lenka5798 lenka5798 komentáře u knih

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

(SPOILER) Takžééé třetí díl, hmmm. Co o něm napsat? Opět mě autorka nezklamala tím, že nebyla nouze o zajímavé rozuzlení, další zajímavé zápletky a situace. Ale nemůžu vynechat jednu připomínku, že nejnapínavější a nejzajímavější bylo posledních 100 stran. Celá kniha se četla hezky, děj se posouval, vše kolem získávání prstenů, byla pecka. Nicméně poslední stránky byly nejzajímavější a bylo tam nejvíce zajímavostí a rozuzlení, které vyšlo na povrch. Na konci toho všeho nechybí, nám dobře známé, LÁSKA A PRAVDA, VÍTĚZÍ NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ :-) Nemůžu ale jinak, než říct, že je to nejlepší trilogie, kterou jsem za poslední půl rok četla :-) Mimochodem Kiva je i na dále naivní trubka :-D Nejlepší a nejzábavnější postavy byli určitě Cresta a Caldon.

29.12.2023 4 z 5

Čtyři klíče k životu Čtyři klíče k životu Ira Byock

Knihu Čtyři klíče k životu, mi doporučila kamarádka. Jsem začínající hospicová sestra a takovéto knihy jsem hledala v rámci samostudia. A musí říct, že mi tato kniha dala hodně. Ne jen jako pomoc v komunikaci v pracovním životě, ale otevřela mi oči i v životě osobním. Četla jsem jí dlouho, pomalu a důkladně, každou kapitolku zvlášť a s časem na vstřebání a zamyšlení. Kniha mě změnila pohled, jak na život, tak na umíráni i samotnou smrt. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst a čtyři klíčová slova denně praktikovat, dokud na ně máme ještě čas.

21.12.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

(SPOILER) Nu, po přečtení některých recenzí, jsem kapku překvapena :-) Kritiku jsem asi nečekala, ale budiž :-) Za mě: druhý díl se mi líbil moc. Byl úplně jiný než první. První díl byl plný utrpení, špinavého vězení, plný úmrtí na otravu...atd. Prostě takový celkově temný, seznamovací. Za to druhý díl byla pecka. Ne jen, že se odehrává v kráse, luxusu a světel palácového života, ale během čtení druhého dílu se člověk nestihne nudit. Je plný nových příběhů, zvratů, intrik, překvapení a velmi zajímavých rozuzlení. Uznávám, že Kiva zde působí, jako naivka a trubka, ale co chceme po 10letech ve vězení a po tak dlouhé touze po pomstě a setkaní s rodinou, že? Udělala i hodně chyb, ale vždyť ona neznala normální život. Co mě přišlo až moc dokonalé byl princ Jaren...opravdu až moc dokonalý, mladý muž. A jeho vztah s Kivou byl docela nudný. Více mě bavil princ Caldon, byl chytrý a vtipný. Celá kniha mě bavila, ale nejvíce jsem si užila posledních 150 stránek. Bylo to tak super, že jsem hned rozečetla třetí díl :-)Krásné svátky, v dobré společnosti, všem :-)

21.12.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Celou sérii Ranhojičky, jsem si pořídila na doporučení. Koukla jsem na hodně recenzí a viděla nějaká videa o tom jak jsou to báječné knihy. Musím říct, že je to pravda. Ano ze začátku je prostředí vězení , popisováno jako koncentrační tábor, ale nápad, že zrovna do takové prostředí zasadíte fantazy příběh mě přijde jako pecka. Knížka mě bavila moc. Četla se lehce a sama. A závěrečné rozuzlení, tak to vůbec nemělo chybu, i když by mohl někdo říct, že se to dalo očekávat :-)
Nyní jsem na začátku druhého dílu a už se moc těším na třetí.
Přikláním se ke všem možným recenzím a knihu s klidným srdcem doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

13.12.2023 5 z 5

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

Gump, pes který naučil lidi žít, mě úplně dostal. Nečetla jsem nic krásnějšího. Kniha ve mě probudila všechny možné emoce. Proto, když jsem zjistila, že je druhý díl neváhala jsem a koupila jsem si ho. Ano, přečetla jsem jí asi za hodinu v pátek večer. Dojala mě stejně, jako první knížka, ale nebyla jsem z ní už tak nadšená. Musím říct, že asi malinko zklamala, po prvním díle, jsem čekala víc. Nicméně i tak děkuji, za další nahlédnutí do zvířecí duše.

