Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich

Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467249/bmid_ako-na-zlato-peniaze-pre-neveriacic-E0g-467249.png 4 19 6

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o zlate. Juraj Karpiš, autor populárnej knihy o finančnej kríze Zlé peniaze, vás krok po kroku prevedie dôvodmi a technickými aspektmi sporenia kúpnej sily v zlate. Zlato je unikátnou poistkou voči zlým politickým, ekonomickým a finančným scenárom. Prečo vlastniť zlato? Aké funkcie plní zlato v majetku a aká časť vášho majetku by mala byť v zlate? Čo od zlata nečakať? Kedy, kde a v akej podobe ho nakupovať? Čoho sa pri nákupe alebo predaji zlata vyvarovať, aby ste ho nekúpili draho a zle? Odpovede na tieto a mnoho ďalších otázok nájdete v tomto praktickom a zrozumiteľnom sprievodcovi.... celý text

HelenBarbora
17.01.2024 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Stručně, jasně, přehledně, doporučuju

Mety15
03.08.2023 5 z 5

Kniha je opravdu skvělá - super doplnění ke knize Špatné peníze. Pan Karpiš nádherně popisuje a vysvětluje úlohu zlata a proč je důležité ho mít ve svém portfoliu, určitě doporučuji!

kovlad77
23.01.2023 4 z 5

Dobra kniha, originalny obal vo forme zlatej tehly, v kocke zhrnute vsetky informacie o zlate, aj vtipne pasaze na zasmiatie - napr. ked dorazne odporuca vsemozne tajit nakup a drzbu fyzickeho zlata a o par stranok dalej odporuca informovat sa u poistovne, ci sa poistenie vztahuje aj na kradez zlata....

Prince_of_book
06.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha z pera slovenského ekonoma Juraje Karpiše. Jak název vypovídá, dozvíme se v ní vše o zlatě. Proč zlato mít, jaká je jeho funkce v portfoliu, co ovlivňuje jeho cenu, ale také i to, co od zlata nečekat.

To nejdůležitější, co si z knihy beru já je, že zlato není investice, ale uultimátní pojistka, kdyby se tu všechno pos*alo.

Líbí se mi, že pan Karpiš říká, že upřímně doufá, že na svém zlatu prodělá...a proč?? To se dozvíte v této skvělé knize.

10/10

Albydeeere
18.01.2022 5 z 5

Knihu jsem si pořídil z důvodu, abych dostal nějaké informace k investování do komodit, než se do investování pustím. Juraj Karpiš v knize popisuje jak se zlatem pořídit, kolik procent osobních financí investovat do zlata (komodit), jak funguje trh s komoditami apod. Kdo chce vložit nějaké své peníze do komodit určitě by si měl knihu přečíst, aby člověk trochu zlepšil svoji finanční gramotnost a měl představu co to vlastně komodity jsou a k čemu slouží v rámci svého finančního portfolia.

pegasusss
12.09.2021 5 z 5

Práca, ktorú by ste dlho robili na googli a v teréne je zhrnutá v tejto knihe jasne a zreteľne, zasadená do kontextu knihy Zlé peniaze - dobrý život, súčasťou vyváženej finančnej gramotnosti a hygieny, pre investora odporúčaná literatúra

příručky drahé kovy zlato finance investování

Juraj Karpiš
slovenská, 1978