HelenBarbora HelenBarbora komentáře u knih

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Naprosto skvělé, hned bych šla taky :) Tentokrát se autor zamýšlí nad smyslem cesty i filozoficky, což čtení dodává ozdobu. Dopručuju.

26.07.2024 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Robert Bryndza

Děsivé, pokud svět funguje tak, jak se píše v knize. Rozhodně jsem fandila pachateli. Konec knihy mi přišel zvláštní, nedotažený, škoda.

26.07.2024 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Fajn děj, až na to, že rozlousknutí případu nepřineslo zas tolik radosti všem zúčastněným.

14.07.2024 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Perfektní, doporučuju :)

14.07.2024 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Série s Erikou mě baví, i když nechápu, jak se s takovou životosprávou dokázala dožít 40 let.

14.07.2024 4 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Nikdo z hlavních hrdinů mně nebyl sympatický, zajímavý děj.

14.07.2024

Generologie - Jak ovlivnit vlastní osud Generologie - Jak ovlivnit vlastní osud Věra Slavíková

Velmi zajímavé téma, které stojí za to, v rámci sebepoznání, prozkoumat.

14.07.2024 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Za mě nejlepší zápletka ze série Kate Marshall, ale hlavní leitmotiv me otravoval.

14.07.2024 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Skvělý díl :)

18.06.2024 4 z 5

Konec světa, tak jak ho známe Konec světa, tak jak ho známe Erlend Loe

Třetí díl naprosto skvělý, ani nevíš, jak ti Dopplere rozumím

18.06.2024 5 z 5

Náklaďáky Volvo Náklaďáky Volvo Erlend Loe

První díl mě nadchl, nad druhým jsem byla místy rozpačitá, chtěla jsem knihu nedočíst, ale nakonec jsem ji ze zvědavosti dotáhla do konce a dobře jsem udělala. Doppler je neuchopitelný.

27.05.2024 4 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Nejlepší kniha z celé série, doporučuju a těším se na další díl

24.05.2024 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Nádherná knížka plná zajímavých myšlenek, a ten konec... Ten mě překvapil. Vřele doporučuju, pohladí po duši

13.05.2024 5 z 5

Povídky II Povídky II Jaroslav Hašek

Opět fantastický Hašek a jeho dar psát povídky a satiry. Některé z nich jsou děsivé. Rozhodně doporučuju.

09.05.2024 5 z 5

Zajímavé téma, spoustu věcí, které prožila hlavní postava jsem prožila také, ale ženská stránka Boha pro mě není důležitá. Kniha stojí za přečtení.

09.05.2024 4 z 5

Digiděti Digiděti Jan Kršňák

Pokud bylo účelem knihy shrnout vlastní myšlenky a úvahy, tak je kniha fajn. S něčím souhlasím, s něčím nesouhlasím, něco by stálo za diskuzi. Když se něco kritizuje, je fajn nabídnout i řešení, jak to dělat líp. Každopádně - ne každý je zasíťován, jak píše autor. Pořád platí, že kdo chce, cesty, jak využívat internet co nejméně, si najde.

05.05.2024 2 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha se mi líbila, doporučuju

03.05.2024 5 z 5

Výlety pana Broučka Výlety pana Broučka Svatopluk Čech

Fantastická kniha, toho zdravého rozumu obyčejných lidí a vlastenectví, skvělé, naprosto, doporučuju

03.05.2024 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Velmi silný muž s velkým srdcem, doporučuju

23.04.2024

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Fantastický Orwell a děsivá skutečnost, jak to ve společnosti chodí. Doporučená četba pro každého, vřele doporučuju.

15.04.2024 5 z 5