Osho

indická, 1931 - 1990, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

TAO, Cesta bez cesty, cesta beze stop - Rozjímání nad sútrami mistra Lie-c´eho

TAO, Cesta bez cesty, cesta beze stop - Rozjímání nad sútrami mistra Lie-c´eho - Osho

Tao je cesta bez cesty. Tao nemá cestu – cesta a cíl jsou jedno. V tom tkví krása tao: pokud jste na cestě, došli jste domů, neboť cesta a cíl nejsou odděleny. Tím je zni... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Láska k životuSexJóga - věda o dušiŽivot, láska, smíchIntuice – Vědění, jež přesahuje logiku

Komentáře (14)

Osho

Přidat komentář
MikolášChromík
10.07.2018

První kniha, na kterou jsem narazil od Osha, byla o kreativitě. To pojetí kreativity bylo zarážející! Je to jiný typ myšlení, Evropani na něj nejsou zvyklí. Druhá kterou jsem od něj četl je vědomí a třetí pojednává o vztazích. Když člověk pochopí úhel pohledu, který Osho nabízí, tak všechny jeho promluvy mu začnou dávat smysl a může z něj nabrat hodně. Pomlouvají ho ti, kdo tento úhel pohledu neobjevili, nebo nechtěli objevit a kritizují ho z hlediska civilizačního paradigmatu - logiky racionálního plánování. Osho pojednává o životě bezpodmínečného vědomého života, proto v něm plánování není a proto se to mnohým zdá podezřelé. Opakuji, je to jen nepochopení, nepoznání.

Catherine
09.07.2017

Těžko říct co si myslet, asi by se k jeho knihám mělo přistupovat trochu s nadhledem. Za sebe můžu říct, kniha emoce mi velmi pomohla ale kdybych četla tyto knihy častěji asi bych dokázala ,,zblbnout,, . Je v nich něco co dokáže lidi ovlivnit, a možná i dohnat k fanatismu, chce to i trochu opatrnosti. V něčem má pravdu ale nic se nemá přehánět.

Hufendy
05.02.2017

Mrzí mě, že ho lidi nazývají psychopatem a zmatencem. Od něj mám 4 knížky, který mi opravdu otevřeli oči. Díky jeho knihám se na svět a na život dívám úplně jinak než předtím (kladně).

Jednoduchej
25.09.2016

Samozvanec, šarlatán. Bohužel tací jsou a budou. Minulost je jima také protkaná.

najiva
19.07.2016

Osho, lituju každého kdo mu sedl na lepítko. Ale kdo chce tam, at jde tam. Lidé sou prostě líní někteří. Sektář co vykradl jakékoliv naboženství, zmatenec,psychopat, s majetkem prezidentů, vyhoštěn z USA, obyčejný sektář, zneužívající lid a manipulant, ale boží mlýn dostihne každého, pro ty ostatní..karma

Tyrael
27.02.2016

Moderní Buddha, ve kterém se sloučil Východ se Západem. Jsem nesmírně vděčen, že jsem si k němu našel cestu. Jeho učení/knihy mi změnily život.

nanydyegová
05.09.2015

OSHO je fakt dobrý...

Daffodila
23.11.2013

Tento člověk mi hodně pomohl na mé cestě k sobě samé. Ale tak jak to s dobrými učiteli bývá - podal mi pomocnou ruku a zůstal tak dlouho, jak jsem ho potřebovala a pak se stáhl do ústraní. A právě proto k němu chovám stále velkou úctu a vždy budu.

Ivaksa
08.10.2013

Můj životní přítel Osho... :-)

soltera
25.10.2012

Rada čítam "jeho" knihy aj keď sú to vlastne knižné vydania jeho prednášok. Veľa ma naučil a pomohol mi pochopiť...najmä jeho "šíření jedinečné moudrosti zenu, protože, jak říkal, jde o jednu z duchovních tradic, jejichž přístup k vnitřnímu životu člověka obstál při zkoušce časem a má dnešnímu člověku stále co říci."
Možno je to rebel, anarchista a pre mnohých blázon, ale vie pomenovat a vysvetlit veci tak, že im rozumiem a je v nich jednoduchá múdrosť. Je možné, že jej každý nerozumie.
OSHO raz o sebe povedal: "Když jsem se stal profesorem na univerzite, považovali mně za trochu nebezpečného. Člověk, který nemá žádné přátelé, člověk, jenž má podivné myšlenky, člověk, který je proti všem náboženstvím a proti všem tradicím, člověk, jenž dokáže odporovat lidem jako je Mahátma Gándhí, lidem, kteří jsou ctění celou zemí...
Mysleli si...je lepší se tomuto muži vyhnout. Mohl by nás ovlivnit nějakou myšlenkou a mohli bychom se pak dostat do problému"...
Myslím, že práve tieto slová tohto mystika vystihujú.

Mr. Sova
25.10.2012

Osho, co říct.. Zenový anarchista a naprostý blázen. Každá stránka je drahokamem moudrosti.

LordSnape
27.09.2012

Nedůvěryhodný, samozvaný guru a rádoby učenec! Sám kázal proti odbourávání ega, lpění na já a přitom se sám oddával neskutečnému egoistickému kultu, který si vedle sebe pěstoval. Dary ve formě drahých aut či žen na jednu noc nebyly pro Osho problém. Vrcholem byl už jen fakt, že svým stoupencům dával trička se svým portrétem. Vedle něj lama Ole Nydahl, jemuž se často vyčítá kult osobnosti, je jen ušmudlaný začátečník. Osho to dotáhl přesně tam, kam on sám chtěl. Četl jsem jen jednu jeho knihu a u toho už i zůstanu. Více naleznete v mém obsáhlém komentáři u knihy "Diamantová sútra".

WEIL
13.09.2011

Filozof Osho si našel své stoupence a fanoušky i v ČR. Jeden čas se zde dobře prodával. Důvodem asi je čtivot, schopnost vysvětlovat a uvést člověka do zajímavého oboru, který nás převyšuje.