Vytoužené dítě

Německo, 1939. Dvě děti sledují, jak jejich rodiče pomalu zabředávají do záhadných soukolí moci. Siggi žije v prostředí blažené nevědomosti měšťáckého Berlína. Její otec, cenzor, zásadně nepoužívá slova jako „slib“, „láska“ nebo „milost“). Erich je dítě žijící poklidným venkovským životem, ale trápí ho podivné otázky, na které nezná odpověď. Tisíckrát deklamovaná naděje Němců na skvělou budoucnost se začíná hroutit a děti nalézají dočasné útočiště v opuštěném divadle uprostřed Berlína – nebo lépe řečeno, toho, co z něj zbylo. Ze všech oken visí bílá prostěradla a po celém městě se mluví o kapitulaci. Dny, které Siggi a Erich strávili spolu, zformovaly celý jejich další život. Tajemný vypravěč střeží jejich přání a touhy. Vidí to, co vidí, cítí, co cítí, a přesto se z trosek národního snu začíná pomalu ozývat nový hlas....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329838/vytouzene-dite-CZi-329838.png 3.445
Literatura světová, Historie
Vydáno, Omega

The Wish Child, 2017

Kniha Vytoužené dítě

danielavachova

Téma bylo zajímavé,ale jinak těžké čtení,občas nudné,zdlouhavé,chtěla jsem to vzdát,pak jsem si řekla,že to dočtu. Musela jsem se do četby nutit a to se mi stalo pouze párkrát.

helena2961

Moc jsem se těšila na přečtení knihy. Prvních přibližně 100 stránek se mi líbila. Dějový spád byl sice minimální, nicméně je zde velmi hezky popisováno prostředí, kde se příběh odehrává. Bohužel kousek za polovinou, se pro mě kniha stala již neúnosně nudnou a získala jsem pocit, že se zjevně nic nestane až do samého konce. Ač jsem se snažila, nedočetla jsem.

KKlara

Kniha by byla zajimavejsi, kdybych si nejdriv precetla dovetek - Poznamku o historii. Nebo kdyby to, co bylo v poznamce, bylo v knize vic rozpracovano. Behem cteni jsem precetla nekolik jinych knih, protoze me to proste dlouho moc nebavilo, bylo to rozvlekle, ale odkladat jsem knizku nechtela, protoze to delam velmi vyjimecne. Je jednoduche dilo hodnotit, kdyz sama bych to lip nenapsala, ale za me to proste nebylo ono. Zaver zajimavy, kdyz se to tak nejak slozilo, ale jako celek to nebylo ono..

petrpospa

Těžké čtení. Silný námět. Netradiční zpracování. Minimální dějový spád. Spoustu čtenářů nezaujme, mnoho z nich ani nedočte do konce. A to je myslím škoda. Občas není špatné nechat se poučit, ponořit se do příběhu, připomenout si temnou historii. Přiznávám, že i já se při čtení raději bavím, nechám se strhnout a vypínám hlavu. Tedy přesně to, co u této knihy nejde. Syrové, mrazivé, děsivé.... A pravdivé! Doporučuji všem (s výjimkou fanoušků Rosamund Pilcher)

Maruska57

Pro mě nezvyklý styl. První polovina knihy nezáživná až téměř nečitelná.Téma zajímavé,ale příliš obšírné. Myslím si,že mnoho čtenářů to odradí a knihu nedočte.Nenechejte se odradit.Druhá polovina je lepší.Závěr mnohé překvapí.

miroslava999

Je pravda ze kniha me zaujala az od druhe poloviny.Musela jsem si zvyknout na styl psani.Tema je to ale zajimave dozvedet se o valce i z druhe nepratelske strany.

kenedu

Knihu jsem, jako jednu z mála nedočetl. Připadala mi rozvleklá a nezajímavá.

Len2očka

Obálka knihy mi přišla zajímavá,ale samotnou knihu odkládám nedočtenou.