HelenBarbora HelenBarbora komentáře u knih

Autogenní trénink Autogenní trénink Johannes Heinrich Schultz

Kniha plná jednoduchých metod, hezky a přehledně vysvětlené, doporučuju.

21.01.2024

Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich Juraj Karpiš

Skvěle napsaná kniha. Stručně, jasně, přehledně, doporučuju

17.01.2024 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Naprosto dechberoucí, drsné, smutné i dojemné čtení. Bojím se přečíst si druhý díl..

06.01.2024 5 z 5

Zlé peniaze Zlé peniaze Juraj Karpiš

Naprosto skvěle, přehledně a srozumitelně zpracovaná kniha o různých ekonomických souvislostech a faktech, které se v TV nedozvíte. Vřele doporučuju.

06.01.2024 5 z 5

Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte Zdeněk Matějček

Praktická, citlivá a střízlivě psaná kniha, doporučuju.

27.11.2023 5 z 5

Intuice – Vědění, jež přesahuje logiku Intuice – Vědění, jež přesahuje logiku Osho

Veliká moudrost, kterou by si lidé měli připomenout. Doporučuju.

25.09.2023 5 z 5

Osudná domýšlivost : Omyly socialismu Osudná domýšlivost : Omyly socialismu Friedrich A. Hayek

Těžké čtení, ale plné souvislostí, kde se vzaly názory, které nyní zaplavují svět. Doporučuju.

25.09.2023 5 z 5

Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Margot Ruis

Smutná fakta plná naděje, každý by si ji měl přečíst.

Pro Čechy je nebe nízko Pro Čechy je nebe nízko Mojmír Hampl

Zajímavě podaná kniha, nicméně ne se vším, co autor píše, souhlasím. Dost mi vadí jeho nekritický pohled na UK a USA.

06.09.2023 3 z 5

Proč bitcoin (ne)funguje jako peníze a proč jej tolik potřebujeme Proč bitcoin (ne)funguje jako peníze a proč jej tolik potřebujeme Pavel Ryba

Skvěle, srozumitelně a čtivě podané, doporučuju.

06.09.2023 5 z 5

Moudrost z knihy Čtyři dohody Moudrost z knihy Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Skvělá kniha, doporučuji

30.07.2023 5 z 5

Svoboda volby Svoboda volby Milton Friedman

Skvělá kniha, naprosto osvětluje souvislosti, kam se západní civilizace dostala a proč. Doporučuju.

29.06.2023 5 z 5

Škola úspěchu Škola úspěchu Frank Bettger

Podnětné a inspirativní.

20.05.2023 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Průměrná detektivka, závěr mohl být propracovanější.

20.05.2023 3 z 5

Prózy Prózy Karel Kryl

Famózně vytříbený literární styl autora, aktuální a nadčasové dílo. Všem doporučuju.

10.04.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Spisovatelka vládne jazykem, z tohoto pohledu radost číst, tragické příběhy hrdinů mi rvaly srdce.

20.01.2023 5 z 5

Černá labuť Černá labuť Nassim Nicholas Taleb

Náročná kniha, ale stojí za přečtení :)

13.01.2023 4 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Kéž by lidi hledali cesty a možnosti jak snížit ve svých domácnostech a díky svým návykům produkci odpadu. Aleno_S - kdo chce, hledá cesty. Kdo ne, hledá výmluvy. Kolik vám zabralo napsání tak dlouhého komentáře? Není to ztráta času? A s jakou přelomovou myšlenkou přicházíte osobně vy?
Knihu moc všem doporučuji a věřím, že lidstvo půjde cestou snižování odpadu.
Všem moc díky, kdo se nad myšlenkami autorky alespoň zamyslíte :)

06.01.2023 5 z 5

Nepřátelé státu: Přátelé svobody Nepřátelé státu: Přátelé svobody Josef Tětek

Naprosto skvělé! Tak si stoupnout na město a knihu rozdávat všem na přečetní!

10.11.2022 5 z 5

Realitní naděje Realitní naděje Petr Vomastek

Z knihy mám smíšený dojem, i když možná ten pozitivní mírně převládá

10.11.2022 4 z 5