knihu mimoděk otřesu.

23.04.2022 4 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Sedí mi autorčin styl, líbí se mi nadhled, s jakým je kniha vyprávěná. Navíc krásná, milá obálka. Upřímně se z knihy těším. :)

03.06.2023 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Souhlasím s tím, že první dvě třetiny ok, i když druhá se začala nějak tahniut. Ta třetí se mi zdála spíš pro děti - já nevím. Ale v zásadě dobrá Kingovka, mistrně napsaná, tak jako vždy!

28.11.2022 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Je to zvláštní, kniha má vcelku nízké hodnocení a já bych řekla, že je od paní Třeštíkové nejlepší.... Nezdá se mi prvoplánová, spíše propracovaná, tu literární přidanou hodnotu tam jasně vidím. Názory většiny knihomilů mě zaráží.

03.04.2022 4 z 5

V pekle jsme všichni Hébert V pekle jsme všichni Hébert Madla Pospíšilová Karasová (p)

Ještě žádná kniha ve mě nevzbudila tak brutální emoce. Žádná. Nikdy. Asi u 89. strany jsem se pomalu smiřovala s tím, že knihu nedočtu, že na to prostě nemám. Nezvládám číst o týrání dětí. Stejně jsem nemohla jinak a dala to do konce a ještě teď ze sebe nemůžu dostat husinu.Drásající. Zrůdné. A bohužel, psané na základě skutečných událostí. Vítejte v pekle.

16.12.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Uff, konečně jsem tu bichli dočetla - nebylo to úplně nejhorší, ale nejsem si jistá, zda si cíleně Keplera ještě koupím. Byla jsem ráda, že výraznou postavou je tam Erich, tím pádem se celá kniha netočila kolem nejnejnejlepsiho vyšetřovatele Joony Linny, takže tím si kniha u mě nahnala plusové body.

12.03.2023 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Ústav - pro mě bezvadný čtenářský zážitek, od začátku do konce. Vůbec nevím, jak rychle jsem knížku zhltala, přitom musím říct, že nemá absolutně nic společného s lacinými díly, které mnohdy jsou nazývány bestsellery (díky počtu prodeje, ne však literární hodnotou), nemá moc společného ani s klasickým hororem, na který jsme od S. Kinga zvyklí. Já sama za sebe hodnotím jako mistrně napsané dílo, kde autor čtenáře napíná a pohrává si trošku s naší psychikou, ne však nepříjemně. Neusnete možná ne proto, že byste byli k smrti vyděšení, ale spíš proto, že vám nedá usnout otázka : Jak to bude dál?

23.04.2022 5 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

Tato kniha mě naprosto odrovnala. Je výpovědí, varováním, nahlédnutí do hlavy hráče. Umožní pochopit, co se s nimi děje a pak člověk pochopí, jak důležité bylo zakázat automaty v rohu každé hospody. Protože jsem měla možnost vidět gamblery v akci i pak, když už přišli o všechno - tedy z druhé strany, tak vím, že přesně takto to probíhalo. Výsledkem byly vždy zničené rodiny a zpřetrhané vazby přátelství. Kniha je velmi dobře napsaná. Měla jsem problém se od ní odtrhnout a moc jsem Mileně držela pěsti.

21.02.2024 5 z 5

Laskonka pro barbara Laskonka pro barbara Jana Slaninová

Ačkoliv se k e- knihám stavím stále trochu vlažně, novou Janu Slaninovou si ujít nenechám. A to ani v případě Laskonky pro barbara, kdy jsem do toho šla s vědomím, že mi už dávno není - náct, a tudíž nejsem zřejmě"cílovka" a do první stránky jsem se pustila hlavně pro zajímavost, jak si autorka poradila s "pubertálním hantecem".
No- a v podstatě jsem nedokázala knížku odložit, ani jsem nestihla na databázi zakliknout, že ji čtu a na 53.straně jsem zběsile chtěla obracet na další stranu a nechtěla připustit, že je konec....
Pozor, možný spoiler!!
Moc hezky napsaný příběh, v půlce jsem měla obavy, aby se nenaplnily moje nejhorší scénáře v hlavě, jak to asi blbě skončí... Bála jsem se (nevím proč?) hlavně o život babi, díkybohu zbytečně.

