Bdělá pozornost

Bdělá pozornost https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303546/bmid_bdela-pozornost-8Er-303546.jpg 5 18 4

Mistr Osho se tentokrát zaměřuje na překážky, jež lidem brání ve vnášení bdělé pozornosti do každodenních činností. Bdělá pozornost je stav bytí, v němž člověk běžně funguje ve vnějším světě, ale zároveň spočívá v poklidu svého nitra. Zklidníme-li mysl prostřednictvím meditace, otevře se nám nová možnost života v přítomném okamžiku. Přestaneme se soustředit na minulost a budoucnost a budeme žít naplno teď a tady, přestaneme posuzovat, necháme věcem volný průběh a dokážeme je brát takové, jaké jsou.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Literatura naučná
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mindfulness in the modern world

lenka5798
09.11.2023 2 z 5

Četla jsem knihu na doporučení, prý se bude číst lekce. Bohužel mi styl, jakým je kniha napsána moc nevyhovoval...Určitě mi něco kniha i dala, ale některé části byly hodně zmatené. Ve finále mě z celé knihy stačilo jen posledních 5 bodů, na závěr. Určitě se k Oshovi nevrátím.

Lili
24.01.2022 3 z 5

Kniha byla určitě přínosem - rozšíření obzorů, ale neseděl mi razantní tón a nepůsobil na mě laskavě jako Buddha. Hodně myšlenek už pro mě známých, jen některé byly přesným opakem (přej si a bude ti dáno / přej si a nikdy ti nebude dáno - Osho). Myslím, že je vlastně nakonec jedno co si zvolíte, důležité je, aby vaše víra ve splnění byla absolutní. Pak vám vážně vyjde všechno. Osho nebude ten, ke komu bych se chtěla vracet.

***

„Žádná myšlenka není náhodná.“

„Nestaňte se kopií někoho jiného, zůstaňte originálem.“

„Pokud se mění vaše vědomí, mění se vše kolem vás.“

„Zapomeňte na věci, které nemůžete ovlivnit.“

„Pouze láska je cestou.“

Lucif
05.04.2018 5 z 5

Super

citronekodvedle
07.06.2017 5 z 5

Knížku rozhodně stojí za to přečíst, nemusíte si z ní odnést vše, nemusíte se hned učit meditovat, hledat osvícení, nebo něco podobného, ale vezměte si z ní vše co se vám do vašeho života hodí abyste byly spokojenější a šťastnější