25.11.2023 4 z 5

Zlomené pero Zlomené pero Sabine Ebert

Knížky od Sabin Ebert mám moc ráda. Celou sérii porodní baby. Takže jsem se moc těšila na tuto knížku. A musím říct, že jsem asi malinko zklamaná. Asi jsem čekala víc. Líbilo se mi jak si hlavní hrdinka Jette šla za svým, jak dokázala se svým manželem i přes všechno hlídání a politické pletichy, dělat to co jí baví. Ale čtení mě začalo bavit až ke konci, ze začátku se nic moc nedělo, pak byl velký skok a nakonec super závěr. Proto dávám jen tři hvězdičky, protože mě knížka bavila až od půlky :-)

25.11.2023 2 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Nejsem moc příznivec thrilleru, ale když vidím knihu od Daniela Cola, nemůžu si pomoct. Jeho knížky mě opravdu baví. Po trilogii Hadrový panák, my přišla do ruky kniha Imitátor a nezklamala. Byla jako předešlé knihy super. Ač bylo od začátku vcelku jasné kdo je vrah, nebo minimálně se to dalo předvídat. Hodně se mě líbilo celkové odhalovaní psychiky a motivace vraha k takovým hrůzným činům. I myšlenka s vrahem chameleonem, mě moc bavila. Za mě mnohem lepší než předešlé knihy, četlo se to líp a děj pěkně plynul a člověka to nutí číst až do rána.

09.11.2023 5 z 5

Bdělá pozornost Bdělá pozornost Osho

Četla jsem knihu na doporučení, prý se bude číst lekce. Bohužel mi styl, jakým je kniha napsána moc nevyhovoval...Určitě mi něco kniha i dala, ale některé části byly hodně zmatené. Ve finále mě z celé knihy stačilo jen posledních 5 bodů, na závěr. Určitě se k Oshovi nevrátím.

09.11.2023 2 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

(SPOILER) Moc pěkná knížka o manželském životě. Moc se mi libí, jak je v knížce ukázáno, že ve vztazích je nejdůležitější komunikace. Pokud se nekomunikuje, člověk si rád domýšlí co si ten druhý asi myslí a jsou z toho jen komplikace. Pak stačí začít mluvit a dá se zachránit i manželství, které vypadalo ztraceně. Bylo i neskutečné, jak hodně se ty dva milovali, opravdu jsem autorce věřila, že jsou spřízněné duše a že jejich setkání bylo osudové. Celý příběh jsem prožívala, jako kdybych ho sama žila. Jendou jsem měla ráda Grahama a Quinn jsem nenáviděla a vzápětí to bylo na opak. Opět, Colleen Hoover nezklamala :-)

01.11.2023 5 z 5

Drobné protislužby Drobné protislužby Erin A. Craig

Opravdu souhlasím se s titulem strašidelná pohádka. Knížka mě zaujala v knihkupectví kvůli obálce a anotaci. Musím říct, že jsem ji přečetla opravdu jedním dechem. Příběh byl tak dobře napsaný, tak napínavý, že mě to nutilo otáčet stránky dál a dál. A rozuzlení na konci byla největší pecka. :-) Prostě hodně dobrý fantasy horor, kde nechybí ani romantika, mezilidské vztahy, krev a strach.

27.10.2023 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Přání, byla moje první knížka od Nicholase Sparkse. Tohoto autora jsem si pořídila na doporučení kamarádky a vůbec toho nelituji. Krásná knížka. Smutná, to ano, dokonce i čtenáři bylo od prvních stránek jasné jak to dopadne a co by měl očekávat, nebo aspoň já to tak měla. Ale bylo to čtivé a rozuzlení na závěr mě stejně překvapilo.

27.10.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Knížku jsem si pořídila na doporučení. Je to moje první kniha od Sarah J. Maas. Musím říct, že mé očekávání bylo větší. Příběh je hodně dobře vymyšlený a propracovaný, ale přišel mi zbytečně zdlouhavý. Pořádně jsem se do knížky začetla až na posledních 100 stránkách. Závěr mě naprosto nadchl. Těším se na pokračovaní.

04.10.2023 5 z 5

Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Eva-Maria Bast

Poprvé a velmi nerada, zde musím napsat, že kniha Mata Hari mě velmi zklamala. Čekala jsem životopis tajné špionky a našla milostný román plný luxusu, mocných mužů a milováni.

12.08.2023 1 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Od této autorky, je to moje druhá kniha. První byl Tatér z Osvětimi. Musím říct, že tato knížka se mi líbila mnohem víc. Vždy když čtu tyto knížky, je ve mě určitý druh vděčnosti, že žiji jak žiji. Musím, ale podotknout, že sestry měli, stejně jako tatér hodně často velké štěstí, chvála bohu, ale...Moc se mi celkově, ale příběh líbil. Vzájemná láska, podpora, dodržování slibu sester dané otci, jejich touha po životě a snaha udělat pro přežití cokoliv. Jejich návrat do reality a pak odchod a život v Izraeli. To že i přes vše co zažili se o tom nebáli mluvit, aby na to nové generace nezapomněli a aby tu zanechali pro další generace odkaz. Dávám plný počet hvězd.