26.02.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Pro mě osobně velké zklamání, zhruba 450 stran uplácaných tak nějak "aby to bylo", druhá polovina knížky se zdála, že má lépe propracovanou hru se slovy....snažila jsem se to tedy nevzdat a dočíst do konce, s každou stránkou jsem se přemlouvala do čtení a asi u 350. strany jsem to nevydržela, knihu zaklapla definitivně a skoro jsem to brala jako svoji prohru. Pak jsem si uvědomila, že moje ta prohra není. Překombinované, opakující se velké NIC...

02.04.2022 1 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

Začátek pro mě takový rozpačitý - nevěděla jsem, co od knihy čekat. O to víc mě druhá polovina knihy vcelku mile překvapila. Hodně mě vytáčelo oslovování syna mistře:).

12.02.2024 4 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Některé knihy slibují anotací báječné čtení a pak bývám někdy hodně, hodně zklamaná. Tady jsem díky anotaci knihu Schovávaná dlouho obcházela. Říkala jsem si - nějaký románek, červená knihovna... Pak jsem mrkla na úryvek textu a nakonec knihu koupila. Výsledek? Žádná červená knihovna se ( za mě díky bohu) nekonala. Bylo to lepší, než bych čekala - pro mě nesmírně milé překvapení. Hlavní postava Šárka je mi blízká " starou duší", vkusem hudebním, smýšlením, životním tápáním, i tím, že se nevzdává svých snů. Je živá, uvěřitelná. Autorka píše velmi dobře, užívala jsem si košatou češtinu. Nenudila jsem se. I schovávanou jsem nakonec s pochopením přijala.

16.11.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Bohužel jsem nedočetla, nevím proč, třeba se k ní vrátím. Nemůžu říct, že by nebyla dobře napsaná, ale prostě mě to nějak...... nezajímá?

12.03.2023 3 z 5

Moc dobře a kvalitně zpracovaná kniha. Doporučuji.

12.03.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Jak už tady někdo předeslal.... Uff, uff. Nesedl mi vyumělkovaný styl ani téma. Víc se asi rozepisovat nebudu, pro mě velké zklamání ...

26.07.2022

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

O bodík lepší než Za zavřenými dveřmi.... Takže nic moc, tuctovka, moc nechápu, co je na té knížce tak "best". Už jsem i přemýšlela, jestli to není vinou překladu, přece jenom nemáme v češtině tolik časů... Každopádně- neodnesla jsem si z knížky vůbec nic, na druhou stranu- statečně jsem dočetla ;)

23.05.2022 2 z 5

Smutno se musí vyšeptat Smutno se musí vyšeptat Lenka Rožnovská

Wau, ten název knihy, to je absolutní, není třeba anotace. Ráda bych nahlédla, i když už nejsem náctiletá...

23.05.2022

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Začnu netradičně - obal knihy se moc povedl, krásná grafika, co jsem ale hodně dlouho rozdýchávala jsou mrňavá písmena - s tím jsem se snad ještě nesetkala a zkazilo mi to po otevření knížky chuť ji číst. Nicméně dočteno a kupodivu bez lupy... Knížka určitě neurazí, ze začátku jsem měla problém s tím, že autorka často přeskakovala z jednoho tématu na druhé, hned byla Nela u vzpomínek, hned zase v realitě, že jsem dostala podezření, jestli se z toho nevyklube nějaká "schíza", to se ale nestalo a šlo asi o jen můj subjektivní pocit. Líbilo se mi, že se hlavní hrdinka dokázala popasovat s tak nehostinnou, ledovou zemí, špatným manželstvím, bez možnosti se uplatnit, přitom z toho pobytu v Grónsku nezešílet. Pokud bych měla odpovědět na otázku, zda bych četla znovu? -po pravdě- asi ne. Chyběl mi humor...

29.04.2022 4 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Ač mi v první polovině kniha nepřišla až tak výrazná a hlavní hrdinka Daniela se mi zdála tak trochu fňukna (nějak jsem si k ní nedokázala najít cestu), závěr je famózně napsaný a já smekam před tímto debutem.

05.01.2024 4 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Začátek vůbec nebyl špatný, v půlce knihy jsem si však už přála,
abych se dostala ke konci, který byl pro mě bohužel předvídatelný... Děj se hodně opakoval, což by mi nevadilo, kdybych se nezačala trochu nudit.
Ale poslední kapitola s poděkováním se mi líbila hodně:)

22.03.2023 3 z 5