LenkaGonn LenkaGonn komentáře u knih

Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Allan Pease

Kniha nebyla špatná. Zasmála jsem se u ní a opět něco nového dozvěděla. Co mi vyadilo bylo časté opakování jedné a té samé věci. Nesouhlasím 100.procentně se vším, ale rozhodně je tato kniha pro všechny s otevřenou myslí, kteří chtějí poznat sebe a své protějšky lépe, něco se přiučit a zkuit zlepšit vztah.

16.05.2021 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Harlan Coben má rád zápletky, pletení čtenáře nebo diváka a hodně příběhů, které se nakonec spletou dohromady. Příběh jako takový nebyl špatný, pár momentl, které jsem tak ůplně nečekala též. ALE.. měla jsem od autora vědší očekávání. Milostná linka, hloupé řeči v baru,seznamka... já nevím prostě to pro mě bylo málo. I ten styl jakým píše pan autor mě nenadchl. Mrzí mě to, ale nemůžu dát víc jak š hvězdičky.

21.04.2021 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

(SPOILER) Kniha je velice dobrá. Ta druhá část mi přišla zajímavější, protože mě moc Mafie nezajímá, ale i tak jsem ji shltla za 4 dny. Příběh je velice poutavě napsaný a hrůzy války velice naturalisticky popsány. Občas jse musela knihu odložit, ale to jen, protože mám zřejmě slabou povahu. Byla jsem ráda, že kniha byla rozdělena do tolika let a my jsme mohli sledovat osudy hrdinů a jak se vyvájeli. Ani Viktor ani Karel tu nejsou pozitivními postavami a libilo se mi jak autor popisoval jejich myšlení a dokázal v nich probudit lidskost i když jen na malou chvíli. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

18.04.2021 4 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Bál šílených žen se mi velice líbil. Miluji, když kniha přinese poučení nebo informace z historie, které jsem neznala a třeba se o tuto problematiku ani nezajímala. Jak se chovali k bláznivým - nepotřebným ženám bylo hrozné. Bohužel je to kus naší historie a je skvělé, že to paní autorka napsala tak čtivým stylem. Příběh je jednoduchý, čte se rychle a konec jsem nečekala.

17.04.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem si poslechla na doporučení a jsem spokojená. Něco jsem se dozvěděla, nasmála se a poučila se jak na muže a samozřejmě to v praxi hned vyzkoušela a světě div se mám průměrného muže, takže to funguje :-D. Kniha je naprosto v pořádku pro ty z vás kdo chtějí zlepšit vztah a pokusit se pochopit protějšek. A nebo je jen zajímají rozdíly mezi muži a ženami.

05.04.2021 4 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Kniha je velice zajímavá a úplně jiná, než to co jsme kdy četla.
Italii jsem měla možnost poznat. Jedno malé městečko Caposele v jížní Italii. I tam mají San Gerardo, kterého uznávají. Tato kultura a život je mi velice blízký, takže jsem si to dokázala živě představit. Příběh je pomalý a nic velikého se tam neděje... i když to taky není pravda, pokud se sžijete s místními obyteli budete nimi žít jejich trápení, radost, život a lásku. Tent příběh je velice poetický a krásný.

05.04.2021 5 z 5

Člověk bez osudu Člověk bez osudu Imre Kertész

Jazyk knihy se mi líbil. Dokázala jsem se do chlapce vžít. To co se mu stalo bylo hrozné a chápu jeho pocity, kdy už přestal chtít žít nebo naopak nakonci knihy jeho zuřivost. Kniha byla velice smutná a naturalistická.

28.03.2021 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

(SPOILER) V poslední době jsem z knih s označením Triller dost zklamaná, protože většina z nich je pro mě víc detektivkou než trillerem. Tato kniha byla šokující psychoy neuvěřitelná a pro mě jako pro rodiče horor. Nikdy bych nechtěla mát takovou dceru. I když i matka pro mě byla taky lehce naručená. Rozhodně mohu doporučit. Kapitoly jsou krátké a napínavé a díkybohu žádný HappyEnd.

20.03.2021 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Překrásný příběh o silných ženách, které se rozhodly bojovat i když cíl cesty mohl být tragický.

18.03.2021 5 z 5

Lovec zločinců Lovec zločinců C. S. Quinn

Nelíbila se mi.

17.03.2021 1 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Očekávala jsem knihu ve stylu Roberta Bryndzy a to se mi potvrdilo. Pro mě to byla normální detektivka. Paní autorka píše velice čtivě a kapitoly jsou krátké. Dokonce jsem ve třičtvrtě knize byla napnutá. Jinak mě to ale nijak nepřekvapilo nebo nedostalo natolik, abych si od paná autorky přečetla další knihu. Není to rozhodně chyba autorky. Jen těchto knih už je tolik a já už sv= dva odpočinkové krimi autory mám a další to u mě nemají holt jednoduché. Kdo má rád krimi a vyšetřování tak určitě doporučím. Je to fajn čtení paní Jenkins umí dobře popsat postavy.

