LenkaGonn LenkaGonn komentáře u knih

Už žádné plasty Už žádné plasty Martin Dorey

Já dávám plný počet hvězd. O tuto problematiku jsem se začala zajímat nedávno, což je na jednu stranu ostudné, ale na druhou stranu začala jsem a to je důležité. Auto v knize vysvětluje v čem jsou plasty, co se může stát a nabízí alternativy. Rozhodně s touto knihou budu dál pracovat.

26.07.2020 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Liane Moriarty mám velice ráda. Líbí se mi, jak umí vykreslit povahu postav, psychologii příběhu a porozumění lidem v různých životních situacích. Tahle kniha mě naprosto dostala. Byla čtivá, rozhodně měla zajímavý námět a vlastně šlo jen o jeden týden v životě jedné rodiny. Zajímavě je i pojaté to, že jsou zde 3 pohledy. Pohled Alice, její sestry Elisabeth a jjeich babičky Frannie, která si píše blog. Prožijete s hlavní hrdinkou pocit štěstí i smutku, smíchu i pláče,rozčilení, porozumění, zamyšlení,... a tiséce dalších pocitů. A skoro do poslední stránky neuhádnete, jak to nakonec všechno dopadne. Mě se tato kniha velice dotkla proto si zaslouží 5*.

12.07.2020 5 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Krásná romantická kniha provoněná vínem. Romantiku moc nečtu, protože většinou je to vše takové kýčovité a moc přehnané. Tahle kniha byla jiná. Už jen tím, že jsme se dozvěděli něco o víně a trochu toho romantického kýče bylo až na konci. Je to perfektní čtení na léto a aurka umí tak skvělě popsat místo, že vám přijde, že jste tam s hlavními postavami. Mohu jen dopořučit.

08.07.2020 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Tato kniha se mi líbila a byla velice příjemným překvapením. Bylo to napsané úplně jinak než jsem zvyklá. Rozhodně jsem do poslední chvíle nevěděla kdo je vrahem a psychologie postav byla taky dobře zvládnutá. Příběh byl zajímavý a nepmatuji se, že bych něco podobného četla. Trochu mi vadilo opakování děje. Ale jinak jsem paní autorce přišla na chuť a určitě vyzkouším nějakou další z jejich knih.

05.07.2020 3 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

Mě to strašně mrzí, ale ne... vím, že nejsem cílovka na horory, ale tak nějak jsem panu autorovi věřila. Po všech těch komentářích a vysokém hodnocení jsem chtěla podpořit českého autora. Bohužel mě se nelíbil ani jazyk, ani hlavní postava ani příběh. Na konci jsem několik desítek stran přeskočila. Pro mě to bylo strašně zvláštně napsané. Přišlo mi to jak když se s někým bavím a on mi vypráví příběh a do toho vkládá své divné myšlenky. Autor je mladší jak já a věřím, že bude lepší a lepší. Já jsem se poučila, že pokud se mi nějaký žánr nelíbí, tak ho nemám číst. Knihu pošlu dál a doufám, že se příštímu čtenáři bude líbit víc jak mě.

02.07.2020 2 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Knihy od Roberta Bryndzy mám ráda. Odpočinkové, rychle ubíhající, zajímavě pojaté, vždy něčím překvapující krimi. Eriku, Petersona i Mossovou musíte mít prostě rádi. Určitě mohu doporučit dál a už se těším na další díl.

01.07.2020 3 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Knihy o konci světa nečtu, ale zde mě anotace a dobré rezenze nalákaly.
Kniha se mi líbila. Byla zajímavě napsaná a uvěřitelná. Konec byl jakoby nedokončený. Každý z nás si může představovat jak by to mohlo dál pokračovat. Rozhodně to je velice čtivý příběh, který má své místo v mé knihovně.

29.06.2020 3 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Já vlastně ani nevím co na to přesně říct. Je to čtivé. pokud se k tomu budu stavět jako ke knize, která si pomohla příběhy z koncentračího tábora, tak dám 3 hvězdičky. Moje pocity jsou velice rozpolcené. Konec byl napínavý, ale asi mi vadilo, že koncentrační tábory bylo hrozné místo a nemělo by o nich být psáno v knihách, kde je příběh vymyšlený.

27.06.2020 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Bylo to fajn odpočinkové čtení. Potřebovala jsem vypnout, zavzpomínat na mé mladistvé roky :-D a to se povedlo. Nebyly tak vášnivé jako u hlavní hrdinky, ale odkud si máme vysnívat ty skvělé milence, kteří nám ubližují :-D

16.06.2020 3 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Opět krásná kniha. Rozhodně nesouhlasím, že je Jana Seymurová nudná a tato kniha je horší než ostatní. Ano Jana byla klidná a zbožná žena. Myslím si, že přesně to král potřeboval po Anně Boleynové. Líbí se mi vždy na konci knihy dodatek od autorky, kde zjistíme co si domyslela, z jakých pramenů čerpala a co jsou dohady a co pravda. Díky paní Weir jsem se zamilovala do Tudorovců a do historie Anglie. Rozhodně budu číst další knihy, abych zjistila jak si tento rod a další královny vedly.

09.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Již druhá kniha od této autorky. Jsem nadšená. Dozvěděla jsem se velice čtivou formou spoustu informací o Anně Boleynové. Těším se na třetí tudorovskou královnu a další knihy od této autorky.
Myslím, že bychom se mohli dohadovat zda to byla hrdinka či zmije. Já osobně se nemyslím, že měla úplně na výběr, když si ji vybral král. Využila své situace a rozhodla se z ní vykřesat to nejlepší. Spousty zlích věcí, které napáchala asi i ke sklonku života litovala. Rozhodně jí nebráním, ale díky ní byla přeložena Bible, chtěla reformu náboženství, stavila se proti obohacování církve. A takovou smrt si dle mého názoru nezasloužila. Nikdo jí nemůže upřít, že se nesnažila.
Alison Weirová se stala mojí oblíbenou autorkou. Myslím, že by se její knihy měli dostat na listinu povinne četby. Protože takhle se člověk opravdu obohatí zábavnou formou o důležité informace.

