Ztráty a lži

Před třemi lety se Naomi Jenkinsové stalo něco hrozného - tak hrozného, že o tom nikomu neřekla. Teď má další tajemství - milence. Když Robert zmizí, Naomi je jasné, že se mu muselo něco stát. Policie už o tom tak přesvědčená není, zvláště když Robertova žena tvrdí opak. Naomi je zoufalá; proto označí Roberta za společensky nebezpečného devianta - pak už ho policie bude muset začít hledat......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1454/ztraty-a-lzi-nXJ-1454.jpg 3.7103

Spilling CID 2.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

Hurting Distance, 2007

Kniha Ztráty a lži

LusSyNDA
06.12.2020

Nebylo to špatné, ale děj knihy byl bez šťávy. Naomi, hlavní hrdinka, v kapitolách mluví jakoby v duchu k Robertovi. To mi přijde takové divné. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci, jediné co se mi líbilo byly zajímavosti o slunečních hodinách.

Zlatinka.Emilly
15.09.2020

Ze začátku jsem se obávala, že bude kniha nezáživná a i průběhu celého příběhu mě trošičku vadil ten styl vyprávění, ale jinak pointa dobrá, takové rozuzlení bych nečekala, to mě tedy šokovalo a znovu si musím připomínat, že se lidem věřit nedá. Rozhodně si myslím, že má Sophie Hannah talent na to napsat knihu, která vás nepustí. I přes tu brzdu vyprávění dávám pět hvězdiček, kniha si je zaslouží, a i obálka je pěkná.

Allla9
06.08.2020

Rozvláčné a místy naivní.

LenkaGonn
20.04.2020

Tento psychotriller rozhodně nebyl špatný. Na začátku mi velice vadil styl, kterým je kniha psaná (hrdinka mluví sama k sobě). Naštěstí talto nebyla psaná celá kniha a většina kapitol je potom psaná normální formou. Kniha mě zaujala tak nějak od 100 do 230 stránky. Začátek a konec byl slabší. Hlavní postavy mi přišli všechny na hlavu a to i hlavní vyšetřovatelka. Autorka mě každopádně nakonec dokázala vtáhnout do děje, moment překvapení tam byl, námět byl zajímavý a nejistota, kdo je vlastně vrah tam taky kolísala. Zkrátka a dobře fajn kniha tak akorát na 3*.

LuciKo
02.12.2019

Čtivě napsaný thriller. Některá fakta se dají odhadnout už v průběhu děje, ale něco autorka mistrně skryla (alespoň pro mě) až do konce. Mimochodem, mám ráda romantické linky prostupující knihou, jen nevím, jestli mě tato kniha dokázala nalákat tolik, že si přečtu další, abych věděla, jak to s Charlie a Simonem dopadne :)

Misute603
16.04.2019

Na začátku jsem měla problém se začíst..Knihu jsem 2x odlozila,ale vždy se k ní vrátila.a to je dobře.Po trochu nudném začátku,se kniha rozjela a já ji nemohla odložit.Námět knihy se mi moc líbil.Vzdy jsem si myslela,že už vím,jak to je,ale byla jsem úplně vedle.Moc doporučuji,až na ten začátek to byla skvělá knížka. líbila se mi víc než kniha Pusinka...

adlenka
14.01.2019

První třetina nuda, ve druhé se něco děje, ve třetí se jen plká o tom, jak to teda bylo, ač průměrný čtenář už to ví. Zkrátit na 100 stran a je z toho dobrá krimi povídka. Všechny postavy mi přišly moc “extrémní”, nikdo z nich nebyl normální člověk. A jsem alergická na detektivky, kde policajt jde chytit pachatele sólo bez pomoci. Tady už chybělo jen klišé s vybitým telefonem a tmou.
Za mě ne.

Ketrin.TR
28.08.2018

Stejně jako u většiny, tak i mě začátek poměrně dost nudil a nutila jsem se jím prokousat. Takže setrvejte do nějaké 70 stránky! Pak už příběh dostane spád a knížku naopak nedokážete odložit. I tak tam jsou ale občas hluchá místa, která se přiznám že jsem přeskakovala; debaty policajních kolegů o ničem a promluvy Naomi k jejímu milému byly jedna velká nuda. Z policejního týmu mi k srdci nikdo nepřirostl, jejich donebevolající laxnost, kdy si od svědků/obětí doslova nechali s**t na hlavu, mě dováděly k nepříčetnosti. I tak ale vcelku fajn knížka, v budoucnu zkusím další autorčino dílo.