17.03.2021 3 z 5

Stíny na ostrově Stíny na ostrově Barbara Erskine

Miluji Barbaru Erskinovou. Její knihy jsou skvělé. Povídkové knihy si nekupuji, ale u Barbary jsem udělala vyjímku a můžu říct, že už ji neudělám. Tohle není můj šálek kávy. Je to milá kniha. Některé povídky jsou fajn, ale že bych z toho byla nějak nadšená, tak to jsem nebyla.

12.03.2021 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

POZOR SPOILER

Knihy Roberta Bryndzi jsou velice čtivě napsané, to mu rozhodně nemohu upřít. Ale musím se přiznat, že jsem trochu zklamaná byla. Za prvé jsem čekala nějaký uzavřený konec pro Eriku. Je pravda, že náznaky tam byly, jako třeba, že chce prodat dům, kde s Marcem bydleli nebo, že i s Petersonem to byl konec. Nedokážu to popsat, ale čekala jsem lepší konec. A pak zmínka Holocaustu. Nemyslím si, že to bylo nutné.
Co mě mile překvapilo byli dva vrazi a že i Mossová mohla převzít na chvilku případ. To bylo super.

14.02.2021 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bryndzu si vždy ráda přečtu. Jeho krimi jsou jednoduše a lidsky napsané. Je v nich i osobní linka a myslím, že Eriku jsme si všichni oblíbili at už je jaká je. Byla jsem spokojená se zápletkou i rychlím spádem událostí. Dvě vyprávěcí linie, které se nakonec sejdou. Peterson, Marsch, Mossová.. všichni tam jsou a jsou jako vždy dobří. Jsem zvědavá na poslední díl. Jak autor Eriky příběh uzavře.

13.02.2021 4 z 5

Deník z Wu-chanu Deník z Wu-chanu Fang Fang

Nechce se mi hodnotit hvězdičkami knihu, která popisuje opravdovou událost. Knihu jsem poslouchala, nečetla. Koronu známe všichni. Každý z nás s ní je každý den v kontaktu a to co autorka popisuje je nám všem známé až na pár věcí. Každopádně jsem nebyla nijak nadšená a knihu jsem ani nedoposlouchala.

09.02.2021

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Jsem z této knihy lehce na rozpacích. Námět je super a je to rozhodně něco, co jsem ještě nečetla. Ale na zadek jsem zśe z toho taky neposadila. Detektivka pohádka, tak bycb to nazvala. Rozhodně nelituji, že jsem knihu četla, jen tento žánr asi nebude úplně pro mě.

09.02.2021 3 z 5

Vytoužené dítě Vytoužené dítě Catherine Chidgey

Něco takového jsem ještě nečetla. Očekávání jsem od toho neměla vysoká a i možná proto jsem byla nakonec tak příjemně překvapená. Kniha je napsána poetických jazykem, který nemusí každému sednout, ale mě se přesně tento styl moc líbil. Autorka zvolila dvě rodiny, které nás touto knihou provedli. Jednu žijící v Berlíně a druhou žijící v nějaké vesničce u Lipska. Je to smyšlený příběh, který staví na příbězích přeživších. Podle mě je důležitý pohled na to, že i Němci to neměli jednoduché a jaký vedli život. Hlavní myšlenkou je dítě K. Myslím si, že to rozhodně stojí za přečtení, ale nečekejte od toho literaturu faktu nebo válečnou literaturu. Je to román a je dobrý.

31.01.2021 4 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Mě se kniha líbila. Dozvěděla jsem se dost ze zákulisí. O hercích předtím, mezítím a potom. A spoustu maličkostí, díky kterým se na seriál Přátelé budu koukat jinýma očima. Každopadně musím vytknout občasné odkročení od tématu. Chápala jsem, že se nám autorka snaží osvětlit danou dobu, abychom lépe pochopili proč se co stalo a jaké to mělo důsledky, ale odběhnutí od tématu na 10 stran už bylo moc i pro mě. Blo by mi milejší, kdyby mi popsala salát jak ho dělala Rachel než mluvila o asistence, která zažalovala producenty. Jinak se mi kniha líbíla a mohu fanouškům doporučit.

30.01.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jsem nadšená. Na tuto knihu byly velice různorodé kritiky a tak jsem se do ní pouštěla s tím, že se mi to možná nebude líbit. Opak byl pravdou. Kniha je skvělá. Líbí se mi zjišťovat jak žili lidé dřív a jaká je to změna oproti dnešku, líbí se mi, když je kniha inspirativní a naučná. Vše jsem měla v jednom balíčku s názvem Šikmý kostel. Další díly si rozhodně koupím a už se těším až zjistím jak pokračovali životy našich hrdinů. Knihu rozhodně doporučuji.

25.01.2021 5 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Od téhle knihy jsem moc vysoká očenkávání neměla. Romány pro ženy moc nečtu, ale tady ělo jít o druhou světovou válku a kniha byla ve slevě tak jsem si jí koupila. Jsem nadšená. Příběh je dle události, která se opravdu stala. Ženy co vystupují v této knize se chovají věrohodně. Prožíváme s nimy vše co se děje. Děj je jednoduchý, ale zvraty v něm jsou a ja jsem knihu slupla za 1 den. Konec je sladký, ale to mi nevadilo, protože jsem to čekala. Za mě jako odpočinková literatura naprosto perfektní.

16.01.2021 4 z 5