04.06.2020 5 z 5

Pod povrchem Pod povrchem Stacy Robinson

Celkem slušně napsané rodinné drama. Kniha byla čtivá. Záplatka byla na začátku velice zajímavá. Jen mi přišlo, že se to místy táhlo a konec byl taky takový moc předvídatelný a nijak vyjímečný nebo zajímavý.

14.05.2020 3 z 5

Chlapec, který přestal plakat Chlapec, který přestal plakat Ninni Schulman

Pro mě byla kniha velice pomalá. Bylo tam hned několik postav, které vyprávěli a nebylo to nějak zvlášť oddělené, takže jsem se ztrácela než jsem si ta jména zapamatovala. Konec byl lehce napínavý. Pachatel byl odhalen na konci a rozhodně jsem ho neodhalila. První kniha o žhářství a i za to hvězdička nahoru. Bohužel to není autorka, která bude mít místi v mé knihovně.

09.05.2020 3 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Očekávání velká a o to větší zklamání. Od těchto románů očekávám krom zajímavě pojatého příběhu i dávku informací. Proces tu byl zkracován velice krátce. Většinou tu byla omáčka, která mě moc nezajímala. Chtěla jsem vědět víc o procesu, o svědcích, o přeživších místo toho jsem měla život Evi a Jurgena. Po půlce knihy jsem se začila začítat a příběh mi začal připadat zajímavější. Tajemství rodiny bylo hrozné, ale nebylo dostatečně vyprávěno. Chování Evi mi přišlo místy, jako chování zatvrzelého díťete.
Kniha byla fajn, ale ne na víc jak 3 hvězdičky.

07.05.2020 3 z 5

Černobíle Černobíle Alexandra Bajnarová

Knihy, ve kterých se prolíná více příběhů mám moc ráda. Nápad byl rozhodně originální, ale myslím si, že toto téma mohlo být spracováno mnohem lépe. Životy hrdinů mohly být více rozvité a problematika, o kterou se autorka s námi podělila mohla být hlouběji zpracovaná. Kniha byla čtivá, hezká, ale něco tam chybělo.

24.04.2020 3 z 5

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Tom Phillips

Musím se přiznat, že jsem ve škole moc neposlouchala. V posledních letech jsem žila ve třech různách státech a naučila se jazyky a najednou jsem se začala cítit jako naprosto hloupý člověk, který neví nic o své domovině, ale ani neví nic o státech v ních žil nebo žije. A pak přijde otázka... Co vlastně víš? Odpověď zní: Vůbec nic!!!
A i to je jeden z důvodů proč jsem začala číst tuto knihu. Jsem sarkastický a ironický člověk a tato kniha je dělaná přesně pro mě. Jsem nadšená kolik jsem se toho dozvěděla. Rozhodně nezůstanu u jendoho přečtení. Sama si vyhledávám historické moment, které mě zaujaly a objevuji neustále nové. S touto knihou můžete pracovat dál a jsem si jistá, že si přečtu i další knihy od tohoto autora.

21.04.2020 5 z 5

Ztráty a lži Ztráty a lži Sophie Hannah

Tento psychotriller rozhodně nebyl špatný. Na začátku mi velice vadil styl, kterým je kniha psaná (hrdinka mluví sama k sobě). Naštěstí talto nebyla psaná celá kniha a většina kapitol je potom psaná normální formou. Kniha mě zaujala tak nějak od 100 do 230 stránky. Začátek a konec byl slabší. Hlavní postavy mi přišli všechny na hlavu a to i hlavní vyšetřovatelka. Autorka mě každopádně nakonec dokázala vtáhnout do děje, moment překvapení tam byl, námět byl zajímavý a nejistota, kdo je vlastně vrah tam taky kolísala. Zkrátka a dobře fajn kniha tak akorát na 3*.

20.04.2020 3 z 5

Naprosto úžasná kniha. O Kateřině Aragonské jsem se díky této knize dozvěděla spostu zajímavých informací. Miluji když mají knihy přesah, ve smyslu tom, že vás donutí si hledat další informace o tom co jste právě četli. Nejen, že se nemohu dočkat další knihy, ale mám potřebu se dozvědět co nejvíc o této době. Román je dle mého názoru spíše pro ženy. Nemám co vytknout a autorce se klaním před umem, se kterým dokázala napsat tuto knihu.

15.04.2020 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Tato kniha se mi velice dobře četla. Trillerů už jsem přečetla dost, ale málo z nich mě dokáže překvapit. Autorka si s vámi hraje a vy si kladete otázku co se vlastně stalo a kdo je vinný???
Možná ten konec bych si dokázala představit jinak a Henrietta mě trochu štvala, takže proto dávám o hvězdičku méňe. Jinak, ale velice doporučuji :-)

05.04.2020 4 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

První co mě napadne k hodnocení této knihy je rozhodně, že je velice čtivá. Příběh se podobá lehce knize Pokoj. Přesto se mi tato kniha velice líbila. Kapitoly, které byly popisované z pohledu všech postav dodaly příběhu na zajímavosti. Bylo zajímavé sledovat vývoj rodiny a přítele hlavní hrdinky. Dokonce tam byl i moment překvapení. Konec byl na mě možná trochu moc sladký.

01.04.2020 4 z 5