Stíny na ostrově

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po knížkách Vzdálené hlasy a Písky času jde o třetí česky vydanou sbírku povídek u nás známé a oblíbené britské spisovatelky. Rozmanitost témat převládají ovšem příběhy milostné a duchařské i nápaditost jejich literárního zpracování se výrazně liší od výpravných románů B. Erskinové. V povídkách si autorka pohrává se stručnými náznaky, zkratkami, vtipem i s momenty překvapení a dokazuje, že i osudové životní situace lze zachytit s milým nadhledem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3700/big_stiny-na-ostrove-GGy-3700.jpg 3.7105
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Knižní klub, Brána
Originální název:

Encounters, Distant Voices, 1996


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Stíny na ostrově

LenkaGonn
12. března

Miluji Barbaru Erskinovou. Její knihy jsou skvělé. Povídkové knihy si nekupuji, ale u Barbary jsem udělala vyjímku a můžu říct, že už ji neudělám. Tohle není můj šálek kávy. Je to milá kniha. Některé povídky jsou fajn, ale že bych z toho byla nějak nadšená, tak to jsem nebyla.

petronella1
23.10.2020

Povídky mě moc nenadchly


ludek.n
13.01.2020

Sbírka povídek Barbary Erskinové je takovým tím milým, medvídkovským způsobem, kouzelná a hřejivě lidská. Nadhled a vtip, který autorka vkládá do svých povětšinou milostných příběhů, je jednoduchý, hravý a neotřelý. Žádné komplikované struktury a zápletky, které Erskinová používá ve svých románech, tady nehledejte. Tady se hraje na jinou strunu, která ovšem není o nic horší nebo zavrženíhodnější. Je prostě jen jiná. Erskinová rozvine jednoduchý motiv, trochu ho poválí na patře, malinko napoví a konec nechá velmi často otevřený pro cokoli dalšího, co si domyslíte. Občas překvapí nějakou tou duchařskou historkou, ale dobře ví, že nic se nemá přehánět, proto jich není mnoho a i tyto povídky si s sebou nesou pečeť odlehčeného rytmu, jímž se skví celá kniha. Překvapivě není repetitivní, byť základní myšlenka je stále jedna a tatáž a rozvíjí se jen v nekonečné škále modifikací. Erskinová to dělá s citem a pochopením. Mnoho povídek je také zahaleno závojem jemného smutku a nostalgického vzpomínání, přesto se jim daří působit optimisticky. Těžko vypíchnout favority, ale kdybych si měl vybrat, nejvíce se mi líbila Cena útěchy, Rozmarýn a tymián nebo Osud.

terka95
24.11.2019

Povídky nebyly špatné, ale nijak zvlášť mě nezaujaly, takový průměr:)

PeM
28.07.2018

Na oddych dobré...

pavlinkaa
10.01.2018

Hezké povídky, oddychové čtení.

lucievach
08.05.2016

Romány pro ženy a červená knihovna nejsou v mé oblíbené četbě, ale jednou za čas mě přepadne chut přečíst si neco oddychoveho, romantického a nenáročného. musím říct, že všechno tato kniha splnila, hezké povídky, které ač romanticky laděné, nezvysily cukr nad přijatelnou hranici :) určitě doporučuji jako ideální letní čtení k vodě - jedna povidka - šup do vody - druhá povidka - otočit na záda kvůli soumernemu opálení - treti povidka - dát si krátkého slofika - ... :))

MAXA71
17.02.2016

Pohodove.

1