HelenBarbora HelenBarbora komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Fantastický Orwell a děsivá skutečnost, jak to ve společnosti chodí. Doporučená četba pro každého, vřele doporučuju.

15.04.2024 5 z 5

Perfektní Dale Carnegie a jeho mnohdy nadčasové myšlenky, je prostor si vybrat, co se komu bude hodit, aby se starostí zbavil, dopuručuju.

11.04.2024 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Cormoran a Robin jsou má oblíbená detektivní dvojice, výborná zápletka a děj, možná byly ale nějaké pasáže zbytečně dlouhé (a tím pádem má kniha 974 stran, čtení v posteli je docela posilovna :))

11.04.2024 4 z 5

Krevní test Krevní test Jonathan Kellerman

Nečekané zvraty v knize mě vždy překvapily, zápletka byla originální. Trošku mě děsila surovost a styl přemýšlení některých postav, a taky popis krajiny v USA (dost zničená země).

25.03.2024 4 z 5

Satiry a humoresky Satiry a humoresky Jaroslav Hašek

Fanastický Jaroslav Hašek, vtipný, úderný a zábavný. Jakkdyby ty satiry psal vloni. Doporučuju.

25.03.2024 5 z 5

Důvěrnost – Jak důvěřovat sobě a druhým lidem Důvěrnost – Jak důvěřovat sobě a druhým lidem Osho

Krásné, jemné, pravdivé.. Doporučuju.

15.03.2024 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Nadčasový Karel Čapek, vřele doporučuju.

12.03.2024 5 z 5

Ach jo Ach jo Robert Fulghum

Vtipné fejetony, i když sem tam je řeč o děsivém uličnictví..

12.03.2024 5 z 5

Pravda o COVIDU-19 Pravda o COVIDU-19 Joseph Mercola

Tuto knihu by si měli přečíst všichni lidé, ano opravdu VŠICHNI, aby si restrospektivně uvědomili, co se v té době dělo. Pokud dostatečný počet lidí na Zemi pochopí, oč tu kráčelo, máme jako lidstvo ještě šanci zvrátit nejděsivější technokratický plán směrem k otroctví a beznaději... Transhumanismu se nechci dožít.

25.02.2024 5 z 5

Čtivým stylem Karin Lednická pojednává o obrovské místní tragédii vesničky Životice, která má bohužel vícerý přesah. Sama událost je děsivá a nepředstavitelná.. Nato komunisti ohýbali fakta, jak se jim to hodilo (diví se někdo?) a lidé dnešní doby nespíš dostatečně neměli zájem zachovat všechny pomníčky v místech, kde muži přišli rukou nacistů o život, např. jeden pomníček byl zrušen díky výstavbě tenisových kurtů?? Typická česká povaha, k ničemu nemít vztah, všechno prodat, zbourat, pošlapat.... Abysme se jako národ eště nedivili...

25.02.2024 5 z 5

Léčení duše Léčení duše Osho

Fantastický OSHO, který své názory říká na rovinu, vždy mě jeho kniha posune dál. Doporučuju.

Krach Krach Thomas E. Woods

O manipulaci ze strany vládnoucích, a to nebývalých rozměrů, by se každý měl dovědět, vřele doporučuju.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Fantastický Karel Čapek, jeho hluboké znalosti v mnoha oborech jsou unikátní, ale nejvíc fascinující na tom je, že má člověk pocit, jak kdyby tu knížku psal loni. Vřele doporučuju.

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Kniha je sbírka povídek, nikoliv román. Jinak fantastický literární um snoubící se s odbornými vědomostmi, místama bizár, občas neuchopitelné myšlenky prchavé jak tekutý písek. Olga Tokarczuková je polský Irwing. Doporučuju.

14.02.2024 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Fantastický Jan Vojáček, díky Bohu za něj. V kontrastu k němu se nemožu neptat, kam to lidstvo dopracovalo.. Smutné. A zároveň nadějné, že každý může vzít zodpovědnost do svých ruk a zlepšit si kvalitu života a zdraví. Vřele dopuručuju.

06.02.2024 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Děj knihy chtěl ještě trochu domyslet, např. motiv vraha, motiv původního majitele bytu zachovat původní nábytek, atd.. Zpočátku jsem se s žádnou postavou nemohla ztotožnit, dost možná díky autorčinu měnícímu se stylu psaní. Nakonec se mi kniha docela líbila.

03.02.2024 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Dechberoucí, smutné čtení. Fantastický spisovatelský um paní Lednické. Doporučuju.

02.02.2024 5 z 5

GO PRO - 7 kroků jak se stát profesionálem v síťovém marketingu GO PRO - 7 kroků jak se stát profesionálem v síťovém marketingu Eric Worre

Pro lidi podnikající v MLM není dobrých rad nikdy dost. Doporučuju.

21.01.2024

Oranžová kniha Oranžová kniha Osho

Naprosto bezkonkurenční Osho, srozumitelně psané a velmi inspirující, doporučuju.

21.01.2024 5 z 5

Autogenní trénink Autogenní trénink Johannes Heinrich Schultz

Kniha plná jednoduchých metod, hezky a přehledně vysvětlené, doporučuju.

21.01.2024