LenkaGonn LenkaGonn komentáře u knih

Alison Weir je skvělá spisovatelka. Byla jsem na čtvrtou ženu Jindřicha VIII. opravdu zvědavá, protože jsem četla, že spolu byli velice krátce a tak mě zajímalo o čem bude autorka vyprávět. OPět to bylo velice čtivé. Jsem nadšená, že jsem se o ní něco dozvěděla a byla mi ze všech žen Jiříka nejsympatičtější a přišla mi nejrozuměnější. Kdo koho by si vzala naše Anna, kdyby Jana Seymour zůstala manželkou Jindřicha VIII.. Už se těším na další auročiny knihy. Do Tudorovců jsem se zamilovala jen díky ní.

15.01.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Jsem nadšená. Dlouho jsem tuto knihu měla v knihovně a jen na popud kamaradky jsem ji odtamtud vyndala a za 2 dny přečetla. Perfektni detektivka. Napjetí. To nejlepší je, že jsem něco podobn=ho ještě nečetla. Rozhdoně koupím další díly.

10.01.2021 5 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Barbara Erskinová je skvělá spisovatelka. Líbí se mi, že v jejich románech vystupují lidé, kteří opravdu existovali. Že jim potom dodá život, který možná nežili je věc pro mě druhotná. Ellen byla ženou, kterou bych sama chtěla být. Odvýžnou, živou, upřímnou i když nebyla svatice a nedělala vše správně musíte si ji zamilovat a spolu s ní prořívat její život. Kniha se mi velice líbila. Tato autorka je skvělá a už se těším na další její knihu.

07.01.2021 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Romeo a Julie jsem viděla ve škole film, ale nikdy jsem tuto hru nečetla. Je úžasná. Jsem ohromená kolik synonym Shakespeare používal. Kolika slovy byl schopný popsat jednu situaci. Opravdu jsem to prožívala s nimi.. celou tu hru, jejich pocity a to co se dělo. Jsem opravdu ráda, že jsem si tuto knihu přečetla a rozhodně se těším na další díla Shakespeare.

02.01.2021 5 z 5

Výchova kluků Výchova kluků Steve Biddulph

Jsem nadšená. Kniha se mi velice líbí a spoutu věcí už jsem ve své výchově použila a světe div se fungují. Určitě vyhledám další knihy autora. Kdo z vás má maminky chlapce a ráda by ho lépe pochopila rozhodně si kupte tuto knihu.

22.12.2020 5 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Kniha není špatná. Styl psaní spisovatele se mi docela líbí, ale po dobrém začátku kniha začne být pomalá a já se začala nudit.

22.12.2020 3 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Kniha se mi velice líbila. Autoři dokázali vytvořit italskou atmosféru a oba hrdinové jsou velice příjemní. Řím miluji a proto jsem si tuto knihu i vybrala a i když slaďírny čtu velice málo tento příběh mě zaujmul, pobavil a díky němu jsem se spolu s mými vzpomínk vrátila zpět do Říma na vánočnítrh nebo do malé Trattorie. Odpočinkové čtení, které mohu doporučit.

14.11.2020 3 z 5

Nová tajemství Prahy Nová tajemství Prahy David Černý

Po otevření této knihy jsem byla lehce skeptická, zda jsem se trefila do svého vlastného vkusu. Nakonec jsem velice příjemně překvapená. Kniha je velice čtivě napsaná a doplněná krásnými fotografiemi. Jsou tam sice místa, kam se nemůžete podívat, ale to mi nevadí. Jsem ráda, že si o nich mohu alespoň přečíst. A na ten zbytek se už těším. Jakmile budu v Praze rozhodně je navštívím. Pro mě kniha splnila poslání a rozhodně si koupím i autorovu první knihu.

09.11.2020

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Velice čtivá kniha. Pro mě to byla spíš taková pohádka. Každopádně jsem potřebovala odpočinkové čtení a toho se mi dostalo. Druhý díl zatím číst nepotřebuji.

08.11.2020 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Tohle prostě není můj styl.

08.11.2020

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Je těžké napsat něco o těchto knihách. O pravdivých příbězích, které si neumíme představit. Mě tento příběh velice příjemně překvapil. Fania mi byla povahou velice blízká. Jak se chovala, rozhodovala a jak bojovala. V málo knihách si dokážu představit a vžít se do děje, ale zde jsem to prožívala s nima. Humor, bláznovství, vztek, strach, snění, to všechno jsem z této knihy cítila. Klobouk dolů před všemi, kteří přežili a dál žili, protože věřím, že to nebylo jen tak.

