koupit knihy

Osho

indická, 1931 - 1990

Nahrávám...

Nová kniha

Tantrická transformace

Tantrická transformace - Osho

Setkání lásky a meditace V této knize promluv nás mistr Osho zavádí do mystického světa tantry a poskytuje velmi detailní mapu odhalující nitro muže a ženy. Osho vychází... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 124 knih

Komentáře (17)

Pablo Kral
02.01.2020

Tuhle jsem zrovna řešil dilema, zda v budoucnu ještě číst, či nečíst Osha. No a příspěvek uživatele Garik - hnedle pode mnou - mne přesvědčivými argumenty ujistil, že mám v četbě Osha pokračovat, že to má smysl, že to rozhodně není ztráta času, a že Mistr je přece jenom stále živoucí pokladnicí moudrosti. Mnohokrát děkuji za brilantní a strhující odhalení Garikovo.

Garik
26.12.2019

Klaun, pozér, lenivec, podvodník, megaloman, egomaniak a neskutočný pokrytec bez kúska hanby, ktorý dokázal zneužiť ľudskú vôľu a túžbu po duchovnom hľadaní a raste tak ako len málokto, aby si mohol dopriavať život v neuveriteľnom pohodlí a prepychu.
Tento (na prechodnú dobu) privandrovalec si vo svojom „učení“ neraz odporoval (vlastne sa zdá, že iba tak táral od buka do buka), ako ostatne vidno aj v citáciách jeho stupídnych odporúčaní. Ak už z neho aj náhodou vypadlo nejaké skutočné múdro, z vlastnej hlavy ho nemal.
Treba mu však priznať, že rozhodne vedel, ako si získať dušu (najmä) moderného západného človeka, človeka vyprázdneného, odrezaného od svojich duchovných koreňov, zbaveného viery predkov, obráteného do seba, utopeného v bezodnom individualizme, zameraného na uspokojovanie svojich potrieb a posadnutého sebazdokonaľovaním. Dokonca sa zdá, že sa tým, ako dokázal svojimi nezmyslami zblbnúť a ovládať ľudí, ohromne bavil.
Ako pravý sektár, prirodzene videl v náboženstvách svojich nechcených konkurentov, preto nie je nič zvláštne, že ich napádal a očierňoval. Čo však zaráža, bolo jeho primitívne chápanie, až absolútne nepochopenie náboženstiev. Aj z toho je jasné, že svoju sektu a celé svoje učenie chápal iba ako dokonalý biznis-projekt.
Je možno až zvláštne, ako jeho postoje k náboženstvu (zvlášť tomu inštitucionalizovanému), sexu, manželstvu, rodine, tradičným hodnotám Západu, pripomínajú tzv. kultúrny marxizmus. Možno aj tento „súzvuk s dobou“ mu dopomohol k tak výraznému úspechu? A zatiaľčo dôsledne praktizoval a hlásal „oslobodzovanie sa od hodnôt a svedomia“, čo bolo pre jeho prívržencov nesporne tiež veľmi príťažlivé, ich samých dôsledne oslobodzoval od ich majetkov.

intelektuálka
22.02.2019

S četbou tohoto autora jsem otálela - ale právě nejednoznačné názory na jeho tvorbu mne dovedly k tomu zkusit aspoň jedno dílo...

Vybrala jsem si knihu o třech základních životních aspektech, a to je láska - svoboda - samota - a my víme, že ne vždy se v životě vyskytnou v tomto pořadí...
"Láska vám dává svobodu být sám sebou - není to vlastnictví ..."

MikolášChromík
10.07.2018

První kniha, na kterou jsem narazil od Osha, byla o kreativitě. To pojetí kreativity bylo zarážející! Je to jiný typ myšlení, Evropani na něj nejsou zvyklí. Druhá kterou jsem od něj četl je vědomí a třetí pojednává o vztazích. Když člověk pochopí úhel pohledu, který Osho nabízí, tak všechny jeho promluvy mu začnou dávat smysl a může z něj nabrat hodně. Pomlouvají ho ti, kdo tento úhel pohledu neobjevili, nebo nechtěli objevit a kritizují ho z hlediska civilizačního paradigmatu - logiky racionálního plánování. Osho pojednává o životě bezpodmínečného vědomého života, proto v něm plánování není a proto se to mnohým zdá podezřelé. Opakuji, je to jen nepochopení, nepoznání.

Catherine
09.07.2017

Těžko říct co si myslet, asi by se k jeho knihám mělo přistupovat trochu s nadhledem. Za sebe můžu říct, kniha emoce mi velmi pomohla ale kdybych četla tyto knihy častěji asi bych dokázala ,,zblbnout,, . Je v nich něco co dokáže lidi ovlivnit, a možná i dohnat k fanatismu, chce to i trochu opatrnosti. V něčem má pravdu ale nic se nemá přehánět.

Hufendy
05.02.2017

Mrzí mě, že ho lidi nazývají psychopatem a zmatencem. Od něj mám 4 knížky, který mi opravdu otevřeli oči. Díky jeho knihám se na svět a na život dívám úplně jinak než předtím (kladně).

Jednoduchej
25.09.2016

Samozvanec, šarlatán. Bohužel tací jsou a budou. Minulost je jima také protkaná.

najiva
19.07.2016

Osho, lituju každého kdo mu sedl na lepítko. Ale kdo chce tam, at jde tam. Lidé sou prostě líní někteří. Sektář co vykradl jakékoliv naboženství, zmatenec,psychopat, s majetkem prezidentů, vyhoštěn z USA, obyčejný sektář, zneužívající lid a manipulant, ale boží mlýn dostihne každého, pro ty ostatní..karma

1