Playground ekniha

Co se stane během těch vzácných vteřin, kdy se zastaví srdce? Jasmin Pascalová-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na celou minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, potom je však přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: ocitla se v tajemném přístavním městě, jež představuje přechod mezi životem a smrtí a v němž panuje krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo překonat nástrahy města a vrátit se do života? Jasmin se ve Stockholmu léčí z posttraumatického stresového syndromu, opustí armádu a snaží se vést poklidný život. Až do dne, kdy jí vážná dopravní nehoda opět obrátí svět vzhůru nohama. Lékaři v nemocnici operují Jasminina syna, aby mu zachránili život. Během operace mu však musejí na okamžik zastavit srdce. Nikdo neví, kolik pravdy je na příbězích těch, kteří se navrátili z blízkosti smrti. Ale Jasmin nemůže riskovat. Ví, že si její syn sám neporadí a nevrátí se. Kruté přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je hřiště…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308379/big_playground-Oru-308379.jpg 3.51352
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Host

Playground, 2015

Kniha Playground

polednice1705

Úplně jiná kniha, než jakou bych od autora očekávala. Začátek mě moc nebavil, pak jsem potřebovala vědět, jak to bude dál a nakonec.... no nemůžu prozradit konec, ale moc mi nesedl.

guardian

Nějak mi to nesedlo. Myšlenka super, to bez pochyb. Bohužel styl psaní na mě byl moc těžký - Lars Kepler totiž zvláštně popisuje dějiště - v podstatě zbytečnými detaily, které nejsou pro příběh důležité, ale odvádí pozornost a nutí mě přemýšlet, PROČ autor upozorňuje zrovna na tohle, proč si mám zrovna toto představit? Naopak některé detaily důležité pro pochopení děje mi zase přišly málo vysvětlené, tak jako "samozřejmě", což ale mohlo být způsobeno tím, že jsem měla mozek zacpaný těmi zbytečnými detaily a už mi nezbyla kapacita na to důležité. Navíc mi některé věci přišly opravdu už dost přehnané.
Mám z toho tedy rozporuplné pocity, protože na druhou stranu nemohu říct, že je knížka špatná, to rozhodně ne. Navíc znám lidi, kterým tento styl naopak sedí, je to tedy asi hodně o názoru. Za mě ale bohužel jen 3*.

veronika4001

Vždycky mě zajímalo, jestli existuje hráz mezi světem živých a mrtvých a kdy, v jakém okamžiku ji začínáme vidět a vstupujeme do ní. Je to onen přístav mrtvých - živých, ten potenciální vstup do smrti? Jsem ráda, že někdo o tomhle překlenovacím období a druhém břehu píše. Více takových knih. Co vidíme, kam vstupujeme, co se odehrává za branami našeho světa poté, co nám přestane bít srdce a pozastaví se činnost životně důležitých orgánů nebo začnou odumírat? Začneme žít jiný svůj život ve svém životě, nebo svoji smrt ve svém životě anebo jiný svůj život ve své smrti? Přístav. Bojím se okamžiku života na prahu smrti. Bojím se rozhraní. Kam půjdu? Půjdu? Jaká bude říše mrtvých? Kniha je svým způsobem dobrodružná, příběh je akční, čtenář se nenudí. Kniha obsahuje krátké kapitoly, čímž se stává vyšším cílem, nejen ji dočíst. Jsem zvědavá, jestli v okamžiku života/smrti můžeme prožít to, co prožíváme v tomto světě, ale trochu jinak. Možná na rozhraní potkáme pravou lásku. To se pak na našem obličeji rozzáří tajuplný úsměv Mony Lisy.

evvva

Dočteno...hodnocení? Já nevím, tohle si musí přečíst každý sám a pak si udělat obrázek. Za mě super,skvělé,mrazivé,dobrodružné,mysteriózní,strašidelné...za Máňu z Horní Dolní...nuda,nuda,šeď,šeď....je to na vás,zda budete souhlasit se mnou nebo s Máňou...

Belanna

Byla jsem zvědavá, jak se tato autorská dvojice poprala s nedektivní tématikou.
Opět je to velmi povedený, promyšlený a svižně napsaný thriller, který dává prostor i pro vlastní fantazii. S každou další kapitolou přibývá napětí a zvyšuje se akce a je čím dál tím jasnější, že návrat k životu je velmi těžké vybojovat.

EmokeII.

Příjemné překvapení. Tento typ literatury spíše nečtu, ale tohle mě bůhví proč zaujalo a bavilo. Téma opravdu nevšední. Přečetla jsem rychle.

HanaNov

Rozhodně zajímavé téma, ale druhá část mě nebavila, některé pasáže jsem přeskakovala. Celkově občas zbytečně brutální, v některých (nejen časových) návaznostech lehce zmatené, vysvětlení nedostatečné a mírně přitažené za vlasy. Na druhou stranu moc pěkně vykreslené postavy, se kterými jsem se dokázala ztotožnit, kterým jsem věřila a chápala jejich rozhodování a jednání.

baji42

Zajímavá, i když tak trochu jiná kniha od těchto autorů.