13.07.2023 5 z 5

Dům snů Dům snů Natalja Ščerba

Finista je super fantasy kniha. Naprosto splnila mé očekávání a dokonce ho i předčila. Má všechno co od takové knížky očekáváte: zmizení ze světa reality do světa fantasy, magie a snů. Samozřejmě jsou tam jak kladné, tak i záporné postavy. Ale nakonec je to kniha o přátelství, lásce a pochopení. Dávám plný počet hvězdiček a pokud jsou i ostatní knihy od této autorky tak dobré, jistě jsem jí nečetla naposledy:-)

22.06.2023 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Zmizelá apatykářka? Knížku jsem se koupila, protože bylinky, léky, léčivé přípravky, farmacie a fytoterapie je součástí mého života. A kniha mě nezklamala. Mám moc ráda knížky, kde se prolínají dvě dějové linie. Nadchlo mě i téma knížky, kde ženy "trestají" zlé muže. Hlavní hrdinky (všechny tři) byly silné, samostatné ženy. Závěr knížky byl nečekaný, ale nejlepší. Po dlouhé době oddychová, krásná knížka.

06.06.2023 5 z 5

Užívej života! Užívej života! Halina Pawlowská

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, hned co jsem si jí domů přinesla. A musím říct, že mi sedla do noty, v mém chmurném období mi zvedla náladu a nalila naději do žil. Stále jím mám po ruce a kdykoliv na mě padnou nějaké pochybnosti, smutky, vezmu tuto knihu do ruky a díky Halině a jejímu humoru, vím že ještě není tak špatně a že se život nesmí brát tak vážně.

22.05.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Od Colleen Hooverové, je to moje prvotina. Musím říct, že jestli jsou ostatní knihy od této autorky lepší než tato, tak mám další favoritku. :-) Knížka Kosti v srdci, ač je spíše určena, pro mladší čtenáře, mě úplně nadchla. Ano asi člověk, již od začátku předvídal, že se Samsonem to nebude tak jednoduché jak se zdá, ale stejně mě ten příběh oslovil a moc se mi to líbilo. Přečetla jsem to jedním dechem, nebo jsem spíš ani nedýchala :-) Je to příběh, který je poučný v tom, že ať máte život jakkoliv podělaný, je jen na vaší síle a vůli, jestli to tak bude dál nebo s tím něco uděláte a že ta pravá láska překoná všechno.

22.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Na Světě knihy, jsem si nemohla nechat ujít besedu s p. Mornštajnovou, kde se právě o této knize mluvilo. Čekala, jsem, že to nebude úplně příjemné téma a nic o čem doposud autorka psala. Ale...kniha se četla velmi lehce, na tak těžké téma, je to příběh, který není hezký a téma o kterém se ví, ale nemluví, ale vtáhne vás. Přečetla jsem knihu za dva večery, protože jsem nemohla uvěřit, čeho jsou někteří lidé schopni a samozřejmě mě zajímalo jak to celé dopadne. Je to kniha na zamyšlení i závěr vás nenechá klidnými. Musím říct, že se mi líbilo, že je kniha psaná takovým stylem, že jednotlivé postavy, jejich povahy, rysy...atd, jsou pro čtenáře tajemství, do posledních stránek, i samotný závěr knihy vás nechá tápat nad tím, jak to s cácorou dopadlo.

22.05.2023 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tuto knihu mě doporučila kolegyně. Měla jsem jí doma dlouho a dlouho jsem se odhodlávala k tomu, začít ji číst. Upoutalo mě, že kniha je podle skutečného příběhu. Četla se lehce, rychle, příběh krásně plynul. Ale co mě trošku zarazilo je to, jak je celkově tábor v Osvětimi popisován...velmi uvolněný režim, volný přístup do tábora lidí s vesnice, až teprve za polovinou knihy se to začalo podobat táboru o jakém jsem již četla nebo viděla filmy. Pak rychlý konec tábora a útěk obou hlavních hrdinů, jak se jim to tak snadno povedlo?. Docela jsem se zamýšlela i nad tím, jestli je možné, Lale v pozici tatéra mohl mít takové výhody? A nejen to, měl i velké štěstí. Dokonce mě i překvapilo, jeho přístup k příslušníkům SS a v některých fázích i jeho drzost, opravdu by mu to v té době takhle jednoduše prošlo? I dostaveníčka a následně strávené chvilky s Gitou v bloku...nevím i přístup jak se s Lale jednalo, když u něho našli všechny ty poklady a jídlo...v mysli mě skáče spousta otázek, jak je toto možné? Ale nijak tím rozhodně nehodlám zlehčovat danou dobu, byla to hrůza a děli se zvěrstva, jsem ráda, že já osobně jsem to nezažila. Je to prostě milostný příběh za zdmi koncentračního tábora.
PS: můj pradědeček byl v koncentračním táboře a po návratu vyprávěl úplně jiný příběh.

13.04.2023 4 z 5