29.10.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Byla jsem velice mile překvapená. Kniha se mi velice líbila. Bylo zde hodně zvratů, které udržovaly pozornost. Hrdinové jsou velice příjemní a už se těším na jejich další vývoj. Záplatka byla něco nového a rozhodně osvěžujícího. Kapitoly byly krátké, takže přesně to pravé pro čtenáře, kteří čtou hodně na cestách jako já. Jsem nadšená a rozhodně si koupím další autorovu knihu.

01.10.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Další joung adult kniha. Obálka byla tak krásná, že mě přesvědčila knihu koupit a i kdyby se mi nelíbila stejně bych ji nikdy neprodala :-D.
Kniha byla hezká. Potřebovala jsem odpočinkovou nenáročnou četbu a to tato kniha splnila na 100 procent.
Místy byla malinko zdlouhavá, ale jinak jsem byla spokojená. Nemohu dát 5*, ale to neznamená, že ji nemohu doporučit.
SPOILER!!!!!!!!!
Dostat pusu až na 527 stránce bylo opravdu pozdě :D
Nechtěla jsem aby to bylo 50 odstínů šedi, ale možná ji mohl dát pusu na stránce 327 :D, ale to je jen takové šťourání. Pro mladé slečny krásná kniha a pro nás starší rozhodně návrat do těch nejkrásnějších let :-)

25.09.2020 3 z 5

Příběhy bílé Masajky Příběhy bílé Masajky Corinne Hofmann

Tuto knihu jsem přečetla už několikrát a pokaždé se mi líbí stejně. Příběh ve mě zůstává a rozhodně ho nikdy nedokážu ůplně zapomenout. Co prožila Corinna je dechberoucí a pro mě až moc dobrodružné. Přesto ji dokážu pochopit proč dělala to co dělala a proč i když věděla, že to bude těžké a že to nemá možná žádný smysl pokračovala. Opravdu krásný příběh.

06.09.2020 5 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Potřebovala jsem odpočinkovou četbu. Vtipnou, hloupou, romantickou... prostě něco, kde nemusím přemýšlet. Musím říct, že je to vše co jsem očekávala a ještě mnohem více. Musím se smát jaká romantická slova autorky používají pro lidské přirození. Je to jako číst ty historické romantické romány. Jako moderní popelka. Kniha je super. Kdykoli se k ní můžu vrátit a dostanu nový příběh. Nelituji koupě a už sháním další podobnou knihu.

03.09.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Do posledního dechu se mi líbila zatím nejvíce z Bryndzových knih s Erikou Fostrovou. Byla tam akce, čtivost, dobrý námět, dostatek vražd a ne moc omáčky . Vyšetřovací tým je velice sympatický a v knize se pořád něco děje. Krátké kapitoly jsou pro vlakové čtenáře jako já naprosto perfektní. Tentokrát se autor rozhodnul pro vraždy s námětem online medií. Byla jsem spokojená a těším se na další díl.

05.08.2020 4 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Námět byl to co mě na tuto knihu nalákalo. Bohužel nemohu říct, že by mě tato kniha úplně ohromila. To co bylo v recenzi jste si přečetli malinko zdlouhavěji v první části knihy. Některé věci tam byly dost psycho a ten konec taky fajn. Jsem ráda, že jsem si to přečetla,ale autorku už vyhledávat nebudu :-)

02.08.2020 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Nebylo to špatné. Psychologicky i celkem dobře vystavěné, ale moc sdlouhavé a už pak překombinované.

30.07.2020 3 z 5

Starověký Řím Starověký Řím Sean Callery

Tato kniha je určená, dle mého názoru, školním dětem. Ve zkratce je tu sepsáno jak říše římská vznikla a zanikla. Důvody a hlavně panovníci, kteří k tomu přičinili.

28.07.2020 3 z 5

Poslední neděle v říjnu a jiné temné příběhy Poslední neděle v říjnu a jiné temné příběhy Jan Sonnergaard

Tuhle knihu jsem si koupila a začala číst jen kvůli výzvě tady na databázi. Nebylo to špatné, ale ani jsem z toho nebyla nějak odvázaná. Příběhy jsou psané celkem hezkým jazykem, ale knihu posílám dál.

27.07.2020 2 z 5